Szatan

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

mam pojęcie większe niż ci się wydaje

Sens i przekaz nie jest jakiś wyrafinowany i wielce moralizatorski. Podobne nauki można już znaleźć u buddy czy innych proroków. Ogólnie to w starym testamencie bohaterami są albo mordercy, zboczeńcy ( przypowieść o locie) i męskie seksistowskie świnie
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Sothis »

Bo ludzie myślą opozycjami. ;]
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Szatan

Post autor: zalewa »

Bardzo to ciekawe i na pewno daje do zrozumienia.Tera chce dodatkowo dodać,że Szatan jest uważany za znak rozpoznawczy metalu(rodzaj muzyki;] ) a ten z kolei znany ze swojego "dziwnego" i "ciężkiego" brzmienia(bez obrazy)jest uważany za zło...I to znowu ukazuje szatana jako coś złego.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Szatan

Post autor: Sothis »

Haha, świetne :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Szatan

Post autor: Darnok »

Obiektywne przedstawienie sprawy ;)
Awatar użytkownika
michal77
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 83
Rejestracja: 2006-04-03, 01:57
Lokalizacja: Manchester

Re: Szatan

Post autor: michal77 »

Cesarz napisał(a):
Człowiek posiada dar wolnej woli czyli że może kierować swoim życiem według własnego uznania.
Sothis
Nie, nie może. Multum rzeczy go w tym ogranicza. ;]

Nawet jesli cos nas ogranicza, to chyba nie oznacza to, ze tej wolnej woli nie ma.


Ja jestem prosty czlowiek. Boga nie ma, bo nie ma dowodu tak ? Jesli Szatan jest taki sprytny to czemu się zbuntowal przeciwko komus kogo nie ma ? Wniosek, jego tez nie ma.
Ale jesli jest, to Bog tez musi byc, a wtedy my biedne ludziki, mozemy sobie wsadzic w tylek nasze myslenie i wolna wole i trzeba biegac z kwiatuszkami pod jeden albo drugi oltarzyk

Czy nie czujecie ze tu jest jakas bajeczka wcisnieta, ze ten swiat musi wygladac inaczej niz te wszystkie swiete i nieswiete ksiegi pisza ?
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

Jeszcze nikt do tej pory nie przedstawił wiarygodnego dowodu na istnienie boga, chociaz wileu juz próbowało np. Tomasz z Akwinu
charon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-29, 00:54
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Szatan

Post autor: charon »

Ktoś nawiązywał do metalu. Metalowcy "czczą" szatana za to, że potrafił się sprzeciwić, że potrafił zacząć samodzielnie myśleć, a nie za to, że jest taki zły, że buntuje się przeciwko wszystkiemu i wszystkim, bo jeżeli coś jest OK satanista nie czepia się takiej rzeczy. Za to ludzie zrobili sobie historyjkę o satanistach, którzy gwałcą się na ołtarzach popijając przy tym krew z winem - potem jeden i drugi buntownik podłapuje motyw i rozsyła go dalej, nie wiedząc, co tak naprawdę oznacza satanizm.

Spodobało mi się pytanie czy szatan zostanie zbawiony? On już miał tą szansę bycia blisko Boga i wydaje mi się, że skoro wtedy nie potrafił zaakceptować takiego stanu rzeczy jak był, to bez jego woli nie zostanie zbawiony. A wam wydaje się, że jednak by się ukorzył i przyjął zbawienie z rąk stwórcy???
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

doktryna zwana Apokatastazą zakłada że na końcu świata wszyscy zostaną zbawieni, nawet szatan
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szatan

Post autor: DanaS »

Nie zapominajmy, że apokastaza nie jest akceptowana przez Kościół Katolicki. I w sumie nie ma się czemu dziwić, bo w końcu Ewangelie uczą, że poprzez modlitwę i przykazania można osiągnąć zbawienie a założeniem apokastazy jest, że cokolwiek nie zrobimy i tak zostaniemy zbawieni.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Szatan

Post autor: Arek »

zblazowany
A dziwi Cię to że nawet szatan zostanie zbawiony?
Myślę że nie bo nawt szatan to isota Boża...

Coś dziwnego się stało jak czytałem post Dany.
Usłyszałem w głowie ten tekst ale niemieckiej narratorki która użyczyła swój głos aktorce. lol
zblazowany

Re: Szatan

Post autor: zblazowany »

Troche mnie dziwi bo czemu wszyscy mają być zbawieni nawet gdy tego nie chcą. Prawie od samego początku chrześcijaństwa czyli około IV biskupi i tzw. ojcowie kościoła głosili nauki że grzesznicy pójdą do piekła. Niektórzy tak jak św Augustyn głosili poglądy że nienarodzone dzieci doświadczą ognia piekielne ponieważ nie zostały ochrzczone.

To są takie trendy wśród tzw. liberalnych duchownych którzy idąc z duchem czasów wprowadzają łagodniejsze formy wiecznych kar. Oczywiście poglądy papieży obecnego Benedykta i poprzedniego JPII są w tych sprawach mocno konserwatywne czyli piekło to nie jest sielanka i wymysł nawiedzonych


Z mojego punktu widzenia to jedni i drudzy mają lub mogą mieć tyle samo racji czyli nic. Nie wierzę w żadne piekło a tym bardziej w zdecydowane mówienie kto tam ma trafić i na jakich warunkach.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szatan

Post autor: DanaS »

I wlaśnie dlatego apokastaza nie jest akceptowana przez KK. Nie mozna tych dwóch rzeczy stawiać w jednym szeregu.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Szatan

Post autor: Arek »

I mimo wszystko, każdego z nas obowiązują jakieś zasady moralne a świat bądzie wyglądał tak jak chcą ludzie. No tak czy nie? Swiat może być chyba dobry i moralnie ułożony. Szatan nam tego nie da.
100% RACJA
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szatan

Post autor: DanaS »

Zgadzam się. To jak będzie wyglądało życie wogóle nie zależy ani od szatana ani od innej siły odgórnej. Rzeczywistość nas otaczająca zależy od nas samych i od warunków jakie sobie stworzymy do życia.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”