Anime!

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Anime!

Post autor: Ivellios »

Skoro mamy dział o filmach, to czemu by go nie wykorzystać? I skoro pojawił się temat o Dragon Ball, to czemu nie zrobić tematu o anime ogólnie? :P

Ano właśnie. Lubicie anime? Jeśli tak, to jaki film czy serial najbardziej zapadł wam w pamięć? ;)

Ja się bardziej poważnie zacząłem interesować anime gdzieś około roku temu. Wcześniej, jeszcze jako mały bukslik, przesiadywałem przed telewizorem, najpierw na Polonii 1 (zabić i wypatroszyć tych, co zniszczyli tą stację!!!), później na RTL 7. Zorro, Księga Dżungli, Dragon Ball i inne seriale, na Polonii 1 trafiła się nawet japońska przeróbka Królewny Śnieżki :P

Rok temu nastąpił u mnie powrót do anime. Zaczęło się od telewizyjnej wersji Hellsing'a, później od razu zabrałem się za OVA. Generalnie obydwie są ok, z tym że OVA jest bardziej nastawione na efekty wizualne, a wersja telewizyjna jednak nieco bardziej trzymała klimat i była pozbawiona kiczowatych niby-śmiesznych wstawek...

Potem trafiłem na chyba największego gniota wszech czasów - Final Fantasy: Advent Children. Jedna wielka bijatyka w 3D bez żadnej fabuły (przynajmniej ja takowej nie zauważyłem).

Ostatnio zainteresowałem się nieco dłuższymi produkcjami z japońskiej stajni. Jestem świeżo po obejrzeniu "Belladonny smutku" (w sieci najczęściej pod angielskim tytułem "Belladonna of sadness") z 1973. Ktoś może powie, że nie ma co się zachwycać animacją sprzed prawie czterdziestu lat - a bo grafika, a bo technika, a bo dźwięk nie-przestrzenny i w ogóle *ptaszarnia* z patatajcem... a ja powiem - jest na czym oko, ucho i duszę powiesić, szczególnie gdy ktoś psychodelę i horrory. Film zawiera nieco elementów chrześcijańskich i pewne wątki z życiorysu Joanny D'Arc (sama główna bohaterka nosi imię "Dźjannu" - czyli Joanna). Animacja momentami przypomina też "Yellow Submarine" i "Hair" w wydaniu japońskim. :P

Na dysku czekają już do obejrzenia inne filmy. Sky Crawlers, Księżniczka Mononoke, Spirited Away, Angel's Egg... no i obowiązkowo cały Evangelion i siódme OVA Hellsing. Bydzie uczta :D
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

Ja najbardziej lubię Dragon Ball'a kiedyś też oglądałem anime które nazywało się "Wojownicy Zodiaku" czy jakoś tak w pewnym czasie oglądałem też Naruto jednak dalej najbardziej lubie Dragon Ball'a wszystkie serie oraz Filmy animowane jak biją się z Broolym(zapomniałem jak się te filmy nazywają).A co do grafiki,dzięku czy innych takich to nic nie mam bo Dragon Ball też nie jest najnowszą animą :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Ja ostatnio z takich ciekawszych Death Note, no i Basilisk (anime, które się tam na jakiejś książce opierało, tak samo jak film "Shinobi" bodajże). Z takich sci-fi, to najmilej wspominam "Crest of the Stars", albo inaczej
Senkai no senki (czy jak to się tam pisze)- ciekawe pomysły wprowadzono, historia też jest fajna. Polonia i RTL rządziły, nie ma co ;] teraz na Hyperze puszczają anime, ale mało ciekawych rzeczy leci (ostatnio był dosyć ciekawy- jakieś rewolwery i statki kosmiczne ;])
Spirited Away
Wyłącz Paranormalium i odpalaj! NATYCHMIAST! ;]
Polecam też "Grobowiec świetlików", które powinieneś oglądnąć zaraz po Spirited Away- dojrzałe anime- wzrusza (przynajmniej mnie, a o to ciężko ;]).
Co do Hellsinga- OVA też mnie nie kręci.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Ze swojego pięknego dzieciństwa pamiętam:

Czarodziejki z Księżyca
Yattaman :D
Gigi (mały świntuch)
Kapitan Hawk (płaczę, bo nie mogę znaleźc serii po polsku :cry:)
Generał Daimos (najpiękniesza anime)
Dragon Ball zwykły, Z i GT
Tygrysia Maska (pamiętacie? PAMIĘTACIE?!)

A ostatnimi czasy:

Cowboy Beebop
Final Fantasy VII Advent Children (wspaniaaaaaałeeee)
Resident Evil Degeneration
Hellsing
Ghost in the Shell
Vampire Hunter D (jeśli ktoś kocha tematykę wampirów)
Może byc jeszcze Naruto Shibunden.
Awatar użytkownika
Wolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-29, 12:23
Lokalizacja: Kraków/Wadowice

Re: Anime!

Post autor: Wolf »

Ja natomiast uwielbiałam oglądać Czarodziejki z Księżyca ahh :D i wstyd się przyznać : Pokemony (bo to chyba anime , prawda?) No i jak pisałam w innym temacie , zbieram się do oglądnięcia Dragon Ball'a. ;]
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

To Wolf życze miłego oglądania ;]
Awatar użytkownika
Wolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-06-29, 12:23
Lokalizacja: Kraków/Wadowice

Re: Anime!

Post autor: Wolf »

A dziękuję :) Jak oglądnę zdam relacje czy mi się podoba ;)
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Anime!

Post autor: Ignorant »

Dobrze czekam na relacje ale pamiętaj w pierwszych odcinkach nie dzieje się nic nadzwyczajnego ale i tak powinno ci się spodobać ;]
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Yattaman :D
Klasyk- to losowanie robotów do walki ;]
Tygrysia Maska (pamiętacie? PAMIĘTACIE?!)
Wrestling!
A kapitan Tsubasa?
Daimos też był spoko.
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Cydonia »

moim ulubionym anime jest Elfen Lied.
piękna historia, dużo krwi, idzie się popłakać.
naprawdę polecam.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

Elfen Lied.
Babska historia, ale krwawa. Dziwne połączenie- pewnie dla dorastających chłopców ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:A kapitan Tsubasa?
No przecie że napisałem...Kapitan Hawk...tudzież Kapitan Jastrząb :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Anime!

Post autor: Darnok »

No przecie że napisałem...Kapitan Hawk...tudzież Kapitan Jastrząb :)
Mea culpa ;]
Ah te bramki majaczące zza baardzo krzywego horyzontu ;]
Viperius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2009-06-12, 21:17

Re: Anime!

Post autor: Viperius »

Death Note, Jigoku Shoujo... Po obejrzeniu Piekelnej Dziewicy zastanawiam się, co by tu dalej oglądać? FullMetal Alchemist mi radzą
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Anime!

Post autor: Dagmara »

Moje ulubione anime to Czarodziejka z Księżyca, Hellsing, Green Green przy którym nie raz się do łez uśmiałam, Record of Lodoss War, Witch Hunter Robin i Elfen lied ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 949

Re: Anime!

Post autor: Ivellios »

Jestem właśnie po seansie z "Angel's Egg" (tytuł japoński "Tenshi no tamago", po polsku można znaleźć pod tytułem "Jajo anioła"). Cały film stanowi jedną wielką oniryczno-surrrealistyczną zagadkę, wzbogaconą o wiele elementów chrześcijańskich. Jest sobie wielkie opustoszałe miasto, i tylko dwie postaci - dziewczynka niosąca ze sobą wszędzie jajo (widz cały czas się zastanawia, co tak naprawdę w tym jaju jest ukryte), towarzyszy jej wysoki mężczyzna z siwymi włosami. Facet nosi ze sobą jakąś taką ni-to-broń, która przypomina krzyż, a dłonie ma owinięte bandażami. W pewnym momencie filmu zaczyna w pierwszej osobie opowiadać o biblijnym potopie.
Dialogów w filmie jest mało - pierwszy pojawia się dopiero gdzieś w połowie. Reszta filmu to wędrówka po wymarłym mieście, czasami przeplatana widokiem ni-to-żołnierzy próbujących schwytać nieschwytalną rybę.
Polecam szczególnie miłośnikom filmów eksperymentalnych. ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »



Pamiętacie? Albo to?









Jak dla mnie, Czarodziejki z Księżyca RZĄDZĄ! Po prostu aż mi się łezka w oku kręci, bez kitu. Tak jak napisałem pod filmem na YT. Gdzie te czasy, powiedzcie mi?
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Anime!

Post autor: Chantelle »

Eh , teraz juz nie ma takich bajek ... Ale wspomnienia...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Anime!

Post autor: Spooky Fox »

Wierz mi, albo nie, ale autentycznie, jak usłyszałem Kapitana Tsubasę, a po nim Czarodziejki, to najzwyczajniej w świecie się poryczałem...bez kitu!

;(
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Anime!

Post autor: Chantelle »

Wierze Ci , nie trudno naprawde, nie moge uwierzyc , ze to juz tak dawno bylo , czas tak szybko leci ;(
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”