Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
ARTYKUŁY
CIEKAWOSTKI
NAJNOWSZE KOMENTARZE
NAJNOWSZE FILMY
> <
Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić śmierci?
(dodano: 2008-10-25 23:58:16)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Jesse Bering: Ludzie w każdej kulturze wierzą w pewnego rodzaju życie po śmierci. Moje psychologiczne badanie doprowadziło mnie do wniosku, że te irracjonalne wierzenia są nieuniknionym produktem ubocznym podświadomości. Ponieważ nigdy nie doświadczymy braku świadomości, nie możemy sobie wyobrazić, jak to jest czuć że jest się martwym. To nie będzie uczucie podobne do czegokolwiek - i tu leży problem.

Czytaj więcej

Pole morfogenetyczne i inteligentny projekt
(dodano: 2008-10-18 18:10:12)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Współczesna nauka ateistyczna/materialistyczna uparcie stoi na stanowisku, że ewolucją rządzą tylko przypadkowe mutacje i dobór naturalny, a dziedziczność i formy organizmów kontrolowane są tylko przez DNA. Istnieje jednak dowód na to, że ta materialistyczna interpretacja jest po prostu niewłaściwa i że w każdy aspekt życia jest włączone coś innego, czemu zaprzeczają ateistyczne elity.
Działanie selekcji naturalnej bardzo dobrze wyjaśnia mikroewolucję lub odmienność między gatunkami, nie jest jednak w stanie wyjaśnić makroewolucji lub pochodzenia gatunków.

Czytaj więcej

Brytyjskie ministerstwo obrony badało zjawiska paranormalne w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem
(dodano: 2008-10-12 00:54:06)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Ujawnione niedawno tajne dokumenty pokazały, że brytyjskie ministerstwo obrony badało paranormalne i inne nieznane nauce zjawiska w celu użycia ich w wojnie z terroryzmem. Dokumenty ukazują, że tuż po 11 września 2001 roku ministerstwo prowadziło projekt badań zdolności psychicznych - z możliwością wykorzystywania ich w celu lokalizowania terrorystów.

Czytaj więcej

Jak wyjaśnić "Ciebie"?
(dodano: 2008-10-04 22:08:46)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Anthony North: Czy może być tak, że wiarygodne teorie paranormalne upadają, bo nie rozumiemy, czym jest "indywidualność"? Jesteś indywidualnością. Ale skąd o tym wiesz? Czym jest to coś, co czyni cię wyjątkowym - jedynym w swoim rodzaju?
Wiesz, że jesteś "tobą", bo tak ci mówi społeczeństwo.
Żyjemy w świecie indywidualności, w którym nie istnieje nic wyżej postawionego od "ciebie". Nie ma Boga, nie ma szerszego wpływu, a wszystko poza Twoimi własnymi wartościami nie ma żadnego znaczenia.

Czytaj więcej

Niezidentyfikowany obiekt sfotografowany przez teleskop Hubble'a
(dodano: 2008-09-30 09:35:03)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

W najnowszym wydaniu "Astrophysical Journal" naukowcy opisali odkrycie nowego, intrygującego obiektu kosmicznego. Odkrycia dokonano podczas rutynowego przeglądu teleskopu Hubble'a. Dziwny obiekt widoczny był przez około 100 dni, po czym niespodziewanie zniknął. Obiekt mógł się znajdować w odległości nie mniejszej niż 130 lat świetlnych, przypuszczalnie odległość wynosiła ok 11 miliardów lat świetlnych.

Czytaj więcej

Stanął Wielki Zderzacz Hadronów
(dodano: 2008-09-26 08:25:34)
Ilustracja do newsa (powered by: Marek Sęk)

Z uruchomieniem Wielkiego Zderzacza Hadronów naukowcy wiążą wielkie nadzieje. Z pomocą tego największego w historii ludzkości eksperymentu fizycy chcą poznać odpowiedzi na pytania nurtujące ich od dekad. I chyba na te odpowiedzi przyjdzie im jeszcze trochę poczekać...
Awaria trzydziestotonowego transformatora schładzającego Wielki Zderzacz Hadronów zmusiła fizyków do zatrzymania pracy LHC zaledwie dzień po uruchomieniu. Tuż po wymianie transformatora chłodzącego doszło do kolejnej awarii.

Czytaj więcej

Wszystkich newsów w bazie: 1031, obecna strona 154, ilość stron 172
NAJNOWSZE POSTY NA FORUM

Najnowsze zdjęcia w galerii
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Copyright © 2004-2019 by Radio Paranormalium