worki folioweNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Debaty Ufologiczne Online
Odcinek: VII Debata Ufologiczna Online: Bliskie spotkania III stopnia w Polsce
Które z tych bliskich spotkań było najciekawsze? Dlaczego mówi się o nich tak mało i dlaczego słyszymy o nich coraz rzadziej, mimo dużej ilości relacji o UFO? Polscy ufolodzy zgromadzili kilka ciekawych relacji sprzed 1947 r. Należały do nich słynne sprawy z Ujazdu czy lądowanie UFO i spotkanie z humanoidami w Nowinach w 1943 r. Co sądzić o tych przypadkach? Czy w Polsce przedwojennej mogło być wi... (rozwiń opis)
POBIERZ MP3 (199.00 MB) | Premiera: 2014-12-14 | Czas trwania: 03:37:32 | Odtworzone x 3032 | Udostępnij:
     
Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do tego odcinka
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!
  Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 11, obecna strona 1, ilość stron 1
  [1]
 • Ivellios (2014-12-15 1:59:19) #10648   PW   ❗❗❗   📧
  Przemek z UFOskywatching napisał na Facebooku:

  Chciałbym sprecyzować, że "szczeżuja" o jakiej mówiłem w związku z przypadkami o wysokim stopniu dziwności, miała wygląd typowej małży, co zapomniałem podkreślić w trakcie debaty

  Odpowiedz
 • Krzysztof (2014-12-15 11:37:42) #10651   ❗❗❗   📧
  Bardzo ciekawa debata, i cieszy to że polscy badacze tajemnic odważnie mówią i o sprawach nietypowych, które często się przemilcza w kwestii zagadkowych zjawisk.
  Tego typu otwartość nie tylko zwiększy szanse na ocalenie relacji które inaczej popadłyby w zapomnienie, ale i przybliżyć może do rozwiązania wielu zagadek.

  Odpowiedz
 • Ktotaki (2014-12-15 13:28:32) #10652   ❗❗❗
  Męczą się strasznie przytaczając te historie.
  Wzdychanie, sapanie , charczenie, ciężko to znieść.

  Odpowiedz
 • Ivellios (2014-12-15 14:13:02) #10654   PW   ❗❗❗   📧
  Też byś ciężko wzdychał, sapał i charczał, mając tyle historii do przytoczenia i nie wiedząc, od którego zacząć.

  Odpowiedz
 • koks (2014-12-15 14:40:52) #10655   ❗❗❗
  Czekam z niecierplwością na audycję z arkiem miazgą.

  Odpowiedz
 • Były filozof (2014-12-15 19:35:13) #10660   ❗❗❗   📧
  Ważna teza postawiona podczas tej debaty. Czy UFO dostosowuje się do naszej percepcji?

  Uważam, że to hipoteza atrakcyjna ale nieprawdziwa. I w ogóle, nie należy za bardzo filozofować przy badaniu UFO, bo filozofia daje niesamowite możliwości schodzenia na manowce. Ale to dygresja.

  Teraz dlaczego teza ta jest nieprawdziwa. Istnieją po prostu przypadki które jej przeczą. Np. kilkaset lat temu obserwowano obiekty takie, jakie opisuje się dzisiaj - np. dyski. Dziś natomiast obserwuje się istoty opisywane w baśniach, legendach etc. np. latajacych ludzi lub inne dziwne postaci. Przykłady obu rodzajów są łatwo dostępne, każdy ufolog je zna. Bez problemu znaleźć można nawet wizerunki tworzone od tysięcy lat, przez całą historię ludzkości. Przykłady różnych obiektów są przemieszane w czasie. To nieprawda, że np. dyski pojawiły się w latach czterdziestych. Były znane wcześniej. Przykład dobitny: moneta z 1680 roku, znana w internecie jako Jeton UFO, wybita na pamiątke pewnej obserwacji. I wiele innych, utrwalonych choćby na obrazach.

  Argument o tym, że obcy muszą przelatywać ogromne odległości, w związku z tym nie pochodzą z kosmosu jest słaby. Wydaje się bardzo podobne, że na pewnym poziomie rozwoju techniki odległość traci znaczenie. Widzimy to na przykładzie naszej techniki, znaczenie odległości i innych ograniczeń maleje.

  Moja odpowiedź; w ogromnym kosmosie istnieje ogromne spektrum możliwości. Od tzw. duchów opisywanych przez religie, niematerialnych, aż po całkowicie fizyczne istoty w pojazdach mechanicznych, podobne do nas i możliwe, że spokrewnione z nami. To jest także próba odpowiedzi, dlaczego w UFO pojawiają się humanoidzi.

  Solaris Lema to tylko fantazja, nie idźcie tą drogą : )

  Odpowiedz
 • Miszkurka2000 (2014-12-16 0:01:42) #10662   PW   ❗❗❗   📧
  Otóż to Ivellios, masz rację bo oni po prostu ważą słowa.

  Odpowiedz
 • kokosan (2014-12-16 10:23:20) #10665   ❗❗❗
  Były filozofie, widać, że dawno nie uprawiałeś tej profesji, bo z twojego postu wynika, że a) nikt nie ma racji w badaniu UFO, b) ty masz za to rację ze swoją teorią. Trochę to zabawne. Skąd ja to znam...

  Odpowiedz
 • Ffleur (2014-12-16 14:49:11) #10667   PW   ❗❗❗
  Odnośnie do zmieniających się na przestrzeni "designów" pojazdów kosmicznych... Jeśli założymy, że odwiedza nas wiele ras ufonautów, to każda z nich najprawdopodobniej posiada inny rodzaj statku. Jeśli w danym okresie konkretna rasa nas nawiedzała, to widywane były głównie obiekty przynależne tej rasie, np. spodki. Inni kosmici mogą posiadać statki trójkątne, a jeszcze inni kuliste. Możliwe, że "spodkowcy" nie przybywają tu już tak często, za to "trójkątowcy" zaczęli swoje obserwacje naszej planety na szeroka skalę. Taka moja hipoteza. Pozdrawiam :)

  Odpowiedz
 • Muh (2014-12-16 17:18:40) #10669   ❗❗❗
  Myśle że wysoki rozwój technologiczny sprawia że te istoty są ekscentryczne.Ja patrze na obcych trochę jak na postacie z komiksów.Technologicznie mogły jedne rasy lub pojedyncze istoty zmienić sie w na w pół cielesne przykładowo, mogą mieć niewyobrażalną percepcje, być w wielu miejscach naraz,no możliwości ich rodzaju bytowania są nieograniczona, fantastyczne.Dziwne gdyby te spotkania niebyły dziwne.

  Odpowiedz
 • Były filozof (2014-12-17 8:58:44) #10681   ❗❗❗   📧
  "nikt nie ma racji w badaniu UFO"

  Nic takiego nie wynika z mojej wypowiedzi. Krytykuję tylko jedna opcje. Należy czytać ze zrozumieniem, ale o to dziś trudno, więc nie oczekuję, raczej piszę sobie a muzom.

  Odpowiedz


Wszystkich komentarzy do tego odcinka: 11, obecna strona 1, ilość stron 1
[1]
Tagi
WYSZUKIWARKA AUDYCJI
WSZYSTKIE AUDYCJE
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium