Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Paralaksa
Odcinek: Paralaksa. Rozmowy na Atlantydzie z Chrisem Miekiną (5 lis 2017)
Żmije Wenecji cz. 2 (dokończenie)
Strona Chrisa Miekiny: Nowa Atlantyda
POBIERZ MP3 (67.20 MB) | Premiera: 2017-11-05 | Czas trwania: 01:08:37 | Odtworzone x 1502 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 14, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • raja (2017-11-06 15:44:31) #37554   ❗❗❗
  Pogadanki nigdy nie są tak ciekawe jak rozmowy na żywo. Wieje nudą, nawet przy twoich mozliwościach.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (4)
 • rok2 (2017-11-06 20:22:24) #37558   ❗❗❗
  Witam!
  Nie należy zapominać o roli Wenecji [czyt.pieniądzach] w "powstaniu Chmielnickiego " oraz próbach wciągnięcia Polski za czasów Władysława IV Wazy w wojnę z Turcją [ Turcja przejęła porty nad Morzem Czarnym i pozbawiła Wenecję zysków z handlu z Indiami i Chinami].
  Pozdrawiam

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • rok2 (2017-11-06 20:34:44) #37559   ❗❗❗
  Witam!
  Nie należy zapominać o roli Wenecji [czyt.pieniądzach] w "powstaniu Chmielnickiego " oraz próbach wciągnięcia Polski za czasów Władysława IV Wazy w wojnę z Turcją [ Turcja przejęła porty nad Morzem Czarnym i pozbawiła Wenecję zysków z handlu z Indiami i Chinami].
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • joshua (2017-11-06 21:38:30) #37560   ❗❗❗
  @raja - pitolenie, temat arcyciekawy i opowiedziany w świetny sposób. Świetnie, że Chris odnalazł, zgłębił i przedstawił nam właśnie ten temat - na który myślę mało kto ze słuchaczy wiedział cokolwiek. Jest to dopiero do sprawdzenia przez każdego z nas na ile jest to możliwe, ale jeśli faktycznie te wszystkie powiązania wyglądają w sposób opisany przez Chrisa to naprawdę żyjemy w świecie ułudy. Jak wiemy, historię tworzą zwycięzcy i niepasujące do konwencji wydarzenia są celowo pomijane, umniejszane lub wręcz przedstawiane w całkowicie innym świetle. W tym przypadku przez całe moje dotychczasowe życie brak jakichkolwiek wzmianek o roli Wenecji wszędzie - w szkole, mediach, popkulturze... Czy to właśnie to pierwsze rozwiązanie?
  Jeszcze raz dzięki za kawał dobrej roboty, wysłuchałem na razie dwa razy ale jeszcze kilka razy trzeba przetrzepać bo temat jest naprawdę ciężki i mózg paruje próbując łączyć te wszystkie wątki :)
  Pozdro dla Chrisa, kawał solidnej dobrej roboty!

  Odpowiedz
 • słuchacz (2017-11-07 15:30:52) #37565   ❗❗❗
  Co do City to jestem teraz lekko skonfundowany z tego co mi udało się swojego czasu wygrzebać to bezpośrednimi założycielami City byli książęta i magnaci niemieccy, którzy w głównej mierze swoje majątki uzyskali dzięki reformacji Lutra i wywłaszczeniu majątku, który należał do kk, później ich rodziny wielokrotnie powiększyły swoje wpływy kładąc podwaliny pod banksterkę w młodych stanach zjednoczonych ameryki.
  Świetna audycja, jak już wspominałem Chrisie nie dałoby się wydłużyć Paralaksy chociaż o te pół godzinki wcześniej zacząć :)
  pozdrawiam

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • Kunde (2017-11-09 22:36:35) #37581   ❗❗❗   📧
  dziwne trochę że czytając kontrowersyjnych historyków jak Mullins czy Tarpley nie dodałeś do swojej teorii że Wenecjanie to po prostu Fenicjanie którzy po zdobyciu Kartaginy przez Wandalów częściowo przenieśli się na lagunę, potem mieli romans z Bizancjum kiedy Ci odbili Kartaginę a ostatecznie przenieśli się do Wenecji po ekspansji arabskiej w afryce północnej. Podobieństwa aż biją po oczach - Arsenał i produkcja okrętów, handel dalekomorski i kolonie, system państw - miast itp. No chyba że Fenicjan kojarzysz z Babilończykami i Chaldejczykami - możliwe bo podobno pochodzili z Bahrajnu i od zawsze trzymali łapę na handlu z dalekim wschodem. Tak na marginesie - ta historia jest dużo starsza bo Europa była fenicką księżniczką której Zeus podarował Kretę - takie mitologiczne echo narodzin cywilizacji minojskiej.

  Odpowiedz
 • SkrzydlatyŻmij (2017-11-13 9:45:02) #37617   ❗❗❗
  Świetne audycje, i cz. 1, i cz. 2. Zarchiwizuję je. Dodam jedynie, że Giacomo Casanova, legendarny awanturnik i kochanek, a mało kto wie, że dyplomata, autor kilkunastu książek, w tym "Dzieje niepokojów w Polsce", był Wenecjaninem, który, jak sam pisał, swoje barwne życie, zawdzięcza... wstąpieniu do masonerii.

  Odpowiedz
 • marq (2019-05-23 4:31:57) #39529   ❗❗❗
  De facto Bizancjum było i jest Kolebką powstania Chrześcijaństwa w rozumieniu Dzisiejszym a Rzym z Watykanem jest zwykłym Uzurpatorem z zarazem Heretyckim odszczepieńcem nie innym jak Luteranizm, Kalwinizm czy inne Kościoły Chrześcijańskimi się zwące.

  KRK jako kościół Chrystusowy jest Nieporozumieniem a my to Akceptujemy.....

  Upadek Konstantynopola jest końcem Chrześcijaństwa jako Kościoła Chrystusowców - Wyznawców Chrystusa. Państwo Papieskie a potem Watykan to od upadku Konstantynopola
  mafia finansowa mieniąca się Chrześcijańska bezprawnie i nieuprawnienie.

  Dlatego Rosja niezmiennie utrzymuje Prawosławie a Moskwie dać status Konstantynopola bo wie ze Fakty Historyczne to Moskwie Uprawnienie daja lyby przywództwo nad Chrześcijanami w rozumieniu wyznawców Chrystusa -Chrystusowców jednocześnie mając i Moralne i Prawnie do udowodnienia przywództwo nad Wiarą Chrześcijańską a Watykanowi oddając to co mu się należy czyli ROZLICZENIE z całym Światem i wypłatę co za tym idzie odszkodowań dla Narodów i Ludów całego Świata z Najważniejszymi Pismami i artefaktami skradzionymi na całym Świecie od ponad 520 lat temu do Teraz !!!;


  Genewa vel Szwajcaria. To dlatego Państwo to jest przykładem demokratycznej Republiki. Inaczej Nikt tak małemu rajowi Nigdy by nie pozwolił podejmować suwerenne decyzje.

  Renesans to Prawdziwe Oświecenie i ostatni Pro-ludzki okres w historii Świata. Oświecenie natomiast było zaprzeczeniem nazwy tej epoki i de facto było większa Sterowaną Ciemnotą i zamordyzmem gorszym od Średniego i późnego Średniowiecza.

  Renesans był czasami prosperity i Początków Upodmiotowienia człowieka a zarazem z końcem Renesansu następuje Koniec Upodmiotowienia Człowieka. Koniec RENESANSU do którego do dzisiaj nie powróciliśmy jest pogrzebaniem Wolnej jednostki Ludzkiej i Wolności jako takiej w ogóle. Szkoda -:(

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 8, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium