Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 39082 do audycji:
1 luty 2019
(wróć do audycji)
 • SkrzydlatyŻmij (2019-02-02 22:55:24) | RAPORT
  pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Adamowicz

  "Prezydent, po ok. 30-minutowej reanimacji, w stanie bardzo ciężkim został przetransportowany do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację ratującą życie, podczas której przetoczono mu 41 jednostek krwi"


  Czy ratując człowieka dźgniętego kilkakrotnie 15 cm nożem, gdzie zachodzi od razu podejrzenie uszkodzenia narządów wewnętrznych i żył, nie tamuje się krwi i jak najszybciej transportuje człowieka do szpitala, gdzie można mu operacyjnie żyły pozszywać? Karetka stoi, a reanimacja trwa, można ją było robić w karetce, podjeżdża druga karetka, a reanimacja trwa, trwała nie chwilę, ale ponad 30 minut. A czemu miał służyć "daj blakout" i prowadzenie akcji ratunkowej po ciemku, jakie to instrukcje, procedury, podręczniki zalecają coś takiego? Jestem ciekawy, bo ja znam odwrotne zalecenia prowadzenia akcji ratunkowej - dodatkowe oświetlenie, szczególnie po zmroku, temu służą latarki na wyposażeniu ekip ratunkowych. Sprawa jest dziwna.

  • selavi (2019-02-03 17:13:50) | RAPORT | E-mail
   @SkrzydlatyŻmij ja tam widziałem nie raz filmiki z kamer żołdaków w warunkach bojowych, którzy swoim podziurawionym jak sito kolegom robią właśnie RKO i to jeszcze na terenie pod ostrzałem, dopiero po kilku/kilkunastu minutach ładują postrzelonego do wozu opancerzonego i śmigają do szpitala polowego no ale pewnie wojsko na polu walki robi to też źle i domorośli specjaliści wiedzą lepiej :)
  • SkrzydlatyŻmij (2019-02-03 23:02:44) | RAPORT
   No, oczywiście, że źle, należało wsadzić Adamowicza jak najszybciej do karetki i gnać do szpitala, wykonując konieczne czynności w czasie drogi. Odcięcie gapiów od światła, kosztem utrudniania akcji jest absurdem, co jeszcze napiszecie? No, dalej... Oto film jak prezydent siedzi na krześle po zamachu, rozmawia, gestykuluje, a ludzie potrącają go nie interesując się nim zbytnio, a chwilę później nie mogli go wsadzić do samochodu (karetki)?

   detektywprawdy.pl/2019/01/30/prezydent-adamowicz-po-zamachu-siedzi-na-krzesle/

   Widać też (z tego co piszecie selavi i b ratownik) jak źle przeprowadzano wiele akcji ratowniczych na całym świecie, np. po zamachu na Jana Pawła II ani chwili nie czekali, tylko zaczęli jechać do szpitala od razu po strzałach, no co za błąd! Jan Paweł II przeżył, Adamowicz zmarł, dzięki takim filozofiom absurdu, jakie głosicie. Ostatnia sprawa, czemu nie użyto defibrylatora jeśli ustała praca serca, a nie należało uciskać klatki piersiowej?


   Polecam też artykuł dr nauk medycznych, lekarza ratownika, Jerzego Jaśkowskiego, który nie patrzy na to co władza by sobie życzyła usłyszeć, ani jaką czapkę kto nosi, tylko pisze co myśli.
  • nick (2019-02-04 17:55:16) | RAPORT
   SkrzydlatyZmij: 2+2=5.
   Reszta świata: Nie, 2+2=4, tu masz wyjaśnienie.
   SkrzydlatyZmij: Dobra, zaoraliście mnie.

   2 tygodnie później...

   SkrzydlatyZmij: 2+2=5.

   XD
  • Kudłaty żul (2019-02-05 19:57:40) | RAPORT
   Panowie. Prawda jest taka iż pana Adamowicza zamordowano, zkremowano, Amen. Po jaką cholerę bić na siebie tyle piany? Gostek nie żyje i tyle.
  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium