Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
PARANORMALIUM UNPLUGGED
Robert wysłał Gregowi jedno wykonane z bliska zdjęcie warstwy pod tak zwanym "kamiennym chodnikiem", by pokazać skalę i rozmiar. Położył swój młotek na występie warstw, nie napisał jednak do Grega właściwego listu z opisem zdjęcia, chciał pokazać, że chodnik jest formacją naturalną i nie został stworzony przez człowieka, w subtelny sposób, nie krzycząc "hej, to jest twór naturalny i nie wykonał go człowiek". Człowiek zmienił tylko ukształtowanie terenu i wydaje się, że potrzebował stworzyć strukturę piramidy; to wygląda jak umyślnie wybudowana piramida. Zdjęcia nie mogą być podstawą do osądów, musisz to zobaczyć sam lub być wykształconym geologiem, by zobaczyć zagięcia warstw i fałdy, które nazywane są chodnikami z naturalnego kamienia oraz że bloki nie zostały wykonane przez człowieka. Nie cierpię takich wiadomości, jak ta, mieliśmy nadzieję wysłać więcej zdjęć, ale okazało się to bardzo trudne. Róg piramidy sfotografowany z powietrza miał pokazać jej inne strony, które nie są widoczne, tak naprawdę to wygląda jak piramida tylko na jednym zdjęciu, które zwykle jest przedstawiane. Byliśmy na szczycie i wytężaliśmy wzrok w poszukiwaniu dowodów na to, że piramidę wybudował człowiek lub jakaś starożytna cywilizacja, i nie znaleźliśmy nic. Jeszcze nie rozmawialiśmy o tym z Sammie, ponieważ obecnie jest on w Chorwacji.

Piramidalne fałszerstwo


Nie wiemy, co o tym myśleć - owszem, pracujemy, ale nie wiemy, jak to wyrazić, nie raniąc kogoś lub nie ubliżając marzeniom pewnych osób. Potrzebne jest więcej dowodów, abym zaczęła sądzić, że jest to starożytna piramida, będę mówiła niewiele Schochowi, on jednak czuje się tak samo - mamy wiele próbek, z czego żadna nie pokazuje, jakoby starożytny człowiek zmieniał ukształtowanie terenu przez budowę piramidy. Myślałam o teście Rorschacha, jednakże jedna osoba może widzieć jedną rzecz i drugi, inny obiekt na tym samym zdjęciu, kiedy jednak używasz naukowej metodologii i naprawdę rozumiesz geologię, linie uchybień, masy plastyczne, glinę, skałę osadową, podłoże, brekcję... stale... zaczynasz widzieć, jak czas utworzył niesamowitą formę obrazu, która może zostać zinterpretowana jako piramida, jak jednak mogę to przekazać? Dotychczas nie odnaleziono żadnego naukowego dowodu na to, że jest to piramida, Greg posiada jedno zdjęcie, na którym nie wiedział, co to było, ponieważ Robert nie napisał i nie sformułował listu, który mógłby przekazać coś więcej. Był bardzo lakoniczny w swoich podpisach i nie stwierdził, czy obraz młotka i warstw poniżej chodnika z bliska mógłby dać wyjaśnienie dla wykształconego oka lub oka osoby, która ma zdolność rozumienia tych rzeczy. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Będę musiała to później wytłumaczyć, gdy będę w stanie pisać.

Rozumiesz mój problem z pisaniem, teraz jest to nawet trudniejsze na klawiaturze i przy braku energii. Jest wielu ludzi, którzy dla tego żyją i wielu, którzy nie rozumieją, co się dzieje, ale płyną z prądem. Jestem szczęśliwa, że mogłam zobaczyć tak wiele. Będę musiała czekać i napisać artykuł - wykonałam wiele zdjęć. Jest wielu ludzi, którzy wierzą, wielu, którzy wiedzą, co się dzieje, zgodzę się jednak z tym, że pomaga to [tutejszej] gospodarce. Jest mi przykro. Będę zła, informując, że być może nie ma żadnej piramidy, przyszedłam jednak tutaj, aby dowiedzieć się, jak inne gazety pisały sprzeczne artykuły i były one napisane źle, nieprzyjemnie i było w nich zbyt dużo plotek. Teraz wiem i czuję się okropnie przed wieloma ludźmi, których muszę w łagodny sposób uświadomić. Trudno będzie to wyjaśnić, będzie lepiej, gdy wrócę do domu.

Piramidalne fałszerstwo
Turyści zwiedzający Visoćicę


Tak, Kat, wiem, pamiętam o lodzie, tutaj jednak nie mam żadnego lodu. Tu jest strasznie gorąco, muszę wstawać o 5:30 rano, aby rozpocząć moją kurację, o siódmej idę na spotkanie trwające do dziewiątej lub prowadzę prace. Wiele się zmienia codziennie i rano nie wiem, co mam robić. Mam nadzieję polecieć w poniedziałek i zrobić trochę ujęć z powietrza na wideo.

Jestem bardzo zmęczona. Robert kontynuuje pracę, porównując jakieś zdjęcia, które wykonaliśmy z inna osobą i jestem tutaj, potem idę na obiad i rozmawiam, jeśli ten człowiek się pokaże. Jestem jednak zbyt zmęczona. To bardzo emocjonalnie wpływa [na mnie] w wielu dziedzinach. Tunele, w porządku, mówiłam ci, że otrzymałam sprawozdanie, nim od ciebie wyszedłam... sprawozdanie okazało się fałszywe, nie wiem, dlaczego ten geolog sfałszował sprawozdanie. Nigdy nie wchodziłabym do tuneli, gdybym wiedziała, czym one naprawdę są, mogłyby one zostać zbudowane przez człowieka, napisałam Sammiemu o problemach ze sprawozdaniem, on jednak, jak mówił, nigdy tego nie otrzymał. Zastanawiam się więc, dlaczego miałabym wysyłać fałszywe sprawozdanie lub sprawozdanie, które nie opisuje tuneli takich, jakimi one naprawdę są. Nie wejdę do nich ponownie, choć byłoby to ciekawe doświadczenie, jednakże bardzo trudne. Dostałam nagranie wideo tych tuneli.

Co się tyczy inskrypcji, litery E znalezionej rzekomo w tunelach. Przykro mi to mówić, ale tych inskrypcji na skałach na początku tam nie było, rozmawiałam wiele razy z geologiem, który jako pierwszy wszedł do tuneli i znalazł skałę i był w tunelach wiele razy - tych inskrypcji nigdy tam nie było, dopiero pojawiły się pewnego ranka. Teraz jest ich więcej. Tak, inskrypcje znajdujące się na tej skale nie są prawdziwe. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy myślą i chcę, aby mieli dowody na znajomość jakiegoś starożytnego języka, żeby zrozumieli, że nie próbuję nikogo ranić, mówię prawdę. Podczas mojego dochodzenia byłam świadkiem wielu zwodniczych wydarzeń. Mam je opisać, Robert opisze geologię. Pomagam przy geologii przez wskazywanie rzeczy, które widzę, a następnie fotografuję i pomagam i robię inne rzeczy, następnie dyskutuję i przeprowadzam wywiady. Rozmawiałam z wieloma ludźmi, więc w tej chwili wiem całkiem sporo.

Chciałabym wysłać ci więcej zdjęć, są one jednak w mojej kamerze i aparacie i na kartach pamięci, również w aparacie Roberta, on jednak ma kłopoty z czasem i nie może się skupić na robieniu rzeczy, o które jesteśmy proszeni. Tylko dziś spałam, później próbowałam chodzić i zrobiłam sobie przerwę. Byli jacyś Niemcy i mieli georadar, zostali jednak zatrzymani na chorwackiej granicy, bo nie mieli zezwolenia na wwiezienie na teren Chorwacji wyposażenia czy czegoś w tym guście... kto wie?

Za kilka dni lub niedługo spotkam się z Sammie'm. On jest daleko, więc na jakiś czas przerwę pracę i spróbuję nabrać dystansu do rzeczy. Widziałam wiele w gazetach, które przeczyły innym historiom - teraz widzę jakąś prawdę, widzę, jak zagrali inni, widzę jednak, jak gazety i fora zagrały złe gry i wymyśliły historie i użyły for dyskusyjnych do znieważenia, co nie powinno mieć miejsca. Znajduję się więc w pozycji, w której muszę mówić prawdę, i chcę, zawsze będę uczciwa i nie pozwolę się sprzedać.

Słyszałam, że egipski student-dziennikarz "Amer" przeprowadził wywiad z doktorem Dahi Hawassem. Zanim odszedłam, przełożyłam wywiad z tą osobą. Ukazał się on ubiegłej nocy [chodzi o wywiad z Hawassem - przyp. Ivellios], odmówiłam jednak wywiadu i wiedziałem, że Robert również nie jest w nastroju na przeprowadzanie wywiadów. Tak, dużo się dzieje!

Piramidalne fałszerstwo
Visoćica z lotu ptaka


Polityka, zaznaczam prawdziwa polityka w tym kraju jest w pewnym sensie przerażająca. Miałam wrażenie, że coś się stało podczas wyborów i że szło to dalej z polityką i ludźmi na najwyższych szczeblach. Któregoś dnia dowiedziałam się, że we wrześniu zapowiadane są wybory. Pewnego dnia spotkałam poprzedniego prezydenta Jugosławii i wielu innych polityków. Dobrze, chciałabym pokazać Gregowi to zdjęcie, które Robert wysłał z młotkiem i fałdami warstw, by pokazać, że chodnik jest tylko drugą warstwą powstałą naturalnie i nie jest częścią promenady lub tarasu [notatka: zrobione]. Części, które widzisz, są wyłączone ze zbocza góry i dają mylne podobieństwo, jakoby były częścią kompleksu, jak gdyby tak zwana piramida została stworzona przez "dodawanie" znalezionych elementów. Zmieniło się to bardzo. Co więcej, istniały pewne obszary pokazujące jakieś formacje geologiczne, które były bardzo ważne, ponieważ przemawiały przeciwko prawdziwości piramidy. To wszystko jest dla mnie trudne do napisania i teraz ledwie mogę tutaj usiedzieć. Spróbuję napisać to jeszcze raz. Robert również ma problemy, to miało na nas poważny wpływ, wszystkie niesamowite rzeczy wymagają czasu, gdy będę mogła pisać, opiszę wszystko w odpowiednim artykule i wyjaśnię, co się dzieje.

Ale, jak widzisz, proszę uświadom sobie, to nie może być tym, czym jest nazywane, to jest wszystko, co mogę powiedzieć i mogłabym powiedzieć zbyt dużo - mówię jednak prawdę. Tak, proszę, Greg, jeżeli przeczytałeś ten list, proszę pokaż to zdjęcie, które Robert wykonał z młotkiem i warstwami (patrz zdjęcie na samej górze), żeby ludzie widzieli warstwy i sytuację z chodnikiem.

Dziękuję również bardzo za wsparcie, ponieważ była to moja najtrudniejsza podróż. Nie taka, jak Peru, bardzo poważna i zupełnie inna. Muszę jednak przyznać, że Bośniacy są pięknymi i miłymi ludźmi. Czuję się źle, gdy w przyszłości będę musiała ujawnić prawdę. To będzie dla mnie bardzo trudna i wrażliwa sytuacja, gdy będę musiała to napisać i nie mogę tego zrobić wcześniej, niż wtedy gdy w pełni zrozumiem, dlaczego tak się dzieje. Trochę to rozumiem - i jestem wstrząśnięta - wiesz jednak, że właśnie dlatego tutaj jesteśmy, aby zobaczyć to osobiście.

Dziękuję, muszę tu pozostać przez kilka dni, później przeniesiemy się do Sarajewa i przylecimy w ciągu kilku dni. Dziękuję za wszystko, przepraszam, jeśli kogoś zraniłam, zawsze jednak muszę powiedzieć prawdę.
Później będe wiedziała więcej.

Dr. Colette M. Dowell ND
Circular Times
www.robertschoch.net
Tłumaczenie: Ivellios
Zdjęcia: dr Robert Schoch, dr Colette M. Dowell

PRZECZYTAJ ORYGINAŁ
Ten utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl
 
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium