Kule

Izis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 2006-07-02, 15:16
Lokalizacja: Katowice

Kule

Post autor: Izis »

ciekawi mnie czy ktos z was posiada i uzywa szklanej lub krysztalowej kuli... moze wiecie ja zaczac jak się do tego przygotowac... jak przygotowac kule ? czekam na odpowedzi:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Kryształowe kule nie są dla mnie niestety związane z czarami. Cyganki wróżące ze szklanej kuli są dla mnie oszustkami. Wg mnie nie potrzeba kuli, żeby zobaczyć bardzo nie daleką i prostą przyszłość. Wystarczy do tego choćby delikatny zmysł przewidywania lub, lepiej dar jasnowidzenia. A więc teraz zależy od Ciebie, do czego będziesz chciała używać szklanej kuli.


Ja rozumiem, że ktoś ma uczulenie na pisownie polską, naprawdę. Ale, żeby się trzech słów czepiać... No proszę was.
Ostatnio zmieniony 2006-10-23, 22:40 przez Mawerick, łącznie zmieniany 1 raz.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

może być przydatna... bo kula może służyć, tak jak lustro, do wprowadzenia się w alphę lub autohipnozę, zwłaszcza jeśli odbity w niej obraz jest rozmyty i nierealny
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Leśna pisze:alphę lub autohipnozę
szczerze mówiąc o takim zastosowaniu szklanej kuli jeszcze nie dane mi było słyszeć.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Już prędzej powiedziałbym, że taka kula może służyć jako taki większy magazynek energii, tak jak małe kryształy np. noszone przy sobie, tak tutaj wielkie kryształowe kuliste coś, które raz na jakiś czas by się energetyzowało a później używało jak baterii.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

ArturVonFornal pisze:większy magazynek energii
z tym już bym się prędzej zastanawiał. Ale co do pełnienia roli lustra to raczej nie bardzo..
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Mawerick pisze:szczerze mówiąc o takim zastosowaniu szklanej kuli jeszcze nie dane mi było słyszeć.
no to już Ci było dane ;)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Mawerick pisze:a rozumiem, że ktoś ma uczulenie na pisownie polską, naprawdę. Ale, żeby się trzech słów czepiać... No proszę was.
Mav poprostu gdy użyje skryptu "pisownia", to on sam podkreśla błędy, tkóre wyszukał.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

OK, wróćmy do wątku głównego, bo się offtop zrobił.
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Ja mam w domu kulę z kryształu górskiego. Nie korzystam z niej, tak jak Cyganki-oszustki, ale bardzo ją lubię.
Co do tych Cyganek, bo kolega po prostu się ośmieszył, to nie wina kuli, że one są oszustkami, prawda?
Wróżenie z kuli to ten sam dział, co lustra, misy z wodą, jeziora itp. Tak więc kula ma z lustrem naprawdę wiele wspólnego. Jak to zostało zaznaczone, przy kuli, jak i przy lustrach, misach z wodą, płomieniach i wielu innych, należy wprowadzić się w stan alpha bądź głebszy. Samo wpatrywanie się i techniki relaksacyjno-koncentracyjne wywołają w nas żądany stan, który może nam pomóc w tym aby do kuli się dostać.
Napisano naprawdę wiele tekstów, jak korzystać z tego typu 'urządzeń' :) Spora ilość (niektóe bardziej, a iektóre mniej sensowne) znajduje się w sieci i wystarczy sobie poszukać. Znajomość angielskiego bardzo przydatna ;)
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Shaylee pisze:według mnie da się zobaczyć coś w kuli jeśli zamkniemy w niej ducha lub demona ale po co są inne metody już tarot chyba jest lepszy na początek
Ja nie wiem skąd ten pomysł u Ciebie. Jak zamkniesz w kuli demona albo ducha (tylko jak to zrobisz? Uważasz, że jesteś na tyle silny by panować nad innymi bytami?) to będziesz widział to, co on Ci pokaże. No chyba, że naprawdę jesteś silny i będziesz potrafił okiełznać inną istotę.
W kulę trzeba nauczyć się patrzeć, a nie zamykać w niej cokolwiek :)
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

O czytaniu z kuli jest mnóstwo informacji w sieci. Raz nawet całą książeczkę ściągnąłem, wystarczy poszukać :)
Techniki różnią się od siebie, najlepiej więc odkryć swoją własną metodę.
Zazwyczaj jest taki schemat, że kula powinna być umieszczona na jakiejś ciemnej powierzchni, światło (najczęściej jest to świeca) powinna znajdować się za plecami wróżącego, aby w kuli się nie odbijało nic (choć wiadomo że będzie się odbijać :) ).
No i w tym momencie to najzwyczajniej należy się wpatrywać w kulę (wgłąb, a nie na powierzchnię).
Można najpierw starać się 'wepchnąć' jakiś obraz z głowy do kuli by się oswoić z patrzeniem na to, co się tam ukazuje. Można też zadać pytanie i czekać na odpowiedź. A można po prostu patrzeć. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że nie zawsze po jednym razie są jakiekolwiek efekty?
Dobrze jest, gdy się opanuje jakieś techniki transowe, to pomaga.
:)
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Zazwyczaj jest taki schemat, że kula powinna być umieszczona na jakiejś ciemnej powierzchni, światło (najczęściej jest to świeca) powinna znajdować się za plecami wróżącego, aby w kuli się nie odbijało nic (choć wiadomo że będzie się odbijać :) ).
No i w tym momencie to najzwyczajniej należy się wpatrywać w kulę (wgłąb, a nie na powierzchnię).
Podobną technikę stosuje się przy magii luster, należy wpatrywać się "za odbicie" jakkolwiek dziwnie to brzmi ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia naturalna”