Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE FILMY
Naukowcy odkryli "czwarty wymiar" - komentarze do artykułu
Komentarze wyświetlam w kolejności od najstarszego do najnowszego
Kliknij tutaj, aby powrócić do lektury artykułu

Komentarze do artykułu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 20, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
 • Kris (2008-08-21 10:50:55) #673   ❗❗❗
  Co do Einsteina jest racja , ze by wyparowały czarne dziroy z tym miał racje, lecz tworzą sie nowe świeat nie zanik lecz tworzy sie sam z siebie jak Perpetum mobile!elektrony zamieniaja sie na atomy i odwrotnie , musi byc przestrzen ktora pozwoli elektronom sie zmobilizowac w atom gdzie emanacje pozostaja jako 4 wymiar !We Wszechświecie musi istniec nie kończąca sie przemiana. Za pomoca atomow tworzy sie Fala !jezeli ona moze sie załamywac nie w wzdłż lecz wzgledem własnej elipsy raz u gory raz na dole tworzy pole falowe, wzgledem ktorego zatapia sie nize zmiejszajac pole !az wtworzy czarna dziore (takzwana)
  wiedz odcisk atomu na pietno kosmosu przez miljardy lat .Poniewaz jezeli atom co jakis cykl obrotu swego elektronu w wlasnej osi w kosmosie zmniejsza obwod elipsy twozy sie spirala złudzeniowa ,ktora istnieje , a ze Świat si delikatnie rozciada wydłuza połozenie jej tworzac lejek zwany czarna dziora,lecz nie kazdy atom ma 1 elektron moze byc ich wiecej i w miejscu 0(zero)lejka miesci sie elektron , krorzy czeka na przyłaczenie sie nastepnego tworzac ze soba atom!

  Ps . bardzo sie interesuje ta teorja ! lecz mam prozbe, bo szukam wszedzie gdzie sie da ! Jak sie oblicza w 4 wymiarach majac 3 podstawowe i na czym to polega?

  Odpowiedz
 • Onvog (2008-09-27 01:37:01) #994   ❗❗❗
  Kris, na początek polecam lekturę słownika języka polskiego. Później wziąłbym się za gramatykę. Twój komentarz jest zupełnie nieczytelny.

  Odpowiedz
 • adagem (2008-10-03 20:55:10) #1026   ❗❗❗
  absolutnie zgadzam sie. Udało mi się nawet stworzyć model matematyczny czterech wymiarów, który pokazuje, że przy uwzlędnieniu tego układu odniesienia ciemna masa wszechświata wynosi dokładnie trzy razy tyle co wszechświata obserwowalnego.

  Odpowiedz
 • kazz1973 (2009-01-15 10:23:47) #1928   ❗❗❗
  Witam z moich osobistych doświadczeń i obserwacji wynika iż czwarty wymiar zapukał do drzwi mego domu,nie dzieje się to tak odrazu od dzieciństwa poszukiwałem prawdy o sobie kim jestem co mogę zdziałać jako odrębna świadomość,ale w ciagu trzech ostatnich lat wzrost zaiteresowania naukami starożytnymi,medytacją itp.znacznie przyśpieszył wyobrażenie o czwartym wymiarze o postrzeganiu poza zmysłowym co za tym idzie zmienia się nie kosmos lecz nasze wyobrażenie o nim droga do domu zaczyna być coraz bardziej wyczówalna.pozdrawiam serdecznie.Kazek z Lubuskiego

  Odpowiedz
 • leszek (2009-03-08 14:50:05) #2525   ❗❗❗
  wszystko co fizyczne w naszym świecie wydaje się mniej lub bardziej zrozumiale dla naszego mózgu no najwyżej niezrozumiałe bo nie zbadane Ale czwarty wymiar przestrzeni jest czymś niepojętym więc wydaje mi się że albo go niema albo żle pojmujemy te trzy

  Odpowiedz
 • She (2009-03-17 16:00:59) #2617   ❗❗❗
  Jeden wymiar to linia prosta. Wyobraźmy sobie że znajduje się w niej istota. Ona może poruszać się tylko do przodu i do tyłu. Drugi wymiar to figura płaska. Istota może chodzić w lewo, prawo, do przodu, do tyłu, ale nie może np podskoczyć. Potem dochodzi 3 wymiar - wysokość. My żyjemy w tych 3 wymiarach. Gdyby doszedł 4 wymiar to istota mogła by np przenikać przez ściany. Istoty w 1, 2, i 3 wymiarze są jakby zamknięte. Mogą sie jakoś poruszać ale mają ograniczenia. W 4 wymiarze bylibyśmy bardziej `wolni` . Moglibyśmy np pomyśleć jakieś miejsce i w sekunde bylibyśmy tam. Jednak 4 wymiar też ma ograniczenia. Ale nie możemy sobie wyobraźić jakie. Jeszcze trudniej jest wyobrazić 5, 6, itd. wymiar ale możliwe że miałyby związek z innymi światami.
  Nie wiemy co znajduje się w kosmosie w jeszcze dalszych odległościach. Może to właśnie kosmos jest 4 wymiarem ??

  Odpowiedz
 • Darski (2009-06-22 17:09:16) #3259   ❗❗❗
  4 wymiar jest bardzo ciekawym zagadnieniem, ale co się za nim kryje? Znalazłem ciekawy artykuł, w którym pewna pani dr mówi, że jako ludzie wciąż się rozwijamy, nasze mózgi, DNA itp. Może to jest klucz do poznania kolejnego wymiaru? 4 wymiar może być wciąż obecny, ale go nie zauważamy, nie potrafimy z niego korzystać, a to może być np zakrzywiona przestrzeń (może czasoprzestrzeń) i pozwalać na szybsze podróże. Naukowcy się głowią, ale wydaje mi się, że nic nowego w tej kwestii nie wymyślą, póki ludzkość się bardziej nie rozwinie. To może tłumaczyć kwestię wielu zjawisk paranormalnych i przybyszów z innych planet. Może właśnie Ci wszyscy teoretyczni kosmici (ja wierzę, że nie jesteśmy sami we wszechświecie :D) potrafią korzystać z 4 wymiaru, bo są lepiej od nas rozwinięci fizycznie, psychicznie, dzięki temu gdy chcą to nam umykają. Poruszając się niewiarygodnie szybko dla nas, a dla nich przykładowo to jest normalne. Jak dla ptaków latanie, bądź dla nas skakanie, co jest nieosiągalne, np dla węża ;p. Co o takim spojrzeniu na tą kwestię myślicie? Może jeszcze nie nadszedł dla nas czas, aby poznać 4 wymiar?

  Odpowiedz
 • madrala (2009-10-21 23:10:52) #3980   ❗❗❗
  szukam wyjasnien na temat czwartego wymiaru ale chyba w jezuku polskim nie znajde. Same tu hitoryjki i pisanie o swoich emocjach, pogladach. No ale cuz mamy demokracje wolnosc slowa i wypowiedzi. Powstaje smietnik w ktorym ciezko cos znalesc :(

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • (2010-01-03 11:44:06) #4404   ❗❗❗
  Co to za brednie z jakimś teleportowaniem? Przecież 4D to nic innego jak 3D tylko, że z czasem. My jesteśmy stworzeniami które świat postrzegają przez pryzmat 3D, jednak żyjemy w świecie 10D. Wyjaśnię na prostym przykładzie jakie profity moglibyśmy osiągnąć ujarzmiając 4 wymiar. Wyobraźmy sobie mrówkę i gazetę. Mrówka to stworzonko 2D jest ona na skrawku gazety, którą my zwijamy w rulon, dzięki czemu mrówka przechodzi na drugi koniec gazety. Odwijamy gazetke i nagle z punktu widzenia mrówki znalazła się ona w zupełnie innym miejscu. Gdyby ludzie jakoś też umieli tak zakrzywić czas jak gazetę to mogło by być ciekawie. Wymiary 5D wzwyż stają się już trudne do zapamiętania, niemniej jeśli ktoś chcę zgłębić informację to proszę wystukać na youtubie "10 wymiarów" lub coś w ten deseń, a ujawi wam się kilku minutowy filmik z angielskim głosem i polskimi napisami, gdzie też znajdzie się ten mój przykład z gazetą i mrówka.
  Pozdro

  Odpowiedz
 • kraska1953 (2010-01-19 16:04:10) #4459   ❗❗❗
  znowu pieniadze zostały wyrzucone w błoto na bezsensowne badania.
  wszystkie wszechświaty powstały z punktu i ten kształt cały czas powielają. To jest bardzo łatwe do udowodnienia. Punkt nie ma wymiarów, a więc wszystkie wymiary ma równe czyli musi być kulą. Nieskończoność ma wszystkie wymiary nieskończone, a więc wszystkie są równe czyli musi być kulą. A nasz Wszechświat rzeczywiście na krańcach się zakrzywia ale nie powiem dlaczego.

  Odpowiedz
 • Bzdura (2010-02-20 23:44:15) #4592   ❗❗❗
  Większej bzdury nie czytałam. Na co innego jak nie na istnienie czwartego wymiaru wskazuje teoria względności? To po pierwsze. A po drugie, co ma piernik do wiatraka w kwestii czarnych dziur?

  Czas wymiarem? No to niech ktoś kto głosi tę teorię spróbuje wyobrazić sobie podróż w czasie nie popełniając przy tym co najmniej jednego błędu logicznego.
  Bardziej uzasadnione wydaje się podejście do czasu jako do parametru wyciągniętego przed nawias. Czegoś co wprawdzie nie istnieje, ale jest użytecznym sposobem sprowadzenia do wspólnego mianownika zachodzących w świecie procesów.

  Odpowiedz
 • Janko (2010-09-06 01:12:51) #5543   ❗❗❗
  na to czekałem .Szykuje się wejście Ziemi w 4 wymiar więc coś trzeba poznać, zrozumieć .Z tego co podłapałem to zakrzywienie wynosi ok 300 000 lat i już się zbliżamy i to potrwa nawet kilkaset lat . ciekawe i jest mowa o tzw fali .

  Odpowiedz
 • zbig (2011-04-13 23:17:48) #6445   ❗❗❗
  Czas to jest to, co odmierza zegar, nie widac, nie da sie go dotknąc, ale wszyscy wiedzą ze jest:), może to kolejny, np 4 wymiar?

  Odpowiedz
 • Ja (2011-08-30 19:20:19) #6923   ❗❗❗
  Ludzie, 4 wymiar, nie jest w kosmosie, to Niebo. Bóg jest Mistrzem tego wymiaru, tam Dusze zmarłych Istot zbierają się tam, a potem wracają. To coś, jak Renikarnacja. Do 4 Wymiaru nie da się wejść, a Czarne dzióry, to nie są portale! To są bezsensowne badania!

  Odpowiedz
 • Grabix (2012-01-21 15:42:38) #7173   ❗❗❗
  Jak ktoś ma problem z wyobrażeniem sobie któregoś tam wymiaru, to po prostu przeczytajcie artykuł "UKRYTE WYMIARY" na portalu "Wirtualny Wszechświat" (wiw pl)

  I mam wątpliwości czy Einstein twierdził, że czarne dziury parują... czy to nie jest trochę nowsza teoria Wymyślona przez Hawkinga?... dlatego to się nazywa Parowanie Hawkinga i wiki podaje, że opublikował to w 1974 roku...

  Odpowiedz
 • Sceptyk (2012-04-20 11:04:47) #7382   ❗❗❗
  1 wymiar wymaga istnienia logosu - opis działania, zasad. Takim logosem jest MATEMATYKA
  2 wymiar wymaga istnienia punktu odniesienia - zobrazowany jest jako płaszczyzna, oś lub osie. Pozwala na porównania, obliczenia, uzyskanie informacji.
  3 wymiar wymaga istnienia masy - nośnika energii/informacji z drugiego wymiaru
  4 wymiar wymaga istnienia czasu - służy wymianie energii/informacji.

  Cały czas żyjecie w 4D! Każdy wyższy wymiar powinien zawierać właściwości niższych, ale nie wiadomo czy tak musi być...
  A teraz pytanie z dziedziny "betonowe koło ratunkowe".
  Do którego wymiaru zaliczycie MYŚL? Czy myśl poddaje się jakimś zależnościom fizycznym?
  Zależna jest od czasu, zamknięta w nośniku(człowiek jako zbiór masy) itd... ale coś mi w niej nie pasuje.

  Odpowiedz
 • Chinook (2012-06-27 10:35:42) #7477   ❗❗❗
  Żadne falujące glony itp.
  Chodzi o fraktale tworzące taurusa, podwojny taurus wprawiony w obrót jest w stanie sam z siebie generować energie. Taki ma kształt wszystko to jest stworzone w różnej skali. Tak właśnie wyglądajaą czarne dziury. Tworzą eter, a z niego beirze się materia itd itd Zeby zobaczyc pozostale wymiary wydaje mi się że trzeba rozbudzić świadomośc[cokolwiek mozna rozumiec pod ta nazwa]. Wiadomo juz ze mysl ma enegie obdarzona uczuciem, emocja potrafi manifestowac sie w przestrzeni, ale w jakim wymiarze ja rozpatrywac, dobre pytanie?


  Odpowiedz
 • Autmex (2018-01-11 0:01:41) #37938   ❗❗❗
  Jak to Amerykanie, jeszcze nic nie odkryli a już głoszą sukces!!!

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
Wyświetlam 50 komentarzy na jednej stronie.
Wszystkich komentarzy do tego artykułu: 20, obecna strona 1, ilość stron 1

[1]
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium