Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 6774 do artykulu:
Artefakty z Roswell: Jak ukrywany jest dowód
(wróć do artykułu)
 • metal (2011-07-16 01:34:48) | RAPORT
  Metaloznawca musi wpierw poznać skład metalu, by poznać jego "pamięć", czyli obróbkę np. przez analizę odwrotną. W metaloznawstwie rozwiązanie problemu odwrotnego jest możliwe tylko, gdy znamy produkt końcowy i startowy lub produkt końcowy i proces. A jeżeli próbka jest całkowicie nieznana...
  Na przykład: Jeżeli skład został zmieniony w obróbce bez stapiania / mieszania / domieszkowania (co jak wiemy nie jest możliwe bez zjawisk na poziomie atomowym), to jesteśmy w przysłowiowej d..ie ciemnej.

  Przypomniała mi się stara historia. Otóż w latach 70-tych grupa metaloznawców z AGH kontaktowała się z laboratorium pewnej korporacji amerykańskiej. Doszło między innymi do wymiany technologii - Amerykanie przyjechali do nas, a delegacja pojechała do fabryki. Tutaj okazało się właśnie, że nie ma materiału - firma nie może zdradzić informacji, gdyż materiał jest zastrzeżony przez inną firmę - więc na nic nam taka technologia.
  Grupa postanowiła jednak umowy o wymianie całej technologii dotrzymać, w końcu polska nauka liczyła na nich. Ubrali przywiezione do późniejszych wędrówek po parkach narodowych pionierki, po czym wpadali do hali w różnych godzinach i dokonywali małych pomiarów pozornie oczywistych elementów maszyn wyprawiając przy tym przedziwne akrobacje i przytupy. W ten sposób przy użyciu bieżników w pionierkach udało się zgromadzić kilka kilo wiórów materiału, który sprowadzono do Polski, gdzie to z dużymi trudnościami udało się określić jego skład i obróbkę wstępną znając proces i wyrób gotowy.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium