www.zdrowie-i-uroda.euNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Elon, skończ...!!!
(dodano: 2020-01-17 03:01:07)
Wróć na stronę główną

Od jakiegoś czasu otrzymujemy zgłoszenia dotyczące obserwacji dziesiątków świetlnych obiektów na niebie, przemieszczających się wolno w linii prostej. Pragniemy wyjaśnić, iż nie są to obiekty UFO.

Cóż to zatem jest?

Otóż są to obiekty pochodzenia ziemskiego, a ściślej, zabaweczki pewnego przerośniętego, rozwydrzonego, nieodpowiedzialnego dziecka z wielkim ego, bogatą wyobraźnią i bardzo grubym portfelem, które zażyczyło sobie żeby w absolutnie każdym zakątku kuli ziemskiej był dostęp do szybkiego Internetu...

Bardziej obeznani z nowinkami technologicznymi już wiedzą, o kogo chodzi. Tak, owym przerośniętym dzieckiem jest nie kto inny jak Elon Musk, a zabaweczką - satelity SpaceX Starlink.

Jak eskadra takich muskowych zabaweczek wygląda, prezentuje choćby nagranie ukazujące ich przelot nad Holandią.

I teraz wyobraźcie sobie Państwo, że cudowne dziecko zachodniego postępu i dobrobytu w dającej się przewidzieć przyszłości chce umieścić na orbicie okołoziemskiej ponad 42 000 (słownie: CZTERDZIEŚCI DWA TYSIĄCE!!!) takich małych irytujących przeszkadzajko-świetlików...

Nie bez powodu użyliśmy właśnie takiego określenia - irytujące przeszkadzajko-świetliki. Pal licho, że przyczyniają się one do jeszcze większego zaśmiecenia przestrzeni okołoziemskiej (bo przecież taki satelita, choćby nie wiadomo jak bardzo zaawansowany, nie będzie działał wiecznie) oraz zwiększonego zanieczyszczenia nieba światłem. Ich obecność na niebie stanowi nie lada problem dla astronomów, gdyż pojawiające się znienacka świecące przeszkadzajki znacznie utrudniają, a często wręcz uniemożliwiają przez długi czas prowadzenie obserwacji astronomicznych.

Komentarze do tego newsa
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


Komentarze do tego newsa:

 • Antares (2020-01-26 9:41:16) #40222   ❗❗❗
  Niestety muszę potwierdzić to nieciekawe zjawisko. Przyznam, że od jakiś dwóch lat podczas wyżowej pogody spoglądam sobie za pomocą teleskopu (dość pośledniego ale w warunkach miejskich, gdzie zanieczyszczenie światłem jest spore nie ma sensu pchać się w coś bardziej wyrafinowanego) w niebo i już parokrotnie natknąłem się na wytwory Elona Muska. Zresztą ten problem został już zauważony przez twórców Hallo Northern SKY www.hnsky.org/software.htm - który steruje chyba większością amatorskich teleskopów - a którzy będą starać się w swoim oprogramowaniu umieszczać owe wytwory. Nie jestem jednak co do tego optymistą, bo i ilość i nieprzewidywalność pojawiania się satelitów podczas umieszczania w kosmosie jest po prostu istnym koszmarem dla twórców tego rodzaju oprogramowania.

  Odpowiedz
 • Antares (2020-04-03 18:05:39) #40297   ❗❗❗
  Dla ciekawych jak to wygląda to niezły opis z filmikami jest tu: www.purepc.pl/satelity-starlink-nad-polskim-niebem-kiedy-i-jak-je-obserwowac

  Odpowiedz
 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium