Klątwy & Uroki

toshiro
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-19, 10:31

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: toshiro »

adela pisze:to jest smieszne - pierwszy post byl z prosba o konkretne zaklecia a tutaj widze ze zrobila się popisowa kto to kiedys czegos nie zrobil i jak teraz zaluje
nieradze podawać tutaj klątw, jak widze jest tu dużo nieodpowiedzialnych ludzi którzy mogą zrobić krzywdę nie tylko sobie ale i swoim najbliższym
Heaven.
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-17, 18:57

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Heaven. »

Szczerze mówiąc to jeszcze niedawno nie wierzyłam w Czarną Magię. Lecz później, gdy dowiedziałam się od innych, że w to wierzą, zaciekawiło mnie to. Czytałam o różnych klątwach, jakie są, i zastanawiam się, czy to jest złe. Sprawianie krzywdy drugiemu człowiekowi swoją wolą to na pewno grzech, na pewno jest to złe, ale były też inne zaklęcia, m.in. Co zrobić, aby zyskać popularność... W takim nie sprawiamy nikomu krzywdy. Gdyby takie zaklęcie miało miejsce, to czy to byłoby złe? Jestem bardzo ciekawa jakie jest wasze zdanie na ten temat, bo z tego co tu piszecie, szczerze przyznam, że wasze doświadczenie w porównaniu z moim to wielka różnica...
VAMPIRELLA

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: VAMPIRELLA »

ehh...ja stale dla rozrywki rzucam na kogoś klątwy i znajomi się mnie boją.......lubię to robić bo wtedy czuję że żyje....to proste : biorę w dłoń kawałek drewna i ryję na nim runę a potem trzymam to w ręce i nucę jakieś zaklęcie mocno się wczuwając w to co mam osiągnąć za pomocą "magicznego " drewienka które zrobiłam...
Awatar użytkownika
Emrys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-24, 19:20
Lokalizacja: Kraina Wielkich Jezior

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Emrys »

Ja tam do klątw lubie bardziej rytuały, troche bardziej skomplikowane.:)
Ale jak wiadomo każdy ma swoje sposoby by ,,dzialać '' :)
Hajna334
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-25, 11:12

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Hajna334 »

Ja słyszałem że uderzenie gałązką bzu odwraca klątwy ale to jak ktoś lubi magie natury

-- 2010-07-07, 21:43 --

Dokładnie czarnego bzu ale to są słowiańskie wierzenia bardziej czyli powinienem uszczuplić jeśli ktoś woli magię słowian
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

Nie rozumiem jak komukolwiek można źle życzyć. Co Wam ludzie się stało? Gdzie się podziała dobroduszność? Jak można się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia? Niektórzy z Was kompletnie zatracili możliwość rozróżniania dobra od zła lub co gorsza świadomie służą złu siejąc znieszczenie. Nie rozumiecie, że kiedyś te moce obrócą się przeciwko Wam? :cry:
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Dagmara »

Czytając Twego posta można odnieść dziwne wrażenie, że dla Ciebie jest to jakaś zaskakująca nowość, człowiek przecież od niepamiętnych czasów swym wrogom życzył źle, tak było, jest i będzie.
Cóż najwidoczniej taka nasza natura i raczej nic nie jest w stanie tego zmienić.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

Wiem, że życzył źle. Tylko nasuwa się inne pytanie - czy powinien?

Nawet czysto naturalistyczna moralność zawiera się w słowach "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe".
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Dagmara »

Życzenie komuś źle to automatyczna reakcja, szczególnie jeśli druga osoba nas zraniła, a czy człowiek powinien tak czynić, cóż każdy rozważa to na swój sposób.
A odpowiedzi na tego typu pytanie, czy powinien, zazwyczaj będzie taka- tak i nie.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

dagmara pisze:Życzenie komuś źle to automatyczna reakcja, szczególnie jeśli druga osoba nas zraniła
U kogo automatyczna? Mówisz chyba za siebie. U mnie odpowiedź ta brzmi zawsze: nikomu nie życzę źle. Nawet najgorszym czarnym magom tutaj. Poza tym czym innym jest gniew jako emocja, a czym innym złożeczenie - tym bardziej celowe.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Dagmara »

Może zainteresuj się trochę ludzką psychologią to wtedy możemy podyskutować na ten temat ;]
I jako osoba zajmująca się tą dziedziną nie piszę tu tylko iwyłącznie za siebie bo w większości przypadków tak właśnie jest.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

dagmara pisze:Może zainteresuj się trochę ludzką psychologią to wtedy możemy podyskutować na ten temat ;]
Sugerujesz, że nic nie wiem na ten temat? :okulary:
To jasnowidzem raczej nie jesteś :D
Tak się składa, że studiowałem różne psychologie. I robiłem to na uniwerku, a nie z jakiś niewiadomego pochodzenia publikacji zamieszczanych w czasopismach ezoterycznych. Rozróżnij gniew, złość jako emocję od świadomego złorzeczenia, które może i powinno być kontrolowane.
Ostatnio zmieniony 2010-08-21, 23:57 przez siloam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Dagmara »

To znaczy może na początku naszego pisania podejrzewałam iz możesz nie mieć na ten temat wiedzy, ale jeśli jest inaczej to bardzo przepraszam ;]
I owszem pewne zachowania można kontrolować, ale to wszystko jest zależne od danej jednostki i zapewne nie zaprzeczysz, że osoby podatne na gniew i nerwy, co w dzisiejszych czasach nie jest nowością, zapominają o tej kontroli i automatycznie ragują na poszczególne aspekty, w ogóle nie zastanawiając się nad tym co czynią :>
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

dagmara pisze:I owszem pewne zachowania można kontrolować, ale to wszystko jest zależne od danej jednostki i zapewne nie zaprzeczysz, że osoby podatne na gniew i nerwy, co w dzisiejszych czasach nie jest nowością, zapominają o tej kontroli i automatycznie ragują na poszczególne aspekty, w ogóle nie zastanawiając się nad tym co czynią :>
Ale to znowu opis fenomenologiczny. Tyle, że z faktu, że tak jest nie wynika to, że tak być powinno. Z resztą wiesz doskonale, że nie dotyczy to tych ezoterycznych chawalipięt o których mówię, które celowo rozbudzają złe emocje i złorzeczą w celu jak mniemają sprowadzenia na innych nieszczęścia. Już nie mówiąc o dziecinnych motywacjach "bo go nie lubię, bo mnie wkurza" itd.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: Dagmara »

Owszem nie powinno tak być, ale człowiek sam siebie potrafi wprowadzić w błędne koło.
A dziecięce motywacje to już w ogóle jest rzenada, której wole jednak nie komentować.
Awatar użytkownika
siloam
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2010-08-21, 19:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Klątwy & Uroki

Post autor: siloam »

dagmara pisze:Owszem nie powinno tak być, ale człowiek sam siebie potrafi wprowadzić w błędne koło.
Nie zawsze robi to sam. Czasem ktoś mu w tym pomaga, później uzależnia od siebie, a gdy człowiek spełni już zachcianki złych duchów te go zaczynają niszczyć. To nie przelewki. Im jest obojętne czy ktoś angażuje się w okultyzm z głupoty czy z premedytacji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Czarna magia”