System reklamy TestNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty (nie)kontrolowane
Odcinek: 24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły
Dziś spotkaliśmy się z panią Grażyną Niedzielską - autorką relacji o "Bieszczadzkim Domu Złym", którą kilka miesięcy temu opublikował NŚ. Pani Grażyna opowiedziała o tamtych zdarzeniach, próbując odpowiedzieć na pytanie, co naprawdę się wówczas wydarzyło. Rozmowę poprowadził Piotr Cielebiaś (Nieznany Świat), a audycję od strony technicznej obsługiwał Marek Sęk "Ivellios" (Radio Paranormalium)... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (134.00 MB) | Premiera: 2017-08-13 | Czas trwania: 02:27:03 | Odtworzone x 2263 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 28, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • berzi (2017-08-14 7:08:17) #36966   ❗❗❗
  Mój apel do dzwoniących do audycji (taki sam jak na Youtubie):
  Apeluję do dzwoniących jak pan Andrzej i Marcin - jak nie macie co powiedzieć, to nie róbcie z siebie durniów na antenie albo przynajmniej przygotujcie sobie kartkę z wypowiedzią, o co wam chodzi. Szczególnie pan Marcin. TO DLA MNIE SZOK, ŻEBY ZADZWONIĆ DO AUDYCJI, PIEPRZYĆ COŚ, UPIERAĆ SIĘ PRZY SWOJEJ WERSJI, A NA KONIEC POWIEDZIEĆ, ŻE SIĘ NIE SŁUCHAŁO I NIE WIE, O CO CHODZI. Człowieku, kobieta przyszła opowiedzieć do audycji swoje przezycie, a ty się pytasz jakby to było przesłuchanie durniu, a przecież audycję masz potem na YouTube. Powinniście od zaraz rozłączać takich ludzi.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • zmienny słuchacz (2017-08-14 10:33:03) #36970   ❗❗❗
  Strasznie męczące było to gaszenie jakichkolwiek przejawów sceptycyzmu przez pana Piotra. Sceptycyzm jest zdrowy i potrzebny w badaniu rzeczy nieznanych, inaczej szybko możemy odpłynąć. Jak sam pan Piotr powiedział, "są rzeczy możliwe i możliwsze" - automatyczne założenie że dźwięki np. zegara czy kroków to na pewno jakiś energetyczny byt, a nie przygotowany zawczasu mechanizm (nie potrzebujemy telefonu komórkowego, ani nawet głośnika żeby generować dźwięk! co więcej, pani Grażyna sama zwracała uwagę na niebywałą regularność tych kroków, uderzeń) - delikatnie mówiąc, lekko na wyrost.
  Ogólnie przed otwarciem linii audycja super, a panu Cielebiasiowi życzę więcej rozwagi.

  Odpowiedz
 • ja (2017-08-14 11:33:47) #36972   ❗❗❗
  tematyka bardzo interesujaca i az prosi sie o wiecej tego typu audycji,co do tej audycji mozna powiedziec ze niewiele w niej bylo az tak jakby nieziemskiej "atmosfery" - ale dziekuje i za nią.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)
 • ja (2017-08-14 11:56:48) #36973   ❗❗❗
  a co do tego pana alchemik cos tam... tak jak powiedziala gość ze czasem nie warto o tym mowic pan rowniez czesto jak zauwazylem w teorii chaosu sie udziela lecz pod innym nikiem -jak slychac nie dopuszcza sie w jego wyobrazeniu ze sa rowniez rzeczy nie mieszczace sie w swiecie hmm jego swiecie...musi sie przygotowac,szkoda słów.

  Odpowiedz
 • another world (2017-08-14 23:33:35) #36986   ❗❗❗
  Czy w pobliżu tej chatki w lesie - znajdowały się stare, zarośnięte, zapomniane mogiły żydowskie? lub zbiorowe groby ofiar 2 wojny światowej? Bo jeżeli tak, to nie ma się co dziwić, że jest tam paranormalna aktywność.

  Odpowiedz
 • Reiv (2017-08-15 2:41:40) #36988   ❗❗❗
  Ludzie! Macie nikłe pojęcie o technice. W latach 80 były już dostępne latarki halogenowe, a Wy trujecie o tym, jakby to były wieki ciemne - średniowiecze.
  Tak samo w tych latach produkowano głośniki i inny sprzęt elektroniczny, który mógł być użyty do "inscenizacji". Baterie też było można kupić.
  Rozumiem, że to był las, mała chatka, daleko od cywilizacji, ale przetransportowanie tego w plecaku/torbie nie byłoby wielkim wyczynem.
  Dlatego teorii tej moim zdaniem nie należy odrzucać.

  Natomiast drugi dzwoniący też słusznie podkreślił sprawę tego, że wyobraźnia przestraszonych osób mogła wykreować rzeczy w ich głowach kompletnie nierealne. Na zasadzie zwykłych halucynacji.

  Opętanie Józka również wydaje się być ciekawą teorią. Odludek, z problemami, o dziwnym usposobieniu mógł nawet niechcący narazić się na niebezpieczeństwo ze strony złych sił. Pani Grażyna mówiła, że tak dobrze się z Józkiem nie znała. Dlatego nie może wiedzieć tego, czym ten mężczyzna się interesował w woolnej chwili, czy wywoływał duchy w przeszłości itd.


  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (5)
 • K (2017-08-15 4:11:54) #36989   ❗❗❗
  Jest tak że , kiedy historia jest młoda tego typu, świeża, to jest negowana.Ci sami ludzie którzy ją negują na wszelkie racjonalne sposoby wobec historii która ma kilkanaście lat stosują zgoła inny zestaw miar. I to jest słabe.

  Odpowiedz
 • żetyk (2017-08-15 9:22:35) #36992   ❗❗❗
  Te teorie, które wysuwacie to nie jest sceptycyzm ani racjonalizm, bo one niczego nie tłumaczą. Np. zgodnie z zasadą brzytwy Ockhama, nie mnóżmy bezsensownych bytów i założeń. Po co Józek miałby tworzyć arsenał rodem z "Myth Busters", żeby kogoś przegonić z domu. Mógł to zrobić prościej, po prostu ich stamtąd wypraszając albo przeganiając. Musiał liczyć się z tym, że oni mu mogą zrobić krzywdę, kiedy np. zbierali noże.

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (3)
 • Reiv (2017-08-16 18:56:04) #37017   ❗❗❗
  Ogólnie ciekawa audycja, coś innego, w ramach urozmaicenia debat - ok. Niemniej sama historia mocno naciągana, praktycznie brak dowodów, początek audycji strasznie przeciągany na siłę. Piotr starał się budować klimat i nadać audycji tajemnicznej aury złego domu w Bieszczadach. Jesli chodzi o rzeczywistą wartość merytoryczną stała na niskim poziomie.

  Oby w następnej audycji panowie wrócili do poprzedniej formuły prowadzenia debat i poruszyli jakiś ciekawy temat, który wywoła emocje wśród słuchaczy nie poprzez opowiadaną bajkę, a konkretne fakty.  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (2)
 • Andrzej Duda (2017-08-17 18:20:41) #37026   PW   ❗❗❗
  Moim zdaniem było tak:

  Józek jak się wrócił na koniach do lasu pojechał poinformować kogoś że ma 2 osoby w chacie i zaczynamy dziś inscenizację. Potem sam odegrał swoją scenkę by ich przestraszyć na początek, gość biegał po dachu a nie po strychu im się zdawało tylko. światło to może raca świetlna itp. psy przetresowane żeby za nogawki łapały a nie gryzły jak ktoś pod dom podchodzi a zegar wiadomo głośnik w ścianie, kotki na koniec podrzucił. Ile razy i komu zrobili ten kawał w różnych wariantach tej inscenizacji. Ilu przygarniał Józek zagubionych turystów. Wszystko w magi magiczne jest dla widza a nie dla magika.

  Odpowiedz
 • Mat1983 (2017-09-07 19:04:11) #37150   ❗❗❗   📧
  Witam super audycja mam pytanie czy Pani Grażyna pamięta o czym rozmawiali z józkiem podczas 1dnia przy ognisku który trwał do 3 rano moim zdaniem ciekawy wątek moze się czegoś ciekawego dowiemy z życiorysu józka

  Odpowiedz
 • Szarak (2017-10-01 19:58:37) #37315   ❗❗❗
  Bardzo ciekawa audycja. Wypowiedzi tzw sceptyków z komentarzy czy pana alchemika z 1:33 świadczą tylko o słabości umysłowej. Nie zrozumieli opowieści za to mają właśną teorię i muszą ją zapodać.

  Odpowiedz
 • Boguśka (2020-08-16 22:59:02) #40571   ❗❗❗
  Powiem tyle. Wysłuchałam tego wszystkiego. Grażynkę znam ze szkoły, zawsze miała skłonności do przesady. Józka też znałam osobiście, zresztą był swego czasu reportaż o nim m, chyba w TVP Rzeszów. Ponieważ mieszkałam na tym terenie, mam możliwość weryfikacji tych opowieści. Masa w nich nieścisłości (delikatnie mówiąc). Podobnego zdania jest moja, a raczej nasza koleżanka. Pozdrawiam Grażynkę, która udawała, że mnie nie poznaje na ulicy...

  Odpowiedz | Zobacz odpowiedzi (1)


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 13, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium