http://www.klub.senior.pl/moda-i-styl/t-jakie-dodatki-do-eleganckiej-sukienki-20670.htmlNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Ustawienia newslettera emailowego

UFO na ścianach rumuńskich świątyni?


Dodano: 2016-10-08 19:11:39 | Wyświetleń: 3164 | 🕑 Odłóż na później
Mural znajdujący się w Kościele Klasztornym nieopodal Wieży Zegarowej w mieście Sighisoara


Wystawienie na sprzedaż słynnego zamku Draculi w Transylwanii zbiegło się w czasie z publikacją na łamach mojej książki średniowiecznego malowidła z transylwańskiej cerkwi, które niektórzy z badaczy uważają za wizerunek UFO.

W Rumunii przeciętni ludzie, szczególnie mieszkający na wsi, zawsze uważali widziadła na niebie nie za coś niemożliwego, ale za "boskie znaki", które mogą zdarzać się normalnie, choć rzadko. Istnieją co do tego niezliczone zapiski. Wiara ta była wzmocniona przez fakt, że święte postaci znane z religii chrześcijańskiej, zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu, były niekiedy widywane jak schodzą w dół z niebios i wracają tam, skąd przybyły.

W wiekach przeszłych, gdy wśród rumuńskiego społeczeństwa dominował analfabetyzm, nauczanie religijne było upowszechniane i wzmacniane z wykorzystaniem fresków ukazujących sceny z Biblii, które pokrywały ściany cerkwi zarówno wewnątrz, jak i często na zewnątrz. Nawet mimo iż sceny te przywoływały wydarzenia ze starożytności i odległe krainy, malarze przedstawiali ludzi i budynki takimi jakimi znali je z otoczenia, w jakim żyli. W podobny sposób możemy przyjąć, że niekiedy takie święte postaci w niebiańskich pojazdach przedstawiali w taki sposób, aby przypominały pewne ciała niebieskie, które sami widzieli przelatujące po niebie (komety, meteory, itd.), lub które były opisywane przez świadków dziwnych widziadeł na nieboskłonie. Na obszarach zdominowanych przez religię ortodoksyjną w różnych cerkwiach znajdujemy wiele takich reprezentacji.

Miasto Targoviste przez kilka stuleci było stolicą Wołoszczyzny. W 1583 roku ukończono tam budowę Cerkwii Książęcej. Znajdujące się w jej wnętrzu freski nie były przemalowywane, a jedynie odnawiane, zaś wszystkie pierwotne postaci i obiekty pozostawały dokładnie takie same. Jak zauważył rumuński dziennikarz Gabriel Tudor, na zachodniej ścianie nawy głównej, na fresku przedstawiającym moment przekazania Mojżeszowi na Górze Synaj tablic zawierających Prawo (dziesięć przykazań), widzimy postać o której Biblia nie wspomina: jest to postać przedstawiona jako anioł, umieszczona pomiędzy dwoma koncentrycznymi okręgami, która wygląda jak gdyby dopiero co wyszła, aby obserwować cały proces. Czym były te dwa okręgi? Z całą pewnością nie były to chmury, które w sposób wyraźny zostały przedstawione na sąsiednich malowidłach w zgoła odmienny sposób. Nie mogą to być również gwiazdy ani księżyc, ponieważ na tym samym fresku widoczne jest słońce, którego promienie są wyraźnie przedstawione tak, aby zwracać uwagę na scenę rozgrywającą się w świetle dziennym. Czyżby te dwa okręgi stanowiły graficzną reprezentację, cokolwiek prymitywną, dyskoidalnego UFO z kopułą u góry, które anonimowy malarz, nieposiadający bardzo dobrych zdolności do przedstawiania przedmiotów w sposób trójwymiarowy, zaprezentował jako jeden okrąg wewnątrz drugiego?

Pisarz i badacz mitologii Victor Kernbach (1923-1995) w swojej książce zatytułowanej "Enigmele mutirilor astrale" (Zagadki astralnych mitów) wspominał ze szczegółami, że podobne freski można było zobaczyć w cerkwiach w Bukareszcie, takich jak (stara) Cerkiew św. Spirydiona czy Bucur. Niestety, pierwsza z cerkwi została wyburzona przez komunistyczny reżim, druga jednak istnieje po dziś dzień, zaś widoczne w niej reprezentacje wizualne są tego samego typu, co te w Cerkwii Książęcej w Targoviste.

Jak w swojej książce "Extraterestii in Romania" (Istoty pozaziemskie w Rumunii) podał autor Calin Turcu (1942-2006), "Na ścianach kaplicy w Lainici (okręg Gorj) można dostrzec obraz dość odmienny od pozostałych. Rysunek, sporządzony na początku XVII wieku i przedstawiający "Zwiastowanie", nad postaciami Archanioła Gabriela i Najświętszej Maryi Panny przedstawia niebański "pojazd" w kształcie podwójnego balonu, który również nie może być chmurą. Latający obiekt zakończony jest wąską otwartą rurą, która wygląda jak gdyby wychodziły z niej czerwone smugi, pochłaniane przez czerwoną chmurę".

Na ścianach klasztoru w Tutana (okręg Arges), wybudowanego w 1577 roku, przedstawiony jest "astronauta" ze sprzętem służącym do lotu kosmicznego. W żadnym wypadku nie jest to postać ziemska. O wizerunkach takich jak te zaprezentowane powyżej donosi się nie tylko w Rumunii, ale również i w innych krajach, w których dominuje wiara ortodoksyjna, na przykład w klasztorze w Decani w Kosowie, występują one również w licznych ikonach religijnych z Rosji.

Jeden z żetonów mających rzekomo przedstawiać UFO. Poza kręgiem gwiezdnym na obwodzie, obiekt wykazuje uderzające podobieństwo do tego widocznego na muralu z Sighisoary


Malowidła przedstawiające NOL-e spotykane są jednak nie tylko w kościołach ortodoksyjnych. Jedno takie malowidło istnieje również w kościele protestanckim w centralnej części Rumunii. Gili Schechter i Hannah Sabbath z Israeli Extraterrestrials and UFOs Research Association (Izraelskie Stowarzyszenie ds. Badań Istot Pozaziemskich i UFO) udzielili dla potrzeb artykułu komentarza do zdjęcia muralu, znajdującego się w Kościele Klasztornym nieopodal Wieży Zegarowej w mieście Sighisoara (Transylwania). Przedstawione w artykule zdjęcie wykonała Catalina Borta. Pod wizerunkiem w języku niemieckim zapisano fragment Psalmu 130, werset 7: "Niech Izrael wygląda Pana!". Na obrazie widoczny jest duży budynek, być może kościół, nad którym przelatuje, nieco pod ukosem, duży obiekt w kształcie dysku, podzielony na około 10 dużych części. Ze środka obiektu wychodzi w dół pewnego rodzaju szpic. Nad jaskrawym obiektem znajduje się krótka kolumna, na której widoczne są inne, trudne do zidentyfikowania obiekty.

Autorom nie udało się ustalić, kto ani kiedy wykonał to malowidło. Tekst nie może jednak sięgać dalej w przeszłość niż do okresu, w którym Luter przetłumaczył, a w 1534 roku opublikował Biblię w tłumaczeniu na język niemiecki. Autorzy zauważyli również, że ten sam wiszący dysk, ukośnie podzielony na sektory i zawierający szpic pod spodem, znajduje się na wielu medalach z siedemnastego wieku - prawdopodobnie są to żetony używane w grach hazardowych. Wysunięto opinię, że obiekty te przedstawiają koło wozu, opisywane w wizji Ezechiela.

Jedna ze stron księgi "Liber Prodigiorum", na której ma być ukazany NOL w kształcie podwójnego balonu


Podobny obraz znaleźć można w "Liber Prodigiorum", księdze autorstwa czternastowiecznego rumuńskiego historyka Juliusa Obsequensa. Księga ta jednak, opisująca nietypowe widziadła na niebie nad Rzymem, wraz z dołączonymi do niej sztychami została wydana dopiero w 1552 roku. Autorzy wskazali na pewne różnice pomiędzy malowidłem z Sighisoary a obiektami widniejącymi na medalach - przykładowo, obiekty na niemal wszystkich medalach posiadają na obwodzie kręgi gwiezdne, które nie są obecne na obiekcie z Sighisoary.

Czy omawiane wizerunki przedstawiają średniowieczne obserwacje UFO, czy też może mają one dużo bardziej ziemskie i prostsze wyjaśnienie? Jako naukowiec akademicki i badacz UFO muszę przyznać, że wizerunki widoczne na tych obrazach z pewnością są warte uwagi, my zaś nie powinniśmy całkowicie odrzucać możliwości, że przedstawiają one coś, co dziś określilibyśmy mianem UFO.

Dr Dan D. Farcas
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Dr Dan D. Farcas jest autorem książki "UFOs over Romania", wydanej nakładem wydawnictwa Flying Disk Press. Książka dostępna jest do kupienia w sklepie Amazon.com.

O autorze: Dan D. Farcas urodził się w 1940 roku w Resita w Rumunii i posiada tytuły magistra matematyki i fizyki oraz doktora matematyki i informatyki. Od roku 1968 miał sposobność zarządzać kilkoma ogólnokrajowymi systemami informacyjnymi, głównie w zakresie zarządzania ochroną zdrowia i nauką. W 1993 roku został mianowany pełnowymiarowym członkiem Rumuńskiej Akademii Nauk Medycznych. Od roku 2011 był Przewodniczącym Stowarzyszenia ds. Badań Niezidentyfikowanych Zjawisk w Przestrzeni Powietrznej w Rumunii. W samej Rumunii opublikował ponad 25 książek (o tematyce informatycznej, filozofii nauki, istot pozaziemskich, UFO, itd.) i ponad 1200 artykułów, brał też udział w licznych debatach radiowych i telewizyjnych.

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
BBcode:
[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.


Do tego artykułu nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
  Tagi
  Inne artykuły
  z działu UFO - nieznane obiekty latające
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  POLECANE KSIĄŻKI
  NAJNOWSZE FILMY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium