Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Teoria Chaosu
Odcinek: 8 kwietnia 2016
Zgony we mgle katastrofy smoleńskiej
POBIERZ MP3 (137.00 MB) | Premiera: 2016-04-09 | Czas trwania: 02:29:38 | Odtworzone x 2184 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • egnar (2016-04-11 9:20:56) #14656   ❗❗❗
  Więcej obiektywizmu, mniej szczucia. Zgony mogły, ale nie musiały mieć związek z katastrofą. Zrobiono to specjalnie, by zatrzeć ślady i nie powiedzieć, o co tak naprawdę chodziło.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2016-04-11 11:07:39) #14657   ❗❗❗
  Słuchacz Jacek zwany Blachą, mówi, że wysoki rangą oficer w jego rodzinie, opowiadał jak Amerykanie śmiali się, że sprzedają złom polskiej armii, sprzedając MiGi...! I tyle można ufać wojskowym. Przecież to absurd, kiedy to od USA Polska kupiła samoloty MiG??
  Zamach w Smoleńsku, był przygotowywany wiele lat wcześniej, o czym świadczy ciągłe ględzenie przed zamachem (kilka lat wcześniej się to zaczęło) o złym stanie polskiej floty lotniczej, kłótnie o miejsce w samolocie. Zamach przygotowały służby rosyjskie i polskie, przy akceptacji światowej finansjery. Reszta to szczegóły. Dowody będą przedstawione, choć dla ludzi dowodem nie jest dowód w sensie sądowym, naukowym, ale to co powie TVN i ile razy powie. Tak więc dowody, a przekonanie powszechne to zupełnie co innego.
  Bardzo ciekawy jest wątek obecności telewizji TVN na lotnisku smoleńskim w chwili katastrofy. TVN emitowała w tym dniu wstawki z lotniska w smoleńsku, pokazując lotnisko i informując, że za 20 minut powinien przylecieć samolot z prezydentem. Po katastrofie, ani zdjęć nie ma, ani żaden świadek nie pamięta, że był na miejscu, ani godziny katastrofy nie mogą jasno ustalić! Podpowiadam, godzina, minuta i sekunda jest na filmie z katastrofy, kręconym kamerą telewizji TVN.

  Odpowiedz
 • krawiec (2016-04-11 16:32:33) #14658   ❗❗❗   📧
  Ja tam ekspertem nie jestem, ale...
  MIG29 czy F16 to tylko nazwa na pewien standard, który jest później unowocześniany, dostosowywany i przerabiany. Oczywiście jesteśmy ograniczeni specyfiką danego modelu, standardami uzbrojenia, które narzuca itd. Trochę jak z komputerami. Można mieć więc wypasionego, nowoczesnego i przystosowanego do współczesnych standardów F16, a można mieć F16 - rupiecia :) Są też oficjalnie różne wersje takiego MIGa, szkoleniowa, szkoleniowo - bojowa, bojowa... Z tego co pamiętam, zarówno nasze MIGi, jak i te F16 które dostaliśmy od Amerykanów to dość dobre maszyny. Na pewno stan techniczny danego samolotu ma duże znaczenie i co oczywiste - liczebność naszej floty powietrznej. A z MIGów to bym się nie śmiał. Podobno ta konstrukcja jest bardzo ceniona przez pilotów. Pośmiać możemy się natomiast z tego ile tych maszyn mamy. Rosja ma około 800 myśliwców + ponad tysiąc samolotów szturmowych. My mamy 32 MiGi, ponad 40 F16... Ale nie spisywałbym nas na straty w przypadku wielkiej wojny. Polskie siły zbrojne mogą wykazać się czymś innym, np. naszymi własnymi technologiami - samolot typu stealth PZL 230 Skorpion, czy Tank PL1. Nawet jeśli te technologie SĄ jeszcze w formie projektów, to w razie czego może ruszyć z kopyta produkcja tej super nowoczesnej broni. Mamy dużo niezłych wozów bojowych, polskie karabiny maszynowe i inna broń są cenione... Ja to w ogóle uważam, że Polska powinna sama produkować cale swoje uzbrojenie. Mamy zdolnych konstruktorów, mamy technologie, a środki zawsze da się jakoś skombinować. Po co dokarmiać cudzą zbrojeniówkę, jak nasza własna dobra?

  Odpowiedz
 • Sebastian P-ń (2016-04-12 14:49:43) #14667   ❗❗❗
  To kolejna ciekawa audycja. A już chciałem zrezygnować słuchania teorii chaosu, myliłem się. Dobrze byłoby jakby p.Michał przeprowadził wywiad z Gościem z Monachium. To może być bardzo ciekawe, tym bardziej ze jesteśmy niedoinformowani co tak naprawdę dzieje się w Niemczech. Jeszcze niedawno TVRepublika miała bardzo ciekawe informacje z Niemiec i ze Świata. Niestety ostatnio trochę przygasła, jakby zamilkła, a szkoda, bo to były najciekawsze informacje z polskich mediów bez cezury.

  Odpowiedz
 • SkrzydlataŻmija (2016-04-13 13:36:32) #14671   ❗❗❗
  Krawcze mamy bardzo mały potencjał wobec Rosji, ale każdy potencjał militarny to zmartwienie dla wrogiej strony o koszty konfliktu. Najgorszym zagrożeniem jest obca agentura w dowództwie armii, bałagan w naczelnym dowodzeniu, niskie morale generałów. Oby nie było tak, że będziemy mieć 1000 świetnie uzbrojonych maszyn, a żadna nie poderwie się do lotu, bo za późno padnie rozkaz.
  No, jasne, że powinniśmy sami produkować i rozwijać technologię.

  Michał wspomniał w audycji, że fakt, iż drewniane skrzydło samolotu przecięło metalową lampę uliczną, jest "w brew logice". Nie prawda, Michale, jest to zgodne z logiką, z prawami fizyki, odkrytymi przez Newtona. Im szybciej się porusza jakiś przedmiot, tym większe zostawia spustoszenia w tym, który się nie porusza, a w którego uderzy, większe niż w sobie samym, zwłaszcza jeśli przeleci przez niego, przebije go na wylot. W świecie poza materią istnieje energia, np. kinetyczna. Energia ma swój kierunek działania, siłę, zależną m.in. od prędkości.
  To jest sytuacja, że karateka, albo adept kung-fu, rozwala gołą ręką (kość) cegłę, kamień, abo nawet (zdarzało się) metalowy pręt, a ręka nie ma uszkodzeń. Po prostu uderza z dużą siłą, gdyby uderzył z mniejszą (prędkość ruchu ręki) i pręt by nie pękł, to obrażenia w dłoni by powstały - energia się cofa. O tę zasadę jest oparty zderzak Łągiewki, rozładowuje energię uderzenia poprzez ruch obrotowego kółka, jak zobaczyłem go pierwszy raz, pomyślałem, to logiczne, że to działa, to musi działać...
  Im szybciej leciał Tupolew i im mocniej dowalił skrzydłem w brzozę, tym większe szanse, że brzoza ścięta, a skrzydło nie ruszone.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 5, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium