pozycjonowanie bydgoszczNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

9 wskazówek na to, że żyłeś już wcześniej


Dodano: 2016-04-11 01:27:28 | Wyświetleń: 11127 | 🕑 Odłóż na później
Reinkarnacja


Idea, zgodnie z którą nasze dusze reinkarnują, sięga co najmniej trzech tysięcy lat wstecz. Omówienia tego tematu znaleźć można w starożytnych tradycjach Indii, Grecji, a także celtyckich Druidów. To atrakcyjny pogląd - że nasze dusze nie są ograniczone do spędzenia siedmiu, ośmiu czy dziewięciu dekad życia na Ziemi (o ile mamy tyle szczęścia), i że żyliśmy już wcześniej i możemy wcielić się ponownie.

Jak uważasz? Czy sądzisz, że żyłeś już wcześniej jeden lub więcej razy, dorastając, pracując, kochając i cierpiąc, pełniąc role odmienne od tej którą spełniasz obecnie? Być może należałeś do innej rasy, klasy socjoekonomicznej, lub byłeś innej płci. Niektórzy wierzą wręcz, że mogli być przedstawicielem zupełnie innego gatunku - psem, gazelą, a być może i rybą.

Ci, którzy wierzą we wcześniejsze wcielenia, sugerują że mogą istnieć przesłanki wskazujące, jak wyglądało nasze wcześniejsze życie pod różnymi złożonymi aspektami, które uformowały nasze obecne fizyczne, emocjonalne, intelektualne oraz psychologiczne osobowości. Oto niektóre z nich.

Deja-vu

Większość z nas doświadczyła dziwnego uczucia deja-vu - nagłego, zaskakującego odczucia, że wydarzenie przez które właśnie przechodzimy rozegrało się w identyczny sposób już wcześniej. Psycholog Arthur Funkhouser rozbił to zjawisko na podkategorie: deja vecu - doznanie, którego już doświadczyliśmy lub przeżyliśmy; deja senti - już odczuwane, być może pobudzone przez głos lub muzykę; oraz deja visite - miejsce tak znajome, że czujemy iż byliśmy w nim już wcześniej.

Choć naukowcy i psychiatrzy obstają przy tym, że istnieją neurologiczne wyjaśnienia tych zjawisk, inni zastanawiają się, czy te dziwne odczucia mogły być niewyraźnymi, ulotnymi wspomnieniami z poprzednich wcieleń. Wchodzisz, na przykład, do domu lub budynku w miejscowości, w której nigdy wcześniej nie byłeś. A mimo to, każdy szczegół tego miejsca jest ci znany.

Wiesz, że to następny pokój piętro wyżej. Masz oszałamiające uczucie, że byłeś tu już wcześniej. Czy byłeś - w poprzednim życiu?

Dziwne wspomnienia

Moja córka posiada "wspomnienia" z wydarzeń z dzieciństwa, które jak wiemy nigdy nie miały miejsca. Czy przypomina ona sobie po prostu dziecięce fantazje, błędne zrozumienie, a może nawet sen, który teraz interpretuje jako rzeczywistość? A może pamięta coś, co przydarzyło jej się zanim narodziła się w tym wcieleniu?

Ludzka pamięć zawiera błędy i niezgodności, i jestem pewien że wielu z nas posiada wspomnienia o rzeczach, co do których nasza rodzina i przyjaciele mogą poświadczyć, że nigdy się nie wydarzyły. Pytanie więc brzmi następująco: czy to zawodząca pamięć, czy może wspomnienie z minionych wcieleń?

Sny i koszmary

Sugeruje się, że powracające sny i koszmary senne również są wspomnieniami, lub też przynajmniej wskazówkami dotyczącymi poprzednich wcieleń. Sam doświadczyłem tego rodzaju powracającej wizji sennej. Istnieją dwa miejsca o specyficznych szczegółach, które pojawiają się w moich snach kilka razy w roku, choć nigdy w tych miejscach nie byłem.

Pierwsze z nich to duże miasto, a ja idę ulicą... na rogu znajduje się sklepik ze słodyczami lub gazetami, a ja idę coś kupić... następnie idę dalej wzdłuż ulicy do kolejnego budynku, tam na niższym poziomie znajduje się restauracja, w której spotykam kilkoro przyjaciół i zapoznaję się z jakimiś dziewczynami... a później myślę, że muszę tam powrócić, by przekonać się, czy te dziewczyny znów tam są.

Drugie z tych miejsc to mniejsze miasto - otrzymuję wyraźne wrażenie "kampusu studenckiego" - i mam wyraźny widok na określony róg ulicy, jak on wygląda, co tam się znajduje, jak ulica się pochyla, itd.

Nie są to wspomnienia z miejsc lub zdarzeń, które miały miejsce w tym życiu - a mimo to często powracają w moich snach. Czyżby to były wspomnienia z czegoś ważnego, co zdarzyło się w poprzednim wcieleniu?

W podobny sposób, czy koszmary senne mogą być odbiciami traumatycznych przeżyć z poprzedniego życia, które przyczepiły się do naszych dusz i nawiedzają nas w snach?

Lęki i fobie

Skąd się biorą nasze lęki i fobie? Strach przed takimi rzeczami, jak pająki, węże czy wysokość wydaje się być wbudowany w ludzką psyche jako część naszego instynktu przetrwania, rozwiniętego w drodze ewolucji.

Wiele osób cierpi jednak z powodu fobii, które są całkowicie nieracjonalne. Strach przed wodą, ptakami, liczbami, lustrami, roślinami, określonymi kolorami... lista ciągnie się w nieskończoność. Ludzie cierpią na wszelkiego rodzaju dziwne fobie.

Choć dotarcie do korzenia tych dziwnych lęków może zająć wiele lat wyznań na kanapie u psychologa, osoby wierzące w poprzednie wcielenia zastanawiają się, czy nie przeniosły ich z wcześniejszego życia. Czy strach przed wodą wskazuje, że poprzednia śmierć nastąpiła przez utonięcie? Czy lęk przed czerwienią, na przykład, może wskazywać, że osoba została potrącona lub zabita na ulicy przez czerwony samochód?

Pociąg do obcej kultury

Być może znasz osobę urodzoną i wychowaną w USA, która mimo to jest żarliwym anglofilem - czyli wyraża zainteresowanie graniczące z obsesją na punkcie brytyjskiej kultury. Być może znasz też kogoś, kto nie myśli o niczym innym jak tylko o przebraniu się i wzięciu udziału w pokazie mody renesansowej lub mody z czasów Wojny Domowej.

Istnieją "file", którzy mają bzika na punkcie dosłownie każdej kultury na tej planecie, zarówno współczesną jak i starożytną, co dotyka ludzi którzy z pozoru nie mają racjonalnych powodów dla swojej obsesji. Dlaczego? Czy po prostu usiłują znaleźć obznajomienie w kulturze, w której żyli 100 lat temu? Przed 1000 laty?

Pasje

Jest to powiązany temat. Dobrze mieć rzeczy, do których czujemy pasję, dopóki nie stają się one obsesyjne i osłabiające.

Skąd jednak biorą się pasje do książek, sztuki, zabytków, mody, ogrodnictwa, teatru, samochodów, pociągów, samolotów, zjawisk paranormalnych - czy jakichkolwiek innych przedmiotów?

Intensywne zainteresowanie określonym tematem może być, oczywiście, całkiem naturalne, jednak czy w niektórych przypadkach może istnieć związek z poprzednim życiem?

Niekontrolowane zwyczaje

Mroczną stroną pasji są te niekontrolowane zwyczaje i obsesje, które przejmują władzę nad czyimś życiem, a nawet mogą zmarginalizować osobę w środowisku. Do tej kategorii pasują obsesyjne nałogi i manie chowania różnych rzeczy. Mężczyzna, który musi wyłączyć i włączyć światło dziesięć razy zanim opuści pokój; kobieta która kolekcjonuje gazety w wielometrowe stosy w całym domu, ponieważ nie znieść myśli o pozbyciu się ich.

Każdy z nas posiada przynajmniej jedno złe przyzwyczajenie, od gryzienia paznokci, przez plotkarstwo, po prokrastynację. Wśród ekstremalnych postaci znajdują się uzależnienia od wszystkiego, począwszy od telewizji, przez portale społecznościowe, po narkotyki. I tutaj można znaleźć psychologiczne wyjaśnienia tych niekontrolowanych zachowań, aczkolwiek osoby wierzące w reinkarnację twierdzą, że mogą one być zakorzenione w naszych wcześniejszych wcieleniach.

Niewyjaśnione bóle

Czy męczą cię bóle, których lekarze nie są w stanie określić lub znaleźć dla nich medycznego wyjaśnienia? Mogącię nazywać hipochondrykiem - osobą, która wyobraża sobie dolegliwości. Albo też, jak sugerują proponenci wcześniejszego życia, te zagadkowe bóle, podrażnienia, skurcze i inne dolegliwości mogą stanowić odbicia cierpień, jakich doświadczyłeś w poprzedniej inkarnacji.

Znamiona

Znamiona zostały okrzyknięte dowodem na reinkarnację. W pewnym fascynującym przypadku, chłopiec z Indii twierdził, że pamięta życie człowieka o imieniu Maha Ram, który został zabity strzałem z dubeltówki z bliskiej odległości. Chłopiec posiadał rząd znamion pośrodku klatki piersiowej, które wyglądały jak gdyby odpowiadały takiemu właśnie wystrzałowi. Historia została więc sprawdzona. W istocie, istniał mężczyzna o imieniu Maha Ram, który został zabity strzałem z dubeltówki prosto w pierś. W raporcie z sekcji zwłok zapisane były rany na klatce piersiowej - które bezpośrednio pokrywały się ze znamionami u chłopca.

W podobny sposób sugerowano, że różne inne cechy fizyczne - w tym również deformacje - mają swój precedens w poprzednim życiu danej osoby.

Wniosek

Jak zauważyłem, z pewnością istnieją lub mogą istnieć medyczne, psychologiczne lub społeczne wyjaśnienia dla każdego z opisanych wyżej zjawisk, zaś twoje doświadczenie z którymkolwiek z nich niekoniecznie musi oznaczać, że można je przypisać poprzedniej inkarnacji. W końcu, choć istnieją pewne przekonujące przypadki udowadniające istnienie reinkarnacji i poprzednich wcieleń, nie stanowi to potwierdzonego faktu. Ten serwis opowiada jednak o alternatywnych możliwościach, a pojęcie mówiące, że żyliśmy już wcześniej i wcielimy się ponownie, stanowi przedmiot wielkiej fascynacji.

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • Kamil4 (2016-04-23 11:26:17) #14713   ❗❗❗
  Mój prosty argument OBALAJĄCY tą teorię - teraz na świecie żyje ponad 7,3 miliarda ludzi a jeszcze w 1820 roku ludność liczyła "zaledwie" 1 miliard. Tak, więc tych dusz jakoś przybyło siedmiokrotnie czy jak? Skoro przybyło "nowych" dusz to nie mogły one wcześniej "żyć".

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • kacper (2016-04-27 20:46:06) #14744   ❗❗❗
  Hmmm... A więc czy ludzie transseksualni to efekt innej płci w poprzedniej inkarnacji? Zastanawia mnie to bardzo. Ale wsumie teraz jest o wiele więcej ludzi. Czy zatem powstają nowe dusze? Jeśli tak, to za kilkaset lat będzie ogromne przeludnienie.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Sayanin_Girl (2019-02-04 21:40:40) #39096   ❗❗❗   📧
  Może to być niezbyt wiarygodne ale przypominam sobie myśl o tym że kiedyś się spaliłam oraz przypominam sobie straszne sceny które nigdy sie nie wydarzyły np:pamiętam jak patyk przebił mi ramie (choć nigdy tak nie było) i mam tam blizne nie wiem skąd

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Życie po śmierci
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium