Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 40033 do audycji:
27 września 2019
(wróć do audycji)
 • Pukei-Pukei (2019-09-29 16:14:24) | RAPORT
  Przypomnijmy sobie parę faktów historycznych:
  - lipiec 2016 - Michał strzela focha w NR, po czym używając strony fejsbukowej NR jedzie po krawcu jak po burej suce www.facebook.com/NocneRadio/posts/912920568851872
  - czerwiec 2018 - Michał staje się ofiarą podszywu, zapytany przez dziennikarza bezrefleksyjnie wskazuje NR, RWW i ET jako winnych, od czego się wszystkie te radia odcinają www.pcworld.pl/news/DRUGA-AKTUALIZACJA-Uwaga-Nowy-scam-probujacy-wyludzic-pieniadze,410466.html
  - wrzesień 2019 - Ivellios zwraca uwagę, że kolejne obiecanki że za tydzień będzie dobrze są niepoważne, a Michał: uuu nieelegancko! nie wolno mówić takich rzeczy publicznie!
  No ludzie, poezja xD ale każdy, kto kiedyś z Michałem coś próbował zrobić dobrze wie, że krytyka na priv albo skończy się olaniem sprawy, albo pretekstem do zaczepek.
  To śmieszne, że już od ładnych paru lat Ivellios dba o Teorię Chaosu parę razy mocniej niż Michał. Nie oszukujmy się - jeśli były jakieś problemy techniczne, a Ivellios nie miał swojego nagrania, to je dostawaliśmy po tygodniu. Znalezienie czegokolwiek na nowej stronie tch. Nagrania może i są wrzucane do jakichś playlist, ale trzeba się ich naszukać i namęczyć, w feedzie RSS mamy dwie audycje z sierpnia tego roku, a potem z zeszłego.
  A najzabawniejsze w całej sytuacji jest to, że najlepiej by było, gdyby ta historia z honeypotem to było zwykłe kłamstwo i próba zrobienia uniku przed odpowiedzialnością. "Atak na router" jest bardzo trudny do przeprowadzenia i wymaga niebotycznych środków, ponieważ domowe routery domyślnie nie nasłu***ą połączeń przychodzących. Żeby postawić honeypota, Michał musiałby się zgłosić do operatora, by ten to odblokował, a następnie na którymś porcie wystawić honeypota. Honeypoty mają kilka zastosowań:
  - mają przykuć uwagę atakującego jako łatwy cel, by dać czas na ochronę całej infrastruktury,
  - rejestrują działalność atakującego, co może adminowi potem zabezpieczyć pozostałe maszyny przed podobnym atakiem,
  - rejestrują metadane, po których teoretycznie można namierzyć atakującego.
  W przypadku ddos użycie honeypota jest bez sensu, ponieważ w najlepszym wypadku zarejestruje on kilkaset adresów ip maszyn z użytego botnetu.
  Jeśli dobrze zrozumiałem Michała, to ma on nadzieję, że anonimowe osoby podające się za służby teraz założą czarne garnitury i jutro o 6 rano odwiedzą atakujących. Naprawdę mam nadzieję, że to żart, ponieważ w przeciwnym razie mamy następującą sytuację: ktoś się z nim skontaktował i rzucił ten pomysł. Michał mu przyklasnął. Honeypot to oprogramowanie, które trzeba zainstalować u Michała i zajmuje to raczej 14 minut, a nie 14 dni. Przez 14 dni rzekome dobre służby piszą lub kupują nowoczesnego konia trojańskiego i przekonują Michała do jego instalacji na własnym komputeerze. Na dobrą sprawę cała ta maszyna już mogła wysłać wszystkie dane - hasła, pliki, dosłownie wszystko - do atakującego. Dlatego dużo lepiej dla wszystkich by było, gdyby cała afera to był tylko ponury żart.
  Jak słusznie zauważył Ivellios, zaatakowany został serwer radiaradia. Przypomnijmy - radia, na które Michał zebrał ponad 3 tysiące polskich nowych złotych. Jak się zabezpieczyć przed ddosami? Mógł zapytać Ivelliosa, który sobie z tym poradził, i dowiedzieć się, że kosztuje to kilkanaście złotych na miesiąc.
  I na koniec, "współpraca z Ivelliosem była ciężka" czy coś takiego. No ja p***. Człowiek daje mu infrastrukturę i archiwum za darmo, poświęca czas, zabezpiecza serwer, ciekaw jestem co było w tym ciężkiego - może mu za dużo marudził, żeby Michał wrzucił nagranie z porwanej audycji.
  Brak szacunku dla słuchaczy, brak szacunku dla sponsorów, brak szacunku do admina, tylko Mosad dzwoni i beka. Taki wygląd Teorii Chaosu AD 2019.

  • Ivellios (2019-09-29 16:55:31) | PW | RAPORT | E-mail
   [cytat]RWW i ET jako winnych[/cytat]
   Akurat Wolne Wilno i Empary Town to twory praktycznie od początku do końca stworzone przez trolli z Karachana, Wilchana, itp. hehemrocznych zakątków polskiej sieci, więc nie zdziwiłbym się gdyby to rzeczywiście ktoś od nich stał za całą akcją. Właściwie to jest prawie pewne...
  • onyx (2019-09-30 15:13:35) | RAPORT | E-mail
   Potrzeba, to zależy od łącza, jak masz stałkę (stałe ip) to twój router jest końcówką i wtedy twojego ISP nic dalej nie obchodzi, dostarcza Ci sygnał do kabla i ewentualnie serwery dns z których możesz sobie skorzystać). Ja wiem, że teraz jest niezwykle popularne wpierdalanie wszystkich za nata ale nie jest to jakimś standardem
  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium