OPUS DEI

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt

Czy umartwianie się sposobami OPUS DEI jest normalne w dzisiejszych czasach?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

De Ruyter pisze:Masz jakieś dowody, że to członkowie Opus Dei, czy tylko tak sobie piszesz?
Skoro autorzy sami się do tego przyznają...
De Ruyter pisze:Chrześcijanie zajmowali się takimi rzeczami 800 lat temu.
Masz na to jakieś dowody, czy tylko tak sobie piszesz? Z tego co mi udało się zauważyć zarówno islam jak i chrześcijaństwo opiera się na zgrajach niedouczonych krzykaczy. Chrześcijanie praktykowali to i 800 lat temu i teraz. Przeszkadza im nawet fikcja literacka - książki D. Browna we Włoszech publicznie palili i domagali się wycofania nakładu ze sprzedaży. Przeszkadza im nawet każde nieuwzględnienie ich fanatycznych zapędów przez ogól, co widać zwłaszcza w wypowiedziach członków PiS i LPR.
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

No tak. Myśmy zaczeli :D
Gdyby nie nasza cywilizacja(łacińska, bynajmniej nie "europejska") to oni by dalej na wielbładach jeździli.

[ Dodano: 04-12-2006, 22:47 ]
Nightwalker pisze:Skoro autorzy sami się do tego przyznają...
Gdzie? Z tego co ja słyszałem to tylko jedna osoba w Polsce potwierdziła ze jest członkiem OD - i to jakiś polityk.
Nightwalker pisze:Z tego co mi udało się zauważyć zarówno islam jak i chrześcijaństwo opiera się na zgrajach niedouczonych krzykaczy
No tak - ale nasi krzykacze raczej nie strzelaja do muzułmańskic duchownych, ani nie porywaja samolotów, żeby zniszczyc powiedzmy Dubaj?
Nightwalker pisze:Przeszkadza im nawet fikcja literacka - książki D. Browna we Włoszech publicznie palili i domagali się wycofania nakładu ze sprzedaży.
A ktoś Ci broni wyjść na ulice i domagać się wycofania nakładu powiedzmy "Potopu"?
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Muzułmanie wykształcili medycyne, rozwinęli astronomię, matematyke itd. W tym czasie w Europie choroby chrześcijanie tłumaczyli opetaniem i wierzyli w płaską Ziemię.
Z resztą tutaj określenie Europa łacińska nie pasuje za bardzo, bo od tej chrześcijaństwo właściwie odstąpiło - nie licząc kilku określonych dziedzin. Wtedy też Kultura łacińska nie konkurowała z Islamem, a z barbarzyńcami - Persami, Numidami itd.
De Ruyter pisze:Gdzie? Z tego co ja słyszałem to tylko jedna osoba w Polsce potwierdziła ze jest członkiem OD - i to jakiś polityk.
Do członkostwa przyznaje się wiele osób. Ten polityk o którym piszesz, jest chyba właśnie tym, o którym ja myślę i akurat on związany jest z Opoką.
De Ruyter pisze:No tak - ale nasi krzykacze raczej nie strzelaja do muzułmańskic duchownych, ani nie porywaja samolotów, żeby zniszczyc powiedzmy Dubaj?
Czy muzułmanie nawołują publicznie do tego? Robią to ludzie, którzy akurat są związani z islamem i na tej samej podstawie mogę wysnuć teorię, że wszyscy chrześcijanie to pedofile, krętacze, oszuści i wyzyskiwacze.
De Ruyter pisze:A ktoś Ci broni wyjść na ulice i domagać się wycofania nakładu powiedzmy "Potopu"?
Co to ma do rzeczy? Idąc twoim tokiem myślenia - czy ktoś ci broni obwiązać się dynamitem i wysadzić na ulicy? Książka nikomu krzywdy nie robi i trzeba być naprawdę odmóżdżonym pajacem, by z takiego powodu się rzucać.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Dla mnie na przykład umartwianie się jest chore! Nawet sataniści się nie umartwiają (mówię o tych z prawdziwego zdarzenia) ...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

no tak... ale tak w ogóle to opus dei zbiera wpływowych ludzi z całego świata... gdzieś był program że maczali palce w prywatyzacji PZU...
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

Skrajny debilizm...ale cóż..na szczęście mój katecheta zauważa takie "niedoskonałości" wiary katolickiej...wogóle to Bóg nie cierpiał, tylko Jezus...
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 00:33 przez Majesttic, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”