Szatan

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Leanna »

A skąd my mamy wiedzieć jakie ten SZATAN ma intencje? Niby mówią, ze namawia i kusi...ale skąd my to wiemy? Nie wiemy i w tym rzecz. Wszystko to wymyślamy, by mieć na co zrzucać winę. Taka samo myslę o Bogu i innych bogach. Musimy mieć nadzieję i kozła ofiarnego...więc mamy.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

Z Bogiem raczej się nie zgodze,ale dalej o szatanie,to wlasnie przemawiajac do nas (niby przemawiajac,pamietajmy ze to wymysl inkwizytorow) z intencja zeby skusic do zlego uczynku,do popelnienia grzechu.
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

To nie jest wymysł inkwizytorów, przecież w biblii są opisane przypadki opętań i mówienia w różnych językach. Już wtedy wierzono że szatan może zawładnąć człowiekiem i dyktować mu swoją wolę.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

No tak,jak jezus powiedzial "Precz szatanie!" to jeszcze przed czasami inkwizycji.Przyznaje się do bledu.Zawladnac czlowiekiem,masz na mysli opetanie?Bo wierzyc mozna w szatana,ale zeby niby byc przez niego opetanym?SKoro to wymysl ludzi skad takie cos?Musiala to byc choroba psychiczna,jak nie to nie mam innej teorii o tym,poza zwyklym niewyjasnialnym zajsciem.
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

Jeżeli ktoś wierzy w szatana to może też dopuścić teorię że szatan może opętać człowieka. Przy opętaniach przeważnie mówi się o demonach. Ale czy to jest jakaś różnica jak nazwiemy tę istotę? Można mówić diabeł, lucyfer itp. Opętanie jest według mnie chorobą psychiczną.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:Opętanie jest według mnie chorobą psychiczną.
Zwykle stwierdzamy chorobe psychiczna,gdy nie ma reakcji podczas egzorcyzmu.

Tzn,dowiedzialem się,ze jesli osoba uwaza za opetana podczas egzorcyzmu nie bedzie reagowala (nie bedzie się rzucala itp..) to znaczy ze jest chora psychicznie,w przypadku kiedy się "rzuca" jest faktycznie opetana,a rzuca się bo niby istota astralna ktora ja opetala broni się przed opuszczeniem swojej ofiary.
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

A mnie się wydaje że to są tylko inne objawy tej samej choroby psychicznej. Jeden się rzuca a inny siedzi normalnie. Tutaj nie ma reguły że opętany musi się rzucać a reszta nie.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Leanna »

Świerku, oglądasz "Czystą Krew"?! Bo to co powiedziałeś jest na prawdę bliskie jednego z odcinków tego gównianego serialu.
Tu zgodze się ze zblazowanym- jeżeli ktoś dopuszcza możliwość , to sam może tak głeboko wierzyć w swoje opętanie, że jego mózg popłata mu figle i zacznie zachowywać się jak nawiedzony. Żaden szatan, choroba psychiczna, rozdwojenie jaźnie, czy cos takiego



Rzucają się osoby z padaczką :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

Nie,nie ogladalem,jednak to co powiedzialem zostalo udowodnione,przez psychologa (imienia nie pamietam,zrodla wam nie podam bo oralnie się o tym dowiedzialem,rozmawiajac ze specjalista od takich spraw w 4 pczy)
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Leanna »

Rozmawiałeś ze specjalistą od jakich rzeczy?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

O egzorcyzmach,to byl specjalista a zarazem psycholog do takich spraw.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Leanna »

Ciekawe.... I co dokładnie mówił o tych drgawkach? Odpędzaniu szatana/ demona?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

Dosc dlugo o tym rozmowa byla,dokladnie tlumaczyl rzeczy w szczegolach jednak wiadomo 1,5 roku robi swoje,duzo zapomnialem od tego czasu bo wtedy slabo się opetaniem interesowalem i wiedzialem,zeby wszystko pojac.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Skoro da się wmówić ludziom, że przemawia przez nich duch święty, że wywraca ich duch święty, to równie dobrze może nimi trącać szatan. Siła sugestii, chorób psychicznych itp.
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

Ja nie miałem okazji rozmawiać z jakimś psychologiem albo psychiatrą na tematy związane z opętaniem. Ale widziałem i czytałem wywiady z psychiatrami i oni w większości twierdzą że nie spotkali się z przypadkiem gdy ktoś mógł być uznany za opętanego, a jeśli tak to znaczy po prostu byli źle leczeni.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Szatan

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:Ale widziałem i czytałem wywiady z psychiatrami i oni w większości twierdzą że nie spotkali się z przypadkiem gdy ktoś mógł być uznany za opętanego, a jeśli tak to znaczy po prostu byli źle leczeni.
Jak z tym specjalista byla mowa o tym,to z zalozeniem ze istnieje cos jak Diabel,belzebub,lucyfer itp..I jakie odreagowania moga nastapiac w przypadku proby odpedzania takiego Lucyferka.
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

Przeczytajcie sobie dość ciekawy artykuł na temat opętania http://www.wprost.pl/ar/126228/Szatan-w-mozgu/?I=1318
VAMPIRELLA

Re: Szatan

Post autor: VAMPIRELLA »

ci co spisali biblie napruli się wódą i naćpali haszyszem....często są tam mylone postacie na przykład szatan i lucyfer są przedstawiani jako jedna i ta sama osoba choć to dwie różne od siebie postacie:
- Lucyfer - (nosiciel światła) był niegdyś strażnikiem edenu i zakochał się w ziemskiej kobiecie został za to wysłany przez "miłosiernego boga" do otchłani czarnych sal ukrytych głęboko w Dimmuborgir...był też stworzycielem alrauny... nie jest jak mylnie się sądzi demonem zła
- Szatan - zły brat-bliźniak boga o wypaczonym często poczuciu humoru.. z natury wielki psychopatai debil lubi kusić ale i tak zawsze mało wskóra
Awatar użytkownika
Emrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-24, 19:20
Lokalizacja: Kraina Wielkich Jezior

Re: Szatan

Post autor: Emrys »

No to Vampirello pojechałaś z tymi dwoma nieźle:)
Chociaż z tekstów niektórych wynika że są to właśnie dwie różne postacie.
Niestety wiedza zostaje bardzo często zapomniana na przestrzeni wieków. Zwlaszcza taka wiedza/
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Szatan

Post autor: Spooky Fox »

VAMPIRELLA pisze:ci co spisali biblie napruli się wódą i naćpali haszyszem
Gratuluję wysokiego poziomu elokwencji i inteligencji.
VAMPIRELLA pisze:Szatan - zły brat-bliźniak boga o wypaczonym często poczuciu humoru.. z natury wielki psychopatai debil lubi kusić ale i tak zawsze mało wskóra
Brat bliźniak Boga? o_O Gdzie to przeczytałaś? Bo ja zawsze myślałem, że szatan jest upadłym aniołem, który sprzeciwił się Bogu.

______________________________________

Ogólnie rzecz biorąc, obserwowałem Twoje dziecięce wypociny od pewnego czasu, ale tego po prostu nie dało się ominąc łukiem. Proponuję zajrzec do książek, poczytac troszkę biblię, żebyś wiedziała o czym piszesz, pocwiczyc troszkę język Polski w mowie i piśmie, a na koniec wrócic do realnego świata.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”