Różne dziwne zjawiska

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: FaKtoMaaN »

no te filmy pierwsza klasa!:D ten pierwszy z lustrami już kiedyś widziałem i dalej jak go oglądam to aż mnie ciary przechodzą po plecach:D a ten drugi tez mocny:D fajne takie dowody ze człowiek naprawdę ma duszę..
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: FaKtoMaaN »

na youtabe.pl jest fajny dokument o duchach ,,National Geographic - Prawda Czy Fikcja,, tylko w pięciu częściach, trzeba przełanczać ale spoko, polecam..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Tak , ten film o lustrze to u mnie do dzisiaj powoduje "ciarki". Japończycy mają fioła na tym punkcie jak moja znajoma napisała. Zgadzam się z nią bo różne takie właśnie z Japoni pochodzą, np. "Godzila" to ich pomysł, a te wszystkie kreskówki dla dzieci to także ich produkcja.
Do drugiego filmu także nie ma komentarzy, szkoda, możemy tylko popatrzeć i swoje wnioski przemyśleć
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Crowley »

Japońcy mają nawet własny Trójkąt Bermudzki- Trójkąt Smoka.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

FaKtoMaaN
Właśnie obejrzałem ten film, raczej do ogółu nie mam zastrzeżeń. Zdziwiło mnie że w 2 z trzech przypadków badacze lub medium weszło do danego domu i od razu ducha udało się zarejestrować. Wprawdzie te ich wyniki nie były takie jak to sceptycy by chcieli , ale uważam że za pierwszym wejściem do takiego domu to i tak im się powiodło, normalnie chyba czeka się dłużej na pozytywne wyniki.
Jak się nie mylę to ta grupa badaczy to chłopcy z TAPS, poszukam fajnego filmiku z ich archiwum i wstawię go tutaj.
w ostatniej części "Prawda Czy Fikcja,", chwaliło się tych dwóch mądrali że wszyskie triki znają i każde niewyjaśnione zjawisko umią tak samo powtórzyć. Ale parę minut wcześniej było o tym domu gdzie niejaki William zginął, i medium (ten co to tyle kawy pił) chodził tam i kamerą zarejestrował te ciekawe poruszające się orbsy. Ci mądrale pokazali świetnie jak można orbsy sfotografować ale nagrać takiego który się porusza to im się nie udało.
Ale tak ogólnie dobry ten film i powinien każdy co próbuje tłumaczyć zjawiska para. z nim się zapoznać
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

O looooool...pierwszy filmik, ten z tym dzieckiem...ciarki na maksa. Po prostu zaje*iste! I jeszcze te czarne oczy...wow. Drugi filmik z kolei pachnie mi tutaj lekkim fotomontażem. Nie to, żebym się bezpodstawnie czepiał, bo nie należę do takich ludzi, po prostu...jakoś...nie wygląda mi to na para-coś. Nie ma tego "czegoś" na czym można by było zawiesić oko. Ja wiem, że najczęściej to te najskromniejsze dowody dostarczają nam największego źródła wiedzy, ale niestety są też największym źródłem oszustw. Tak więc, drugi filmik fajny, aczkolwiek pozostawia pewne znaki zapytania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

Uuuuuuuuu....stary! Wyłaź z tej strony. Właśnie odkryłem nieciekawą rzecz. Otóż te wszystkie filmiki...hmm...właśnie zarobiły w moim mniemaniu na to, żeby je, za przeproszeniem, olać. Dlaczego?

http://www.fast-geheim.de/html/videos-area51-ufos.html

Przepraszam, ale strona która się szanuje musi chyba jakoś sprawdzać filmy, które tam zamieszcza, prawda? Więc ja się pytam, dlaczego, to cholewki ciasnej jest tam umieszczony KAWAŁEK "Z ARCHIWUM X"??

No porażka totalna! Filmik ten, to nic innego jak wycięta scenka z serialu telewizyjnego. Wybacz Arku, ale musiałem to napisać. Widzę, że mieszkasz w Niemczech a ta stronka też jest niemiecka, więc pewnie bardziej ją rozumiesz ode mnie. Tak więc, jeśli jest coś, co przegapiłem, to naprostuj mnie. Może ta strona internetowa to taka bardziej dla picu jest?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Spooky Fox
Nie uważasz że jest odwrotnie? :P
Ten filmik o który ci chodzi pochodzi z roku 1990, "Z ARCHIWUM X" zaczęli kręcić dopiero w 1993r.
A dokładnie w pażdzierniku 1993 pierwszy odcinek wyświetlono w USA w stacji FOX (och jak orginalnie).
Ale masz rację ten wycinek pochodzi z filmu "Z ARCHIWUM X" jak i pare innych, wiem na pewno że jeden z odcinków to autentyczna historia o uprowadzeniu przez ufo, wprawdzie nie wiem jak się ten odcinek nazywał, był to jeden z pierwszych, ale to nie ważne teraz, co chciałem powiedzieć, aha, wiele historii, opisów czy filmów o których czytamy w książkach i intrenecie zostały wprawnie wstawione w odcinki "Z ARCHIWUM X", oczywiście Mulder, Scully i inni to dodane osoby, także historyjki te są przerobione by widza nie nudzić, dlatego tam zawsze się coś działo.
Ale podstawa dużo odcinków była jak najbardziej prawdziwa, np. plakat u Muldera nad biurkiem i w twoim awatarze to nie zdjęcie na potrzeby filmu, te zdjęcie istniało już wcześniej ( i było znane) niż X-files wymyślili.

Tak ten filmik tego dziecka przed lustrem ma w sobie coś, nie jest taki straszny jakby się wydawało, taki niewinny ,, ale skutek (zawsze przechodzą mnie ciarki) za...bisty
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

Okej Arku, no problemo. Żeś mi to przedstawił jak chłop krowie na rowie, więc nie mam zastrzeżeń do takiego wyjaśnienia sprawy ;]

Nie zapominajmy jednak o takim mały "ale". Czytałeś może Kod Leonarda da Vinci - Dana Browna? Może to skrajny przykład, ale w archiwum jest to samo. Chocby nie wiem jak bardzo moglyby te obrazki pochodzic z realnego świata, filmik nadal budzi wstręt, że wrzucili go tam akurat z serialu. Przecież mogliby chociaż ten podpis na początku co jest (tak przecież z archiwum kojarzony) wywalic.

Poza tym, wracając do Browna, fikcja pomieszana z realnością zawsze pozostanie fikcją.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

Zgadzam się z Tobą.
A Browna nie czytałem, książkę miałem w domu ale nie doszedłem do tego by przeczytać

Wyżej wspomniałem o chłopakach z TAPS.
Te filmy pochodzą z archiwum grupy TAPS, grupa ta pomaga ludziom którzy uważają że ich domy są nawiedzane poprzez duchy.
TAPS posiada odpowiednią wiedzę na temat tego zjawiska, oraz sprzęt, tacy powiedzmy realni "Ghostbusters". Nieznajomość języka ang. nie pozwala mi stwierdzić o czym oni mówią ,ale uczynny znajomy z forum przetłumaczył.
oto te filmy a poniżej jego tłumaczenia
http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... host2.html

http://www.fast-geheim.de/html/videos-m ... ghost.html

Pierwszy filmik.
Jak zapewne widziałeś coś przeleciało przez korytarz, obaj zgodnie twierdzili że niczego nie słyszeli tylko widzieli, cokolwiek to było to wydawało ciepło (jak widać na filmiku), miało wysokosć (eni znam się dokałdnie na miarach amerykańskich) ale powiedzmy ok 140-150 cm. Później sprawdzili czy drzwi gdzieś były otwarte ale wszystko było pozamykane więc napewno nie było to zwierze.

Drugi filmik
Kamerzysta powiedział że nigdy czegoś takiego nei widział w życiu, kamerował i nagle zobaczył sylwetke człowieka (co widać na filmie). Kolejny mężczyzna mówi że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, po prostu jakiś mężczyzna stoi w pokoju obok, tylko ż byli tam tylko oni dwaj, nikt więcej. Bardzo ich to przestraszyło. Było to tak wyraźnie widoczne ze byli przekonani ze to jeden z nich. Próbowałi to odtworzyć ale widać wyraźnei że obraz jest zupełnie inny. Kolejną niezwykła rzeczą było to, że ta 2 (dwójka) była ciepła (widać kolor czerwony), nigdy się z czyms takim nie spotkali.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

Pierwszy filmik - eeee...coś im przebiegło i to wszystko. Dreszczyk malutki jak oglądałem pierwszy raz. Później to już się zrobiło...hmm...codzienne. Takie sobie.

Ale ten drugi filmik...oh my God! Oglądałem raz za razem i zawsze te same ciary...ała. I jeszcze ta dwójka na szafce prześwitująca przez zjawę. No fuc*in' way! Gruba sprawa. Będę musiał porozglądac się za ich programem.

Wracając do ufoków:

http://www.fast-geheim.de/html/videos-u ... sco07.html

Grube...

A tutaj najbardziej niewyjaśnione zjawisko...wytłumaczcie mi to:

http://www.efektczekolady.pl/
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: FaKtoMaaN »

czokletman xd wiesz co nie wiem czy ten reportaż jest na serio zrobiony, czy to sa jakieś jaja, czy reklama.. ale bardziej bym stawiał na reklamę nowego Axe-a wyszedł nowy zapach, i może chcą zrobić zamieszania trochę, sam używam Axe i muszę wypróbować tego nowego:D a tak po za tym reportaż ciekawy..

Pz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Arek »

czokletman?????????????? fajna reklama, orginalna, nie powiem.
Wracając do ufoków:
Pirwsza myśl to taka że mogło to być paru fanatyków modeli zdalnie sterowanych, ale po dłuższym zastanowieniu i po obejrzeniu tego filmu parę razy , powiem że na modele zdalnie sterowane to są one za duże.
te światła są tak daleko że mają więcej niż kilkadzieści centymetrów.
Więcej ludzi tego nie widziało? ok. na filmie widać okorpną mgłę. W tekście do filmu też nie ma wiele wskazówek, balony, lampiony można śmiało wykluczyć.
Z mojego skromnego punktu widzenia zaliczam te obiekty do typowych NOL-i o średnicy przynajmniej 80cm. - wzwyż
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: FaKtoMaaN »

chyba ze pod jeziorem były jakieś bunkry, kanały, czy podziemia, i zaczęły przeciekać w tym miejscu, i woda zaczęła by się gwałtownie przelewać, i to by tłumaczyło powstanie wiru, ale można tylko gdybać, chciałbym to widzieć na własne oczy jak to wyglądało..
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

http://nike24.pl/spadajacystatek.html

Nie wiem co to jest. Jak dla mnie wygląda niesamowicie realnie, ale...coś mi tu śmierdzi. Po prostu, jak dla mnie, za realnie.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Darnok »

Bo to animacja komputerowa, do tego uboga ;)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: Spooky Fox »

A ja bym z chęcią poszukał czegoś więcej na ten temat. Jak to coś wyskoczyło to ja podskoczyłem na fotelu ;]...

Ciekawa sprawa...poszukam, jak coś znajdę, to zamieszczę :P
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Różne dziwne zjawiska

Post autor: FaKtoMaaN »

też tak myślę, że to było zmontowane, jakby nic z tego nie wyskoczyło to by było o wiele realniejsze, po drugie samo zachowanie tego kolesia.. miejscami zachowywał się jak reporter, po trzecie sam obiekt.. jest nie wyraźny, na około niego nie rośnie ani jedno źdźbło trawy, (chodź na około jest jej pełno) a obiekt wygląda bardziej jak meteor, niż pojazd..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”