Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!

SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Teoria ChaosuOdcinek: 23 grudnia 2016
Niemiecka choinka pod semickim zarządem powierniczym
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze · Dodaj komentarz
  • SkrzydlatyŻmij
    (2016-12-28 0:44:22)
    | 👮 raport

    Stały Słuchacz mówi, że nie odnaleźliśmy łożysk po dawnej cywilizacji technicznej (sprzed potopu).

    Ale są setki budowli, których nie można by postawić bez zaawansowanej technologii (bardziej zaawansowanej niż obecna). W samych Chinach jest ponad 400 piramid. Dawna cywilizacja techniczna wydobyła ponad miliard ton bloków kamiennych do tych budowli, bez trudu transportowała bloki kamienne o wadze setek ton na odległości kilkuset kilometrów, cięła je z laserową precyzją i dopasowywała jeden do drugiego jak plastelinę. A łożysk i innych elementów maszyn nie ma. Więc może jednak budowniczowie nie byli liczni, nie byli stąd i zabrali ze sobą maszyny do siebie? Trzeba wziąć pod uwagę kwestię kataklizmów (dwa potopy), atomowych wojen bogów oraz niszczącej siły czasu (12 000 lat temu i wcześniej).


    | Odpowiedz
    • Mehran Keshe
      (2016-12-28 11:54:09)
      | 📧 email | 👮 raport

      w Chinach wiekszość piramid zostala usypana z ubitej ziemi

      proszę wymień choć jedna budowlę której nie można wybudować bez bardziej zaawansowanej technologi niż obecna

      podpowiem że obecnie najwyzszy budynek na świecie ma 828 metrów wysokości, a w trakcie budowy jest kolejny który przekroczy ponad kilometr wysokości

      Odpowiedz


    • san
      (2016-12-28 18:26:30)
      | 👮 raport

      Skąd ten miliard wydobycia?
      Miliard wydobycia to kwestia semantyki. Np. wydobyto tysiące zapałek (to nic że z jednego drzewa). Dodatkowo może być to mylące bo może sugerować że ktoś wydobywał (zamiast wydobycia klocka kamienia z głazu na zasadzie obróbki tego głazu) jakiś kamień kopiąc skałę od spodu co byłoby absurdem. Zamiast miliadra wydobycie spada do kilku setek, bo reszta to dłutowanie, szlifowanie jako uzyskanie danego kamienia itp. można to nazwać wydobyciem, ale stawianie przy tym miliarda jest dość śmiałe.

      Tak samo śmiała teza o bezproblemowym transporcie.

      Skąd setki kilometrów? Duża część nie mogła być dłutowana obok (kilka, kilkanaście km.)? Chyba że zrobiono 400 piramid z jednej góry.

      Zachowały się informacje sprzed tysięcy lat o niby ówczesnej precyzji a nie zachowała się informacja jak to zrobiono, to ciekawe. W sumie nie jest ciekawe bo odpowiedź jest w tym samym zdaniu otóż materiał jest taki a nie inny że po tak długim czasie jest jak jest, i dorobiono do tego mit precyzji.

      Meh
      "proszę wymień choć jedna budowlę której nie można wybudować bez bardziej zaawansowanej technologi niż obecna"
      To też kwestia semantyki, może chodziło o planete :D

      Odpowiedz


    • SkrzdlatyŻmij
      (2016-12-29 1:26:59)
      | 👮 raport

      Platforma w Baalbeku w Libanie: powierzchnia 47 hektarów, w północno-wschodnim narożniku ułożono bloki o wadze ponad 500 ton, w zachodniej ścianie bloki o wadze kilkudziesięciu ton na na nich warstwę bloków o wadze ok. 600 ton, i jeden ogromny narożnik , ścięty ukośnie o wadze ok. 1000 ton; dopiero na tych blokach na wysokości 8 metrów, ułożono w murze 3 bloki, o jednakowej wadze ponad 1000 ton. Wszystkie bloki są równo wycięte, dokładnie obrobione, wyrównane oraz precyzyjnie dopasowane krawędziami z dokładnością 0,2 – 0,5 mm. 2 km od platformy znajduje się kamieniołom z dwoma największymi obrobionymi blokami kamiennymi, jedne jeszcze nie odcięty od podłoża waży ponad 14000 ton, drugi cały wycięty i w kilku miejscach dopasowany z mechaniczną precyzją do miejsca gdzie miał być umieszczony, jest niemal tak samo ciężki.
      Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg?

      Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia): 21 m i 160 ton, 24 m i ponad 200 ton; stla przewrócona 33,5 m i 500 ton (również bazalt te same precyzyjne wycięcia); w promieniu 500 km nie ma kamieniołomu z bazaltem.
      Tiwanaku w Boliwii: bloki z andezytu od 100 do 150 ton, kamieniołom z andezytem znajduje się w odległości 60 km.
      Puma Punku w Boliwii: platforma z płyt andezytowych o wadze 500 ton. Bloki stojące andezytowe i diorytowe gładkie, maszynowo wycięte rowki na całej ich długości o szerokości 6 mm, z wywierconymi otworami co 28 mm, łączone klamrami o kształcie dwuteownika ze stopu miedzi, niklu, arsenu, krzemu i żelaza. Nikiel topi się w temperaturze 1450oC.
      Cuzco w Peru, Petra w Jordanii, piramidy w Egipcie: Wielka w Gizie, Druga i Trzecia w Gizie, w Abud Roasz, Łamana i Czerwona w Dahszur, w Mejdum – Wielka w Gizie liczy 2,5 miliona sztuk bloków o wadze 2 – 2,5 ton każdy; bloki w niższych rzędach Drugiej Piramidy ważą ponad 200 ton, a Trzeciej ponad 300 ton. Świątynia Granitowa w Gizie – bloki o wadze 100 i 200 ton, dopasowanie 0,2 – 0, 5 mm. Świątynia bogini Hathor w Denderze w Egipcie.
      W końcu Wielka Piramida w Xi’an w Chninach, z kamieniołomem 30 km od niej. Ponoć część chińskich piramid jest usypana z ziemi, budowali je cesarze na wzór tych starszych z bloków kamiennych (np. Shao Hao) i z cegieł. Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają.
      Indie – Świątynia Brihadeśwara w Tańdźawur: 83-tonowa kopuła granitowa na wysokości 67 m. Kamieniołom odległy 80 kilometrów.
      Świątynie bazaltowe w Indiach: Adźanta i Elura: 34 świątynie wycięte w bazalcie- usunięto 2000000 ton skały bazaltowej i przeniesiono, nie widomo gdzie? Penie 2000000 niewolników kuło dłutami 1000 lat i to jak precyzyjnie, i bez łożysk.
      Świątynie boga Wisznu w Angkor Wat – Kambodża, kamieniołom 40 km, dżungla, drogi rozmokłe, kompleks świątyń ogromny, precyzja wykonania również.
      Platforma w Jerozolimie (tam gdzie stała świątynie zbudowana przez Salomona) w jednej ze ścian jest blok ważący 628 ton, jest też kilka lżejszych po 600 ton.
      I wiele, wiele innych budowli.

      Kamienna infrastruktura zaawansowanej technicznej cywilizacji starożytnej: ponad miliard ton kamiennych budowli. Źródło: Janusz Bieszk, Cywilizacje kosmiczne na Ziemi, s. 79.


      Odpowiedz


    • Mehran Keshe
      (2016-12-29 13:36:42)
      | 📧 email | 👮 raport

      ja po prostu nie wierze w te bzdury, że obecnie nie ma technologi aby zbudować te starozytne budowle, oczywiście w starozytnych czasach takie budowle to nie lada wyzwanie, ale nie obecnie

      "Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg?"

      obecnie nie przewozimy tak ciężkich bloków gdyż mamy nieco inne technologie budownictwa dzięki wykorzystaniu np betonu i stali cała konstrukcja moze być znacznie lzejsza a równie wytrzymała

      Sam beton i stal zuzyty do zbudowania Bjur Khalifa waży ponad 900 tysięcy ton a jest to obecnie jednolita struktura

      udzwig Liebherr LTM 11200 - wynosi 1200 ton, gdy wezmiemy 4 takie maszyny mamy udzwig ponad 4000 tysiace ton, myslę również że budowa maszyny o znacznie większym udzwigu nie stanowiłaby zadnego problemu (w obecnej chwili maszyny o tak wielkim udzwigu nie są raczej do niczego potrzebne)

      obecnie np włoski marmur rozsyłany jest statkami po całym świecie, więc chyba transport obecnie równiez nie stanowi problemu, największe kontenerowce przewożą ponad 12 tysięcy kontenerów jednocześnie

      wycinanie rówków 6 milimetrowych, grawerowanie czy inne cuda również chyba obecnie nie stanowią problemu, podpowiem że ścieżki w procesorach mają odległości 1/100tysięcznej milimetra, a w laboratoriach tworzy się struktury z pojedyńczych atomów

      obróbka najtrwalszych materiałów choćby takich jak diament w dzisiejszych czasach też nie stanowi najmniejszego problemu

      obecnie uzyskanie temperatury 1450 stopni też nie stanowi najmniejszego problemu, w reaktorach fuzyjnych dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego uzyskuje się temperatury rzędu 100 milionów stopnii
      zródło wikipeda

      Odpowiedz


    • SkrzdlatyŻmij
      (2016-12-29 16:06:57)
      | 👮 raport

      @Mehran Keshe ok. dziś są budowle ważące setki tysięcy ton, ale z betonu. Starożytne cywilizacje robiły je z bloków skalnych bardzo dużych, precyzyjnie, uważam, że maszynowo i technicznie obrobionych (w nieznanej nam technologii). Świadczy to o tym, że mieli z tym problemów i dlatego mogli swobodnie układać precyzyjne budowle z tak dużych i twardych obrobionych bloków skalnych. Takich budowli, mimo upływu tysiącleci, wojen, kataklizmów klimatycznych, jest bardzo dużo. Ilość świadczy także, że nie mieli z tym większych problemów. Nie mieli, bo mieli technologie.
      Skala i precyzja wykonania (np. roztapianie krawędzi i dopasowywanie bloków skalnych jak plastelinę) skłania do wniosku, że dziś nie bylibyśmy w stanie tego powtórzyć. Ale, zgoda, jest to dyskusyjne.

      Zapomniałem jeszcze o wielkich posągach wyciętych z jednego kawałka twardej skały, przetransportowanych, precyzyjnie obrobionych i do dziś nieziemsko pięknych.

      Posąg boga Ra (według innych faraona Ramzesa II) w Ramesseum w Egipcie: granit, waga 1000 ton, postument 750 ton. Jak go wycięto, przetransportowano i ustawiono na postumencie, bez techniki, technologii? Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton. Tego nie transportowano, ale jakoś go wycięto.
      I inne.
      Poza budowlami są i inne potwierdzenia, dawnej technologii, jak starożytne mapy, opisy w tekstach, rysunki techniczne zachowane tu i ówdzie na kamieniach i w tradycjach starożytnych (symbole). Oczywiście wszystko to można interpretować jako religijne bajania i halucynogenne wizje. Ale już niklu, nie da się roztopić gorliwością religijną, ani tripem po grzybach, 1000 tonowego bloku też nie przeniesiesz w ten sposób.


      Odpowiedz


    • san
      (2016-12-30 11:58:39)
      | 👮 raport

      Najpierw mówisz o chinach i miliardach, a potem na mój komentarz jedyne co o chinach zauważyłem to to:
      "Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają."

      Kolejne mity:
      "Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia)"

      Wiki:
      "Wyroby wykonane z przetopionego bazaltu mają twardość ok. 8,5 w skali Mohsa"

      Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!?

      Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu który zastyga jako jednolita konstrukcja a nie układanie klocków bazaltowych.

      Pomijam to że skąd wiadomo gdzie miał być umieszczony? Jakoś oznaczyli przy budowanie A do A, B do B? Czy coś? Czy ktoś tylko wymyślił na potrzeby książki a bo mu się tak spasowało to niech będzie że miał być tu, a tymczasem to mógłbyć kloc na bodowle obok do której zabrakło surowca lub inne czynniki i zwyczajnie nie dokończono.

      Znowu już mówiłem ta precyzja nie ma żadnych dowodów że pomiarów które mówią o precyzji dokonano w momencie budowy. Po tylu latach całość sama z siebie sie zlewa w całość. Tak samo diament po iluś latach z niczego robi sie diamentem bo wszystko się zlewa w całość i odpowiednio twardnieje.

      Nie ma to jak dorabiać mity które można bardzo prosto wytłumaczyć.

      Odpowiedz


    • Judgement1
      (2016-12-31 7:46:37)
      | 👮 raport

      Jeszcze w latach dwudziestych XX wieku Francuzi wykorzystywali do budowy dróg termity, które robiły to błyskawicznie. A same termity można uznać za urządzenia techniczne tyle, że zbudowane z materiałów biodegradowalnych po których nikt nigdy nie znajdzie pozostałości. Podobnie było w innych dziedzinach: gołębie zamiast listonoszy, foki zamiast nurków, dżdżownice zamiast nawozów, konie zamiast aut, psy zamiast ochroniarzy... Może kiedyś ludzie byli na tyle trzeźwi, żeby nie robić gór śmieci tylko po to, żeby uzyskać identyczny efekt pod każdym względem wykorzystując materiały występujące na wyciągnięcie ręki w naturze.

      Odpowiedz


    • SkrzydlatyŻmij
      (2017-01-01 2:52:16)
      | 👮 raport

      Drodzy adwersarze, dzięki za ciekawe posty.
      @san - odnośnie Chin nie pisałem o miliardach.
      Odnośnie Aksum w Etiopii: "Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!"
      Nie. Myślę, że wycieli piłami mechanicznymi;
      topili natomiast inne elementy w innych miejscach, są pozostałości stopionych skał, dopasowywali elementy skalne w piramidach i innych budowlach (nieznana nam "technologia plastelinowa").
      "Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu"
      Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (jak powiedział pewien filozof), inni ludzie, inne czasy, inna technologia.
      Elementy tych budowli nie dlatego są do dziś gładkie i dopasowane, że czas i destrukcja to sprawiły.
      Obok są budowle starożytne budowane przez następne, późniejsze pokolenia i tam czas i destrukcja sprawiły większe nierówności i mniejsze dopasowanie elementów budowlanych.

      Nie wiem jak było, czy to kosmici, czy ludzie, ale jestem przekonany, że kiedyś istniała cywilizacja techniczna, posiadająca zaawansowaną technologię, są na to twarde dowody, w mojej opinii.


      Odpowiedz


    • SkrzydlatyŻmij
      (2017-01-03 13:06:39)
      | 👮 raport

      To jest dobry film popularnonaukowy o kwestii starych budowli i domniemanej dawnej technologii budowy:

      www.youtube.com/watch?v=x...

      Odpowiedz


    • noniewiem
      (2017-01-05 0:21:41)
      | 👮 raport

      Czyli kiedy człowiek wynalazł koło? I od kiedy nastąpił przełom, wtedy? Wcześniej tylko natura tworzyła? A może skrzyknij się z kolegami sceptykami i zróbcie jakąś podróbkę, jeden 100T głaz wykujcie i mi pod domem postawcie, przecież to takie proste. Oni mogli, robili bo chcieli coś pokazać, też dacie radę.


      Odpowiedz


    • SkrzydlatyŻmij
      (2017-01-06 0:19:05)
      | 👮 raport

      Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton.

      Człowieku, spójrz na film, jak to jest wycięte. Myślisz, że ludzie z epoki kamienia łupanego nie mieli nic innego do roboty tylko całą kulę ziemską zastawiać precyzyjnie wykonanymi megabudolami, taszczyć 2000 ton przez 800 km, obrabiać, topić metale w temperaturach nieosiągalnych w piecach węglowych itd.?
      Łatwo to im szło, bo mieli technologię.
      To nie są jakieś zapisy (zawsze można powiedzieć, że ktoś zmyślał) tylko nauki techniczne, które dowodzą, że bez technologii było to niemożliwe.
      Czy nauka to logika, czy wiara? Wiara, że kiedyś technologi być nie mogło, bo nie i już (taki dogmat)?
      Kończę te wpisy, kto zainteresowany, są źródła.
      Dzięki szczere za kulturalną dyskusję, to trzeba docenić, w tym podłym świecie internetu.
      Co prawda procesory wykonujemy obecnie z dokładnością do kilku cząstek krzemu (są kilkucentumetrowe), ale nie setki metrów bloków skalnych, jak w starożytności. Nie stawiamy obecnie budowli, które przetrwają 12 tysięcy lat i pozostaną w pionie (poziomica), mimo trzęsień ziemi.

      Odpowiedz





  • bilo
    (2016-12-28 11:40:50)
    | 👮 raport

    Dla tych którzy wszędzie widzą fakeowe zamachy niech sobie obejrzy ten filmik z zamachu w Nicei www.wykop.pl/link/3273111...

    Te wszystkie zamachy na 100% są prawdziwe. Tego nie dało by się ukryć.


    | Odpowiedz
    • arb1
      (2016-12-28 16:45:54)
      | 👮 raport

      Klod jako miłośnik nie białych ras musi jakoś zracjonalizować sobie to co się dzieje na świecie i wmawia sobie, że wszystko co złe to wina białego człowieka.

      Odpowiedz





  • Blom
    (2017-01-14 12:18:28)
    | 👮 raport

    audycja nie działa :(


    | Odpowiedz





Dodaj komentarz
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:



Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy.

Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
PROGRAM NA DZIŚ
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Arkadiusz Miazga
Czas Tajemnic - blog Damiana Treli
Forum Portalu Infra
Głos Lektora
Instytut Roberta Noble
Księgarnia-Galeria Nieznany Świat, księgarnia ezoteryczna, sklep ezoteryczny, online, Warszawa
Paranormalne.pl
Player FM
Portal Infra
Poszukiwacze Nieznanego. Blog Arkadiusza Czai
Poznajemy Nieznane
The Monroe Institute Polska
UFO-Relacje.pl - polska baza relacji o obserwacjach UFO
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2024 by Radio Paranormalium