[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!
http://www.actum-finanse.pl/oferta/pozyczka-zabezpieczona-przewlaszczeniem-nieruchomosci


Serwer radiowy zapewnia


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
antek napisał(a): w sumie to dostał
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Pytajmierz napisał(a): O proszę, a jednak. Dzięki za info przechodzimur. Czekam z niecierpliwością.
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

przechodzimur napisał(a): Niestety Żmiju mylisz się. Termin już ustalono. Spotkanie odbędzie się 30 lutego.
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Jako wróż o zdolnościach wysoce paranormalnych odpowiem, ja Skrzydlaty Żmij: dojdzie do tego spotkania na świętego Dygdy, wspomnicie me słowa...
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

empty napisał(a): Korea Północna przemawia głosem Chin i to oczywiste, że mają broń atomową i potrafią ją wsadzić w porządną rakietę międzykontynentalną. Wszystkie testy są przeprowadzane za zgodą Pekinu i nie tam ma miejsca na żadną samowolkę.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Antares napisał(a): Oczywiście chodzi o Stałego Sceptyka a nie Stałego Słuchacza. Przepraszam za pomyłkę. Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

kross napisał(a): Tekst odcinka: "Ciekawe kto by pojawił się w studiu TV, gdyby doszło do kontaktu. Pewnie Hołdys. Albo Shazza. Ale nie, Shazzę to ja szanuję..."
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

speedwayer napisał(a): Znów słaba audycja! Oj Michał tracisz wiele, przez brak przygotowania i dawanie czasu antenowego trollą. Ogarnij się chłopie, bo znów tracisz i robisz cienizne! Poświęć choć 2h by się przygotować i będzie lepiej - tak jak miało to miejsce 2 3 4 lata temu. Ps czekam na gości, foty z Bilderberga, info o studiu w Irlandii, dalszej części rozmów o pedofilii i wrzucenia aktualny audycji na strone (tak wiem, ruszyłeś stronkę, ale dalej masz ogromne zaległości).
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

speedwayer napisał(a): znów słabo Michał! Ponadto gadasz glupoty - przecież Stonoga to ewidentny agent! Za tyle obraz, pomówień, pajacowań itd itd już dawno siedziałby w więzieniu! Teraz broni Wałęsę, a jeszcze rok temu mówił że jest czerwony i zdrajcą narodu. PiS uwielbiał , potem najeżdżał na nich (aż po dziś dzień), Kukiza i Korwina uwielbiał, potem najeżdżał na nich (aż po dziś dzień). Dlaczego? Bo manipuluje opinią! A za co? No przecież nie za swoje rozbija się Ferrari i wrzuca filmiki jak zaiwania 300km/h po polskich drogach. Także Claude, mało widzisz! Co do Sumlińskiego - owszem, zrobił plagiaty, ale jakoś tylko on wypłynął i miał odwage mówić i pisać głośno o prawdzie, nie bojąc się o swój tyłek, jak inni - których splagiatował. Dla mnie pan Sumliński ma wielki szacunek!
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Song Hongbinga, Wojna o pieniądz
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Antares napisał(a): Niestety audycja słaba - właściwie temat z audycją miał bardzo luźny związek. Poza tym odniosłem wrażenie, że Claude z premedytacją trolluje Stałego Słuchacza i Potrzebę (sic!) nie chcąc dostrzec ich logicznych argumentów. Zamiast rzeczowych kontrargumentów otrzymaliśmy jakąś mapetowską stylistykę ("a alternatywne środowiska twierdzą inaczej" - ale na jakiej podstawie?). Bycie alternatywnym nie powinno stanowić rozdźwięku z logiką wypowiedzi i spójnością teorii.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Sebastian P-ń "kto jest nad nimi?" - tu jest odpowiedź: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_o_pieni%C4 %85dz
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

pokras napisał(a): W sumie okazało się, że chociaż bazy to mity w dużej mierze, stoi za tym jeszcze bardziej złowroga prawda! Dzięki za taki program panowie. Jednak można mówić o trudnych sprawach z klasą.
(komentarz do audycji 68. Debata Ufologiczna Online: Strefa 51 i supertajne bazy)

Pytajmierz napisał(a): Mam pytanie: Janusz Zagórski z NTV wyraził w jednym z filmików szczerą chęć przyjazdu do Kapitana w celu weryfikacji działania magrava - czy to spotkanie dojdzie do skutku? Jeśli tak, to kiedy? Tak udokumentowane obiektywne spojrzenie osób z zewnątrz byłoby mocnym argumentem wysuniętym w stronę keshe-sceptyków (do którego grona i ja, na daną chwilę, należę).
(komentarz do audycji 18 luty 2017)

Zenon napisał(a): NIK napisał "co ma wspólnego temat audycji z audycja? nie rozumiem" i to bardzo słuszna uwaga. W przedostatniej audycji Michale bardzo nieprofesjonalnie, mylnie i bez przygotowania podeszłeś do tematu. W tej audycji tematu nie było tak naprawdę. Nie był dobrze wytłumaczony, a samo pytanie z nim zadawano na odczepnego, żeby tylko było. Do tego jak zwykle telefony cały czas z dygresjami samymi. Mówisz ze to nie media głównego nurtu i wręcz musisz odbierasz, ale w tym samym zdaniu mówisz ze myślisz o podcascie. Jak chcesz community, to masz je w Nocnym Radio. Czas tez się znajdzie tam dla Ciebie. To co teraz nadajesz niebawem nie powinno mieć tej samej nazwy, co swego czasu najlepsza audycja w polskich radiach internetowych. Może nowy tytuł? "Tele-foliarz"? To już nie jest audycja, tylko tak zwane call in show.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

nik napisał(a): co ma wspólnego temat audycji z audycja? nie rozumiem.
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

marq napisał(a): Na Wszystkich planetach naszego US, asteroidach księżycach planet w calej galaktyce jak i całym Naszym ukablu kosmosu istnieją DOKŁADNIE 144 (sto czterdzieści cztery) Pierwiastki. Tablice Mendelejewa należy więc uzupełnić do 144 pozycji I są to pierwiastki STALE, żadne tam "fantasmagorie żyjące /istniejące nano, mikro czy mili sekundy. Wszystko co wartościowe nie jest skomplikowane a wręcz przeciwnie banalnie proste....
(komentarz do audycji 17 luty 2017)

Jupiter napisał(a): Mechanterian, a kimże ty jesteś by oceniać kto jest mądry a kto głupi? Równie dobrze mógłbym napisać o tobie to samo, jednak tego nie zrobię. Bądź miły dla ludzi, to być może będzie ktoś miły dla ciebie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

mechanterian napisał(a): Jupiterze, zagubionyś widać w wierze, bredzisz jak w gorączce chłopie a co myslisz to mam w żopie. Także zaparz idź melisy i se daruj głupie wpisy.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Antares napisał(a): Szerokiej opinii publicznej NIGDY się nie informuje i nie ma to nic wspólnego ze spiskami, a zwykłą ludzką paniką. Co do schronów to niektórzy budują, tu przykład (a właściwie adaptacja): https://dorzeczy.pl/swiat/22198/Luksusowe- Arki-Noego.html Co ciekawe, takowych ostatnio robi się całkiem sporo. Oczywiście o niczym to jeszcze nie świadczy, bogacze zawsze wdawali pieniądze na różne rzeczy - często o problematycznej przydatności, ale było to en vogue, no to każdy miał aspiracje.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Carkan napisał(a): Jedna z lepszych i ciekawszych Debat, sam temat super. Jest wiele teorii, włącznie z tą jakoby NASA świadomie i celowo wycinała odpowednik fragment nieboskłonu. Pożyjemy zobaczymy. Za jakiś czas powrócę do tej debaty.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

ugand2 napisał(a): Wydaje mi się też, że gdyby miało przylecieć, to byśmy widzieli, że naprawdę się coś dzieje. Np. Ameryka i Rosja nie wydawałyby na wojnę i głupoty tylko na budowę schronów.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

ugand napisał(a): Przed 2012 r. Nibiru miało przylecieć i nawet Norwegowie budowali jakieś podziemne bazy itp.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

speedwayer napisał(a): Po 108 minucie, temat reptylian (ok, nie mówie nie), ale co za typ nawija że on jest reptylem, bo jego alter ego jest inne niż ciało?! i to ten sam gość co nawijał o płaskiej Ziemi... może jakiś podstawiony?
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

speedwayer napisał(a): Ponad 80% audycji, od samego początku o płaskiej/wklęsłej Ziemi, tragedia! Nie ma płaskiej ani wklęsłej Ziemi, ludzie... Temat miał być Chemtrails, Mandela, HAARP, a tu nie wskazany w tytule temat płaskiej/wklesłej Ziemi, Ivellios popraw chociaż opis, bo tracę kupę czasu. PS - róbcie te debaty w cichszej atmosferze, bo słychać ciągle impreze w tle, i nie wchodźcie sobie w zdanie! UWAGA - koniec gadki o płaskiej Ziemi - 108minuta !!! Najgorsza Wasza debata Panowie z Jarosławia!
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Galaxy man napisał(a): Prawda jest tuż obok was, trzeba tylko przetrzeć oczy i oczyścić umysł z toksyn.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

speedwayer napisał(a): Nareszcie temat tajnych baz! Mam nadzieję, że (oprócz USA) zostanie poruszony temat baz w Chinach, też Rosji i tych domniemanych "miast kosmitów" w Argentynie. Czytałem także dużo na temat bazy wewnątrz jeziora Tititaca, fascynująca sprawa! Może poruszycie także temat ew. baz morskich dla USO. Pozdro i czekam na kolejną audycje!
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

empty napisał(a): @Judgement1 słuchałem, bardzo dobra robota. Chcesz każdemu wskazywać błędy merytoryczne w wyłapanych zdaniach poszczególnych odcinków audycji, która przekracza dwie doby? hahaha Klod, Chris czy Piotr by wymiękli w takim wypadku... Zrób coś swojego i wpuść w eter pogadamy z miłą chęcią Cię pierwszy ocenię...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): no to akurat potrzeba swoje konkluzje wyrzucał z simkami (przypominam, że wcześniej powiadał, że karty będą rejestrowały sklepikarki w kiosku ruchu na byle jakie dane z dupy" i nie będzie problemu...co za kolo, tez mnie to rozjechało, gościu ma znikome pojęcie o kryptoanarchiźmie a udaje guru
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

empty napisał(a): przecież to standard w TCh, milion telefonów nie na temat, luźnych pogawędek gdzie połowa tematu się rozmywa i spada na dalszy plan albo w ogóle jest pomijana bo nie starczyło czasu. Klod, Jak będę chciał community to sobie zapuszczę Nocne Radio (fajne audycje kręciłeś z Krawcem ok) ale w TCh nie o to chodzi, zrób tak jak panowie w Debatach Ufologicznych, wpuszczasz słuchaczy na antenę po jakimś tam czasie i ostro ich korygujesz jak zaczynają rozmawiać nie na temat a Ty wielu znasz i im popuszczasz, chcesz być dobrym wujkiem, fajnie ale audycja traci kontent i słuchacze się wkurwiają za przeproszeniem, że muszą słuchać jakiegoś tłuka, który pierdoli od rzeczy albo troluje pozdrawiam
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Arek S napisał(a): do poprzednich pytan kilka slow wyjasnienia. Z samego poczatku nic wlasciwie nie widzialem tam dziwnego no zaskoczylo mnie ze stoi tyle opuszczonych blokow no i oczywiscie Rosyjscy zolnierze . Ogolnie bylo tam jak to sie mowi bezholowie . Co do wizyt Shevardnadze nie byly tam one czyms niezwyklym (dowiedzialem sie tego od dziadka u ktorego zaopatrywalismy sie w domowe wyroby spirytusowe mniam i akurat jednego razu siedzac u niego w budce i popijajac przemycone z Turcji piwo widzialem przejazd Shevardnadze a on tylko stwierdzil ze czesto tu bywa . ) nie bede nudzil dla zobrazowania jak to wygladalo daje film z 1993 i desant wojsk Rosji w Poti co bylo raczej dziwne ze akurat tam https://www.youtube.com/watch?v=J9blOzABTGM Zastanowila mnie dopiero druga wojna i rajd floty czarnomorskiej akurat na Poti jezeli wiedza panowie co mam na mysli Z pozdrowieniami Arek
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

lisica napisał(a): To niesprawiedliwe, tez chcę usłyszeć tą anegdotę ;)
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Arek S napisał(a): Sa tu wspomniane bazy Amerykanskie a czy wiedza cos Panowie na temat baz i badan Rosyjskich ? Nie wiem czy to prawda i czy Panowie maja jakas wiedze na temat domniemanej bazy w Poti lub w regionie . Uslyszalem o niej od pewnego Rosyjskiego soldata a bylo to zaraz po rozpadzie ZSRR i pomimo tego ze Gruzja byla juz wlasciwie niezaleznym panstwem w porcie stacjonowali " zapomniani" Rosjanie i czegos pilnowali . Sam bylem swiatkiem wizyty tam Shevardnadze a bylo to chyba na przelomie 92-93 r . Zolnierze nie mogli opuszczac portu chodzili z ostra amunicja i bali sie ciaglych przerw w dostawie pradu . Czy moglo to byc powiazane z odkryciami Michaila Filipowa ? Dodam ze floty czarnomorskiej juz tam nie bylo wiec na bank nie pilnowali floty ani jej pozostalosci ja przynajmniej nie widzialem zadnego wajennego okretu . Z pozdrowieniami Arek
(komentarz do newsa 68. Debata Ufologiczna Online)

Ivellios napisał(a): Odcinki z tą książką żyją swoim życiem na youtube, wrzuca je jeden ze słuchaczy (niestety, wycinając wcześniej końcówkę z informacją o archiwum RP - nieładnie, bardzo nieładnie!), tam też ludzie tego słuchają. Ale tak, "Lektury" mają zdecydowanie mniejsze audytorium niż nawet "Hiperprzestrzeń", co dopiero mówić o niedzielnych debatach czy "Teorii Chaosu". Trochę to smutne. Niestety, potwierdza to, że ludzie generalnie uciekają od książek, nawet nagrywanych. Książka jest traktowana jak jakieś zło, relikt przeszłości, coś nie-cool, czy jak by to ujął Lis "coś co jest niefajnie dotykać" :( Autor książki żyje, mieszka obecnie za granicą i próbuje związać koniec z końcem, żyjąc z emerytury, o której można powiedzieć "za dużo żeby umrzeć, za mało żeby żyć".
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian P-ń napisał(a): Można rzec że wszystkie służby są po jednych pieniądzach w jakim by kraju nie funkcjonowały. Tylko kto jest nad nimi? Boski Człowiek - czy nieziemskie istoty które doprowadzają ludzi do konfliktów. Sama zdolność hipnotyzowania innych, opisana w książce jest już mocno podejrzana. Zastanawiam się dlaczego jest tak mało pobrań tej audycji. Choć są audycje dużo słabsze od lektur paranormalium. Ludzie naprawdę nie lubią książek, nawet jak czyta Ivellios profesjonalnym radiowym głosem. Ciekawy jestem czy autor tej książki żyje? według moich obliczeń po wysłuchaniu ostatniego odcinka, mógł urodzić się około 1948r.
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

bohun napisał(a): W polsce wścieklizny nie ma podobnie jak nie było gruźlicy - dzięki szczepieniom. Teraz nie ma musu szczepić się na grużlicę i choroba wraca do nizin społecznych, szczęśliwie osoby narażone w linii pracy na wściekliznę dalej mają obowiązek się szczepić, no i co najważniejsze główny wektor wścieklizny tj zwierzęta MUSZĄ BYĆ BEZWZGLĘDNIE SZCZEPIONE. W ogóle bardzo zabawne są te wszystkie powikłania poszczepienne wymieniane przez debili jak Michał, dziwne że jakiś ani psy ani krowy ani w ogóle nikt z ludzi nie dostał autyzmu od szczepienia a Klod się boi że dostanie xD
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Michał to twardziel bo się nie zaszczepi na wściekliznę? Od lat 70-siątych nie było chorego na wściekliznę w Polsce, ale było bardzo wiele (nie wiem ile) śmiertelnych powikłań po szczepiące na wściekliznę. To ci co się szczepią są twardzielami (dlaczego? Bo są głupi). Nie za bardzo mi ich też żal, gdy umierają, są sparaliżowani, bezpłodni, bo tak zaciekle bronią tych szczepionek, tylko dla tego, że poddali się praniu mózgu, są oczywiście za przymusem, są dorośli... To nich giną w męczarniach. Szczepionki bolesne, w brzuch... Idioto, myślisz, że w tym problem, nie o to chodzi, chodzi o NOP, ryzyko śmierci albo inwalidztwa, z czego lekarze świetnie zdają sobie sprawę i w prywatnych rozmowach, mówią o tym swobodnie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co do Jimi Hendrixa, autor, niestety, ma rację: muzyk był kontrolowany i wykorzystywany finansowo przez CIA, a nie końcu zamordowany przez CIA (co ciekawe w wieku 27 lat).
(komentarz do audycji Odc. 218 Służby specjalne RP czy mafia)

Jupiter napisał(a): Black ma rację. Mechanterian bryluje gdzieś w niskim astralu. Też poczułem niską wibrację od jego wpisu...
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Zenon napisał(a): Niestety za dużo telefonów. Prawie nic w temacie nie powiedziano. Jakieś tam fiu-bzdziu o bulwarówkach i to tyle. A nie na tym polega fake news.Ani słowa o 2 przykładach najważniejszych: pizzagate i showergate. Nic o tym jak to w USA wygląda, bo tam ten temat jest mega gorący nic o organizacjach które maja to zwalczać - kilka juz działa. Claude! NIE PRZYSTOI CI TAK SŁABEJ AUDYCJI ROBIĆ! a jak ktoś dzwoni z telefonu, to nie płaci dopuki się nie dodzwoni. Wiec ten argument jest inwalidą...
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Commodorowiec` napisał(a): Tam są zapisane gry komputerowe. To taki stary system zapisu. Miałem tego całą szafę. Kiedyś można było nagrać audycję radiową i puszczać te kasety w komputerze żeby odpalać nowe gry.
(komentarz do artykułu Stacje numeryczne - radiowe audycje-widmo)

Mogilla napisał(a): Mechanterian ma racje
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Verita napisał(a): Dzięki serdeczne! I stronka bardzo ciekawa, dużo niszowej muzyki :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Judgement1 napisał(a): @empty Posłuchaj ze zrozumieniem rzeczonej Dokładki i usłyszysz, czym była ta audycja. Anegdoty w stylu: "John Rockeffeler zalecał juniorowi kradzież sztucców", są tej samej rzetelności co "połowa księży jest pedofilami". Taki monolog wylewania pomyj, na ludzi dzięki, którym zwykli konsumenci w ciągu kilkudziesięciu lat zamiast ciagle pisać palcem na piasku, bo na nic innego nie było ich stać, dostali całą listę produktów o których magnaci przed nimi mogli tylko śnić.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Mehran Keshe napisał(a): jesli ktoś zakupi zarejestrowany SIM przez allegro, to bedzie miał potwierdzenie zakupu z data, także wczesniejsze uzycie karty przez domniemanego przestepce nie powinno w zaden sposób obciazac nowego nabywcy karty, dodatkowo operator bedzie miał dane odnosnie numeru IMEI i urzadzenia z jakiego korzystał poprzedni urzytkownik
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Mechanterian napisał(a): Nie tylko rece ci opadły, cały już dawno leżysz na dnie.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

speedwayer napisał(a): Tesla Model X (taki suv)nowy w Polsce kosztuję 900 tysięcy złoty, używane od 500, a Model S (sedan) jako używany od 250 tysięcy. Roadster w Polsce - nie do kupienia. Koszt paliwa na 100km około 6zł (info z Polskiego forum i otomoto).
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

x napisał(a): Cześć Tomku. W zasadzie nie zamierzałem tu umieszczać żadnych komentarzy chciałem tylko poczytać. Po przeczytaniu Twojego wpisu jednak postanowiłem coś napisać mam nadzieję że mądrego(żart). Wiesz chrześcijaństwo już tak ma że nie uznaje niczego co nie jest nim samym. Więc nie oczekuj z tej strony aprobaty dla innych przekonań. Uważam że w buddyzmie w którym jest prawdziwe współczucie dla innych ani w jodzie gdzie mówi się o bogu i miłości do innych nie ma nic złego. Uważam że każdy powinien wyznawać religię taką która do niego trafia i go przekonuje. Co do reiki to przyznam że nie robiłem i mnie do tego nie ciągnie. Myślę że po prostu zapadły Ci w podświadomość słowa tamtego mistrza. Dlaczego tak głęboko? Moim zdaniem dlatego że wiesz te wszystkie energie ta cała grupa i Twoja podświadomość stała się bardziej podatna w tamtych momentach. Z czasem to się zmniejszy. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość.Jednak pamiętaj nie musisz być chrześcijaninem jeśli tego nie chcesz. Możesz wyznawać taką religię jaka Ci pasuje i nie ma w tym nic złego !! A jak ktoś będzie Ci pitolił inaczej ta daj mi znać weźmiemy się za niego(żart) Jeśli czujesz jakieś podczepy czy coś to możliwe że mógłbyś się udać do jakiegoś dobrego bioterapeuty myślę że taka osoba mogła by Ci pomóc uporać się z tym. Odnoszę wrażenie też że jesteś zagubiony. Ja kiedyś też byłem trochę zagubiony. Myślę że każdy sam musi znaleźć swoją drogę kto szuka ten znajduje. Staraj się zachować pogodę ducha tak to w życiu po prostu jest. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. x
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

empty napisał(a): Wiesz ryzyko dostania w mordę lub utraty portfela w godzinach wieczornych na nowej hucie, łąkowej albo starej pradze czy gdzieś w zakamarkach Sosnowca też jest duże. W wielkich aglomeracjach to norma, że są dzielnice na które po zmroku lepiej się nie zapuszczać jeżeli nie jest się "swój" także nie wiem do czego pijesz.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Piotr napisał(a): Fajny program,ale z tą tajemniczą historią na końcu audycji to żeście przegieli....dostałem przez was pypcia na języku..;).Pozdrawiam.
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

aerteef napisał(a): On zyje z inna a ona sobie nie radzi i sie puszcza. Urzekajace i zalosne.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

empty napisał(a): dobra to po raz do pana co cytował michnikowskie wypociny ze szmatławca codziennego o smogu. Jaki smog? Ludzie? Polecam poczytać sobie Jaśkowskiego bo to jawne naginanie opinii publicznej http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wy chodzi_szydlo_z_worka_,p8 04064002 Następna pani potrzeba zakochana w sobie, nawijająca od rzeczy (większość info z dp,niebezpiecznika,z3s+wł asne przemyślenia). We wcześniejszej audycji wielki fan energii jądrowej, wcześniej jak jeszcze nie było tylu pojazdów na Tomka z rnf-u to wielki fan technologii Keshe a teraz to nawet wielki radiowiec, ba wojskowy programista buhahah (ciekawe czy pehapa ogarnia), hakier co to Klodowi przewinął, że wygranej paczki w świątecznej audycji nie chce bo Klodziowi zrobią desant na maszynę hakiery i wykradną dane teleadresowe tej potrzeby co to tak jej szukają. Weź gościu zamilcz bo się ośmieszasz w każdym telefonie, czasami coś mądrego powiesz ale są to niestety przebłyski a słucham tej audycji praktycznie od początku także doskonale cię kojarzę...
(komentarz do audycji 3 luty 2017)

Anioł Aniołski napisał(a): Autor nie sprecyzował - chodzi o zderzenie idealnie sprężyste dwóch kulek, zapewne na wzór kulek Newtona. Strzałka czasu może wynikać również z podstawowych praw oddziaływań obserwowanej materii i co za tym idzie z zasady nieoznaczoności Heisenberga (niewprost) oraz co najważniejsze musi wynikać z naszych codziennych doświadczeń, inaczej nie moglibyśmy nazwać ich doświadczeniami, lecz może powtórzeniami?Jednakże gdyby czas biegł wspak, to nasze mózgi odczytywałyby tak samo na drodze ewolucji, i nie różniłoby to się bardzo w percepcji od obecnej strzałki. Kto wie, może właśnie i teraz czas biegnie wspak :-), a potem znów będzie w przeciwnym kierunku. Nauka to tylko jeden z wielu sposobów poznania świata i mało na razie nam o nim mówi...
(komentarz do artykułu Strzałka czasu)

Machine napisał(a): Witam! Niestety Claude (celowo lub poprzez wishful thinking) siejesz dezinformacje odnoscnie imigrantow. Mieszkam 7 lat w Manchesterze, i moze i faktycznie dzielnice typu Moss Side czy Cheetham Hill to nie strefy no-go gdzie cie zabija jak wejdziesz (jeszcze), jednakze ryzyko redukcji uzebienia bialego i utraty portfela wieczorami jest wielokrotnie wyzsze niz muzulmanina. Polecam zobaczyc filmiki ya youtubie (bez ciec) jak wygladaja te piekne okolice zamieszkane w wiekszosci przez muzulmanow, by ocenic samemu a nie wierzyc Claudeowi czy mi.Domyslam sie ze nie robisz tego ze zlej woli tylko wolisz wierzyc w swoja wizje swiata ze TYLKO illuminaci czy tam Rotshildowie sa zli, a reszta swiata jest wspaniala i gdyby nie oni to wszyscy spiewaliby i tanczyli na ulicach. Jestem nawet sklonny zaprosic Cie do mnie do Manchesteru i mozemy razem przejsc sie w te miejsca, ktore rzekomo sa takie wspaniale i bezpieczne.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Antares napisał(a): W audycji w pewnym momencie padło stwierdzenie, że 70 tysięcy lat temu nic się nie stało (w sensie katastrof naturalnych). Otóż to nie jest do końca prawda, nie była to katastrofa na miarę również wzmiankowanego w audycji wymierania permskiego ale również bardzo znacząca https://www.tygodnikprzeglad.pl/wulkan-ktory-prawie-za bil-ludzkosc/ Wybuch tego superwulkanu na Sumatrze niemalże zmiótł ludzkość. Piszę o tym dlatego, że jedną z hipotez dlaczego ten superwulkan wybuchł (superwulkany nie mają formy dobrze znanego stratowulkanu, mogą być całkowicie niepozorne aczkolwiek sa zdecydowanie potężniejsze przykładem Yellowstone) jest właśnie hipoteza impaktowa., o której słyszałem w jakimś anglojęzycznym podcaście (zapewne wydawanym przez amerykańskie NPR, bo większość anglojęzycznych podcastów jakie słucham właśnie stamtąd pochodzi). Naukowcy zaprezentowali dwa scenariusze już rozgrzany wulkan i fala tsunami spowodowana przez upadek dużego meteorytu, co spowodowało efekt jak potrząsanie podgrzanej butelki szampana lub stosunkowo pobliski (rzędu 1500 mil, więc około 2500 kilometrów) upadek jeszcze większego meteorytu, co spowodowało stosunkowo małe ale wystarczające rozsunięcie płyt tektonicznych. Jako ciekawostka scenariusz ataku na USA, tylko indukowany ładunkami jądrowymi był rozważany podczas zimnej wojny w ZSRR bodajże za czasów późnego Chruszczowa czy wczesnego Breżniewa, czego miały dokonać łodzie podwodne na dnie oceanicznym. Ładunki jądrowe też miały rozsunąć płyty tektoniczne.
(komentarz do audycji 67. Debata Ufologiczna Online: Planeta X)

Ivellios napisał(a): Ilya Malyuev "Sunshine Flowers", ze świetnej epki "Kiviniemi". Polecam zaopatrzyć się w to na Bandcampie, może epka nie jest zbyt długa, ale za to przekapitalna - kawał pięknego brzmienia!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Verita napisał(a): Cóż to za przemiła muzyka na końcu tejże, jakże zacnej, audycji?
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 3)

Black napisał(a): a Ciebie nie pojebało? marna istoto. ręce mi opadają po przeczytaniu takiego postu.
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Patka napisał(a): Jak mówiłam, nie wierzę że przy swoim dorobku byś się podpisywał pod tym. Jednak pozwalając na pewne audycje i trzymając je w archiwum, przykro mi, ale masz współodpowiedzialność za swoich nadających.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Janusz z Gdyni napisał(a): Audycja jak zwykle mocna więc i powoduje rozbijanie betonowych głów które boją się stracić aktualny obraz rzeczywistości. Na szczęście ten obraz już się kończy a co niektórzy razem z nim, poprostu rozdwojenie wymiarów i nie wszyscy są zdecydowani gdzie zostać.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Camel Leon napisał(a): Mapet juz chyba za gleboko siedzi w ke$hyzmie. Widac negatywny wplyw obrazania innych zamiast pokazac ze tech dziala. Gosc juz chyba jedzie na pochylni w dol. Ale Synteza I to mistrzostwo swiata bylo...szkoda
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Hola, hola, to że audycja nadawana jest na falach Radia Paranormalium, nie oznacza jeszcze automatycznie, że ja się "podpisuję" pod tym, co głosi jej autor. Odpowiedzialność za każdą audycję ponosi tylko i wyłącznie jej autor, NIE JA, i tylko i wyłącznie do autora audycji powinny być kierowane ewentualne skargi, NIE DO MNIE.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Patka napisał(a): To że ktoś kiedyś robił dobre rzeczy nie się mu prawa do plucia jadem i w żaden sposób go nie usprawiedliwia, szczególnie że z audycji na audycję jest coraz więcej żółci i kłamstw. Sama znam RNF od dawna i przykro patrzeć, że umarło w ten sposób. Tylko niech nie ciągnie za sobą Paranormalium, niech mapet za zaoszczędzone dzięki magravom pieniądze kupi sobie serwer za dyszkę i tam robi tubę propagandy nienawiści. Nie uwierzę, że Ivellios się podpisuje pod tymi szaleńczymi oszczerstwami, nawet biorąc pod uwagę dawne zasługi mapeta.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mechanterian napisał(a): Pozdrawiam wszystkich internetowych cwaniaków, których babcie żyły po dziewięśdziesiat kilka lat dzięki specyfikom big pharmy, a także fanów telewizyjnego rozkładu jazdy który niezmiennie dostarcza im pięknego photoshopowego wizerunku świata w jaki mogą wierzyć żarliwie. Pozdrawiam wszystkich zwolenników ubogacania dziecięcych organizmów szczepionkami w imię postępu i cywilizacji. Chapeau bas!
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

Żakłes napisał(a): Czy ten odcinek nie pojawił sie już kiedyś wcześniej ?
(komentarz do audycji Demon pukający do okna)

mechanterian napisał(a): Ja pozdrawiam internetowych cwaniaków, których babcie żyły po dziewięćdziesiąt kilka lat dzięki łykaniu big pharmowych specyfików oraz tychże cwaniaków którzy tak bardzo są za szczepionkowym ubogaceniem organizmów dzieci. Pozdrawiam też wiernych fanów tvnu, dicsovery i innych kanałów oferujących medialny nawóz a będący dla nich intelektualną pożywką.
(komentarz do audycji 3 luty 2017)

Arek S napisał(a): poza tematem chcialbym pocieszyc pana Chrisa w zwiazku z jego zalami dotyczacymi budowy piramidy ale tak mnie zatkalo ( i pewno nie tylko mnie) ze czlowiek ktory tak barwnie opowiadal o koralowym zamku nagle wyskoczyl z taka teoria ze do tej pory nie moge sie pozbierac . Ciekawe i inspirujace
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

Arek S napisał(a): i jeszcze jedna szalona teoria dotyczaca planety x . Jezeli juz zgodzimy sie z tym ze swiaty rownolegle istnieja to moze owa tajemnicza planeta jest planeta po ktorej w naszej rzeczywistosci pozostal tylko smrod i pas asteroidow a jakies warunki cyklicznie sprawiaja ze wpada ona na swoja orbite z rzeczywistosci gdzie nie zostala zmieniona w pyl do naszej siejac zamet w naszym ukladzie . takich szalonych teorii mam na peczki ;-)
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

Black napisał(a): Rób swoje
(komentarz do audycji 10 luty 2017)

S napisał(a): Jesteś naiwny i dopadło Cię fatalne zauroczenie psychodelikami. Słuchaj narkomanów a "dobrze na tym wyjdziesz".
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

arek s napisał(a): cry jest mozliwe ze owa planeta x to np. Mars z alternatywnej rzeczywistosci? Jezeli istnieja swiaty rownolegle to przeciez nie dotyczy to tylko Wachocka a calego wszechswiata a biorac pod uwage ze pewne zdarzenia zachodza w otaczajacym nas swiecie cyklicznie to czy jest mozliwe aby co jakis czas dajmy na to 20000 lat zaistnialy takie warunki ze nastepuje mozliwosc wnikniecia jednej rzeczywistosci w druga ? Jezeli cos takiego istnieje to co stoi na przeszkodzie zeby na Marsie w innej rzeczywistosci istnialo zycie? Taka teoria rozwiazywalaby wiele problemow
(komentarz do newsa 67. Debata Ufologiczna Online)

mateista napisał(a): Mapet gustuje w psychodelikach (tzw. miękkie narkotyki), a pewnie ponad połowa polskiego społeczeństwa gustuje w alkoholu etylowym - twardym, legalnym narkotyku, który spowodował więcej zła niż wszystkie psychodeliki razem wzięte. Kofeina (teina), nikotyna czy paracetamol to też narkotyki. Proponuje wam strażnicy moralności (S,yamato) skończyć wreszcie z tą hipokryzją i skoncentrować się lepiej na własnej osobie, własnym organiźmie. Poszukajcie jakichś kontrargumentów w dyskusji bo rzucanie inwektyw i podpinanie wszystkiego pod "naćpany bełkot" prowadzi do nikąd.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

S napisał(a): @mateista - to co tam sobie gaworzy do mikrofonu Tomek jest dla mnie drugorzędne i nieistotne. Niech tylko nie propaguje narkomaństwa bo robi krzywdę sobie i innym.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mateista napisał(a): Skoro uważacie te audycje za "naćpany bełkot", to po co tu zaglądacie? @yamato sam jesteś błaznem, giermkiem i ignorantem. Wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Jak zwykle nie powiedziałeś nic rzeczowego, jedynie na inwektywy cię stać
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

yuby napisał(a): Dzięki
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

S napisał(a): Dzięki za zrozumienie Yamato. Będę jednak bardziej dosłowny i konkretny dla mateisty. Narkotyki - niszczą świat i wiele ludzi przez to cierpi. Pierwszy z brzegu np.; Hitler był narkomanem i jemu podobni... Nie popieram publicznego chwalenia się tym, że naspawanie jest dobre.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): Posłuchaj audycje mapeta: http://www.radionafali.com/archiwum-podcastow/do kladka/ bo chyba nie wiesz kim jest i co robił a zrozumiesz dlaczego Ivellios darzy go szacunkiem i starzy słuchacze też, nie oceniaj książki po okładce, jest chyba takie powiedzenie...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): od Tomka to trochę muzy podchwyć odpowiedniej albo nie bo zna się chłop na rzeczy :) a od kloda retorykę łap poważnie, słuchając jego pierwsze audycje to gdzie jest dziś i z jaką ogłada robi radio...kunszt
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

empty napisał(a): źle się zrozumieliśmy , treść ok choć kuleje ale juz na pewno nie fajnie się słucha tak jak pisał kolega przydługawego intra oprawa muzyczna (nie wnikam to kwestia gustu ale za długooooooooo), ogólnie dźwięk leży, chyba mogę dać za przykład mapeta albo kloda od nich się ucz bo robią świetne audycje :) pozdro i wrócę, ekspertem nie jestem tylko słuchaczem :) pozdro
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

empty napisał(a): guzik się znacie nie czaicie mapeta, ma swoją jazdę ale to cały czas dobry radiowiec. mapet wariacie pozdro, masz swoją zajawkę , znam Cię z zajebistych audycji i dalej słucham, jesteś spoko trocję idealista i romantyk bujający w obłokach ale poczciwy człek z Ciebie :)
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

yamato napisał(a): @S nie przejmuj się, mateista to taki lokalny błazen który lubi się popisywać niewiedzą, tak jak ostatnio pokazał w dyskusji o narkotykach. Prawie że giermek tomka, czeladnik ignorancji :)
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

empty napisał(a): przecież wszystkie debaty opierają się na hipotezach i za to je lubię. Piotr C jako racjonalista, świetnie porządkujący i nadający tor debacie, Chris M to klasa sama w sobie, ogromna skarbnica wiedzy i nie ukrywam mój ulubiony prowadzący oraz Arek K jako spoiwo i doszlifowanie. Panowie świetna debata i prosiłbym o dokładkę bo temat bardzo ciekawy pozdrawiam
(komentarz do audycji 66. Debata Ufologiczna Online: Uciekająca cywilizacja)

S napisał(a): @mateisa, aleś się popisał. Jak nie rozumiesz kontekstu to się nie udzielaj. Swoje rady zachowaj dla siebie.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Marcin napisał(a): Teraz tylko czekać aż jutro dowiemy się od Tomka, że sami jesteśmy pedofilami i agentami, bo śmiemy się nie zgadzać... oczywiście jeżeli wyjdzie ze swojej strefy komfortu i zaszczyci nasze komentarze swym boskim spojrzeniem. Tomku! Nie zapomnij spytać kto nam płaci! Przecież masz rację, a ci co się nie zgadzają to podli kłamcy, tylko ty jesteś doskonały! Swoją drogą przenieś się może do tvp i przestań zaśmiecać sobą Paranormalium, z takim ego byś się tam odnalazł.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mateista napisał(a): @S Nie pijesz alkoholu - słusznie. Odstaw jeszcze cukier, bo nie tylko uzależnia, ale również szkodzi na mózg.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Goku12337 napisał(a): Drodzy słuchacze, czy któryś z was mógłby wskazać mi pierwsza audycje gdzie po raz pierwszy starł się Stały Sceptyk z Van Damem? Uwielbiam słuchać ich potyczek.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Judgement1, z Castanedą chodziło mi o podobieństwa: wprowadzanie ludzi w stan, w jednym momencie, w którym robią różne rzeczy, ale potem nic z tego nie pamiętają. Sprawa tych istot nieorganicznych, to już inna kwestia, moim zdaniem można ją tu śmiało pominąć, bo niewiele ma do rzeczy. Natomiast co do skutecznego kierowania ok. 10 osobami, to tak jest, i zapewniam Cię, że to nie przeszkadza, nawet kierować światem całym jednej osobie. Zobacz sobie na wielkie międzynarodowe organizacje, są kierowane ostatecznie przez jedną najważniejszą tam osobę, choć formalnie może to być np. 5-osobowa rada nadzorcza. Gdzieś na dole jest brygadzista z 10-osobową brygadą, wyżej kierownik, wyżej dyrektor, jakiejś organizacji, która należy, albo jest opłacana przez inną ważniejszą organizację, a działania tej ważniejszej i kilku innych koordynuje pewien człowiek, który zależy od... itd. Takie systemy zarządzania istnieją i działają bez większych problemów.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian P-ń napisał(a): Ivellios@ Dobrze byłoby wstawić Lektury Paranormalium na swój kanał YouTube. Masz teraz około 2400 su-brów. Szczególnie tą ksiąskie, która właściwie jest białym krukiem. Ps. Dzięki PiS-owi. wiele zmienia się na lepsze, choć wszyscy wiemy jak władza - psuje ludzi.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): Jestem serio przerażony. W 220. odcinku "Lektur Paranormalium" trafił się fragment o gwałceniu odurzonych kobiet będących w ciąży, przy czym - uwaga - niektórych zwyrodnialców bardziej od samej kobiety interesował, uwaga... PŁÓD o.O
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

marfist napisał(a): A do audycji jakichkolwiek na Paranarmalium dzwonił, próbował zakłócać? Bo po tym chyba widać na ile krótkie ma nóżki. Obcyka jakiś temat i szuka kontr bzdurnych argumentów, to jedyne w czym jest mocny. Ukierunkowany na psucie. Taki złośliwy własną dupę liżący Gnom. Pytanie, kto mu płaci, że ma czas na te szopki?
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

tjindy napisał(a): Jak już robicie zmiany to dajcie klikalny nagłówek zajawki artykułu. Łatwiej będzie kliknąć w większy element na stronie niż w odnośnik "czytaj więcej" z punktu obsługi urządzeń mobilnych :-)
(komentarz do newsa Zmiany na stronie Radia Paranormalium)

S napisał(a): Narkotyczne majaczenie, zawsze będzie mijać się z prawdą.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

resner napisał(a): Nie masz żadnej gwarancji, bo to zależy od tego, co chcesz odkrywać i gdzie szukasz. Poza tym ten tekst o pani Ewie H.L czytałem na wielu forach i nie za bardzo zrozumiałem na czym tak naprawdę zostałeś oszukany.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

Judgement1 napisał(a): @Hipersonik Aktualna Hiperprzestrzeń pod względem rzetelności treści niczym się nie różni od tego co się zaczęło w 2011 roku. Jeśli ktoś naprawdę wierzy, że to co w tej audycji było mówione o: Egipcie, Gobekli Tepe, Newtonie, alchemikach, zbudowanym dziele orgonowym przez autora, Castanedzie, rzekomym do niego podobieństwie Barbary Marciniak, polu morfogenetycznym, Wilhelmie Reichie, "ekspertach" od wolnej energi typu: Dale Pond, Eric Dollard, Biblii, braku urządzeń do kontroli zachowań ludzi, "spontanicznym" początku ruchu psychodelicznego, proludzkiemu traktowaniu w społecznościach pierwotnych, Einsteinie, metodach datowania Grahama Hancocka to może. Ale to tylko jakiś sentyment, że coś w tej audycji jest, bo w rzeczywistości nic się od początku nie zmieniło.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Judgement1 napisał(a): @SkrzydlatyŻmij Sam Castaneda pisał, że zdolności pochodzą od istot bezcielesnych, a sam czarownik/nagual ma wrażenie wolności, na zasadzie, że istota nie każe mu robić czegoś bezpośrednio, tylko sterowanie jest mniej nachalne. I raczej niemożliwe jest ogarniecie przez zwykłego człowieka tylu szczegółów żeby precyzyjnie kimś sterować, więc musi to robić ktoś inny. W zwykłej zbiorowości pojedyncza osoba nie jest w stanie kierować wiecej niż 10 osobami, a system tutaj opisany wymaga precyzyjnej koordynacji setek osób (lekarzy, osób sledzących ofiarę będących jednocześnie hipnotyzerami...), więc teza, że to służy służbom specjalnym (ludziom niemoralnym, zdradzieckim i którym nie można zaufać bo mogą robić coś dla własnego zysku) jest naciągana i moze być tylko slepą uliczką uspokajającą umysł i dającą wrażenie, że się coś z tego rozumie. Taki system wręcz przeciwnie musi być zbudowany przez ludzi, którym można ufać czyli tych co przekładają dobro wspólne ponad swoje, co wskazuje blizej na jakiś pseudo zakon.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

marq napisał(a): A to dlatego, ze Obama jest Reptylianinem http://porozmawiajmy.tv/wybrany-przez-obcych-w illiam-tompkins/ ; 1:08:20
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

Ryszard napisał(a): Witam. Od jakiegoś czasu interesuje się tą tematyką i chętnie bym ją zglebił i dowiedział się więcej na ten temat, nie tylko dla siebie. Niestety jedna osoba mnie już oszukała, a chodzi o panią Ewe H.L z tej strony bit.ly/EwaHL. Jaką mam gwarancję, że tym razem nie zostanę oszukany. Nie twierdze, że tak po prostu jestem przezorny.
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 0: Poznajmy się.)

o35 napisał(a): Taka drobna uwaga: Sokoro audycja leci co dwa tygodnie to czy nie można by było podać tytułu na stronie z dwutygodniowym wyprzedzeniem? Części słuchaczy ułatwiło by to zapoznanie się z omawianą książką co dało by może lepszy grunt pod prowadzoną dyskusję. Lub też podać spis tematów i lektur omawianych w audycji na 2-3 do przodu - co było by może nawet lepsze. Pozdrawiam o35.
(komentarz do newsa Bibliotekarium 10 lutego 2017)

Hipersonik napisał(a): Panie wszech wiedzący wsi nie istnieje od 2006 r nie wprowadzaj ludzi w błąd i doucz się trochę kolego bo nasz duże braki w wiedzy jedno co dobrze idzie to obrażenie wszystkich ludzi pracujących posiadających coś innego niż magraw keshe a sam jesteś nieudacznikiem nawet nie masz na opłacenie własnego serwera żeby nie radio Paranormalium ( które niebawem pójdzie po rozum do głowy i usunie Twoje wypociny z anteny ) to by cie nie było utoń wreszcie Kapitanie . Kiedyś słuchałam się z otwartą gębą ( za czasów dawnej syntezy )a dziś żali mi ciebie 
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Hipersonik napisał(a): lepiej bym tego nie ujął !!! Iwelios psujesz sobie markę radia
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

mechanterian napisał(a): aro555, marfist myślę podobnie do was. Sam teren teorii spisowych jest nieraz bardzo rozmyty i grząski, jednakże nie wiem jak naiwym człowiekiem trzeba być by nie zauważyć że żyjemy w rzeczywistości kreowanej, a fundamentem systemu jest niewolnictwo ekonomiczne. Naiwniak czy świadomy trol - trzeba gonić dziadygę.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Raziel, ja też zappera mam i używałem, testowałem - podaję wyniki: nie wyleczył mnie z niczego! A swoją drogą nie jest to rzecz rzetelnie przebadana i może szkodzić: np. niszczyć czerwone krwinki. Chcę zwrócić też uwagę, że Hulda Clark inne zappery stosowała niż Jan Taratajcio. Wszelkie komentarze takie jak ten, Tomek Mapet (rzekomy wielki miłośnik wolności słowa) usuwał w Radiu Na Fali i usuwa dalej. Tak odkryłem, że facet ten jest obłudny, pazerny na kasę i ma obsesję kontrolowania ludzi, a wszystko przykrywa kłamstwami i obłudą cuchnącą do nieba.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

kicor napisał(a): Jak zwykle świetna audycja! Czekam z niecierpliwością na Hiperprzestrzeń o tych znalezionych dokumentach z Egiptu. Jak zwykle w opowieściach Tomka, wszystko ze sobą się łączy w jedną całość. Pozdrowienia
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Kuba napisał(a): Ten człowiek zwariował! To chodzący dowód na to iż technologia Keshe powoduje zerwanie kontaktu z rzeczywistością.Wiekszego hipokryty świat nie widział! Nic innego nie robi jak obraża wszystkich dookoła po czym przez pół godziny rozwodzi się nad tym jakie to ułomne-oczywiscie jak robią to inni..... Posłuchaj swoich starych audycji! Byłeś kimś dziś stanowisz zywy dowód na to iż technologia Keshe nie działa,lub działa zupełnie odwrotnie
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

zb napisał(a): z pedofilami to tak jest, wszędzie widzą pedofili . pedofil tu pedofil tam tralalalam, a boją się spojrzeć w lustro...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

prettyboy napisał(a): Kochani ,zróbcie coś z tym hałasem w tle ,bo nie da Was się słuchać..Z góry dziękuję !
(komentarz do audycji XV spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Raziel napisał(a): Ja uzywam Zappera i dziala normalnie nie wiem co akurat do tej maszynki mozna miec . Na keshe sie nie znam wiec nie bede sie kompromitowal i wypowiadal wiem tylk ojedno jak jest taka dobra ta technologia to sie sama rozreklamuje
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): To, że dla służb pracują tłumy ludzi i że służbami rządzą zwyrodnialcy bez skrupułów to akurat potwierdzają wszystkie znane mi źródła. Jest jednak wiele innych treści w tej książce, które każą się zastanawiać: czy autor nie zmyśla? Np. ta potworna skuteczność hipnozy (opisy nieco jak z Carlosa Castanedy - wchodzenie w stan Drugiej Uwagi za pomocą uderzenia między łopatki przez neguala). Te dybanie na wszystkich zdolnych ludzi już od żłobka i przedszkola w celu ich wykorzystania. No i trochę naiwne porównywanie Polski z Zachodem, w sensie, na cywilizowanym Zachodzie to nigdy nie miało by miejsca, ale u nas... Póki co, też brak szczegółów technicznych i działań operacyjnych, i technologi... mam nadzieję, że w dalszych rozdziałach książki coś będzie konkretniej i bardziej technicznie.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A ten co się władzy radzieckiej nie podobał to był kułak (taki wiejski burżuj), a jak kto się bronił: "jaki ze mnie kułak, ja ziemi nie mam, biedny jestem z dziada pradziada", to był wtedy sprzyjający kułakom, albo na ich usługach itd. Audycja pełna agresji, nienawiści i pomówień, wobec wszystkich, którzy publicznie wątpią w technologię Keshe i zdrowotne właściwości spożywania gansu. Ale co się dziwić jak ktoś zarabia na sprzedaży długopisów zdrowia to próbuje walczyć z każdym kto mu marketing i reklamę psuje. Tak samo było z zapperem nunczako Jana Taratajcio i zdrowotnymi właściwościami spożycia MMS (chloryn sodu).
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Antares napisał(a): Widzę, że tak jak Picasso miał różne okresy w swoim malarstwie, tak mapet ma różne etapy podczas których w swoich audycjach w których trzyma się pewnych leitmotywów. Etap katastroficzny chyba mamy już za sobą - jeden koniec świata spowodowany synchronizowaniem ruchu precesyjnego Ziemi, który miał nastąpić do końca roku nie nastąpił, założę się że zapowiadane do połowy lutego zabójcze flary też jakoś "will vanish into thin air". W każdym razie z końców świata zapowiadanych przez mapeta przeżyłem już cztery. No całkiem odporna ze mnie bestyja. Następne końce świata mi zatemnie straszne, przeżyję i te przyszłe. Teraz - zdaje się - mamy "etap pedofilski". Po prostu każdy kto ma inne zdanie ten pedofil albo kryptopedofili. Względnie wysługuje się pedofilom. Czekam na dalszy rozwój tego etapu. Chętnie dowiem się co jeszcze powodują pedofile (smog? ptasia grypa? platfusy?), względnie kto jest członkiem szajki pedofili. Mawia się, że papier jest cierpliwy. Nic to jednak w porównaniu z eterem radiowym, choćby było to radio internetowe. Postęp, po prostu postęp. Tylko w czym?
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Raziel napisał(a): Czlowieka mozna na wiele sposobo zmusic do wspolpracy od pieniedzy do szantazu i oszustwa wielu moglo przypadkiem wpasc w bagno z ktorego juz nie mogli wyjsc
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie, co prawda debata opierała sie przeważnie na hipotezach ale jej temat jest wielce istotny w poznaniu prawdy, jakakolwiek by ona nie była. Proponuję kontynuować te rozważania. Moim zdaniem tematyka jest bardzo wielowątkowa co bardzo ciekawie próbował przedstawić Pan Miekina, a mianowicie wpływie prac technologicznych III Rzeszy na losy II Wojny Światowej i układu sił po jej zakończeniu. Podzielam też jego opinię co do sztucznego podziału na państwa i obozy polityczne a także ewentualnych aspektów genetycznych dzielących tych kontrolujacych od tych kontrolowanych. Na tym polu także szerokie badania psychologiczne wykazują wyraźnie dominację jednostek o skłonnościach psychopatycznych w społecznościach. Na tym polu jest zresztą istotny wpływ naszego rodaka - Andrzeja Łobaczewskiego z jego najbardziej znanym dziełem Penerologia polityczna. Osobiście uważam, że w naszym świecie dzieją się rzeczy na wielu poziomach egzystencji począwszy od fizycznej przez energetyczną aż po duchową i na każdym z tych poziomów zachodzą konfrontacje o których mamy blade pojęcie jako pojedyncze jednostki nie mogące ogarnąć tak szerokiego zakresu postrzegania. Nie zapominajmy jednak, że jako zbiorowość tworzymy pole enefgoinformacyjne, w którym zapewne są odpowiedzi na wszelkie nasze pytania. Aby jednak dostać sie do tego pola koniecznie należy zerwać ze schematami indywidualnego postrzegania a zaufać intuicji czyli temu co pochodzi ze źrodła naszego bytu. Zapraszam do dyskusji :)
(komentarz do audycji 66. Debata Ufologiczna Online: Uciekająca cywilizacja)

Brev napisał(a): Hmm z tym obrażaniem innych to zamiast prawić morały Tomasz powinien spojrzeć w lustro bo zaprzecza sam sobie. Cały czas jeździ po ludziach ale jak ktoś mu powie że ma liść na głowie to od razu jest j... pedofilem.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Sebastian P-ń napisał(a): marfist@ Jak już tak przechwalasz? to i ja tym razom wysłuchałem audycji do końca i muszę się z tobą zgodzić, że audycja była Super! ;) Polecam!
(komentarz do audycji XV spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ivellios napisał(a): Książka została wydana w Gorzowie Wielkopolskim w 1995 roku w bardzo ograniczonym nakładzie. Obecnie można ją czasem spotkać na aukcjach na Allegro, jednak pojawia się bardzo rzadko. Bywa że jest też osiągalna w bibliotekach, między innymi Biblioteka Śląska posiada jeden egzemplarz.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

D napisał(a): To nie ejst żaden sceptyk, tylko pieniacz .Spełnia się w tej audycji.Taki ma pomysł na siebie by zawsze mieć inne zdanie. Ale audycje to nie są jego prywatne sesje terapeutyczne. Ić człowieku do lekarza.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Patka napisał(a): Festiwal nienawiści, pogardy i obrażania wszystkich wokół. Ta audycja przynosi radiu tylko wstyd.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

sue napisał(a): nie polecam czytac artykulu w tytule bo szkoda by potencjalna czytelniczka/czytelnik musieli w chwile gdy dojda do rokefelera@!@% zaczna wymiotowac phu http://boskaenergia.blogspot.com/2017/02/kulisy-zamach u-bombowego-w-fukushimie.html
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

YUBY napisał(a): Świetna audycja Panowie.
(komentarz do audycji XII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Sebastian P-ń napisał(a): Coraz bardziej przeraża mnie ta książka. Czy to jest możliwe żeby tylu ludzi pracowało w służba specjalnych i dało się omotać - podporządkować się swojej woli. a ich morały byłyby tak niskie jak Niemców w czasie II wojny światowej w Obozach Zagłady? To kim właściwie jest Człowiek? Za 30 srebrników zrobi wszystko co jest najbardziej obrzydliwe i niemoralne? To jest niemożliwe, to nie może być prawdą. Ps. Proszę podać więcej informacji o tej książce autora Lecha Szewczyka, kiedy się ukazała i gdzie, czy ogólnie jest do nabycia.
(komentarz do audycji Odc. 217 Służby specjalne RP czy mafia)

marfist napisał(a): Jest różnica między stałą negacją a rozmową. Jeśli człowiek nie szanuje prowadzącego, wiem po audycjach Claude, to nie ma szans na uczciwą wymianę zdań. Gonić dziada.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Ivellios napisał(a): Jeden ze słuchaczy pyta o taśmy "Imagio", o których wspomina Lech Szewczyk w prezentowanej na antenie książce "Służby specjalne RP czy mafia". Słuchacz zapytuje, czy informacja o tych taśmach jest prawdziwa. Małe śledztwo w Google i Google Books wykazało, że firma Imagio rzeczywiście istniała, przynajmniej na początku lat 90-tych - w wydaniach "Wprost" z 1991 roku można znaleźć reklamę ich kaset działających na podświadomość.
(komentarz do audycji Odc. 216 Służby specjalne RP czy mafia)

yuby napisał(a): Ok. Dzięki za opinię ale nie jestem korpo.....a jedynie prywatną osobą która dzieli się tym czego doświadcza i wie. Po lepszą jakość zapraszam do Radia zet lub temu pokrewnych...
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

woj napisał(a): marfist - to po co w ogóle zawracać sobie głowę odbieraniem telefonów. Zrobić program w formie wykładu, monologu i będzie git. Ale jeżeli prowadzący odbiera telefon i słysząc kto dzwoni postanawia go zbanować nie wysłuchując nawet jego argumentów, to delikatnie mówiąc jest coś nie tak.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

marfist napisał(a): Audycji nie słuchałem, ale widzę po komenatarzach, że ktoś marudzie pogonił kota? I gitara, tak trzymać. Jak ma tyle do powiedzenia, założy własną audycję. Tam go posłuchasz, tam wygłosi swoje tezy i zobaczymy jak potraktuje osoby się nie zgadzające z jego teorią. Założy? Będzie obiektywny?
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Eryk napisał(a): świetnie jak zawsze.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

marfist napisał(a): Bardzo podoba mi się na wstępie dwa razy powtórzone. Jak się nie podoba i masz tylko hejtować, zajmij się czyn innym. Albo głoś swoje tezy we własnym programie. BRAVO, tak trzymać Panowie.
(komentarz do audycji XV spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

woj napisał(a): Nie bardzo wiem za co Stały Sceptyk został zbanowany? Za to ze wspomniał coś o Kebabach? Czy Tomek nie widzi co robią ich hordy w Europie? Chyba widzi, to był jedynie pretekst do wywalenia Go z anteny. Z mojej strony dodam, że Stały Sceptyk jest bardzo potrzebny w podobnych audycjach. Audycje przez to dużo zyskują. Na podobnej zasadzie był robiony kiedyś program Sonda. Tam też program był oparty o spór. Więc osobiście jestem przeciwko banowaniu ludzi mają nieco inne poglądy od prowadzącego.
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

yamato napisał(a): @mateista a skąd wiesz że w ogóle spożywam alkohol, poza twoimi projekcjami? xD Nie wydaje mi się żebyś miał podstawy to zarzucać, szczególnie że nie mam u ivelliosa audycji w której bym deklarował spozywanie alkoholu jak mapet reklamuje ćpanie i się chwali ile to on nie ćpie i czego. Może widziałeś w narkotycznej wizji jak konsumuję alkohol, co? :) odstaw blanty man bo coś myślisz magicznie.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato Skoro jesteś taki oświecony i pouczasz innych, to poza gadaniem sam daj dobry przykład - przestań pic alkohol ("póki jeszcze nie jest za późno") bo uzależnia mocno jak heroina. Na kawę, drinki energetyczne, internet czy sporty ekstremalne też musisz uważać.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Michal Foltyn napisał(a): Jak zawsze super sie Cibie slucha Tomek
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Major napisał(a): Kapitanie - bujasz w obłokach...
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

aro555 napisał(a): no nareszcie,bravo ktoś zbanował tego człowieka,jak dzwoni do teorii chaosu to zawsze to przewijam nie cierpię cwaniactwa
(komentarz do audycji 4 luty 2017)

Judgement1 napisał(a): @Zarobiony Wolałbyś żyć pośród alkoholików, narkomanów, oszustów czy z ludźmi "uzależnionymi" od chleba? Albert Hoffman, Timothy Leary, Terence McKenna i Mehran Keshe są kreacją tych samych służb prawdopodobnie brytyjskich, a kapitan Tomek jest klinicznym przypadkiem ich ofiary, który po wypaleniu na wspomagaczach kreatywności trafi (o ile już nie trafił) na śmietnik zastąpiony przez kolejnych. Bez żadnego kłopotu moża znaleźć informację: - kto naprawdę zsyntetyzował LSD; - czy osoba reklamująca grzyby psylocybinowe sama je spożywała; - czy w komunach bez własności rzeczywiście wszystkich traktuje się tak samo; - ile prawdy jest w "sile intencji" będącej fundamentem technologii Keshe.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

dudkas napisał(a): Ja też tak mam, najgorsze że jak nie mogę się wybudzić to wracam zawsze do tego samego snu (najczęściej złego) i dalej się męczę. Dopóki nie znajdę sił żeby wstać uczucie strachu ,niemożności oddychania i poruszenia się są przerażające !!!
(komentarz do artykułu Paraliż senny jest zjawiskiem powszechnym)

Zarobiony napisał(a): A co z uzaleznieniem od chleba i wody. Znam takich co jedza chleb codziennie i nie mogą przestac chociaz im tłumacze ze nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ale mowisz do nich i nic. Sa od niego uzaleznieni, jedza go codziennie i nie mogą przestac ! A co z uzaleznionymi od fast foodów co srednio co drugi dzien musza to swinstwo źreć? A co z uzaleznionymi od seksu ? znami takich co musza to przynajmniej raz w tygodniu robic. Dlaczego tych ludzi sie nie leczy ?
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Łukasz napisał(a): Rzygać pisze się przez "rz"...
(komentarz do artykułu Duchy - czym są? Czy istnieją?)

empty napisał(a): chcesz żelaznej krytyki, ok. Słabe to było, jeszcze długa droga zanim osiągniesz poziom godnego radiowca ale jak najbardziej życzę powodzenia i czasami tu zajrzę czy aby nie wrzucić audycji do odsłuchu, na razie szlifuj :) pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

empty napisał(a): jak temu zaradzić, proste stać się znowu konkurencyjnym, gdzie przepalanie dewiz , drukowanie hajsów, produkowanie bezprodukcyjnych urzędasów i pseudo-wykształciuchów nie ma miejsca :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

empty napisał(a): "a raczej o zachęcie ekonomicznej by się najeźdźców pozbyć" przecież to uchodźcy ekonomiczni są zachętą dla przedsiębiorstw a nie niestabilny, wybredny statystyczny Europejczyk. Po prostu się rozpaśliśmy w swojej wielkości i przeżeramy teraz kosztowności z czasów kolonialnych (tu raczej Europa zachodnia) ale my przykładowo kompensujemy sobie nasz eksodus zarobkowy na zachód Ukraińcami. Co z tego wynika? A no to, że przestajemy być konkurencyjni i to się tyczy każdego segmentu i każdej warstwy społecznej. Inaczej nikt by tych uchodźców tu nie sprowadzał do Europy, no tak prawda, wydmuchane teorie spiskowe są gówno warte w tym przypadku, wymieranie populacji, coraz więcej niby ekspertów po pseudo studiach, mało rzemieślników i klasy robotniczej wymusiło na przedsiębiorcach a w konsekwencji na największych gospodarkach Europy takie ruchy
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

empty napisał(a): a nie jest tak że koledzy/słuchacze ze skłóconego radia sprawdzają serwy rnf-u?
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @mateista są to wszystko ludzie chorzy i narkomani - trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

kot napisał(a): czlowieku co ty wygadujesz, mleko i chleb nielegalne xD na wykopie to przeczyztales? jeszcze napisz, ze islam w japonii jest nielegalny znawco jeden xDD
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

PL napisał(a): Nowe Tesle Model S 100D i Model X 100D z rekordami zasięgów Nowym rekordzistą zasięgu wśród produkcyjnych aut elektrycznych jest Tesla Model S 100D (539 km), podczas gdy Model X zadziwia wynikiem 475 km http://samochodyelektrycz ne.org/nowe_tesle_model_s_10 0d_i_model_x_100d_z_rekor dami_zasiegow.htm Samsung SDI zapowiada akumulatory umożliwiające zasięgi 600 km i ładowanie w 20-minut Samsung SDI twierdzi, że posiada już ogniwa litowo-jonowe umożliwiające zarówno dalekie zasięgi (600 km) jak i błyskawiczne ładowanie w 20-minut do 80% Samsung SDI podczas wystawy NAIAS 2017 prezentuje ogniwa litowo-jonowe nowej generacji, które mają ponoć energię właściwą na tyle wysoką, że samochody elektryczne będą mogły na jednym naładowaniu przejeżdżać 600 km. Co więcej, nowe ogniwa o znacznie obniżonej rezystancji wewnętrznej będą też mogły być szybko ładowane - w 20-minut do 80% (na kolejnych 500 km jazdy). Produkcja seryjna tego typu ogniw ma rozpocząć się jednak dopiero w 2021r., a zatem Samsung SDI potrzebuje jeszcze czasu na dopracowanie produktu. To nie jedyna nowość Samsung SDI na targach. Inne to lżejsze moduły litowo-jonowe o pojemności 6-8 kWh, nowe cylindryczne ogniwa 21700 (o średnicy 21 mm i wysokości 70 mm) oraz nowe akumulatory dla aut hybrydowych. Sztuczna inteligencja rozgromiła pokerzystów http://kopalniawiedzy.pl/Liberatus-sztuczna-int eligencja-poker,25897
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

mateista napisał(a): Marihuanista i heroinista (albo alkoholik) to wg yamato to samo. Dziękuję. Nie mam więcej pytań.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @ yamato sam poczytaj 4x to co napisałem a później napisz coś konkretnie, merytorycznie Palacz (2017-02-02 18:05:30) #35580 : Jestem praktyk z wieloletnim "stażem". W przypadku marihuany słusznie mówi się jedynie o uzależnieniu psychicznym (a nie fizycznym)... Lecz się na mózg
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @mateista coś często kwiczysz, jesteś pewien że nie urósł ci w międzyczasie ryjek? Poczytaj posty wyżej to się dowiesz co ci umyka, wyłożili inni komentujący jak krówce na miedzy, w sam raz dla ciebie :)
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato "wszystkie twoje źródła (...) opisują obszernie uzależnienie fizyczne (...) jakie wywołuje stosowanie narkotyku marihuana" HAHAHAHAHHAHAHAHAA! Znowu leżę i kwiczę ze śmiechu! Sam idź się lecz ignorancie i naucz się czytać ze zrozumieniem. W ramach edukacji poczytaj jakie skutki wywołuje alkohol - legalny twardy narkotyk, który na pewno stosujesz,
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yuby napisał(a): Świetne audycje. Nic dodać nic ująć. I ten klimat muzyczny, stukot szklanek. Brawo!!! :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @Palacz - gratulacje, pięknie napisałeś. Ja przez wiele lat wierzyłem, że konopie nie uzależniają. Ale wieloletnie obserwacje bardzo wielu moich znajomych, zmieniły mój pogląd na sprawę. "Nie wiem czy przy tak długim obcowaniu z THC nie robi się trwale coś złego z głową." Możliwe, że nie jest to trwałe, bo zauważyłem, że po dłuższym czasie abstynencji zmiany się cofają (np. zwiększa się koncentracja uwagi i wraca do normalnej, nikną paranoje itd.). We wszystkich znanych mi przypadkach tak było, ale może są i cięższe? "Wzmocnienie pewnych predyspozycji do zaburzeń psychicznych np. schizofrenii". Czasem występuje wzmocnienie predyspozycji do zaburzeń psychicznych, np. paranoi i psychoz, ale co do schizofrenii to dotyczy raczej osób już na nią chorych, konopie być może przyspieszają rozwój choroby. Taka jest moja opinia, na podstawie życia, bo znałem też kilku schizofreników, byli chorzy nim zaczęli palić, choć nie mieli silnych objawów, natomiast nie znałem nikogo, co by był okazem zdrowia psychicznego, zaczął palić i zachorował na schizofrenie. Możliwe też jest, że schizofrenicy próbują się konopiami wyleczyć (instynkt). Powyższy post nie bazuje na badaniach naukowych, a jedynie moich obserwacjach :)
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

beat euro napisał(a): @jaknajlepiej kolega chyba nadaje z czwartej gęstości. Jak masz po ciemku zwidy i omamy to może ogranicz słuchanie jakichś bredni tinfoilerów i innych nawiedzonych oszołomów.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Nie ma czegoś takiego jak bełkot. Wszystko jest częścią prawdy, podobnie jak Twoje sceptyczne postrzeganie. Jesteś tym w co wierzysz a wierzysz w to czym sie otaczasz. Usiądź wygodnie na kanapie wyprzednio zasłaniając okna. Pogaś światła. Na uszy załóż solidne słuchawki, które odizolują cię od dźwięków z zewnątrz. Wytrzymaj tak kilka godzin ale nie zaśnij. Opisz nam swoje doznania o ile będziesz miał odwagę. Powodzenia A jeżeli nie będziesz miał odwagi to obejrzyj to o czym opowiada chociażby Harald Kautz-Vella https://m.youtube.com/watch?v=FCPXLlRB-_o
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

speedwayer napisał(a): Co do ropy - starczy jej spokojnie na 150lat. Mało kto wie ale Arabia Saudyjska ma ogromne złoża wgłębi lądu. Uruchomienie ich wystarczy aby Saudowie zapewnili ropę dla ziemi, na obecnym wydobyciu na co najmniej 40lat. Do tego ogromne złoża w Zatoce Maracaibo (Wenezuela) spokojnie starczą na 20-30 lat. I to wszystko złoża wciąż nie ruszone! Do tego dodajmy kanadyjską tundrę, rosyjską syberię, oraz łupki amerykańskie których szacunkowe zasoby nawet ciężko policzyć... Podsumowując ropy starczy spokojnie na 150-180lat, a według mnie na 200. Znajomy geolog pracujący u Saudów, mówił że oni zupełnie się o ropę nie przejmują, bo mają wiele zasobów perspektywniczych. A gdzie się nie obejrzał, tam Amerykanie i Kanadyjczycy.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

Palacz napisał(a): Jestem praktyk z wieloletnim "stażem". W przypadku marihuany słusznie mówi się jedynie o uzależnieniu psychicznym (a nie fizycznym), chociaż błędem jest bagatelizowanie i tej formy uzależnienia, bo dla ludzi o słabszej woli i predyspozycjach do używek i to może stanowi spory problem. Wiadomo też jak problematyczne może być odstawienie gier komputerowych czy facebooka, albo ogólnie wszystkiego co sprawia nam przyjemność. Efekty odstawienia marihuany przy dłuższym paleniu, to apatia, zniechęcenie, brak motywacji, kłopoty z koncentracją i tego typu dolegliwości. Nie ma żadnych bólów a organizm nie domaga się żadnej substancji, po prostu mamy wielką ochotę znowu wprowadzić się w ten specyficzny stan. Przy dłuższym paleniu zioła, rośnie tolerancja organizmu na czynnik psychoaktywny THC, co oznacza że zioło coraz słabiej na nas działa. Można powiedzieć, że to naturalny sygnał aby zrobić sobie przerwę zamiast zwiększać dawki. Niektórzy jednak zaczynają wtedy palić coraz więcej i więcej i tu pojawiają się problemy. Jakie mogą być negatywne skutki takiego nałogowego jarania? Syndrom demotywacyjny, lekkie paranoje, "magiczne myślenie", huśtawki nastrojów, radykalizm w myśleniu, oderwanie od rzeczywistości, wzmocnienie pewnych predyspozycji do zaburzeń psychicznych np. schizofrenii. Z tego co obserwuję, Tomek z RNF ma część z tych objawów. Nie wiem czy przy tak długim obcowaniu z THC nie robi się trwale coś złego z głową. Obserwowałem ludzi, którzy stawali się w pewnym momencie bardzo "pojechani". Wkraczali na pewien level, po którym ciężko było się już z nimi dogadać, cokolwiek zrobić, oni mieli już swój własny, magiczny świat. Chciałbym zwrócić uwagę, że Tomek jest osobą, która nie kryje się wcale z tym, że oprócz tego zioła zażywa też dość regularnie całą gamę substancji o wiele mocniejszych - ayahuasca, LSD, grzyby. Osobiście nie ufam ani alkoholikom, ani nałogowym "psychonautom". Na dłuższą metę bombardowanie naszego "komputera pokładowego" jakim jest mózg taką ilością wspomagaczy, ulepszaczy, zmieniaczy to nic dobrego. Wszystko jest dla ludzi, ale też wiadomo, że przesada w każdą stronę nie jest wskazana.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @mateista widzę umiesz znaleźć artykuły to teraz je przeczytaj ze zrozumieniem, a nie tak jak radia słuchasz że ci ivellios musi opowiadać co i kiedy padło xD wszystkie twoje źródła, przymknę już oko na wikipedię która źródłem nie jest, opisują obszernie uzależnienie fizyczne i emocjonalne jakie wywołuje stosowanie narkotyku marihuana jak i objawy odstawienia. Opisuja też (abczdrowie które sam przytaczasz) objawy uzależnienia od marihuany, m.in.: -myślenie magiczne i porozrywane -upośledzenie umiejętności logicznego myślenia Jeśli mapet nie jest KLINICZNYM przypadkiem UZALEŻNIENIA od NARKOTYKU to ja nie wiem kto jest. Ty sam, im dalej w to brniesz tym bardziej demostrujesz objaw drugi - upośledzenie umiejętności logicznego myślenia - tak więc odstaw tego blanta i szukaj pomocy - http://www.monar.org/nasze-placowki/
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato https://pl.wikipedia.org/wiki/Narkotyk#Narkoty ki_mi.C4.99kkie_i_twarde
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato nie masz wyszukiwarki? Masz więc linki pierwsze z brzegu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marihuana https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikotyna https://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihu any Na podstawie "kłamstw wyssanych z palca" wprowadzono prohibicję na konopie/marihuanę. W przeciwieństwie do ciebie miałem do czynienia z marihuaną oraz wieloma ludźmi "uzależnionymi" od niej i nie wmówisz mi, że ten narkotyk/używka uzależnia fizycznie. Nie chcę tutaj bronić marihuany za wszelką cenę bo nie do tego zmierzałem - lecz wskazać hipokryzję umiarkowanych pijaków, kofeinistów, nikotynistów czy amatorów tabletek przeciwbólowych.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @Ivellios Faktycznie, dzięki za info. Słuchałem dwa razy ale chyba tylko jednym uchem ;)
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @mateista dalej czekam na źródło tych wszystkich twoich sensacji, bo póki co to są kłamstwa wyssane z palca. Możesz się śmiać i zaprzeczać ile wlezie ale faktów nie zmienisz - marycha to narkotyk ze wszystkimi skutkami jakie mają narkotyki. Szukaj pomocy man.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Ivellios napisał(a): [cytat]Słuchałem specjalnie 2x tej audycji i nigdzie nie dopatrzyłem się żeby "pojechał Clodowi" (proszę o wskazanie fragmentu mm:ss) - ktoś chyba ma paranoje bez palenia trawy.[/cytat] 08:50 - tutaj pojawia się nawiązanie do "Teorii Chaosu", co prawda bez podawania tytułu audycji czy imienia/nicku prowadzącego, jednak bardzo konkretna wzmianka o temacie dyskusji jasno wskazuje, że to właśnie o audycję Michała chodzi. Trzeba się trochę wsłuchać, żeby ten fragment wyłapać.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): Eksperci od uzależnień. LOL. Definicja mówi, mże regularne spożywanie alkoholu (np. w każdy weekend) to alkoholizm (czyt. narkomania).
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): hahahah.. "Palenie marychy powoduje (...) uzależnienie fizyczne" . Leże i kiwczę. Dlaczego więc jest nazywana "narkotykiem miękkim"? Jeśli ktoś nauczył się palić marihuanę jedynie z dodatkiem tytoniu (tzw.joint) to jak najbardziej może czuć głód fizyczny (spowodowany przez nikotynę!). Strona rządowa jako źródło! Gratuluje. Już lepiej trzeba było się powołać na wikipedię. "Narkomania potoczne określenie odnoszące się do uzależnienia od substancji chemicznych wpływających na czynność mózgu." Nikotyna nie wpływa na czynności mózgu? Ciekawe. Powtarzam: marihuana nie uzależnia fizycznie - po jej odstawieniu nie ma tzw. głodu (narkotycznego) w przeciwieństwie do np nikotyny czy alkoholu. Oczywiście mogą wystąpić pewne objawy abstynencyjne, ale śmiem twierdzić, że mniej istotne niż dla wielu przy odstawieniu kawy, telewizora czy facebooka. W przypadku marihuany możemy mówić jedynie o uzależnieniu psychicznym! Długotrwałe nałogowe zażywanie paracetamolu czy alkoholu prowadzi do śmierci. Mapet czasami gada bzdury jakby był naćpany, ale wyzywanie go od narkomanów to żaden argument ani polemika. Słuchałem specjalnie 2x tej audycji i nigdzie nie dopatrzyłem się żeby "pojechał Clodowi" (proszę o wskazanie fragmentu mm:ss) - ktoś chyba ma paranoje bez palenia trawy.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @mateista ale powoduje (przy uzależnieniu) syndrom odstawienia w ciągu 3 dób od zaprzestania używania, właśnie podobnie do papierosów. Długotrwałe nałogowe zażywanie powoduje rozmaite zmiany w pracy mózgu.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Antares napisał(a): @mateista Nie jestem w tej mierze specjalistą, ale z tego co wiem to uzależnienie od palenia papierosów nie kwalifikuje się pod narkomanię bo papierosy nie zawierają związków działających psychoaktywnie. Zwróć także uwagę, że uzależnienie może występować na rożnych poziomach - od organicznego do psychologicznego. Jeżeli mogę wtrącić - mapet sam na antenie radia wyrażał swoje przywiązanie nie tylko do THC i psylocybiny, ale do różnych innych związków, zazwyczaj organicznych. Psychoaktywne były wszystkie (z wyjątkiem kofeiny w kawie o której też wspominał).
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Przyznam, że o ile w przypadku desktopu różnice postrzegam jedynie w kategorii kosmetycznych (ale mam mocną maszynę z dużym ekranem), to na smartfonie jest KOLOSALNA in plus, zarówno pod względem "ciężaru", jak i dopasowania do małego ekranu, w dodatku zazwyczaj trzymanego pionowo. Świetna robota!
(komentarz do newsa Zmiany na stronie Radia Paranormalium)

Zenon napisał(a): Ze niby nie ma zimy w Polsce? Nawet w górach? Mieszkam w górach i nie tych najwyższych i jest tyle śniegu, że szkoda słów. Normalna zima.straszne Androny.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Tomek napisał(a): Wczoraj opisałem swoje doświadczenia z inicjacją na pierwszy stopień na jednej grupie na FB, pomyślałem że tutaj to wkleję, może kogoś to uchroni: Chciałem poprosić o pomoc. Popełniłem ogromny błąd. Jeszcze do niedawna medytowałem, powoli się rozwijałem z Jogą, Kundalini i to było dobre. Jeszcze tydzień temu tak było... teraz chce mi się płakać, miałem nawet myśli samobójcze. Czuję się brudny i splugawiony. Mam przyjaciółkę która namówiła mnie na pierwszy stopień Reiki. Inicjację miałem w tą niedzielę. Coś wewnątrz mi mówiło że nie powinienem, lecz poszedłem. Nie chciałem zawieźć przyjaciółki która mi pomogła kilka razy w życiu. Przed 4 ostatnią inicjacją dostałem ataku lęku i paniki. Coś mi wyjątkowo mówiło że nie powinienem, przyjaciółka która była na seminarium uspokoiła mnie wlewając energię. Otworzyłem się na to. Czułem tą energię, tak samo jak czułem inicjację. Wiedziałem że coś jest nie tak, ale nie wiedziałem co. Potem jak zacząłem się zastanawiać coraz pełniej dotarł do mnie obraz sytuacji. Wieczorem po ostatniej inicjacji ktoś mnie napadł w centrum miasta, ale nie zakończyło się to źle. Potem narastał mi coraz większy lęk. strach, coś czego już nie doświadczałem przynajmniej od 2-3 lat. Zrozumiałem że ludzie którzy tam byli, byli bardzo zapatrzeni w mistrza, który zdawkowo wszystko wyjaśniał. Wiele spośród osób tam będących były zwyczajnie niepoczytalna jakby naćpywali się raz po raz energią, a później latali. Jak później była tam forma teatrzyku wyzbywanie się problemów, podczas których mistrz miał uwalniać ludzi od złych nawyków, zobaczyłem że prawie wszyscy ludzie w tym uczestniczący to ludzie nie chcący zmian, pracy nad sobą. Jakby energia uczyniła ich kukiełkami, istotami które nie pragną rozwoju, zmieniać się na lepsze tylko dostać swoją działkę energii. "Mistrz" nie jest osobą neutralną światopoglądowo, jest zagorzałym katolikiem, co też powinno mnie to zastanowić wcześniej. Widziałem jak kilka razy się na mnie patrzył, wtedy nie widziałem w jego oczach tej uprzejmości którą widziałem wcześniej. Jak z nim porozmawiałem, opowiedziałem mu o syndromach które mam, powiedział mi że "mam bardzo dużo podczepów" i powinienem przynajmniej ze 400 razy odmówić "ojcze mój" - taka jego wersja ojcze nasz. Jak mu powiedziałem że jestem buddystą i nie przejdzie mi to przez gardło, że nie chcę w ten sposób, to mi powiedział, że powinienem wrócić do swojej religii rodzimej, że robiąc to co robię ubogacam się duchowo. Tak naprawdę nie obchodził go w ogóle mój los, zaiknasował za całość jakieś 800 zł i nie poczuwał się do absolutnie żadnej odpowiedzialności, nie czułem od niego ani odrobiny współczucia. Kiedy rozmawiałem o wszystkim z przyjaciółką powiedziała mi, że jestem niedojrzały, mistrz to jeden z najświętszych ludzi jacy chodzą po ziemi, rozwinięty duchowo, a ja powinienem się ogarnąć. Czuję się z tym wszystkim podle, jest mi bardzo źle, mam ciągły atak lęku. Nie mogę jeść, nawet wczoraj zmówiłem gorliwą modlitwę o uwolnienie od tej energii. Mam ciągłe wrażenie że jestem podczepiony do czegoś i nie mogę się uwolnić. Nie tylko do tej energii, lecz również w jakiś sposób do brudu, do (być może) tego "mistrza". Mistrz powiedział że w każdym momencie można się od tego odciąć po prostu w myślach odcinając się "Odcinam się od energii Reiki, nie chce jej więcej". Tak też zrobiłem i do pewnego stopnia to podziałało, bo nie płynie to już przeze mnie. Natomiast mam cały czas poczucie tego, że ktoś lub coś jest do mnie podpięte, że ten mistrz zaszył we mnie coś co jest niezgodne ze mną, mam wrażenie że zaszył we mnie chęć do katolicyzmu, czego po prostu nie chcę. Mam sny w których ktoś szarpie moją głową. Próbuję dalej się tego wyzbyć, chcę się tego pozbyć z głębi siebie, bo czuję jakby to gdzieś głęboko zostało zagnieżdżone we mnie. Co ja mam teraz zrobić? Dyplom który dostałem za ukończenie kursu chce spalić, ale nie wiem czy to jest najlepsza metoda. Chcę trenować jogę jak jeszcze tydzień temu, ale dostaję ataków lęku podczas treningu. Wyrzekam się tej energii, chce się tego pozbyć, lecz mam wrażenie że to nie działa. Co mogę zrobić by to odwrócić?
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

yamato napisał(a): @mateista Marihuana nie powoduje głodu narkotycznego może jakieś źródło, co? Bo widzę powtarzasz brednie mapeta Palenie marychy powoduje zarówno uzależnienie fizyczne jak i emocjonalne (jak papierosy) i przy odstawieniu pojawiają się objawy odstawienne, jak przy każdym innym narkotyku - źródło: https://www.drugabuse.gov/publications/research -reports/marijuana/mariju ana-addictive Widzę powtarzenie kłamstw to nawyk u apologetów narkomana, niczego innego bym się nie spodziewał. Polecam szukać specjalistycznej pomocy, może jeszcze wyjdzecie na ludzi.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

YUBY napisał(a): Jakieś konkretniejsze propozycje?
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

mateista napisał(a): Sam chyba pomyliłeś audycje. Stały Sceptyk jest z założenia nastawiony sceptycznie do wszystkich teorii poruszanych w audycji, na siłę szuka kontrargumentów i często kończy się to straszną żenadą niczym w TVN czy innym medialnym ścieku. Też mam go dosyć.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato Marihuana nie powoduje głodu narkotycznego powodującego chęć zdobycia narkotyku za wszelką cenę. Nie znam osobiście "Kapitana" Tomka, być może pali od rana do nocy, ale jeśli robi to jedynie w formie wieczornego relaksu to trudno go nazwać narkomanem. Z definicji każdy nałogowy palacz papierosów jest narkomanem.., alkoholik czy lekoman - rzecz jasna - również.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Taght napisał(a): Sorry, ale to co mi tu podałeś to jakiś bełkot i informacje powszechne a dzwoniacy mówił o jakimś neuroliszu i hertlu jarvy czy czymś takim.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Na dobry początek chociażby tutaj: https://kosmiczne-ujawnie nie.blogspot.com/2017/01/zagrozenie-ze -strony-sztucznej.html https://kosmiczne-ujawnie nie.blogspot.com/2017/01/ochrona-przed -sztuczna-inteligencja.html http://zmianynaziemi.pl/search/node/Sztuczna%2 0inteligencja
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

yamato napisał(a): Kolego, jeśli bardziej od faktów i twardej nauki interesuje cie fikcja i banialuki sprzedawane naiwnym przez oszołomów polecam ci sprawdzić audycję hiperprzestrzeń, jestem przekonany że poczujesz się jak w domu. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

mechanterian napisał(a): Mam juz dość stałego sceptyka w audycji. Chłopie jakbym chciał dowiedzieć się jakie jest ,,wytlumaczenie wszelkich spisków to właczyłbym sobie TVN, Polsat czy inne BBC. Rzecz w tym, że od wielu lat juz tego szitu podawanego ludziom do wierzenia dawno nie kupuję, dlatego nie odpowiadają mi twoje telefony w TCh. Chcesz ,,demaskować spiskowych oszołomów to sobie założ własne medium może do spółki z potrzeba i stałym słuchaczem, bo ja osobiście mam juz dawno dość twojej mainstremowej narracji.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @mateista może to brzmi na wyrost ale niemożliwość funkcjonowania bez jest wyznacznikiem uzależnienia, a uzależnienie od narkotyku to narkomiania - jestem przekonany że w pełni uzasadnione jest w takim wypadku nazywanie tomka z rnf narkomanem, definicja jest wypełniona. Jeśli ktoś chce doszukiwać się w tym inwektywy to proszę bardzo, ale nie jest to z mojej strony nic innego niż stwierdzenie obserwowalnych faktów.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

mateista napisał(a): @yamato Hahaha, nazywanie typowego marihuanisty narkomanem to wg mnie lekkie nadużycie. Równie dobrze można tak nazwać umiarkowanego piwosza lub kogoś, kto nie może funkcjonować bez kawy lub telewizora :)
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Nie od dziś, powszechnie, wiadomo, że gangi pedofilskie dybią na dzieci; a Radio na Fali jest właśnie ukochanym dzieckiem Tomka i jedynym.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

gogorr napisał(a): Co do komentarzy Zgadzam się z Panem Iveliosem. Nie ma co zaniżać poziomu tak szacownego portalu, ale jeśli ktoś na rzetelną krytykę pluje jadem w swoich audycjach, manipuluje informacją swoje niepowodzenia zwala na innych to trzeba sprawiedliwie osądzic i odsiać "ziarno od plew" wszak chodzi nam wszystkim o rzetelną i sprawdzoną informację. Pozdrawiam Pana Iveliosa i życzę samych sukcesów i niespożytej energii do tak tytanicznej pracy P. S. Dziękuję szczególnie za "Debaty...", trzymają niesamowity poziom i są dla mnie bardzo ciekawe
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Ivellios napisał(a): Szanowni Panowie, proponuję jednak używać bardziej dyplomatycznego języka, nie jesteście na Wiejskiej...
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yamato napisał(a): Kolego mapet jest skompromitowanym narkomanem niezdolnym do opłacenia swojego radia i gdyby nie łaska ivelliosa u którego nadaje niby gościnnie (ale wszyscy wiemy że już będzie na stałe bo po co płacić rachunki jak można wydać na marychę) to powinien chociaż starać się aspirować do standardu rzetelności RP a nie chrzanić głupoty wyssane z palca na haju. Jak jest on i jego pięciu słuchaczy za miękki na krytykę to szerokiej drogi, niech się pożegna z tutejszą społecznością i nie wraca bo nikt nie będzie tutaj na jego kłamstwa, oszczerstwa i pasywnie-agresywne zaczepki przymykać oczu. Wielki kapitan radia bez radia, ppfffff hahahahaha To o czymś świadczy jak się ktoś podpisuje peace and love a jest tak chory i toksyczny że wszyscy od niego uciekają, szczególnie ci którzy zamiast słuchać jego sekciarksiego bełkotu myślą za siebie i kwestionują - tego to już nie nawidzi. Oczywiście sam nie odpowie na ktytykę nic, bo taki z niego płaczliwy padalec.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

gogorr napisał(a): Przepraszam bardzo! Ale jednym z podstawowych zasad dobrego radiowca jest rzetelność, w tym przypadku jej zabrakło co udowodniłem, moja krytyka była szczera i od serca, jeśli ktoś bezkrytycznie uważa wszystko za prawdę nie sprawdzając tego to nie świadczy to najlepiej o jego inteligencji. Od razu widać że mój adwersarz należy do osób które uważają wszystko co im Pan Tomasz powie za święte. A to mi trąci lekko sekciarstwem . Jeśli ktoś głosi wszem i wobec że prawda jest najważniejsza po czym rozsiewa NIEPRAWDZIWE informacje to nie jest uczciwy ani wobec siebie ani wobec innych. Pozdrawiam serdecznie
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Czytam te wasze zajadłe komentarze i wywołują one we mnie współczucie do Tomasza bo on niczym na nie nie zasłużył. Po pierwsze to jego radio i ma prawo tam wyrażać takie poglądy jakie mu tylko przychodzą do głowy. Po drugie Kapitan nikogo nie zmusza do słuchania swojego radia. Po trzecie nie płacicie za możliwość jego słuchania. Po czwarte jak Wam sie nie podoba to po co słuchacie. Po piąte jak jesteście tacy mądrzy to załóżcie własne radia i głoście prawdy sobie tylko objawione. Ludzie! Kogo obchodzą Wasze opinie? Zostawcie je samym sobie. Zacznijcie cokolwiek robić a nie żartować innym życie Waszymi narzekaniami. Ciśnie się tu wręcz powiedzenie "po owocach ich poznacie". Tomek robi radio. Robi tak kajak umie i jak chce a Wy? Co takiego wy robicie poza malkontenctwem? Prace & love bo nie mam zamiaru wszczynać tu zbędnej dyskusji. Każdy jest taki, jaki jest wiec może warto zacząć zmiany od samego siebie...
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Wyjaśnienie padnięcia serwerów atakiem podofilów też jest przyziemne (przecież nie duchowe i paranormalne, gangi pedofilskie wszak istnieją i są to ludzie z krwi i kości) tylko, że to wyjaśnienie jest małowiarygodne...
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

gogorr napisał(a): Ja odnośnie twojego zwiedzania planu filmu "Czas apokalipsy"F.Coppoli -Zdjęcia plenerowe kręcono w wielu miejscach na Filipinach, głównie na wyspie Luzon w Baler, Ibie, Pagsanjan i regionie stołecznym Metro Manila (Filipiny), a także na rzece Chavon (Republika Dominikany) i w Napa Valley (Kalifornia, USA).Więc jeśli twoja reszta informacji jest tak samo prawdziwa to GRATULACJE. Okłamujesz słuchaczy na temat streamu który nie działa (a co ma działać jak pewnie nie opłacony) że nie wspomnę o "technologii keshe" jak masz takie wielkie oszczędności to pokaż rachunki za prąd. SZKODA kiedyś lubiłem słuchać twoich audycji i radia na fali ale od kiedy zająłeś się technologia keshe to trąci sekciarstwem-prawda zeszła na baaardzo daleki plan, to tylko świadczy o toksyczności tej "technologii" NAPRAWDĘ SZKODA -i nie jestem żadnym trollem czy pedofilem tylko zawiedzionym słuchaczem. Teraz twoje słowa"prawda was wyzwoli" mają taki sam rozdźwięk jak napis nad bramą Oświęcimia(Praca czyni wolnym). Nie mniej cały czas mam nadzieję że wrócisz kiedyś na dalsze tory rozumowania bo dalej uważam Pana za spoko gościa- więc na koniec-Peace and love - życzę wszystkiego dobrego
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

empty napisał(a): kolejna godna audycja wchodzi do stałego odsłuchu. Bardzo fajna luźna konwencja i rozważania na różne tematy, tak trzymać :) PS Wołanie na Mlecznej Drodze spko
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

empty napisał(a): Klod trochę odjechałeś, nie wiem jak sobie wyobrażasz używanie w transporcie powszechnym ogniw na bazie aktynowców... gdzie to byś utylizował? (dodam, że wszystkich pojazdów spalinowych na świecie jest ponad dwa miliardy). Pomijam już fakt, że kilka takich ogniw i masz brudą bombę a nawet prosty ładunek nuklearny, który z pewnością wielu wariatów chciałoby wykorzystać. Co do silnika elektrycznego, weż pod uwagę, że nie jest on w ogóle rozwijany to samo się tyczy magazynowania energii, dalej jedziemy na licie i ołowiu a samochody z silnikiem elektrycznym to nadal egzotyka dla szastających hajsem...o czym my w ogóle rozmawiamy
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

empty napisał(a): i miał rację, Klod trochę odjechał w tej audycji to, że nie mamy pomysłu na wydajne magazynowanie energii elektrycznej nie znaczy, że silnik elektryczny jest gorszy od spalinowego ba ten silnik (elektryczny) nie zmienił się za bardzo od czasów N.Tesli w przeciwieństwie do spalinowego, który ewoluował do maksimum dzięki nafciarzom
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Ivellios napisał(a): Tomek wspominał o atakach na serwer RNF-u, nie o problemach ze swoim sprzętem komputerowym, który ma w mieszkaniu. Co do powodów padnięcia serwera RNF-u to ja mam swoje, całkiem przyziemne wyjaśnienie - po prostu ktoś zapomniał go przedłużyć ;-) więc firma hostująca serwer wyłączyła go. Aczkolwiek wersji z atakiem nie można wykluczyć, serwery radiowe bardzo łatwo można położyć, wystarczy prosty skrypt w PHP żeby go zDoSować, zająć wszystkie sloty, itd.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

noniewiem napisał(a): A nie jest tak, że masz kłopoty od zawsze? Szukasz wytłumaczenia zrzucając na kogoś innego. Nie jestem na bieżąco z Twoją audycją, ale kłopoty z audycjami chyba były zawsze, przeważnie z zaniedbań. A może teraz nie ma ataków tylko instalacja siada przez te dziwne "darmowe" cudowne wpinki? Sam nie wiesz jak to działa i co ewentualnie zaburza.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Antares napisał(a): @SkrzydlatyŻmij Zapewne mapet ma na to takie dowody jak na działanie sławetnych "technologii Keshe".
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Nieco OT w sensie tej konkretnej audycji ale nie cyklu audycji - widzę że nawet w mainstreamie jest rozważana możliwość czy wszechświat nie jest czasem holograficzny: http://www.usatoday.com/story/tech/sciencefai r/2017/01/30/universe-hol ogram-illusion/97249856/? platform=hootsuite
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

colin napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=MJDxF54lK5Q Witam. Proszę zobaczcie ten prymitywny filmik. Przedstawiam na nim to co widziałem będąc w wieku 10 lat.(obecnie mam 66) Świadków tego zjawiska było wielu. Wtedy nikt nie przykładał do tego żadnej uwagi. Starsi mówili że "to się błyska na pogodę". A kilkoro dzieciaków zaczęło robić zgadywankę jaki znak się pojawi następny. Znaki na filmiku są dwa ale w tedy na nieboskłonie pojawiały się też koła, kwadraty, trapezy i inne. Każdy znak wyświetlał się ok. 5-7 sek. Całe zjawisko trwało ok. 20-30 min. Do dziś pamiętam tamte chwile jak by to było wczoraj. Po 55 latach pojechałem w to samo miejsce i zrobiłem zdjęcia tej panoramy - tego nieboskłonu tam gdzie to widziałem a następnie zmontowałem w miarę podobny obraz tego co widziałem. pozdrawiam
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

taght napisał(a): Wie ktos gdzie moge poczytac cos wiecej o tej teorii spiskowej o sztucznej inteligenci o ktorej mowil dzwoniacy okolo 1:10?
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co do telefonu Potrzeby i spadkobiercy Nikoli Tesli: tak był spadkobierca - siostrzeniec Tesli - Sava Kosanović.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A strim Radia na Fali zakłóca... uwaga, uwaga, kto? No jak myślicie - Kto? * "Gang pedofilii" !!! * Tomek wykrzyczał to kilak razy w swojej ostatniej audycji. Dlatego nadaje przez Paranormalium, bo strim w tym radio jedynie nie jest zakłócany... wiadomo przez kogo, nie będę już powtarzał...
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

empty napisał(a): z tego co słyszę to ktoś sprawdza serwy rnfu, no trochę nie ładnie wojenki robić. Dużo różnego gówna wyciąganego jest na was Panowie o Ivelliosie to chyba najwięcej hejtu i desanty skryptowych dzieciaczków na strony paranormalium to chyba norma, tak niestety dzisiaj wszytko jest do shakowania nawet głupia pizda potrafi zrobić bałagan natomiast stworzyć zajebiste radyjko i zgromadzić społeczność w okuł niego to już trochę trudniej. pozdro panowie w szczególności dla Ivelliosa (engineer), Chrisa (discoverer), Tomka (prophet) i Michała (practical), z wami to można odkrywać nowe światy, pamiętajcie wszyscy robicie świetną robotę, słucham i słuchać będę! pozdro
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

yolijka napisał(a): Bardzo dobra debata, jak wszystkie poprzednie, rzecz jasna! W moim przypadku, powiem śmiało, fanatyzm religijny w dzieciństwie pozwolił mi na inne, niż wmawiano spostrzeżenia i nauczył patrzenia na "prawdę" i niebo bardzo kosmicznie, i tak do dziś się dzieje w moim życiu zapatrzonym w gwiazdy nieba :) Moja mama, wprawdzie osoba 80 letnia, inteligentna, po studiach, otwarta na nowości, z którą od ponad 20 lat kontaktuje się przez tel (mieszkam poza Polską) to do dnia dzisiejszego zapytuje mnie, "czy chodzę do kościoła?!?" :D nie ważne zdrowie, dzieci czy stan ducha... Jakże wielka część ludzkości nadal tkwi w hipnozie, wierząc ślepo w legendy wpajane przez wieki. A tyle odkryć i badań wskazuje na to, że jest inaczej. A zarazem odkrywa prawdziwe oblicze instytucji, które tę wiedzę od zarania traktowały jako manipulację. Dziękuję Panom za interesującą i zabarwioną dobrym humorem audycję. Dzięki Wam, człowiek nie czuje się wyobcowany w swoich przekonaniach, a także świadomość istnienia radia Paranormalium, uatrakcyjnia szare niedzielne wieczory londyńskie. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich uczestników debat i organizatorów.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

san napisał(a): Dziękuję panie Michale za odpowiedź na mój komentarz. Nie wiem skąd ma pan dowód nad wyższością reakcji człowieka nad automatami. Nawet skrzynia biegów automatyczna ma cechy nieosiągalne dla człowieka. Już pomijam pasy, poduszke, ABS (proszę przeczytać o ABS ile rzeczy usprawnia) i inne. Dodatkowo odpada pijaństwo, przekraczanie prędkości, niedostosowanie jazdy do warunków, zmęczenie i inne. O zgrozo, światłami na drogach też steruje automatyka. Jedyną przyczyną dla której nie ma jeszcze pełnej automatyki nie jest geniusz kierówców tylko powypadkowy biznes liczony w dziesiątkach miliardów ojro. Według pana logiki skoro nie powinno się jeszcze wprowadzać automatycznych pojazdów to pisać na laptopach nie powinniśmy tylko ręcznie na kartce, a dlaczego? Bo przecież kilka laptopów się spaliło na świecie - wycofać laptopy, piszmy ręcznie na kartce.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

miarka napisał(a): Że też ludzie nabierają sie w prawdziwosc filmow jak ten 4 Stopien.Niby ludzie maja rozumy a nabieraja sie na filmy typu Mermaids: The Body Found itp,a potem zasmiecaja fecebooki taki bzdurami przekonani ze to prawada.
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

Hanys Robson napisał(a): Tym bardziej , ze w podsumowaniu Cloda w 2h55min wspomina , ze dotchczasowe technologie napedu (omawiane w audycji) pochodza z IX w. lub przelomie IX/XX w. a rozmowie z S.sceptykiem nie neguje calkowicie wiedzy na temat Keshe. Generalnie szkoda tej sytuacji lub o czyms nie wiemy?
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Nie ma nawet o czym mówić. Tomasz D. właściwie ostatnio jedynie obrzuca inwektywami osoby które nie nawróciły się na jedynie słuszną drogę kultu Mehrana Keshe, a nawet o zgrozo! - żądają jakichkolwiek dowodów, że twierdzenia keshystów są prawdą. Przykładem jest profesor Krzysztof Michalik (jest na YT, będzie w NocnymRadiu), który również został spluty przez mapeta z południowego Londynu. A wystarczyłoby dostarczyć magrav do laboratorium i zbadać w nim czy rzeczywiście pozwala na 90% redukcję zużycia energii, jak mapet obiecuje. Nawet nie marzę o przedstawieniu dowodów na podróże kosmiczne Keshego czy umiejętność wytwarzania uranu i złota, czym Fundacja Keshe się chwali na lewo i prawo.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

sebo napisał(a): No jasne.Rzym tez placil okupy barbarzyncom, co wcale mu nie pomoglo gdy juz upadl. Rzym tylko tym sposobem predlizyl swoja agonię.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

marq napisał(a): Też jestem z Wronek w WLKP ale o tym przypadku nie słyszałem jak i moja bliższa czy dalsza rodzina i Ich rodziny. Powtórnie mieszkam w W. od grudnia 1997 r. [przedtem od niemowlęctwa do 1980 r. -22 lata, a urodziłem się w Poznaniu]. Ze Znanych mi osób żadna o owym zdarzeniu nie słyszała. Po Pana relacji wypytuję, ponieważ jak Pan stwierdził - było to ok 19/20/21 lat temu., a mnie w grudniu 2016 minęło 19 lat powtórnego zamieszkiwania we Wronkach więc mogło to być w czasie kiedy jeszcze nie wróciłem do miasta mego dzieciństwa i dorastania a teraz starzenia się :) Pozdrawiam ....
(komentarz do audycji Debata Ufologiczna Online: Pytania Niezadane (29 stycznia 2017))

antykeszysta napisał(a): A mógłby ktoś napisać o co dokładnie chodzi z tym atakiem na Michała, bo nie chce mi się odpalać audycji i wysłuchiwać bredni tego ćpuna.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

zbździsiu napisał(a): Oj zaatakował Michała i to w najgorszym możliwym stylu! Totalny brak klasy! Może jeszcze myślał, że nikt się nie skapnie, że chodzi o "Teorię Chaosu", jeśli nie poda tytułu? To co, teraz Michał nagle stał się dla Tomka jakimś anonimowym wrogiem, "zaplutym karłem reakcji"? Nie no po prostu to było mega chamskie naprawdę. Mógł zadzwonić do TCh i bronić jedynie słusznej technologii Keshe. Ale nie, po co, jak można zdalnie kogoś opluć.
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Opinie faceta, który od lat, co innego gada, a co innego robi, nie mają znaczenia. To tak działają cudowne medyczne substancje przyjmowane bardzo regularnie i często, do tego prowadzą?
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Kolina napisał(a): W wielu przekazach obcy, bądź nauczyciele naszej cywilizacji przyjmją postać węża. Wąż jest uosobieniem wiedzy i mądrości, czy zatem nie powinniśmy brać pod uwagę tezy, że nasi nauczyciele to obca nam cywilizacja, sprawująca swego rodzaju kontrolę naf rozwojem naszej cywilizacji?
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

jsuw8 napisał(a): K-129 - radziecki okręt podwodny o napędzie dieslowo-elektrycznym projektu 629A wyposażony w pociski balistyczne. Okręt zatonął podczas swojego trzeciego patrolu na północny zachód od Hawajów. może był to duch który był w tym statku?
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

yamato napisał(a): Nie wydaje mi się żeby opinia skompromitowanego narkomana mogła cokolwiek znaczyć.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Hehe napisał(a): wtedy to masz przesrane :)
(komentarz do artykułu Instrukcja obsługi OUIJA)

After napisał(a): Tomek dlaczego pojechałeś Clodowi? Az tak między wami zle,ze musisz nawet wypominac mu jego tematy audycji?
(komentarz do audycji 28 stycznia 2017)

After napisał(a): Tomek z RNF w Hiperprzestrzeni troche pojechal Clodowi ;/
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

szyderca napisał(a): Dla mnie bardzo fajna audycja, którą jak mówi sam prowadzący trzeba słuchać na luzie. Sam mam kilka wątpliwości oraz kilka spostrzeżeń typu że nade mną smugi rozpylają samoloty wojskowe a nie pasażerskie ale to mało istotne szczegóły, i jak mawia Tomek chodzi o to aby skupić uwagę słuchacza na jakiś problem a nie czepianie się szczegółów.Dla mnie bardzo fajna audycja,która zmusza mnie często do myślenia.Moim zdaniem Tomek to taki gość z którym można miło spędzić czas przy lampce wina na jakiejś imprezie wśród np znajomych.Dla mnie bardzo sympatyczny i inteligentny koleś, którego audycji miło mi się słucha
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Bardzo się cieszę, że miałem znów okazję posłuchać co Stały Słuchacz ma do powiedzenia. Ma kolosalną wiedzę dotyczącą spraw technicznych i jego brak w audycji byłby dużą stratą.
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

Mehran Keshe napisał(a): w grze Go wygrała sztuczna inteligencja AlphaGo, która uczyła się na podstawie ruchów wykonanych przez innych graczy, nie ma obecnie takiej mocy obliczeniowej aby przewidzieć każdy mozliwy ruch polski Romet 4E to nie autorska konstrukcja tylko chiński samochód Yogomo MA4E z innym logo samochodów na ogniwa wodorowe jest kilka w sprzedaży np Hyundai ix35, Toyota Mirai, Honda FCX
(komentarz do audycji 27 stycznia 2017)

charlie2tango napisał(a): Byłem świadkiem zagadkowego zjawiska - pod koniec do audycji włączyły się MiB :P
(komentarz do audycji 65. Debata Ufologiczna Online: Hybrydy i program depopulacji)

charlie2tango napisał(a): Mała uwaga na temat złota - właśnie słucham 2h 25 minuty debaty - w czasie II wojny światowej przetopiono ogromne ilości srebra, potrzebnego do budowy cyklotronów uzyskujących "wojskowe" izotopy uranu. Być może złoto jest niezbędne w podobnym procesie (bomba mionowa?).
(komentarz do audycji 65. Debata Ufologiczna Online: Hybrydy i program depopulacji)

Piotr napisał(a): Fajna lekka audycja.Z tą bombą atomową zgadzam się w zupełności.Ludzie boją się rozwiązań drastycznych a szczególnie tego że inicjator rozwiazania też ginie,ale zawsze istnieje niebezpieczeństwo że w otchłań wciągnie nas jakiś pojedyńczy samobójca...Jeśli chodzi o koniec cywilizacji europejskiej,która była parę razy prognozowana przez autorów audycji,mam nadzieję ze narody Europy obudzą się z tej stagnacji i zrobią porządek w swych krajach.I jakkolwiek to złowieszczo brzmi nie chodzi mi o robienie porządków w stylu II wojny światowej,a raczej o zachęcie ekonomicznej by się najeźdźców pozbyć.Lepiej wrogowi zapłacić i się go pozbyć,niż żeby nas zabił..Dodając do tego uszczelnienie granic i konsekwencje w tym działaniu po dość długim czasie powinno to się udać.Czekam na dalsze audycje.Pozdrawiam:)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 2)

Mechanterian napisał(a): Jeśli o mnie chodzi to ani się desperacko nie trzymam życia, ani też nie staram się go bezrefleksyjnie eksploatować. Dla mnie liczy się równowaga i harmonia. Zamiast jak długo będę żył - wolę skupiać się nad tym po co żyję i czy w zgodzie z sobą samym. Życie czy śmierć, dobro czy zło to tylko skrajności jednej fali wrzechrzeczy. Ps. na pohybel big pharmowym skur@@@om!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

.khan napisał(a): Mozna sie spierac czy istnieje nieba dl a ludzi albo zwierzat nie ma na to zadnych dowod tak samo na istnienie jezusa. Cos jest przed narodzinami i po smierci jedynie zmienia sie forma w tym gdzie sie znajdzie w której rzeczywistosci a istnienie nieba mozna wpisac w bajeczki. Wszystko sie zmienia nie ma nic wiecznego nawet po smierci sa zmiany chocby w organizmie
(komentarz do artykułu Zwierzęce życie po śmierci)

szyderca napisał(a): Dla mnie bardzo fajna audycja, którą jak mówi sam prowadzący trzeba słuchać na luzie. Sam mam kilka wątpliwości oraz kilka spostrzeżeń typu że nade mną smugi rozpylają samoloty wojskowe a nie pasażerskie ale to mało istotne szczegóły, i jak mawia Tomek chodzi o to aby skupić uwagę słuchacza na jakiś problem a nie czepianie się szczegółów.Dla mnie bardzo fajna audycja,która zmusza mnie często do myślenia.Moim zdaniem Tomek to taki gość z którym można miło spędzić czas przy lampce wina na jakiejś imprezie wśród np znajomych.Dla mnie bardzo sympatyczny i inteligentny koleś, którego audycji miło mi się słucha
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Strang3r napisał(a): Sceptyk tak trzymać!! Tylko ty gadasz w tej audycji z sensem!!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

MłotemCzarnąHołotę! napisał(a): Z Talesa z Miletu czy Sedesa z Ebonitu - tego się już nie dowiemy, nawet Pitagoras-znawca trójkątów(!) bezradnie rozłożył ręce...
(komentarz do artykułu Incydent podczas misji kosmicznej. Co sfotografowała sonda Fobos 2?)

luki puki napisał(a): A nie domysliles sie ze ufo i duchy to moze byc to samo xjawisko, upadle anioly moga byc podszywajace sie pod zjawisko ufo aby zwiesc ludzi..
(komentarz do artykułu Co mają ze sobą wspólnego duchy i UFO?)

smerfik76 napisał(a): Pytanie-Co sądzicie o podróżach w czasie i przeskokach do alternatywnych światów? Czy możliwy jest podgląd alternatywnych wersji historii?
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

Amon napisał(a): Z całym szacunkiem dla pana audycji i pełen podziwu dla starań. Muszę stwierdzić że: W zdecydowanej większości przypadków człowiek jest tylko kupą żelu która ma jakieś tam emocje(bo ma)i TV i cycate panienki. Nikt i nic tego nie zmieni.Sama próba zmiany tego "żelu"Zakrawa na działania z pogranicza SF. Ok. reasumując temat.Ja wiem mniej więcej o co panu chodzi ale jednocześnie uważam że pana starania to próżny trud. Chociaż bardzo ciekawy trud.Ja bym nie miał tyle cierpliwości ani woli uświadamiania stada kur.Dzięki panu i pańskim nietuzinkowym audycjom świat staje się barwniejszy. Dzięki mnie nie.Nie widzę potrzeby uświadamiania stada.
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Szarak napisał(a): Chciałbym jeszcze zapytać o słynne artefakty Majów znalezione w Meksyku: https://www.youtube.com/watch?v=aPY2ZzPxfgE Czy są to autentyczne znaleziska i przez kogo były znalezione/opracowane. Jeśli tak, to jest przeciez sensacyjny materiał. Pozdrawiam!
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @sajfer, czytaj ze zrozumieniem, na tym się skup.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Szarak napisał(a): Panowie, co sądzicie o mumiach humanoidów znalezionych w Peru, prawda to, czy fejk? Oto film: https://www.youtube.com/watch?v=upEPw03kbx8
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

rory napisał(a): Siedząc po nocach w pracy nadrabiam zaległości w poprzednich audycjach, na początku pozdrawiam całą ekipę. Ostatnio natknąłem się na relację Grzegorza Nowaka dotyczącą obserwacji nad Górą Św. Anny. Chciałem zapytać - jak oceniacie wiarygodność świadka? Przypadek chyba o wysokim stopniu dziwności (zwłaszcza późniejsze relacje na temat spotkań z dziwnymi istotami będącymi połączeniem kobiety i maszyny, zmiany w ciągłości czasu) ciekawy również z tego względu na fakt, że świadek wypowiada się na ten temat otwarcie. Historia nadaje się na dobry scenariusz filmowy, niestety oprócz materiału filmowego na youtube oraz nielicznych, skrótowych artykułów nie znalazłem głębszej analizy tej sprawy.
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

Arek S napisał(a): Mam kilka pytan i moze znajda panowie troche czasu aby sie do nich odniesc. Wpierw swoje pytanie chcialbym zilustrowac kawalem znalezionym w sieci mowiacym o nieprawidlowym polaczeniu watkow: "Na ziemie przylatuje dwoch kosmitow i landuja na lace. Patrza a tam stoi takie duze laciate z rogami i zre trawe. Sprawdzaja w przewodniku zdjecie sie zgadza i jest opis - KROWA - pije wode daje mleko ." ciagna wiec bydle nad staw jeden ja za leb i do wody a drugi podstawia wiaderko . Krowa podtopiona walnela placka na co ten od mleka wola do tego od laba - Unies jej leb bo mulu zaciagnela !" tearz do pytan tez chcialbym zilustrowac przypowiescia . Porownam nas wszystkich do szczura wedrownego (rattus norvegicus) jezeli kogs to obraza to z gory przepraszam i przepraszam tez szczury (w koncu nie sa gorsze od gibonow) Siedza sobie szczury w kanale i kilka z nich uczonych dyskutuje a reszta z rozdziawionymi pyszczkami (wsrod nich ja ) slucha . Szczur Max opowiada jak to istnieje legenda ze pojawil sie ktos i zbudowal kanal dla wygody i ochrony szczurow szczur Piotr sie niezgadza i i twierdzi ze kanal to jednak twor naturalny itd itd . A szczur Arek S (czyli ja Pyta ) - czy to prawda ze istnieja ludzie bo co prawda wielu widzialo ale sa tez legendy ze zyja oni srednio okolo 35 razy dluzej niz my i jezeli to przwda to jak to sie ma do zwiedzania swiata w koncu my zyjemy srednio 2 lata (co lepiej odkarmieni dobijaja do 3 lat) i wycieczka z Europy do Azji trwalaby np z Londynu do Pekinu biorac pod uwage ze odlegosc w lini prostej to ponad 8000 km a predkosc przemieszczania to 5 km/h to lekko liczac okolo 70 dni w jedna strone jak sie zapyla 24/24/7 a to w lini prostej czyli trzeba liczyc z przerwami na papu jakies pol roku jak nie wiecej wiec taka wycieczka zajmie pol zycia . Pytanie : przecietny czlowiek wiek okolo 74 lata zyje 37x dluzej od szczura wedrownego wiec czy jest mozliwe zeby jakas istota zyla 37x dluzej niz my 37x74=2738 lat i jakie mialoby to implikacje a to przeciez nie skrajny przyklad bo muszka owocowka zyje okolo 30 dni a zolw okolo 140lat czyli 560 x dluzej, jezeli to porownamy do owego 74latka i jest cos co moze zyc od niego 560 x dluzej to 560x74=41440 lat . Moze to brzmi glupio i niewiarygodnie ze jedna istota od drugiej moze zyc 560 x dluzej ale to fakt . Jak panowie myslicie jakie sa tego implikacje . Ja wiem ze zyjac 40000 lat i stajac na slubnym kobiercu w wieku lat dajmy na to 200 przez gardlo musza przejsc slowa " i nie opuszcze cie az do smierci" ale chodzi mi bardziej o twierdzenie czy w takiej sytuacji problemem sa wizyty obcych z oddalonych planet. Pytanie drugie i juz nie zanudzam temat : Egipt - zarowki z Dendery Bylem widzialem wcisnelem sie w owa dziure w podlodze i nie wierze w opowiesci : 1. ze relief znajduje sie w krypcie- bo jak to jest krypta to ja jestem baletnica . Przeciez to ciasny slepy korytarzyk i moim zdaniem do niczego innego jak do przechodzenia sie nie nadaje 2.ze relief przedstawia kwiat lotosu - chyba ktos nie widzial lotosu jezeli cos przedstawia to przerosnietego baklazana na grilu ale watpie aby o to akurat chodzilo Zastanawia mnie brak sladow ognia na suficie (w reszcie swiatyni sufity byly czarne czesciowo teraz zrekonstruowane) przydatnosc tych pomieszczen i czy wogole owe pomieszczenia naleza do tej swiatyni wszak wiadomo ze obecna zostala zbudowana na starszej . Za wszelkie informacje i przemyslenia bede wdzieczny . Gdyby brakowalo panom temacikow to ja mam wiele pytan wy wiedze i jestescie dla mnie katalizatorem powodujacym lawinowy wzrost znakow zapytania w moim umysle . Chcialbym bardzo podziekowac za program bo od kiedy znalazlem Was na YT slucham kazdej debaty po kilka razy i zawsze moge cos tam nowego wysluchac Z powazaniem Arek S ( szczurek ciekawski )
(komentarz do newsa Debata Ufologiczna Online 29 stycznia - "Pytania Niezadane")

speedwayer napisał(a): Zero konkretów od Mikołaja Rozbickiego. Porównując go z Marcinem Dachterą, to jak porównać przedszkolaka z profesorem Oxfordzkim. Bardzo słabo, zero konkretów, zwykła pogadanka bez argumentów. "Kontrolują nas, Smoleńsk zamach, wiecie, każdy powinien to wiedzieć, kłamią nas, musimy walczyć, ale musimy póki co życ w tym systemie". Tyle to i ja wiem... Słabiutko!!!
(komentarz do audycji X spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

sajfer napisał(a): @SkrzydlatyŻmij i jak tak ci blisko do Japońskiej diety to napij się z którymś wódki i zobaczysz jak innymi ludźmi jesteśmy pod względem mikrobiologicznym i żywieniowym...
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

sajfer napisał(a): @SkrzydlatyŻmij lepiej postaw pierwsze własnoręczne suszi a nie wypisujesz głupoty, gdybyś znał kuchnie azjatycką wiedziałbyś, że azjaci sporzywają bardzo małopieczywa i przetworów mlecznych (masło, twarożki etc) co prowadzi do chorendalnej marży na produkty typowo europejskie (w takim kantonie za równowartość kostki masła zjesz obiad w ulicznej knajpce) hołk
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

sajfer napisał(a): @yamato Klod jak klod po części pierdoli głupoty po części ma rację, co do Polski to jestem zdania, że trzeba tu mieszkać żeby się wypowiadać o warunkach tu panujących bo są specyficzne nie przeczę. Taki Polak po kilkuletniej ogładzie brytoli czy irysów nabiera ichniejszych nawyków i jest święcie przekonany, że w polszy to tylko syf, pożoga i wieczna zima polarna (patrz posr wyrzej buhahaah), nie to nieprawda, da się w tym kraju żyć tylko trzeba kombinować ale to uszlachetnia, sprawia, że człowiek w każdych warunkach daje radę i nie jest zwykłą pizdą a i nie nie jestem patriotą, pierwsza bomba i spierdalam do irysów albo brytoli :)
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

yamato napisał(a): @SkrzydlatyŻmij no widzisz. Dodam tylko że zmiany w żywieniu na modłę zachodnią mają swoje korzenie już w XVI wieku i od tamtej pory kuchnia zachodnia (youshouku) stopniowo zyskiwała zwolenników w stosunku do japońskiej (washouku) - oczywiście jak to z zagranicznymi modami najpierw na salonach, trzeba było drugiej wojny światowej i okupacji amerykańskiej żeby zaczeto po europejsku jeść w domach obywateli na porządku dziennym ale to i tak nie 20 lat a ponad 70 a i mimo tego liczba stulatków stale rośnie bo dieta to tylko jeden z czynników oprócz genów, higieny, opieki zdrowotnej czy stylu życia. Nie wydaje mi się rozsądnym próbować zredukować złożony problem do tylko jednego czynnika.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): @yamato, ok. przekonałeś mnie, pogrzebałem w necie, dieta Japończyków przez ostatnie lata się zmienia, w stronę tej Północnoamerykańskiej. Nadal tylko 50 procent społeczeństwa je produkty mleczne, ale jednak już ok. 50 % już je je, to samo z mięsem zwierząt stałocieplnych, pojawił się też tam chleb podobny do tostów albo bułek (i zrobił się modny, jak każde dziwactwo z USA). Nie wiedziałem, że tak jest; informację, które podałem dotyczą Japonii sprzed 5, 10 i 20 lat. Ale właśnie taka dieta japońska, ukształtowała obecnych 90-sięcio latków lub 100-latków. Obecna zmiany żywieniowe i pewnie będą dalsze, wpłyną na dzisiejsze dzieci i za 90 lat zobaczymy ile będą żyć? Nie pisałem, że tradycyjnie jedzą rybę surową codziennie, ale że 3 razy w tygodniu.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

BoloNV napisał(a): u mnie :faza snu głębokiego/2-3 w nocy/ wybudzam się , jestem na pół świadomy - wiem że jeszcze śpię , ale nie mogę się całkowicie wybudzić. Orientuję się gdzie jestem , pamiętam , że w 2.pok. jest żona i... zaczynam głośno nieartykułowanie "wyć" , przywołując do siebie 2-osobę.W czasie mojego przywoływania denerwuję się , iż to tak długo trwa. Dotyk ,zawołanie wybudza mnie całkowicie. DK.
(komentarz do artykułu Paraliż senny jest zjawiskiem powszechnym)

Igvk napisał(a): Dlaczego twierdzisz że życie jest przekleństwem?
(komentarz do artykułu Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?)

yamato napisał(a): @sajfer ja myślę że SŻ chyba złapał od Clauda wirus plucia na Polskę i bazowania na niepotwierdzonych anegdotycznych bredniach - może zatrucie witaminą D3?
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

sajfer napisał(a): @SkrzydlatyŻmij bzury wygadujesz w Polsce póki co mamy bardzo dobrą żywność a na tle Europy zachodniej czy Ameryki północnej to jest to niemalże rarytas, Trzeba tylko odpowiednio się żywić. Co do ryb ok są zdrowe nie przeczę ale wszystkie ryby/owoce morza silnie akumulują metale ciężkie i wychwytują cały syf z wody o wiele bardziej niż zwierzyna lądowa z atmosfery. Do tego przeciętna marketowa ryba typu łosoś/pstrąg to najgorszy syf jaki można zjeść (poczytaj i pooglądaj sobie o masowych farmach łososa i pstrąga) gdzie takie ryby są masowo szpikowane antybiotykami i tuczone jakimś toksycznym gównem) o wszelakich pangach i tilapiach z Wietnamu nawet nie wspominam, stężenie chemii w takiej rybie jest większe niż w domestosie. Co do Japonii, raczej nie chciałbym stołować się surową rybą, która sobie pływa w radioaktywnym ścieku po Fokushimie. Jak ktoś ma możliwość to ryby najlepiej brać prosto od rybaka (w Polsce nad morzem od ręki dostaniesz świeżego i zdrowego dorsza/sandacza) i takie ryby można jeść codziennie bez obaw z tymi sklepowymi (90% pochodzi z hodowli a nie z odłowu) raczej bym się wstrzymał, raz w tygodni spokojnie wystarczy a wręcz nie jest wskazane częściej stołować się tym ściekiem. PS z tą długowiecznością Japończyków to taki sam mit jak z dzisiejszą rzekomą długowiecznością w zestawieniu do długości życia w średniowieczu czy starożytności. Jakiś bajek się nasłuchałeś w Japonii jest masakryczny syf, totalnie zdewastowane środowisko (polecam poczytać co się dzieje w rejonach Fokuszimy)
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Smokens napisał(a): Audycja tak dobra jak ta o przełęczy diatłowa
(komentarz do audycji 65. Debata Ufologiczna Online: Hybrydy i program depopulacji)

kristof napisał(a): Witam czy możecie poruszyć temat przepowiedni Matki Shipton,która juz w 15 wieku trafnie przepowiedziała obecne wydarzenia i na koniec jest wątek o obcej cywilizacji i zmieszanie rasy ludzkiej z obcą.Pozdrawiam
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

Regina napisał(a): Weź pod uwagę, że Kłodzko to miasto o zroznicowanym poziomie! Jak to miasto górskie!
(komentarz do artykułu Filip Fediuk, dolnośląski jasnowidz)

yamato napisał(a): "Jestem pewien tego co mówię, nie kupisz tam żadnego chleba, bułki itd." https://youtu.be/nFsvncjFs4w?t=2m5s "in fact, the Japanese do eat a large amount of bread". No chyba że to jest spisek grupy Bilderberg i fake news. Może jak mówią że nie kupisz chleba mają na myśli w domyśle polskiego, podobnie jak czesto polska kiełbasa za granicą czesto w ogóle nie jest polska a tylko ty nie jesteś na tyle rozgarnięty żeby zrozumieć co rozmówca ci komunikuje? Masło, przetwory mleczne i wszelkie wędliny też mają bo Japończycy są bardzo mięsożerną nacją. Był taki czas kiedy dekretem cesarza w kraju wyznawano ortodoksyjny buddyzm i jedzenie mięsa było w teorii zabronione ale było to we wczesnym średniowieczu i to że jedzą wyłącznie ryż i ryby to jest dzisiaj tylko zabawny strereotyp propagowany przez ludzi którzy, jak ty, mają tylko bardzo powierzchownie i anegdotyczne pojęcie o realiach. Kwestie importu mają się do konsumpci mięsa nijak bo przecież sami mają prężny przemysł mięsny, chyba że mi chcesz powiedzieć że wołowina kobe to ryba, podobnie jak wieprzowina w butadonie a taki yakisoba pan to bułka z ryżu. Mniej anime kolego!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Źródłem są moi znajomi, którzy tam żyją (jedni) inni często odwiedzają Japonię, znajoma Japonka, która mieszka w Polsce. Ja sam tam nie byłem, ale znam świetnie, wiele osób, które tam były, żyły lub żyją. Jestem pewien tego co mówię, nie kupisz tam żadnego chleba, bułki itd. ale i po co? nie ma ani masła, ani sera (z mleka), ani wędlin; wworzenie produktów spożywczych ze względów sanitarnych jest zabronione. Na eksport do Japonii np. kabanosów, potrzebujesz zgody ich ministra, nie dostaniesz jej (znam przyszłość jak wróż Maciej:) Piszę o Japonii (kraju), źródłem jest życie. @yamato nie masz pojęcia o czym piszesz.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

krembl napisał(a): Każde służby w PL to usankcjonowana mafia, ponieważ jak pokazuje praktyka, nikt nad nimi nie panuje
(komentarz do audycji Odc. 215 Służby specjalne RP czy mafia)

Verita napisał(a): Świetna i mroczna debata, jednakże pan słuchacz dzwoniący około 3.40 h był chyba lekko dziabnięty i jeszcze w międzyczasie popijał ;)
(komentarz do audycji 65. Debata Ufologiczna Online: Hybrydy i program depopulacji)

yamato napisał(a): "w Japonii nie kupicie żadnego produktu mlecznego, żadnego pieczywa, żadnej wędliny, jak wwieziecie to nielegalnie" może jakieś źródło, co? Bo o ile ja wiem to nic dalszego od prawdy być nie może. Pieczywo konsumują na porządku dziennym bardziej niż chętnie, nawet do dań wegetariańskich dań dodawany jest boczek (dla smaku) i wszelkie dania i wywary mięsne dominują kuchnie - nikt nie je suszi codziennie. Mleko, mimo tego że wielu azjatów nie toleruje laktozy też piją. Może zrób risercz poza anime.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

romauk napisał(a): A moze, mozemy zorganizowac spotkanie w uk na zywo ? Jestem tez za doswiadczaniem. Mysle, ze jest nas wiecej doswiadczajacych niz "moli ksiazkowych". Swietna audycja, czekam na nastepne. Gratuluje.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Japońska kuchnia jest całkiem inna od naszej, w Japonii nie kupicie żadnego produktu mlecznego, żadnego pieczywa, żadnej wędliny, jak wwieziecie to nielegalnie. Japończycy jedzą niemal codziennie ryby morskie, a ok. 3 dni w tygodniu na surowo, jedzą też niemal codziennie żółtka (głównie w postaci ichniego majonezu, jest tam najwyższe spożycie żółtek na świecie), jedzą ryż (zboże bezglutenowe), ale także natto, miso (kiszonki z soi - witamina K2 w mega ilościach), warzywa. W kraju jest dobrobyt, jedzenia nie brakuje. Pomimo, że ciężko pracują, stresują się, siedzą i grają w gry komputerowe, mają skażone środowisko, tak jak my, jednak są zdrowsi i żyją długo, bo jedzenie jest najważniejsze. Co do szczepień - nie szczepią dzieci do 2-go roku życia. Podobnie ze Szwecją i Islandią, mimo ciężkiego klimatu, są to kraje, które trzymają się swojej tradycyjnej narodowej diety (żywią się nieco inaczej niż my). Zostawiam na boku temat korzystnego wpływu klimatu morskiego (który jest faktem), bo w tej biednej, niedożywionej Afryce też na brzegami mórz nie żyje się za długo, i za zdrowo. Pomimo, że w Afryce mają pod dostatkiem słońca, jednak bardzo słabe jedzenie ich wykańcza. Witamina D tworzy się w organizmie pod wpływam słońca. A z czego się tworzy? Z cholesterolu. Organizm (wątroba) potrafi produkować cholesterol, który służy do budowy żył, ścięgien, do leczenia stanów zapalnych. Ale z czego on, go produkuje? Z tłuszczy nasyconych (trochę upraszam). Rozumiecie teraz, czemu odradzają nam przede wszystkim tłuszcze nasycone (najlepsze i najzdrowsze źródło energii, substancję niezbędną do dobrego funkcjonowania hormonów itd.)? Z takimi tłuszczami w diecie, moglibyśmy się wyleczyć, z chorób, które mamy z wielu przyczyn (za dużo by pisać), moglibyśmy być zdrowi, nawet pomimo różnych innych niedociągnięć.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

ven0m napisał(a): Szacun dla Potrzeby ze stanal w obronie STALEGO SLUCHACZA. Popieram w calej rozciaglosci. Potrzeba jak bys potrzebowal pomocy w usadzeniu tych cwaniaczkow co uprzykrzaja zycie SS daj cynka to przecwelimy frajerow!!!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Isabella napisał(a): Dzien dobry 3 wojna swiatowa jest przewidziana na rok 2019/2020, serdecznie pozdrawiam
(komentarz do artykułu Czy Nostradamus przepowiedział III wojnę światową?)

dupa jasiu napisał(a): do potrzeby : w oleju z konopi siewnej jest kwas omega 3 ,6 ,i 9 w proporcji 3;1 idealnie przyswajane przez człowieka ! przypadek? :-)
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Rolof napisał(a): Dziękuję za odpowiedź Ivelliosie. Mój ostry język spowodowany jest jedynie troską o to do czego doszliście przez tyle lat. Ale koro uważasz,że "pospolite ruszenie" wypromuje temat - jest to wyłącznie Twoja sprawa. Jednak z tego co zasłyszałem, to moje zdanie na temat spotkań w Jarosławiu nie jest odosobnione. Rzeczywiście słowa "ekspert" może nadużyłem ale pojawią się tam często słowa "znawca". Można "znawcy" zarekomendowanego przez prowadzącego posłuchać (1:48,45). Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz realizacji zamierzonych celów.
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ivellios napisał(a): Tylko że to nie jest jakaś audycja "ekspercka" (na litość boską, skąd Ty wytrzasnąłeś tych "ekspertów"? Nigdzie nie padło stwierdzenie, że uczestnicy spotkań to jakieś autorytety), tylko zapis spotkania ludzi pasjonujących się tego typu tematyką. Luźne spotkania, w trakcie których pasjonaci - zwykli najzwyklejsi ludzie, tacy jak ja, Ty i każdy czytający ten komentarz - po prostu wymieniają poglądy na omawiane tematy, dyskutują, itd. Oczywiście inna sprawa, że nie każdy posiada jakąś ogromną wiedzę. Ale to nie jest jeszcze powód, żeby bombardować tę ciekawą inicjatywę. A zapisy będą emitowane w dalszym ciągu, choćby po to, żeby zachęcić słuchaczy z innych miast do zakładania podobnych klubów zainteresowań w swoich miejscowościach. Zresztą taki jest jeden z głównych celów, dla których Klub Paranormalium z Jarosławia zagościł na antenie. Nie podoba się? - proszę bardzo, nie musisz ich słuchać, jest w archiwum taki ogrom audycji, że na pewno znajdziesz coś co Cię bardziej zainteresuje. Jak już wspominałem w innym komentarzu, spotkania odbywają się w warunkach że tak to ujmę mocno kawiarnianych (co chyba słuchający zresztą zauważyli), więc pojawienie się odgłosów wydawanych przez innych gości lokalu jest praktycznie nieuniknione. Widocznie Tomek z ekipą nie mają za bardzo innych możliwości jeśli chodzi o miejsca organizowania kolejnych spotkań, bo przecież nie będą wynajmować specjalnie sali konferencyjnej za grubą kasę tylko po to, żeby kilka godzin podyskutować o paranormaliach czy teoriach spiskowych...
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Rolof napisał(a): Napiszę po raz kolejny, bo oczywiście ostatnia opinia nie znalazła się dzięki cezurze - mimo, że ocena była kulturalna i obiektywna. Powtarzam. Panowie z Radia Paranormalium - nie zakwaszajcie tak wspaniałego projektu jakim jest Radio Paranolmalium takim chłamem. Dorobiliście się ciężką pracą wysokiego poziomu audycji, jesteście jako tako obiektywni a tu nagle walicie nas słuchaczy taką degrengoladą. Wspólna debata z imieninami w barze i "ekspertami" od siedmiu boleści? Można robić temat ale nie za wszelką cenę. Nie zabijajcie tego nad czym pracowaliście tyle czasu i z większą starannością dobierajcie materiał. Tym bardziej, że czekał on od 13.01 na emisję. Lepiej byłoby zrobić z tego spędu notatkę niż orać temat na takim poziomie. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mehran Keshe napisał(a): to, że średnia życia w Afryce wynosi 40lat nie oznacza, że ludzie dożywają 40lat i umierają, tylko oznacza dużą śmiertelność wśród dzieci
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Ivellios napisał(a): No to w takim razie super, że oceniłeś książkę po okładce ;)
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Sebastian p-ń napisał(a): No nie! Początek addycji mnie zniechęcił.
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ivellios napisał(a): A wysłuchałeś audycji do końca?...
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Co do słów Potrzeby: kwasy tłuszczowe omega-6 powodują raka, a omega-3 zapobiegają rakowi. Są to pseudonaukowe bzdury! Owszem, powtarzane wszędzie, co nie czyni ich prawdziwymi. I omega 3 i omega 6 są kwasami niezbędnymi, których organizm nie potrafi wytworzyć, powinny więc być dostarczone z pokarmem, omega 6 potrzebujemy więcej niż omega 3, ale jednych i drugich potrzeba niewiele, dwie łyżeczki oleju lnianego (omega 3) i słonecznikowego (omega 6) w zupełności wystarczą. Ważne jest by były tłoczone na zimno i świeże. Można też zwyczajnie, zjeść nieco słonecznika, orzechów, siemienia lnianego itd.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

rekin napisał(a): Oby chris był pewnie się już wyleczył, przynajmniej mam taką nadzieję
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

Sebastian p-ń napisał(a): Ziemia Płaska? Ostatni raz wysłuchałem tą audycje.
(komentarz do audycji XIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Antares napisał(a): Parę uwag na gorąco: 1. Byłoby wielką szkodą gdyby Stały Słuchacz przestał się udzielać. Przyznam, że bardzo lubię jego trzeźwe podejście do spraw fizyki oraz kolosalna wiedza praktyczna na temat fotowoltaiki i ich okolic. Mam nadzieję, że Stały Słuchacz powróci. A trolle zatruwające mu życie powinny schować się do mysiej dziury. Nie będę ukrywać, że czułbym niemałą satysfakcję gdyby Potrzeba mógł ujawnić kim oni są. 2. Killer whale to po polsku orka, w Stanach popularnie nazywana shamu. 3. Zwierząt żyjących dłużej od wspomnianego bezkręgowca jest całe mnóstwo, choćby rekin polarny https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekin_polarny Co ciekawe rekiny nie cierpią na nowotwory i choćby z tego powodu stanowią pole badań naukowych.
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

Arek S napisał(a): no dobra teraz juz solennie obiecuje ze to ostatni email ;-) chcialem tylko wytlumaczyc aby nie bylo niedomowien co oznacza dla mnie " iskra boza " . Naukowcy twierdza ze jezeli ktos zguduje szalas to cywilizacja no ok ale co z bobrami ? buduja nawet tamy . czesc rajskich ptakow buduje bardzo skomplikowane konstrukcje a nawet dekoruje je kwiatami zeby tylko przygruchac sobie jakas sympatyczna i zgrabna samiczke . Pomimo tego zadne z nich nie ma swojego pomyslowego Dobromira no i bobry dalej rypia drzewa zebiskami zamiast wymyslic pile , kolibry nie wymyslily sztucznych kwiatow pomimo tego ze musza wymieniac zbedne a plemiona Amazoni nie wykombinowaly kuszy lepszej i celniejszej od luku . Twierdzi sie ze postep wymuszaja warunki bytawania a ja mysle ze pospolite lenistwo polaczone z dalekowzrocznoscia bo przeciez akwedukty wymagaly wiele pracy ale potem nie trzeba bylo rypac kilometrow z wiadrami itd itd itd
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

Arek S napisał(a): I jeszcze jedno . Ciekawym dla mnie przynajmniej problemem jest jak ka to nazywam " iskra boza " czyli zdolnosc do postepu . Zgodzicie sie chyba Panowie ze nie kazdy cos takiego ma . Sa plemiona np. w Amazoni ktore zatrzymaly sie w epoce kamienia lupanego to samo dotyczy innych regionow swiata . Bylo kilka ognisk postepu wiele zgaslo stajac w miejscu lub zostaly przez cos zniszczone tylko Europa i Azja przetrwaly i wyszly z szalasow . Czy aby ta " iskra boza " nie zostala wszczepiona pewnym jednostkom aby przekazywaly ja w genach ? chyba cos takiego mozna nazwac hybrydyzacja . Jezeli tak to kazdy kto jest ciekawy swiata i ulepsza swoje zycie wysciubiajac nos z szalasu jest hybryda . Przeciez faktycznie postep nie jest nam niezbedny do przezycia jako gatunkowi o czym swiadcza chocby owe plemiona ktore zyja przetrwaly w dzunglach zapewne tysiace lat . Taka sytuacja jest wbrew naturze bo niszczy balans planety wiec mozna sie spodziewac ze jakis " Bog " ze starozytnych przekazow przytulil kiedys kilka ziemianek . To chyba jest hybrydyzacja ale juz koncze bo moge tak dlugo i nie bede zanudzal
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

Arek S napisał(a): A czy my sami juz nie jestesmy hybrydami? Przeciez juz zmieniono nam dlugosc zycia . Czy faktycznie dlugowiecznosc to bajka ? Skoro zyjemy kilkakrotnie dluzej niz inne ssaki to czemu ktos nie mial by zyc kilkukrotnie dluzej niz my ? Przecietnie pies zyje lat 12 a srednio wysportowany goosc z miesniem piwnym 74 czyli 6 x dluzej . jezeli ktos zylby 6x dluzej od owego goscia to 6x74= 444 lata wiec biblijne opowiesci moga byc prawdziwe . Jezeli ktos ingerowal w dlugosc naszego zycia sami jestesmy hybrydami :-( ciekawe sa inne porownania -zostanmy wsrod ssakow- nie pamietam dokladnie jaki ale pewien rodzaj ryjowki zyje tylko 0.5 roku wiec wzgledem owego dziwadla czlowiek zyje ( dalej gosci z miesniem piwnym 74 lata) moze byc 148 x starszy . Ile lat mialby ktos kto bylby 148x starszy od 74 latka 148x74 = 10952 LATA ! To sa fakty i to sie dzieje wokol nas ! Jak to sie ma do twierdzenia ze kosmici nie moga przyleciec na Ziemie bo zabraknie im czasu na droge do domu ? Dobra juz nie zanudzam ale czas tak jak dlugosc zycia jest wzgledna i trzeba o tym pamietac ! Fajnie by bylo zyc 10 000 lat bo z kredytem nie byloby problemu a z drugiej strony stajac na slubnym kobiercu ze swoja reptilianka w wieku okolo 100 lat przysiegac jej " i bede Cie kochal az do smierci " sami sobie odpowiedzcie
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): Owe komunistyczne wizje to sposób na wyciąganie Grantów i Finansowania
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

marq napisał(a): Organizm ludzki - komórki odnawiają się od 7 dni - flora bakteryjna wnętrzności, do mniej niż dwu tygodni, Natomiast ścięgna, kości, Stawy, są zaprojektowane na 750/950 lat życia pod znacznym obciążeniu. S-Sceptyku - Przeczytaj Biblię - BARDZO TOBIE SIĘ PRZYDA - I to minimum ze 4 razy !!!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

marq napisał(a): Lubię chodzić po starych niemal "zabytkowych" Cmentarzach, często tzw zamkniętych - nie chowa się nowych zmarłych - i potwierdzam, to co mówi Clouddm.... W XVIII i XIX wieku a nawet do Pierwszej WW śmierć w wieku lat 70ciu i powyżej jest nie rzadsza niż obecnie. Natomiast w ww wiekach do rzadkości należała śmierć mężczyzn przed 50tką i tuz po 50tce. Natomiast obecnie najwięcej %-towo spośród populacji umierają mężczyznami mający kilka lat do 50tki oraz kilka lat po tej 50tce. Też uważam, ze średnia wieku ponoć rosnącą jest Mega Ściemą pyzatym coraz częściej życie szczególnie w Pl po 60-tce to gehenna. życie urągające godności człowieka ... S-Sceptyku - niemowlęta, dzieci i młodsza młodzież nie płacili podatków. Natomiast nie dziw się że pracujący Ojciec i Matka w domu - tzw gospodyni domowa mogli zapewnić takie same Warunki Bytowe mając 7 mioro, 10 cioro a nie rzadko 14 ciorga dzieci, niż w 2 połowie XX w. gdzie znacznie zmalała ilość dzieci na rodzinę ... Drugi w życiu sczepienie na Tężec jest niebezpieczne, trzecie - życiowo ryzykowne a czwarte w 99% Śmiertelne ... pomimo przestrzegania tzw. okresów karencji ...
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

marq napisał(a): Jak szybciej uczesz niż "gwarantuje" ci Państwo to np nie dożyjesz emerytury i mrzesz w dzień po zapłaceniu kolejnej składki na ZUS i Fundusz Zdrowia, Nie spłacisz kredyciku na 35 Lat i 120% wartości nieruchomości ale zbankrutujesz rodzinę jak w porę - do 2 tyg po twej śmierci odmówią przyjęcia spadku - Pl jest nielicznym z kraii UE i innych tzw Cywilizowanych gdzie długi dziedziczą nie tylko dzieci po rodzicach ale i wnukowie po dziadkach - takiego drugiego Kraju nie udało mi sie poszukać na 160-ąt kilka "przebadanych" 2 lata temu ... !!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

marq napisał(a): Polska nie jest w i-szej dziesiątce największych kraii, ale jest w Pierwszej 10-tce kraji o NAJZIMNIEJSZEJ Rocznej temperaturze [!!?] Średnioroczna temp. w PL wynosi kilka st C pow. Zera i jest SIÓDMYM najzimniejszym krajem na Świecie. Mnie jest niemal ciagle zimno - nawet w mies takich jak: czerwiec, lipiec, sierpień. Prucz kilku dni w roku na 366 dni zaledwie w kilka nie jest mi zimno zarówno w domu jak i na wolnym powietrzu, przy czym na wolnym powietrzu od wiosny do jesieni jest mi przeważnie cieplej niz w domu ... Gdybym znał te dane statyst,. że jesteśmy Siódmym Najzimniejszym Krajem juz dawno bym z PL wyemigrował. A byłoby to kozystne tak dla całej mojej rodziny jak i dla mnie nie. I to Polskie Zimno wcale nie byłoby ani 1szym ani 2gim powodem. Pierwszy to owód zawodowy, drugi Prawno-Społecznym. Gdybym sekunda po sekundzie przezył swe zycie nie w Pl a innym kraju (a mam ich kilkanascie do wyboru) tak samo, jak je przezyłem w Pl byłbym o dwa a moze 3 rzedy wartosci zamozniejszy - roviac zawodowo to co w Pl od 1992 roku i wczesniej, a relacje sadów prokuratury i innych urzedów urzytecznosci "publicznej" nie warte jest wzmianki i przykładów tak odstaja one od normalnosci i przyzwoitości w "naszej" Pl - SZKODA !!
(komentarz do audycji 20 stycznia 2017)

tjindy napisał(a): Fakt, borykałem się jakiś czas z problemem czyszczenia cache z automatu. Resetnąłem przeglądarke i jest ok. Pozdrawiam, tjindy
(komentarz do newsa Prace optymalizacyjne na stronie Radia Paranormalium)

Freddy napisał(a): mapet to swoj pozytywny ziom. Niesie za soba odpowiednia wibracje i usmiech. Dzieki bratku ;)
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

LOLO napisał(a): poczytajcie opinie z wyspy DIEGO GARCIA
(komentarz do audycji 23 września 2016)

Claude mOnet napisał(a): Chyba 3. września 2015 roku, jeszcze muszę spytać kumpeli o potwierdzenie daty. Była tam nielegalnie i może potwierdzić osobistym doświadczeniem (Pekin był wtedy zamknięty dla turystów i odwołano jej rezerwacje hotelu!), nawet ma zdjęcia zapieczętowanych sklepów, które mi pokazywała. https://www.youtube.com/watch?v=0-WpcmSgkpQ Ps. Chiny to autokratyzm w czystej postaci, kapitalizm kompradorski bez ograniczeń... Dziękuję, wolę Europę...
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

ooo napisał(a): https://youtu.be/GYsyEKMEUtk
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

jestem z miasta napisał(a): Ludzka psychika jest wyjątkowo podatna na manipulację i hipnozę. Nie trzeba pracować w marketingu by to wiedzieć.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Ivellios napisał(a): Wyczyść sobie całą pamięć podręczną w przeglądarce i spróbuj ponownie. Pewnie nie zaczytało poprawnie jakichś plików js.
(komentarz do newsa Prace optymalizacyjne na stronie Radia Paranormalium)

Smokens napisał(a): "Gruby" temat. Zapowiada się niezła debata(jak zwykle) :)
(komentarz do newsa 65. Debata Ufologiczna Online)

tjindy napisał(a): Witam, na tablecie nie działa mi menu. Nie pokazuje się kontener z działami, tylko ekran scroluje do pierwszego tematu. Korzystam z Firefoxa Pozdrawiam tjindy ps. a może coś bardziej responsywnego ? w końcu 21 wiek mamy ..
(komentarz do newsa Prace optymalizacyjne na stronie Radia Paranormalium)

szyderca napisał(a): Nie za bardzo rozumiem jak przeciwstawny ładunek może znosić działanie tego tzw podstawowego tak aby taki obserwator jak ja nie odczuwał przeciążeń
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

sztos 19 napisał(a): Bardzo dobra audycja, podobala mi sie. Chcialbym wiecej uslyszec opowiesci Jubego o tych podrózach na inne planety, i wogle móglbys rozwinac temat najlepszych - najciekawszych twoich podrózy ld czy oobe. Nie przejmuj sie komentarzami, we mnie masz stalego sluchacza. Pozdrawiam i czekam na wiecej takich audycji.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

Dar napisał(a): Jesteście przez niektóre Doświadczenia bardziej nieszczęśliwi trzeba czasem odpuścić i żyć . Przeżyć życie godnie jest sztuką , przeżyć życie wiedząc jakie jest jest niestety przekleństwem. Pozdrawiam .
(komentarz do artykułu Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?)

clearsky napisał(a): Nie bardzo znam temat i może dlatego kompletnie nie wiem i nie rozumiem, jak można kogoś zahipnotyzować. Czyli wpłynąć na jego świadomość, wprowadzić w trans, uzyskać jakieś informacje, a do tego zasugerować mu, czy wręcz nakazać pewne zachowania. Zarówno przy zgodzie takiej osoby na wykonanie takiej procedury, jak i działaniu wbrew jego woli, lub nawet bez wiedzy, że takowe manipulacje są przeprowadzane. Rozumiem wpływ na świadomość tortur, uporczywych, długotrwałych przesłuchań, połączonych z pozbawieniem snu, do tego trzymanie w ciemnościach, tak zwane pranie mózgu, wykorzystanie narkotyków i substancji halucynogennych, itp itd. Przy użyciu takich narzędzi i metod na pewno można człowieka wprowadzić w odmienne stany świadomości, całkowicie go wyłączyć, wywołać całkowity roztrój emocjonalny, psychiczny i doprowadzić do skrajnej niewydolności zarówno organizmu, jak i umysłu. Być może nawet wprowadzić jakiś program psychologiczny z określonym działaniem i celem. Natomiast w życiu codziennym, nie bardzo rozumiem, jak można kogoś " wprowadzić w trans" przy użyciu banalnych sposobów, mowy, czy jakiś słownych sugestii. Na takiej zasadzie, jak to jest ukazane w filmach :-). Rozluźnj wszystkie mięśnie, Twoje oczy robią się ciężkie, Twój oddech zwalnia, za chwilę zaśniesz, a gdy doliczę do dziesięciu...Gdybym leżał na kozetce i ktoś wielokrotnie recytowałby nade mną takie zaklęcia, to choćby nie wiem jak by się starał to jedynie by mnie rozbawił i zanudził ;-). Kręcące się wahadełko i strzykanie palcami też by raczej nie pomogło. Tak samo w jakiejś sytuacji, kiedy tego się nie spodziewamy i jesteśmy obiektem jakiś psychologicznych sztuczek, które mają wywołać w nas określone rezultaty, typu ubezwłasnowolnienie. Pomijam wykorzystanie jakiś technik z użyciem bezpośredniej ingerencji w tkanki mózgu, użycie nieznanej technologii, czy wręcz jakiegoś rodzaju hipotetycznej broni psychotronicznej. Wykluczając wszelkie fantastyczne i ciężko weryfikowalne teorie, to nie bardzo wiem, jak ludzie są w stanie ulec hipnozie nawet na poziomie tradycyjnych metod, że tak powiem humanistycznych :-). Naprawdę są ludzie, którzy "zasypiają" po wypowiedzeniu do nich kilku zdań ? ;-) Nie znam nikogo takiego i sam uważam się za niepodatego na takie słowne zagrywki/manipulacje, choćby swoim głosem przemawiał do mnie Leonard Cohen, Sean Connery, czy nawet Marek Sęk Ivellios. A gdyby to robiła kobieta, to po prostu bym zasnął i obrócił się na drugi bok :-)
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Z tą podatnością na hipnozę to Milton Hyland Erickson miał inne zdanie niż Sebastian P-ń, podobne jak autor książki: jeśli człowiek wie, że jest hipnotyzowany to może się przeciwstawić, jak nie wie o tym (omija się mechanizmy obronne) to dobry hipnotyzer zahipnotyzuje każdego. Erickson ponoć mówił do ludzi na sesji: nie hipnotyzuję cię, bo jesteś niepodatny, ciebie nie można zahipnotyzować, rozluźnij się pogadajmy na trzeźwo o tobie... i klienta wprowadzał w trans hipnotyczny. A wiedza (metody) fachowców w służbach może być jeszcze inna (dalej posunięta) niż Ericksona.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

sajfer napisał(a): @clearsky "Nasze ciała otrzymują życie ze środka nicości, istnienie tam gdzie nic nie ma jest sensem frazy. Forma jest pustką. Fakt, że wszystkie rzeczy są tworzone przez pustkę jest sensem frazy - Pustka jest formą. Nie powinno się myśleć, że są to dwie oddzielne rzeczy." Bushid
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): j/w :)
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian P-ń napisał(a): marcin@ Całkowicie się z tobą zgadzam. W Naszym kraju najbardziej podatni na sugestie i hipnozę są czytelnicy Gazety-W i widzowie TVN24 itp. Łykają wszystko co im na tacy podadzą, tak jakby nie potrafili samodzielnie myśleć. Ludzie z zamkniętym umysłem są najłatwiejszym celem służb specjalnych i nie tylko...
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

marcin napisał(a): Hej. Według mnie czym bardziej świadoma, mysląca osoba, tym bardziej odporna. Więc, wiedza jest lekarstwem na hipnoze. Czym bardziej otępiały jesteś, tym bardziej podatny na hipnoze.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

azes napisał(a): Ja, Ołówek Leonarda Reada wspomniany na początku audycji: https://www.youtube.com/watch?v=VoTZucEkFy0
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

clearsky napisał(a): sajfer --- Nasza natura nie jest niczyim tworem. Dokonywanie manipulacji na poziomie materii, biologii, DNA, to nie jest kreacja świadomości, czy ducha/duszy. To jest jedynie tworzenie pewnego naczynia dla owej świadomości. Zatem jeśli dawni genetycy bawili się w tworzenie organizmów, ciał, to robili to wyłącznie na poziomie czystej techniki- materii. Nie są w stanie kontrolować sfer subtelnych i posiadać jurysdykcję poza światem materii. Dlatego jedna sprawa to tworzenie organizmów, ale kto korzysta z tych organizmów,jakiego rodzaju świadomość, o jakiej klasie, to już inna sprawa.Świadomość dostosowuje się do naczynia, zatem kiedy wcielamy się na przykład na tej planecie, jesteśmy niejako zmuszeni korzystać z przymiotów tych ciał na każdym pozomie. Energetycznym, emocjonalnym, biologicznym ( np sprawność naszych mózgów ), na poziomie zmysłów ( np nie mamy tak wyostrzonego węchu, wzroku, czy nie posiadamy radarów, czy echosond jak niektóre zwierzęta) i generalnie musi zmagać się z pewnymi niedoskonałościami tych organizmów ( np choroby, czy też sama długość życia, lub podatność tkanek na uszkodzenia i dosyć mizerna regeneracja ). Dlatego czy nasza natura jest krwiożercza, czy mądra i współczująca to nie jest "zasługą" kosmitów. Na tym swiecie rodzą się różni ludzie, zarówno wysokiej klasy nauczyciele duchowi, ludzie o bystrych umysłach i dobrych sercach, ludzie pospolicie przyzwoici, ale także degeneraci, zwyrodnialcy,sadyści, czy istoty bardziej o zwierzęcej, czy nawet demonicznej świadomości, które często sprowadzają na ten świat chaos, cierpienie i krew. Ufoludki byli niczym krawiec,lub szewc. Tworzyli jedynie ubranie i buty, nie tworzyli świadomości. Jako istoty duchowe korzystamy jedynie z ich "produktów", ale Oni nie są naszymi stwórcami. Oczywiście świadomością, umysłem można manipulować, sterować, sprowadzać na manowce, wzbudzać pewne poglądy, opinie i emocje.Na poziomie spraw doczesnych i układów społecznych nazywamy to na przykład socjotechniką, czy inżynierią społeczną. Ale drogi duchowe również bywają kręte i nie są wolne od zwodzących istot. Do tego koncepcja iluzji typu matrix, chociaż takie pojmowanie świata jest obecne od tysięcy lat w duchowych naukach i wcale nie zaistniało wraz z popularnym filmem. Zatem nasza ludzka praca uznacza uwolnić się od tych niedoskonałości, słabości, iluzji i stać sie prawdziwie wolną istotą. W gruncie rzeczy jest celem naszego pojawienia się tutaj.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Ciekawy napisał(a): Z przyjemnością wysłuchałem polecanych przez p. Marka Żelkowskiego na jednej z debat felietonów p. Żwikiewicza, ale ta audycja to wyjątkowy smakołyk i od teraz obowiązkowa pozycja w moim terminażu radiosłuchacza. Ps. wszystko super, tylko za krótko.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

nik napisał(a): pod warunkiem za zaakceptuje to pan cieliebaś
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): najbardziej mnie rozwala wiara w to, że nasza krwiożercza natura to dzieło kogoś z zewnątrz...jak zwykle szukanie winnego gdy sami nim jesteśmy eh cały człowiek:) Po za tym debata jak zwykle na wysokim poziomie. Szkoda, że zabrakło chrisa, mam nadzieję, że na następnej debacie się już pojawi..
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): olej palmowy używa się w każdej fryturze przemysłowej ze względu na niską cenę i dobrą wydajność (punkt dymienia ok 200 stopni prawie jak smalec, ktoś kto robił trochę w Polskim gasto doskonale wie, że prawie nigdzie nie wymienia się takiego oleju codziennie a dopiero gdy frytura dymi i jest całkowicie przepalona) i to jest syf najgorszy a nie tam jakaś nutella, o wiele większy syf jest w rafinowanej margarynie, masmixach itp, którymi przeważnie smaruje się chleb bo jest tanio i nie twardnieje. Po za tym każdy tłuszcz zwierzęcy w tym smalec jest w każdym wypadku zdrowszy od roślinnego.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): http://www.paranormalium.pl/1873,sluchaj Polecam, audycja z Justyną Sochą - STOP NOP
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Gacek napisał(a): Super sie zapowiada. Dzieki Ivelios
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Yuby napisał(a): W audycji wyraźnie jest powiedziane że nie chce robić audycji o Keshe i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Podkreślilem aby używać mózgu. Audycje Cloud i Krawxa dalej są na chomiku i nigdy nie usuwałem. To jakieś pomówienia. Po prostu nie zawsze na bieżąco uaktualniam. Sprawy Kaoitan~Cloud~Krawiec to nie moje sprawy. Oficjalnie nie wiem o co im poszło i nie wnikam.oficjalnie Michał nadaje w RDT i nie prosił mnie abym go usunął. Dlatego kontent jest w folderze radia a nie już pod szyldem RNF. I jeszcze jedno: audycja jest relacja i próbą wymiany doświadczeń a nie pewną pewnością. Dzięki za komentarz yuby
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Świetna audycja! Polska - najwyższa liczba szczepionych dzieci w Europie, najwięcej szczepień i dodam: największa liczba inwalidów (16 % w Polsce, średnia w Europie 10%). Ponoć rządzi nami obecnie katolicka, narodowa, prorodzinna prawica, przez ich ustawy (przymus i ilość szczepień) za 60 lat większość Polaków będzie bezpłodnych (czym doprowadzą ten Naród do zagłady), pomijając resztę chorób. Wszystkiego najlepszego dla Justyny!
(komentarz do audycji XII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Może ten olej palmowy w Nutelli jest ratyfikowany i utwardzany, wówczas będzie szkodliwy, na etykiecie i w Wikipedii, pisze jedynie "olej palmowy". Lepiej nie jeść słodyczy w ogóle, ale nie sądzę, żeby Nuttella była gorsza od większości słodyczy na rynku, powiem, że wydaje mi się lepsza. W szkodliwość tłuszczów nasyconych nie wierzę, a szczególnie w ich rakotwórczość, wprost przeciwnie wierzę, że leczą wiele chorób i są zdrowe. Natomiast nie powinny być przetwarzane (np. utwardzane, ratyfikowane, przetapiane w wysokich temperaturach), gdy się utleniają to i rzeczywiście rakotwórcze są, choć te nienasycone, jeszcze bardziej, bo się silniej utleniają (lekcje chemii się kłaniają).
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Cieszę się, że mogłem przesłuchać tę audycję. Dziękuje Wam za to Panowie i przesyłam energię bezwarunkowej miłości która da Wam moc i otwartość w dalszych eksploracjach.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

Mehran Keshe napisał(a): Chciałeś także negatywnych opinii, proszę bardzo... Intro, wstęp (jak zwał, tak zwał) ciągnie się tak długo, że wywołuje to aż irytację. 10 minut czekania żeby usłyszeć głos prowadzącego audycję? Sny, które opowiadasz są może ciekawe, ale głównie dla samego śniącego, ciężko mi uwierzyć, że kogoś zainteresuje jakaś historia o tym, że facet spotkał psa i go kopnął. Mało interesująca historia bez morału, ciekawego scenariusza, zwrotów akcji, barwnych postaci... Co w tym ciekawego? Potem dłuuuuugie zachwyty nad Tomkiem, dziękowanie Ivelliosowi, znowu zachwyty nad Keshe, zapowiadanie czego to nie zrobisz w przyszłości. No ok, wszystko można zrozumieć, ale... tyle czasu? Sekciarski nieco klimat, przez to wspominanie o hejcie na Keshe. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chyba chcesz się od takich osób odcinać, likwidując z chomika nagrania Kloda, Nocne Radio? Bo tych ludzi nie ma w RNF i chcesz się Tomkowi przypucować? Później, mimo wielu zapowiedzi i planów i tak okazuje się, że zaraz po wystartowaniu jedziesz na długi urlop. Zaproszony gość zahukany i nie mający zbyt wiele do powiedzenia, raczej wysłuchiwał twojego monologu. Zbyt dużo przerw muzycznych. Pod koniec, jak sobie leżałem na fotelu, to musiałem wstawać i ściszać, bo jakieś kosmiczne wiertarki zapodałeś. Zaraz po tej przerwie muzycznej powiedziałeś dwa słowa i... znowu muzyka. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego. Na razie to wygląda trochę jak laurka dla Tomka z RNF i audycja dla ludzi tylko z tego hermetycznego grona, czyli upalonych fantastów, lubiących ględzić o wszystkim i o niczym.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

totik napisał(a): najsampierw wkuć do łba elemntarną wiedzę pózniej ją szlifować by nabrała wartości ale to dalekie do realizacji,lepiej naczytać sie błota z internetu by ogłaszać światu jaki jam to mędrzec.Dramat autorze tego czegoś.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Z mojej perspektywy w debacie za dużo odwołań do teorii innych (Sitchin, Deniken, ...) a za mało własnych odczuć i przemysleń. Panowie, jeżeli jest Was kilku i dodatkowo możecie wspomagać sie słuchaczami to proponuję analizę wykluczającą poszczególnych hipotez przez co dojdziecie do tych najbardziej prawdopodobnych. Chylę czoła przed erudycją i błyskotliwością umysłu Pana Edka. Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): a ja lubię audycje mapeta o ile się za bardzo nie spizga i nie zaczyna bredzić o aminokwasach i cudownościach maggravów nadal robi całkiem sensowne audycje i całkiem dobrze się go słucha
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Sebastian P-ń napisał(a): Nowa książka lektury paranormalne zapowiada się wyjątkowo ciekawa a nawet z dreszczykiem. Jeśli chodzi o zahipnotyzowanie ludzi jest jakiś procent populacji odporna na wszelką hipnozę, jest to około 10%, których nie można wszelkimi metodami wprowadzić żadną hipnozę, tak że nie wszystkich. Czekamy na kolejne odcinki lektur paranormalium z niecierpliwością i z podnieceniem.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Mehran Keshe napisał(a): Ciężko zgromadzić wokół siebie zespół, jak się wszystkich dookoła uważa za głupków i nikomu nie daje się dokończyć zdania. Fani Tomka! Nie przejmujcie się jednak, on się bardzo dobrze czuje w swoim własnym towarzystwie a o kręceniu druta może mówić latami! Nikt nie dzwoni? Jak to nikt! Jest przecież ten Tołdi co się chichocze po każdym zdaniu i zawsze przytakuje.
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

S napisał(a): Gdzieś we wszechświe jest istota lepsza od człowieka... Musi istnieć! Tylko czy, chce być nauczycielem? Trudno stwierdzić.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

mrolo napisał(a): pozbywałeś się ludzi i co banicja? Gdzie Velonek, Gdzie Krawiec, Gdzie Clode... chodzi o to żeby kapitan statku nic nie wiedział... błazen...
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie dziękuję za wspaniałą audycję, którą przesłuchałem dopiero dzisiaj. Ukłony dla Iweliosa za produkcję, wprowadzenie, zakończenie i tę pasującą jak ulał muzykę na końcu. Co do samej dyskusji to moją przemyślenia w trakcie jej słuchania prowadziły mnie do analogii do aspektów fraktalnych. Wątki rozmowy były ustalone zapewne przez Pana Marka ale prowadziły do zaskakujących odpowiedzi Pana Wiktora. Gdyby temat na początku mógł swobodnie być rozwijany to wnioski byłyby zapewne zaskakujące. Dlatego tez bardzo dobrze zrozumiałem Pana Wiktora, który pod koniec audycji skonstatował, ze chciał powiedzieć dużo więcej i szerzej. W trakcie słuchania Panów miałem bardzo ciekawe odczucia w kwestii natury rzeczywistości gdzie każdy z nas jest po części jej twórcą jak też odbiorcą tworzenia przez innych. Zaskakujące w tym, jak dzieła co po niektórych trafiają do szerszej publiczności. Tu pojawia sie pytanie czy też przypadkiem niektórzy oświeceni maja świadomość tego mechanizmu i wpływają na nasze wybory co do odbioru dzieł, które determinują taką a nie inną fraktalną ścieżkę naszej rzeczywistości. Pozdrawiam wszystkich w dalszych rozważaniach :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Szarak napisał(a): Tak, brakowało Chrisa, ale debata ciekawa. Zastanawia to, ze nauczyciele, w innych kulturach wynoszeni na piedestał (Azja) zostali u nas sprowadzenie do roli demonów (Henoch).
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

alepen napisał(a): Było by fajnie, jak by się spełniło.
(komentarz do artykułu Życie za 50 lat)

alepen napisał(a): Super
(komentarz do wpisu na blogu Lekcja 1: Trzy elementy - Energia, Materia i Wibracja.)

Ivellios napisał(a): Niestety nasza sól się mocno przeziębiła i dlatego Chris nie mógł wziąć udziału w audycji.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Krzysztof Rogala napisał(a): Wiadomo natomiast że nie istnieje coś takiego jak rozszerzanie wszechświata z powodu Wielkiego Wybuchu, galaktyki ciągle się "rodzą" a ich zarodnikami są kwazary. Wszechświat nie umiera poprzez rozszerzanie ale istnieje w nieprzerwanym cyklu przekształceń. Co udowodnił Halton Arp. Co daje nam pierwszą "odpowiedź" Nie mamy zielonego pojęcia o wieku wszechświata i jego rozmiarach. Jak to się mówi, wszystko po kolei ale najważniejsze że jest to dobry kierunek i jako jedyny logiczny wyjaśnia ufologię a konkretnie problem odległości i paliwa. Okazuje się że rzeczywiście odszukane wraki statków obcych były "puste" nie miały silników ani paliwa. Okazuje się że galaktyki tak jak i gwiazdy połączone są "autostradami" z plazmy niczym lampki na choince. Więc taki statek leci "w paliwie" jakby w przewodzie z plazmy. Pamiętacie mapę Betty i Barneya Hillów, obcy pokazali mapę gwiazd i połączenia szlaków. Pokazali model elektryczny. Kiedy grawitacja jest elektryczna to w kulistym statku wytwarza się przeciwny ładunek który zznoi działania grawitacyjne i tym samym siły bezwładności i wewnątrz takiego statku nie ma jakichkolwiek przeciążeń, może on się poruszać z gigantycznymi prędkościami wykonując dowolne ruchy np zakręt pod kątem 90 stopni i skakać jak piłka. Teoria Elektryczna. Dodatkowo prąd elektryczny podlega zasadzie kwantowosci, taki statek może rozwijać gigantyczne prędkości wielokrotnie przekraczając prędkość światła.Odchodzi też problem komunikacji. Jedna teoria stanowi rozwiązanie wszystkich ufologicznych bezsensownych dywagacji o tym skąd pochodzą Obcy...MOGĄ Z KAŻDEGO MIEJSCA. Wszystkie efekty uboczne jak jonizacja, świecenie, to efekty plazmy. W wielkim skrócie. Mało tego łatwo mogą znikać tzn to efekt działania kompresji magnetycznej i powoduje że statek znika, choć fizycznie jest ale przestaje odbijać światło co udowodnił inż. Nasa David Sereda. Także mniej artykułów o demonach do Egzorcysty a więcej nauki fizyki i teorii elektrycznej wszechświata a może czegoś się nauczycie.
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

nik napisał(a): tematy juz od kilku debat powielane tez olałem.
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Olej palmowy jest zdrowy (jest to tłuszcz nasycony, nie jest prawdą, że taki tłuszcz szkodzi, taki tłuszcz jest bardziej energetyczny i nie utlenia się tak mocno pod wpływem wysokiej temperatury). W Tajlandii np., ludzie niemal codziennie jedzą olej palmowy i są szczupli oraz zdrowsi niż Europejczycy. Nutella ma cukier w sobie, ale jest też robiona z prawdziwych orzechów laskowych, jest to słodycz z wyższej półki, jeśli już jeść jakieś słodycze to: nutellę, MM-sy, czekoladę deserową Wedla, chałwę.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

guest napisał(a): Debata bez Chrisa jest jak zupa bez soli.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Foster napisał(a): Byli "Bogowie z kosmosu" teraz jest temat "nauczyciele z kosmosu". Nuda.
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

ura bura napisał(a): hm, mile zaskoczony jestem, pierwszy raz od bardzo dawna tutaj, niepamiętanie o co komon u Aldisa w Helikonii(debaty) zapomniane niniejszy zostało;p Tak trzymać, czekam na drugą część, pazury po łokcie poobgryzam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

szyderca napisał(a): Jak na razie teoria Elektrycznego Wszechświata jest jedną z najlogiczniej tłumaczących model naszego wszechświata teorii ale ciągle nie znamy początku czyli impulsu,który by tłumaczył z czego powstała ta elektryczność bo obecne tłumaczenia do mnie nie przemawiają.Teoria bardzo logicznie tłumaczy nasz wszechświat i jego funkcjonowanie natomiast jak dla mnie nie potrafi opisać początku, tej pierwszej iskry
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

szyderca napisał(a): Właśnie odsłuchuję audycję z 13 i słucham że Nutella jest niezdrowa bo zawiera olej palmowy,może i tak ale czymże jest niewielka zawartość oleju palmowego w Nutelli w porównaniuz olejem na którym smaży się frytki.Przecież tzw. frytura czyli olej do smażenia frytek to olej palmowy, który ma wyższą temperaturę smażenia i nie pali się jak np rzepakowy dlatego stosowany jest w gastronomii i jeżeli już się czegoś czepiać to bardziej właśnie tego, a nie surowego, i to właśnie taki może uszkadzać komórki,nie czepiajmy się nutelli jednocześnie obżerając się frytkami,pozdrawiam
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Audycja po prostu boska i nie chodzi mi o kontekst religijny czy paranormalny :-) Rzadko spotykana dziś kultura wypowiedzi i erudycja, jednocześnie lekkość i klarowność wypowiedzi. Da capo!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

YUBY napisał(a): iDosery są w niektórych przypadkach lepsze od np: Hemi-sync, a zwłaszcza te na migrenę na przykład. No ale nie każdy lubi słuchać tylko pisku zmian częstotliwości dlatego wybiera hemi-sync z przyjemną muzczką i z lektorem. Testowałem obydwa kilka miesięcy i potwierdzam działanie.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

kić napisał(a): Szczerze, brawo :) Nie jest to audycja dla byle kogo, ale obaj panowie świetnie wypadli. W ogóle moglibyście dyskutować na każdy temat.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Setereb42 napisał(a): Genialna audycja z niecierpliwością czekam na następną.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Blom napisał(a): audycja nie działa :(
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Jesion32 napisał(a): Ja w sprawie tej zaleglej debaty 62 . A moje pytanie brzmi czy to nie tak naszej cywilizacji osiągnąć ten poziom zajęło 2000 tys lat . Sam ojciec pojo powiedział że na ziemi była już cywilizacja bardziej zaawansowana no choćby za to Wysztko odpowiedź była na dnie morza . Na księżycu i na zamarzientej krainie wiecznego lodu . No sam pomysł dla czego amerykanie tam mają Wojsko .
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

hr_pasztetov napisał(a): W ogóle kto powiedział, że istoty z innych planet, które mogą wyglądać zupełnie inaczej, muszą latać maszynami, które przypominają nasze samoloty. Pamiętam kilka relacji o spotkaniach z "obcymi-amebami", bez rąk czy oczu, które tez według świadków latały spodkami, choć nie wiadomo, jak miały je zrobić.
(komentarz do audycji 63. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 2)

tak z obserwacji napisał(a): Stały Sceptyk ma się za osobę mającą bardzo wiele do powiedzenia. Dlaczego jest Stałym Śmierdzielem w każdej audycji? Jak ma tyle do powiedzenia dlaczego nie założy własnego "pierdzę-neguję" radia? Przecież jest zdania, że ludzie chcą go słuchać. No pomyślmy. A tym czasem SS weź na luz, poszukaj kolegów a nam nie przeszkadzaj. Wiecznie się wykłucasz, pogadaj z kolegami ;) Zakłucasz audycje, to już tradycja. Odpiernicz się i broń swoje tezy we własnym gronie, tych po Twojemu inteligentych. Choć pewnie grono znajomych masz dość autoograniczone. Pewnie do jednej osoby.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

Krzysztof Rogala napisał(a): do kogo to było cwaniaku ? Głupszy niż kto ? Niż H. Alfvén ? albo Wallace Thornhill ? Odezwał się gimbus internetowy. Człowieku, ty nawet nie masz pojęcia co przeczytałeś. Mądrzejszy niż noblista, ezoteryczna ciemna plazma.
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

Antares napisał(a): Brzmi smakowicie, zarówno sam cykl jak i jej premierowy odcinek. Nie mogę się doczekać!
(komentarz do newsa Bibliotekarium w Radiu Paranormalium)

Mikael napisał(a): Glupszy czlowieku jestes niz ci sie wydaje
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie, czekam z niecierpliwością na nagranie waszej rozmowy bo w piątek nie będę miał możliwości słuchać Was na żywo. Życzę udanego dialogu na bezkresnych obszarach rozważań.
(komentarz do newsa Bibliotekarium w Radiu Paranormalium)

totik napisał(a): a kiedy odbedzie sie zalegla audycja 62 ? ile czasu potrzeba by ja nadać na nowo ???
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

Krowi napisał(a): Niektórzy nie lubią Stałego Sceptyka, a aj wręcz przeciwnie, lubię jak jest jakaś przeciwwaga. Ciekawie się wtedy słucha radia. Chyba warto poznać też argumenty sceptyków, czy już mamy wprowadzać cenzure? Moim zdaniem wszyscy mają prawo zadzwonić, można by jedynie wprowadzić jakieś ramy czasu antenowego dzwoniącego, ale nie cenzure!...
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

chrobacja napisał(a): A może Stały Sceptyk został tak zadaniowany? Dzwoni przecież USA. Może z Langley? ;-)
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

san napisał(a): Przestałem słuchać po kolejnych sugestiach że niby automatyczne auto byłoby gorsze od kierowcy. Tylko ciekawe kto np. uruchamia poduszke powietrzną, kierowca czy automatyka. No ale prowadzący często mówi o logice. Równie dobrze można by robić radio internetowe za pomocą gołębia pocztowego zamiast komputera.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

Himera napisał(a): Nawet jeśli nie ma ludzkiego mózgu to ma uczucia.
(komentarz do artykułu Chimery - kontrowersyjne krzyżówki ludzi i zwierząt)

Antares napisał(a): Niestety muszę się przychylić do powyższych opinii. Przesłuchałem "na dwa" dwie pierwsze godziny i już dłużej nie dałem rady. Przyznam szczerze, nie wiem co jest dalej, ale zwyczajnie nie mam ani siły ani ochoty aby to zgłębiać.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

S napisał(a): Masz rację Kapitanie. Obecną sytuację w zachodnim świecie można podsumować tak: https://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs Poza tym sprzęt firmy Ap...e przynosi pecha.
(komentarz do audycji 7 stycznia 2017)

order napisał(a): Nikt nawet pytań już nie daje bo każdy wie, że i tak tylko macie swoje... Słuchacz widać jak ważny:/
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

speedwayer napisał(a): Nareszcie ! Swietna audycja! Stare, dobre, ciekawe TCh powróciły! Cieszy mnie to niezmiernie :) Dziwi mnie jedynie dwóch słuchaczy - stały sceptyk, który sam nie wie o czym mówi i czego broni. Odniosłem wrażenie że od kilku słuchowisk dzwoni tylko po to aby spierać się z Michałem i sam mota się w swoich myślach. Drugi dzwoniący który mówił że sam malu jakieś małe dziewczynki - kolejny prowokator... Brak słów na takich... Swietnie rozklepał Claude kwestie pedofilii i mam nadzieję, że temat będzie powracał! Jest szokujący i wsrętny, ale pora by ludzie dowiedzieli się o co kaman w dzisiejszym świecie. Gdy mówię znajomym, rodzinie o pedofilii elit kręcą nosem z niedowierzania i nie chcą dopuścić tej wiedzy do siebie, nie chcą zaburzyć sobie postrzegania rzeczywistości. W końcu powiedzienie "im mniej wiesz tym lepiej" nie jest takie głupie... Po pizzagate chce się żygać, a jak dodamy do tego, że zamieszani mogą być w to sataniści i najwyżsi władzą ludzie, to fakt - zaczynam się bać! Pozdro i dzięki raz jeszcze! Wróciłeś na dobre tory Michał! PS zaopiekuj się tylko swoją stronką ;)
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

speedwayer napisał(a): Kolejny raz Stały Sceptyk psuje audycje, już mam gościa dość! Michał, wywal frajera z anteny, bo się go już słuchać nie da... Poza tym, audycja powrócła na właściwe tory i znów jest dobrze i ciekawie :) Cieszy mnie to!
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

nema napisał(a): Stały Sceptyk (+kilku innych dzwoniących) pieprzy straszne farmazony - miks głupoty z naiwnością lub zwykły sabotaż mający na celu zaniżanie poziomu audycji, zniechęcanie słuchaczy, zabieranie czasu antenowego ...
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

GVT napisał(a): ura bura ---- Gwiazdowski i Centrum im. Adama Smitha to nie są autorytety ani wyrocznie co do ekonomii ani tym bardziej do oceniania programu 500+. Wszyscy "eksperci" tej organizacji kreują antyspołeczną politykę gospodarczą. Więc daleko im do bezstronności i obiektywności.
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ivellios napisał(a): No tak, miałem wstawić newsa o apkach... dzisiaj się poprawię. Na Windows Mobile i Windows Phone wrzucałem ostatnio aktualizacje aplikacji + dorzuciłem apkę "Odtwarzacz Radia Paranormalium", wszystkie apki zawierają aktualne strumienie, więc powinno grać i buczeć że aż miło.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

bienias napisał(a): A kiedy jakas apka na windows mobile,bo obecna troche szwankuje
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Domyślam się że wymagało to wysiłku i ekwilibrysty dlatego i tak podziwiam i jeszcze raz dziękuję. Zaś co do clou to chodziło o to że takie rozwiązanie umożliwiałoby wygodne (duże litery) i w dodatku "jednopalcowe" śledzenie wątków na smartfonie. Pozdrawiam serdecznie!
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): "Podwójne życie Weroniki" [1991] reżyseria: Krzysztof Kieślowski, scenariusz: Krzysztof Kieślowski Krzysztof Piesiewicz; Muzyka: Zbigniew Preisner; https://www.youtube.com/watch?v=3rlgi0u3x_Q
(komentarz do audycji XIV Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton. Człowieku, spójrz na film, jak to jest wycięte. Myślisz, że ludzie z epoki kamienia łupanego nie mieli nic innego do roboty tylko całą kulę ziemską zastawiać precyzyjnie wykonanymi megabudolami, taszczyć 2000 ton przez 800 km, obrabiać, topić metale w temperaturach nieosiągalnych w piecach węglowych itd.? Łatwo to im szło, bo mieli technologię. To nie są jakieś zapisy (zawsze można powiedzieć, że ktoś zmyślał) tylko nauki techniczne, które dowodzą, że bez technologii było to niemożliwe. Czy nauka to logika, czy wiara? Wiara, że kiedyś technologi być nie mogło, bo nie i już (taki dogmat)? Kończę te wpisy, kto zainteresowany, są źródła. Dzięki szczere za kulturalną dyskusję, to trzeba docenić, w tym podłym świecie internetu. Co prawda procesory wykonujemy obecnie z dokładnością do kilku cząstek krzemu (są kilkucentumetrowe), ale nie setki metrów bloków skalnych, jak w starożytności. Nie stawiamy obecnie budowli, które przetrwają 12 tysięcy lat i pozostaną w pionie (poziomica), mimo trzęsień ziemi.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

AGA napisał(a): Witaj Mariuszu, Kilka lat temu poznalam pewna kobiete, ktora bardzo mi pomogla. Po jakims czasie okazalo sie, ze jest jasnowidzem i bioenergoterapeutka, ktora stosuje reiki poprzez masaz. Do dnia dzisiejszego trzymamy kontakt, mysle, ze byla moim przewodnikiem duchowym przez jakis czas. Niestety, od kilkunastu miesiecy nie nadajemy na tych samych falach. Czy uwazasz, ze moglam przejsc na wyzszy poziom energii, od tego na ktorym ona jest obecnie? Nie wiem dlaczego, ale przy kazdym spotkaniu wyplywaja tematy, na ktore mamy odmienne zdanie. Ona chyba nie potrafi zaakceptowac, ze ja mam wlasne zdanie, ze idde troche inna sciezka i ze jako uczennica poszukuje tez innych sposobow na moja energie. Sa to pytania na ktore poszukuje odpowiedzi od jakiegos czasu. W czerwcu mam przejsc inicjacje reiki przeprowadzona przez jej nauczycielke. Po prostu sama nie wiem, czy powinna to zrobic, skoro nasza energia jest na roznych poziomach. Bardzo prosze, w wolnej chwili, odpowiedz na moje pytania, bo sie pogubilam i mam tysiac mysli na sekunde:) Pozdrawiam i zycze dobrego 2017! Aga
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Ivellios napisał(a): Komentarze są widoczne, jeśli wejdziemy do archiwum przez zakładkę "WWW". Zakładka "Archiwum Audycji" w aplikacji działa jakby niezależnie, jej celem jest tylko i wyłącznie umożliwienie pobierania empetrójek. Trochę musiałem się nagimnastykować, żeby to w ogóle działało ;-) bo niestety aplikacje korzystające z WebView domyślnie mają zablokowaną możliwość zapisywania pobieranych plików.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Przepraszam za OT, ale chciałbym podziękować za nową wersję aplikacji Radia Paranormalium na Androida. Świetna wersja a stream Opus 192 kbps to wisienka na torcie :-) Wszystko ładnie działa. Właściwie z mojego punktu widzenia do ideału brak tylko jednej rzeczy - aby pod archiwum pojawiały się komentarze jak w wersji desktopowej.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

noniewiem napisał(a): Nie znalazłem na tą chwilę obecnych, ale z tych wynika,że Niemcom PKB spada, a tam wzrasta. A 4te od 7mego różni się "o włos". Po zalewie "zaproszonych" raczej tylko spadnie, a tam ludzie nadal robią swoje. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84st w_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug _PKB_(parytet_si%C5%82y_n abywczej)Podrzuć kolego na czym opierasz swoją niewiarę. Bo widzę, że po prostu lubisz "nasrać" w każdym temacie. Tu o Twoim spadku PKB https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Brazy lii
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

noniewiem napisał(a): Czyli kiedy człowiek wynalazł koło? I od kiedy nastąpił przełom, wtedy? Wcześniej tylko natura tworzyła? A może skrzyknij się z kolegami sceptykami i zróbcie jakąś podróbkę, jeden 100T głaz wykujcie i mi pod domem postawcie, przecież to takie proste. Oni mogli, robili bo chcieli coś pokazać, też dacie radę.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

noniewiem napisał(a): No też chętnie jakieś przykłady zobaczę. Bo to komuną z Korei zapachniało. Wystarczy, że ten "stały oszołom" zarzucił, że tyle wiem co wiem i mnie tam nie było. Wrzuć zdjęcia z "bilderbergów" i napisz o jakie miasto chodzi z tym zamkniętym miastem. Inaczej wyjdzie, że puszczasz bąki ustami. Nie zawiedź mnie.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

pawel76 napisał(a): Nie bardzo rozumiem, jak można być człowiekiem z "otwartym rozumem", zajmować się spiskami, alternatywną historią i powiedzieć, że Ziemkiewicz jest sensownym dziennikarzem.
(komentarz do audycji X spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Antares napisał(a): Dziś to już cień samego siebie, porównywalny do tych czeskich. Jako ciekawostka - na samym początku był to niezły, lekki antywir. Sam go używałem w latach 2010-11. Później było niestety coraz gorzej. Dużo gorzej. Z darmowych jeszcze niezłe recenzje zbiera singapurski SecureAPlus (wymaga rejestracji), który jest chmurowy i działa z wieloma silnikami AV. Wymaga jednak mocniejszej maszyny (co prawda Claude kiedyś wspominał że ma procek trójrdzeniowy, a więc pewnie Athlon lub Phenom x3 - to udane procesory, zwłaszcza po podkręceniu, więc naprawdę nie jest źle, ale procesor to nie wszystko, istotne są też inne komponenty) a ten jest nieco bardziej łakomy na zasoby - zwłaszcza podczas skanowania. Generalnie jakby Claude napisał czy powiedział co ma na pokładzie to można by się zastanowić co zrobić aby chodziło to lepiej nie nadwyrężając kieszeni.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): To jest dobry film popularnonaukowy o kwestii starych budowli i domniemanej dawnej technologii budowy: https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A co napiszesz o Microsoft Security Essentials?
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

totmes napisał(a): Żeby tylko znowu nie było wtopy....
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

ImYourNightMare napisał(a): Do Ja jestem to czym jestes demonem haha jak jestes niby nie smiertelna to udowdnij to pierdolisz glupoty jakies 3 po 3 zal mi ciebie :((
(komentarz do artykułu Czy demony naprawdę istnieją?)

sim napisał(a): Wersję o transporcie dla jednostki 731 kontrolowanej już przez USA obala to, że odkryto wcześniejsze wzmianki nt. historii Ourang Medan w brytyjskiej prasie (artykuły The Daily Mirror i The Yorkshire Evening Post z 1940 r.).
(komentarz do artykułu Statek Śmierci. Tajemnica Ourang Medan)

Ivellios napisał(a): Relacje będą wyemitowane w innym terminie. Może do tego czasu pojawią się jeszcze jakieś nowe.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

totik napisał(a): pisałem z newsa na głownej,wiec audycja nie bedzie powtorzona? coz za diabeł nie pozwoli na odtworzenie.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

ads napisał(a): Będzie możliwość jeszcze odsłuchania gdziekolwiek relacji obserwacji słuchaczy?
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Szkoda, ale pierwsze w tym roku koty za płoty. Do siego roku! Co do kłopotów technicznych to proponuję zrezygnować ze Skype przynajmniej jako "linii wewnętrznych", bo sypanie się tego komunikatora i to bez wskazywania niczego na Skype heartbeat to ostatnio "normalka". Jeśli mogę coś sugerować to wykorzystywany w Radio Paranormalium Google Hangouts lub południowokoreański KakaoTalk http://www.kakao.com/talk/en Ten ostatni nie jest co prawda po polsku (jest kilka języków do wyboru) ale tak prosty że każdy sobie z nim poradzi.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Ivellios napisał(a): Zajrzyj do newsów na głównej... za tydzień jest inny temat
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

totik napisał(a): mam nadzieje ze ta audycja odbedzie sie za tydzien gdyz zapowiadala sie bardzo ciekawie,czekam z niecierpliwosca,pzdr.Iveliosie jak i dla Piotra zretsza stalych prowadzacych rowniez.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Mam nadzieję, że ten post nie zniknie jak ten długi post który zginął gdzieś w trzewiach padającego serwera dwa tygodnie temu. 1. zgodzę się niemal z całością wypowiedzi co do technicznej organizacji audycji którą wypowiedział przedostatni (chyba przedostatni) dzwoniący (w każdym razie ta dłuższa szczegółowa wypowiedź) 2. ja na przeziębienie stosuję dwie lampki koniaku lub armaniaku tuż przed snem. 3. co do zawirusowanego kompa to radzę przede wszystkim odinstalować Adobe Flasha (jeśli absolutnie nie trzeba go stosować - Flash jest dziurawy jak ser szwajcarski) i czeskie antywirusy (Avast i AVG, teraz będące jedną firmą, o ile AVG kiedyś był całkiem niezły to Avast zawsze był słabiutki) bo dają tylko ułudę bezpieczeństwa, co jest gorsze od braku antywirusa. Proponuję instalację 360 Total Security lub Pandy Protection (kiedyś znany jako Panda Free Antivirus). Co do tego pierwszego to należy włączyć oba silniki offline - Bitdefender i Avira, Panda działa tylko w chmurze i działa dobrze jeśli komputer jest podłączony do Netu. Przeczesujemy komputer i napędy programem AV. Instalujemy Malwarebytes Anti-Malware (polecam wersję 2.2, istnieje już nowsza wersja 3.0, ale ona wymaga jeszcze trochę pracy) i przeczesujemy nim komputer i wszelkie napędy. Instalujemy Malwarebytes Anti-Exploit który będzie nas immunizować przed dziurami 0-day i Unchecky, który będzie nas chronić przed różnymi dodatkami reklamowymi podczas instalacji programów. Na koniec do przeglądarki radzę doinstalować bloker reklam, który wbrew pozorom blokuje nie tylko reklamy (przy okazji należy sobie dopisać strony jak Radio Paranormalium do "białej listy"), ale również różne śmieci których w Necie jest mnóstwo. Polecam Adguard. I to już koniec. Programy są lekkie i darmowe (mają wersje darmowe, są też płatne ale szkoda pieniędzy - lepiej zasponsorować jakieś radio w Necie). Antywirus będzie sobie chodzić w tle, Malwarebytes Anti-Malware należy manualnie odpalać co tydzień-dwa.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

Miszkurka2000 napisał(a): Ja także 34 lata temu (miałem wtedy 6 lat) widziałem UFO takie samo jak opisywane przez jednego z debatujących. Klasyczny wygląd i światełka. Ja je widziałem, a mama już nie chociaż pokazywałem jej palcem na niebie gdzie ono jest, a nie było małe.
(komentarz do audycji 62. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 1)

clearsky napisał(a): Kolego kingpin - Nikt nie pretenduje do miana eksperta.To nie są kazania z ambony, o tym " jak należy żyć i dlaczego właśnie tak". Ufam, że masz własny osąd i nie ma potrzeby niczego Ci sugerować. Niemniej, porozmawiac sobie nie można ? ;-) Poza tym na jakiej podstawie określasz, że coś widoczne,lub niewidoczne ? Zawsze możesz to odnosić jedynie do własnego postrzegania, gdyż raczej nie masz mandatu do autoratywnych stwierdzeń typu " skoro ja nie widzę, to nikt nie widzi !". Pozdrawiam :-)
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Michał na Boga chorujesz! Znowu, po raz któryś, co roku! Suplementacja D3 jest ok., zainteresuj się jak działa w tym wypadku słońca i tłuszcze zwierzęce. Ja chorowałem, lata temu, i do lat nie choruję. Piałem wielokrotnie czemu, lekarz Ewa. Zgłęb temat i bądź zdrowy, i nie przemęczaj się.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Drodzy adwersarze, dzięki za ciekawe posty. @san - odnośnie Chin nie pisałem o miliardach. Odnośnie Aksum w Etiopii: "Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!" Nie. Myślę, że wycieli piłami mechanicznymi; topili natomiast inne elementy w innych miejscach, są pozostałości stopionych skał, dopasowywali elementy skalne w piramidach i innych budowlach (nieznana nam "technologia plastelinowa"). "Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu" Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (jak powiedział pewien filozof), inni ludzie, inne czasy, inna technologia. Elementy tych budowli nie dlatego są do dziś gładkie i dopasowane, że czas i destrukcja to sprawiły. Obok są budowle starożytne budowane przez następne, późniejsze pokolenia i tam czas i destrukcja sprawiły większe nierówności i mniejsze dopasowanie elementów budowlanych. Nie wiem jak było, czy to kosmici, czy ludzie, ale jestem przekonany, że kiedyś istniała cywilizacja techniczna, posiadająca zaawansowaną technologię, są na to twarde dowody, w mojej opinii.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Mehran Keshe napisał(a): pytanie do Pana redaktora prowadzącego: Kiedy dokładnie w Chinach zamknieto miasto - Pekin i zabroniono handlu na kilka dni? Myślę, że byłoby o tym głośno w każdych mediach, pozamykane lotniska, koleje, autostrady itd. Owszem zdarza się iż z okazj świat lub wydarzeń miedzynarodowych zamykane są w Chinach np fabryki aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, były też akcje że zabraniano poruszania się aut z numerami parzystymi lub nieparzystymi jako końcówka rejestracji naprzemian, jeden dzień mogły się poruszać parzyste, a w drugi nieparzyste w przypadku świąt zdarza się iż zamykane są sklepy lub całe centra handlowe z podróbkami, czy niektóre bary ale pierwsze słyszę o zamknieciu całego miasta, sam w Chinach mieszkałem kilka lat i nigdy z taką sytuacją "zamkniecia miasta"się nie spotkałem, mało tego nigdy o takim czymś nie słyszałem
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

bezimienny napisał(a): sex=tabu temat tabu jest zawsze chwytliwy a jeżeli chodzi o perwersje to uuuuuu Klodzie, głosisz, żeś jest libertarianin a chcesz kontroli bo ktoś ma grafiki nagich dzieciaczków? serio? Kiedyś miałem okazję obejrzeć film bodajże nie sąd cie skarze pedofilu czy jakoś tak jest na yt także odsyłam zainteresowanych. W filmie tym jednostki skrajnie zdeprawowane tj mordercy czuły się w obowiązku zakatrupić gwałciciela dzieci ba czuły, że ich czyn jest niewspółmierny do czynu takiego gwałciciela. ok możemy to rozłożyć tak -dobry -zły dalej możemy iść w charakter -praworządny dobry -praworządny zły -praworządny neutralny -chaotyczny dobry -chaotyczny zły -chaotyczny neutralny kim jesteś?
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

ura bura napisał(a): zachęcam do lektury blogu Pana Gwiazdowskiego z centrum im. Adama Smitha na temat 500+, trudno go posądzić chyba o populizm czy socjalizm. Innych bredni szkoda mi czasu komentować, ktoś gdzieś coś usłyszał, coś nie doczytał, ktoś mu coś powiedział, połowy nie zrozumiał, ale rżnie eksperta. Albo ilość audycji albo jakość, wybór należy do Ciebie Iwelios. "Poziom wzrus" jak to pisują czasem w "internetach".
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

kingpin napisał(a): Najlepiej być ekspertem od czegoś czego nie widać :) Nie rożnicie się niczym od klechów.
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Judgement1 napisał(a): Jeszcze w latach dwudziestych XX wieku Francuzi wykorzystywali do budowy dróg termity, które robiły to błyskawicznie. A same termity można uznać za urządzenia techniczne tyle, że zbudowane z materiałów biodegradowalnych po których nikt nigdy nie znajdzie pozostałości. Podobnie było w innych dziedzinach: gołębie zamiast listonoszy, foki zamiast nurków, dżdżownice zamiast nawozów, konie zamiast aut, psy zamiast ochroniarzy... Może kiedyś ludzie byli na tyle trzeźwi, żeby nie robić gór śmieci tylko po to, żeby uzyskać identyczny efekt pod każdym względem wykorzystując materiały występujące na wyciągnięcie ręki w naturze.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

YUBY napisał(a): Dla zainteresowanych audycja Video na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=xZWODQ58XtA&l ist=PL_kSJWab7KqE8BKa1PRT JuVaEypsaw-tZ
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

san napisał(a): Najpierw mówisz o chinach i miliardach, a potem na mój komentarz jedyne co o chinach zauważyłem to to: "Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają." Kolejne mity: "Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia)" Wiki: "Wyroby wykonane z przetopionego bazaltu mają twardość ok. 8,5 w skali Mohsa" Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!? Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu który zastyga jako jednolita konstrukcja a nie układanie klocków bazaltowych. Pomijam to że skąd wiadomo gdzie miał być umieszczony? Jakoś oznaczyli przy budowanie A do A, B do B? Czy coś? Czy ktoś tylko wymyślił na potrzeby książki a bo mu się tak spasowało to niech będzie że miał być tu, a tymczasem to mógłbyć kloc na bodowle obok do której zabrakło surowca lub inne czynniki i zwyczajnie nie dokończono. Znowu już mówiłem ta precyzja nie ma żadnych dowodów że pomiarów które mówią o precyzji dokonano w momencie budowy. Po tylu latach całość sama z siebie sie zlewa w całość. Tak samo diament po iluś latach z niczego robi sie diamentem bo wszystko się zlewa w całość i odpowiednio twardnieje. Nie ma to jak dorabiać mity które można bardzo prosto wytłumaczyć.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

yuby napisał(a): W audycji jest wyraźnie powiedziane jaka technologia została ,,użyta". Choć wspólnie można śnić i bez tego narzędzia. Kwestia treningu, yuby
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

user666 napisał(a): Hej. Ciekawa audycja. Może trochę technicznie. Proszę następnym razem ściszyć podkład i podgłośnić mikrofon.
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

Lex napisał(a): Czy wspomagaliście się jakimiś substancjami ?
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

YUBY napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=2MsiBaoPHcc
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): @Mehran Keshe ok. dziś są budowle ważące setki tysięcy ton, ale z betonu. Starożytne cywilizacje robiły je z bloków skalnych bardzo dużych, precyzyjnie, uważam, że maszynowo i technicznie obrobionych (w nieznanej nam technologii). Świadczy to o tym, że mieli z tym problemów i dlatego mogli swobodnie układać precyzyjne budowle z tak dużych i twardych obrobionych bloków skalnych. Takich budowli, mimo upływu tysiącleci, wojen, kataklizmów klimatycznych, jest bardzo dużo. Ilość świadczy także, że nie mieli z tym większych problemów. Nie mieli, bo mieli technologie. Skala i precyzja wykonania (np. roztapianie krawędzi i dopasowywanie bloków skalnych jak plastelinę) skłania do wniosku, że dziś nie bylibyśmy w stanie tego powtórzyć. Ale, zgoda, jest to dyskusyjne. Zapomniałem jeszcze o wielkich posągach wyciętych z jednego kawałka twardej skały, przetransportowanych, precyzyjnie obrobionych i do dziś nieziemsko pięknych. Posąg boga Ra (według innych faraona Ramzesa II) w Ramesseum w Egipcie: granit, waga 1000 ton, postument 750 ton. Jak go wycięto, przetransportowano i ustawiono na postumencie, bez techniki, technologii? Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton. Tego nie transportowano, ale jakoś go wycięto. I inne. Poza budowlami są i inne potwierdzenia, dawnej technologii, jak starożytne mapy, opisy w tekstach, rysunki techniczne zachowane tu i ówdzie na kamieniach i w tradycjach starożytnych (symbole). Oczywiście wszystko to można interpretować jako religijne bajania i halucynogenne wizje. Ale już niklu, nie da się roztopić gorliwością religijną, ani tripem po grzybach, 1000 tonowego bloku też nie przeniesiesz w ten sposób.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Mehran Keshe napisał(a): Brazylia nie jest 4 gospodarką światata i szybko się nia nie stanie, pod żadnym względem ani PKB nominalnego ani parytetu sily nabywczej, ani PKB per capita, ani nawet pod względem wzrostu czy spadku PKB
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mehran Keshe napisał(a): ja po prostu nie wierze w te bzdury, że obecnie nie ma technologi aby zbudować te starozytne budowle, oczywiście w starozytnych czasach takie budowle to nie lada wyzwanie, ale nie obecnie "Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg?" obecnie nie przewozimy tak ciężkich bloków gdyż mamy nieco inne technologie budownictwa dzięki wykorzystaniu np betonu i stali cała konstrukcja moze być znacznie lzejsza a równie wytrzymała Sam beton i stal zuzyty do zbudowania Bjur Khalifa waży ponad 900 tysięcy ton a jest to obecnie jednolita struktura udzwig Liebherr LTM 11200 - wynosi 1200 ton, gdy wezmiemy 4 takie maszyny mamy udzwig ponad 4000 tysiace ton, myslę również że budowa maszyny o znacznie większym udzwigu nie stanowiłaby zadnego problemu (w obecnej chwili maszyny o tak wielkim udzwigu nie są raczej do niczego potrzebne) obecnie np włoski marmur rozsyłany jest statkami po całym świecie, więc chyba transport obecnie równiez nie stanowi problemu, największe kontenerowce przewożą ponad 12 tysięcy kontenerów jednocześnie wycinanie rówków 6 milimetrowych, grawerowanie czy inne cuda również chyba obecnie nie stanowią problemu, podpowiem że ścieżki w procesorach mają odległości 1/100tysięcznej milimetra, a w laboratoriach tworzy się struktury z pojedyńczych atomów obróbka najtrwalszych materiałów choćby takich jak diament w dzisiejszych czasach też nie stanowi najmniejszego problemu obecnie uzyskanie temperatury 1450 stopni też nie stanowi najmniejszego problemu, w reaktorach fuzyjnych dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego uzyskuje się temperatury rzędu 100 milionów stopnii zródło wikipeda
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Jaknajlepiej napisał(a): Dziękuje za tę relację. Mam podobną wizję tego jak wygląda natura rzeczywistości. Te bąble kreacji każdej świadomości, iluzje, fraktalna natura rzeczywistości, moc skupienia i intencji jako podstawowej formy nawigacji tamże. Proszę o informacje co to za muzyka w tle? Bardzo klimatyczny utwór do podrozowania :) pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

elton napisał(a): Jedyne co wywnioskowałeś z powyzszego tekstu to to, ze Boy byl pedalem?
(komentarz do artykułu Franek Kluski)

clearsky napisał(a): "Matrix to my sami " - można z grubsza tak to określić :-). Ponieważ na tym świecie używa się do komunikacji myśli, słów, pewnych ideii, koncepcji jesteśmy skazani na posługiwanie się tymi narzędziami. Jednak tak naprawdę musimy osiągnąć poziom " sprzed myślenia", gdzie znikają wszelkie idee. Dopiero w tym stanie dostrzeżemy rzeczy takimi jakimi są i rozpoznamy kim jesteśmy. Kiedy rodzimy się na tej planecie, nie przychodzimy z dokumentami wystawionymi na jakieś imię i nazwisko. Dane te są jedynie sztuczną formą identyfikacji nas w społeczeństwie. Nawet nie jesteśmy ludzkimi istotami, gdyż to równiez jest jedyne określenie powstałe z myślenia i tworzenia nazw. Słońce nie nazywa siebie Słońcem, ptak ptakiem, kot kotem, kamień kamieniem, a drzewo drzewem. To my nadaliśmy wszelkiej formie, zjawiskom i wszelkim istotom nazwy i określenia. To wszystko pierwotnie nie istnieje. Dodatkowo, kiedy próbujemy opisać siebie samych również posługujemy się masą tworów myślowych, które wcale nie wskazują na prawdę, lecz są jedynie iluzją na nasz temat. Nawet jeśli odrzucimy materialistyczne postrzeganie świata i zajmiemy się rozwojem duchowym , praktyką duchowym nadal obracamy się na gruncie pewnych koncepcji. Owe koncepcje pochodzą od innych ludzi wysokiej klasy ( wielcy nauczyciele ludzkości np Buddha, Jezus, Lao Tsy i inni...), innych istot o wysokiej świadomości, lub to my sami je tworzymy.Jednak tworzenie koncepcji, ideii to tylko zasilanie przestrzeni iluzjami, które pierwotnie nie istnieją, a są jedynie sztucznym zasobem matrixa. Dlatego tak ważne jest by uwolnić się od wszelkich obciążeń - zarówno świata spraw doczesnych, jak i iluzji świata duchowego. Występuje tutaj pewien paradox, że aby stać się prawdziwie wolną istotą na pewnych etapach musimy stosować narzędzia, które nas zniewalają. Samo stosowanie ich, jeśli robimy to świadomie nie jest takie groźne,lecz przywiązywanie się do nich może stwarzać istotne problemy. Wszelcy mistrzowie, którzy pojawili się na tej planecie stosowali słowa do nauczania i przekazywania odwiecznych prawd, kosmicznych prawideł. Jednak ostatecznie nie da się być mądrym mądrością innych, tak jak nie da się zaspokoic głodu czytając książkę kucharską. Czyjś pełny brzuch nie zaspokoi naszego osobistego głodu. Dlatego wszelkie nauki podlegają weryfikacji i ostatecznie muszą się stać elementem naszego osobistego doświadczenia.Ponieważ prawda o nas samych jest poza słowami i poza ideami, każda próba opisania tego będzie niedoskonała, a zasadniczo będzie kłamstwem o nas. Oczywiście bywa tak, że wielu ludziom wystarczą takie idee, a niektórzy nawet uzależniają się od kłamstw. Bo tak im wygodniej, bo czują się komfortowo i bezpiecznie, bo wcale niczego innego nie potrzebują...a co gorsza może im się wydawać, że wiele już wiedzą i wpadną w sidła dumy i pychy. Nasza prawdziwna natura jest jednak trascendentna i wymyka się wszelkich próbom intelektualnego opisu, intelektualnej spekulacji. Nawet najwięksi filozofowie i najwięksi mistrzowie nie są w stanie nam pomóc, zwłaszcza za pomoca słów. Dlatego nasza praca oznacza jedno - odrzucić wszelkie koncepcje i sięgnąć tak głęboko jak tylko się da. Wtedy staniemy się panami własnego życia - wolnymi istotami :-).To wszystko co napisałem powyżej nie ma nas uczynić bezmyślnymi, nieczułymi, pozbawionymi wrażliwości istotami. Wręcz odwrotnie - dopiero wtedy wszystko stanie się jasne, a zatem każde nasze działanie będzie bardzo jasne. W tym stanie nasza świadomość będzie nie tylko silna, uważna, skoncentrowana, zdolna do kreatywnej aktywności, pełna energii, mądrości i współczucia - ale dodatkowo owe atrybuty będzie w stanie wykorzystać dla pożytku tej planety i wszystkich zamieszkujących ją istot. Nasza substancja, substacja wszystkich wszechświatów i substancja niezliczonej ilości istot jest dokładnie taka sama. Mamy związki z całym kosmosem i ze wszystkimi sferami egzystencji - czy to na planie materii, czy w sferach subtelnych. Ufoludek, krasnoludek, anioł, czy demon, ptak, czy lew, dobry człowiek, zły człowiek - wszyscy jesteśmy połączeni nieskończoną ilością linków.Kosmos jest naszym domem, a wszelkie istoty są naszą rodziną. Świadomość tego zbuduje w nas wiarę w siebie i odwagę, a wszelkie przeszkody nie będa nam straszne. Tego wszystkiego nam życzę, nie tylko na Nowy Rok, który nie jest nowym rokiem, bo kto by tam przejmował się czasem w obliczu nieśmiertelności i nieskończoności :-). Kłaniam się nisko :-).
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Platforma w Baalbeku w Libanie: powierzchnia 47 hektarów, w północno-wschodnim narożniku ułożono bloki o wadze ponad 500 ton, w zachodniej ścianie bloki o wadze kilkudziesięciu ton na na nich warstwę bloków o wadze ok. 600 ton, i jeden ogromny narożnik , ścięty ukośnie o wadze ok. 1000 ton; dopiero na tych blokach na wysokości 8 metrów, ułożono w murze 3 bloki, o jednakowej wadze ponad 1000 ton. Wszystkie bloki są równo wycięte, dokładnie obrobione, wyrównane oraz precyzyjnie dopasowane krawędziami z dokładnością 0,2 0,5 mm. 2 km od platformy znajduje się kamieniołom z dwoma największymi obrobionymi blokami kamiennymi, jedne jeszcze nie odcięty od podłoża waży ponad 14000 ton, drugi cały wycięty i w kilku miejscach dopasowany z mechaniczną precyzją do miejsca gdzie miał być umieszczony, jest niemal tak samo ciężki. Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg? Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia): 21 m i 160 ton, 24 m i ponad 200 ton; stla przewrócona 33,5 m i 500 ton (również bazalt te same precyzyjne wycięcia); w promieniu 500 km nie ma kamieniołomu z bazaltem. Tiwanaku w Boliwii: bloki z andezytu od 100 do 150 ton, kamieniołom z andezytem znajduje się w odległości 60 km. Puma Punku w Boliwii: platforma z płyt andezytowych o wadze 500 ton. Bloki stojące andezytowe i diorytowe gładkie, maszynowo wycięte rowki na całej ich długości o szerokości 6 mm, z wywierconymi otworami co 28 mm, łączone klamrami o kształcie dwuteownika ze stopu miedzi, niklu, arsenu, krzemu i żelaza. Nikiel topi się w temperaturze 1450oC. Cuzco w Peru, Petra w Jordanii, piramidy w Egipcie: Wielka w Gizie, Druga i Trzecia w Gizie, w Abud Roasz, Łamana i Czerwona w Dahszur, w Mejdum Wielka w Gizie liczy 2,5 miliona sztuk bloków o wadze 2 2,5 ton każdy; bloki w niższych rzędach Drugiej Piramidy ważą ponad 200 ton, a Trzeciej ponad 300 ton. Świątynia Granitowa w Gizie bloki o wadze 100 i 200 ton, dopasowanie 0,2 0, 5 mm. Świątynia bogini Hathor w Denderze w Egipcie. W końcu Wielka Piramida w Xian w Chninach, z kamieniołomem 30 km od niej. Ponoć część chińskich piramid jest usypana z ziemi, budowali je cesarze na wzór tych starszych z bloków kamiennych (np. Shao Hao) i z cegieł. Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają. Indie Świątynia Brihadeśwara w Tańdźawur: 83-tonowa kopuła granitowa na wysokości 67 m. Kamieniołom odległy 80 kilometrów. Świątynie bazaltowe w Indiach: Adźanta i Elura: 34 świątynie wycięte w bazalcie- usunięto 2000000 ton skały bazaltowej i przeniesiono, nie widomo gdzie? Penie 2000000 niewolników kuło dłutami 1000 lat i to jak precyzyjnie, i bez łożysk. Świątynie boga Wisznu w Angkor Wat Kambodża, kamieniołom 40 km, dżungla, drogi rozmokłe, kompleks świątyń ogromny, precyzja wykonania również. Platforma w Jerozolimie (tam gdzie stała świątynie zbudowana przez Salomona) w jednej ze ścian jest blok ważący 628 ton, jest też kilka lżejszych po 600 ton. I wiele, wiele innych budowli. Kamienna infrastruktura zaawansowanej technicznej cywilizacji starożytnej: ponad miliard ton kamiennych budowli. Źródło: Janusz Bieszk, Cywilizacje kosmiczne na Ziemi, s. 79.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

gfdggh napisał(a): Tu akurat niema nikt nic dogadania oprócz tych 13 letnich osób. Jeśli mają potrzeby seksualne i odwagę to nikt ich nie upilnuje. Za moich czasów 6 klasa podst. Pamiętam że już wtedy zaczynano.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

san napisał(a): Skąd ten miliard wydobycia? Miliard wydobycia to kwestia semantyki. Np. wydobyto tysiące zapałek (to nic że z jednego drzewa). Dodatkowo może być to mylące bo może sugerować że ktoś wydobywał (zamiast wydobycia klocka kamienia z głazu na zasadzie obróbki tego głazu) jakiś kamień kopiąc skałę od spodu co byłoby absurdem. Zamiast miliadra wydobycie spada do kilku setek, bo reszta to dłutowanie, szlifowanie jako uzyskanie danego kamienia itp. można to nazwać wydobyciem, ale stawianie przy tym miliarda jest dość śmiałe. Tak samo śmiała teza o bezproblemowym transporcie. Skąd setki kilometrów? Duża część nie mogła być dłutowana obok (kilka, kilkanaście km.)? Chyba że zrobiono 400 piramid z jednej góry. Zachowały się informacje sprzed tysięcy lat o niby ówczesnej precyzji a nie zachowała się informacja jak to zrobiono, to ciekawe. W sumie nie jest ciekawe bo odpowiedź jest w tym samym zdaniu otóż materiał jest taki a nie inny że po tak długim czasie jest jak jest, i dorobiono do tego mit precyzji. Meh "proszę wymień choć jedna budowlę której nie można wybudować bez bardziej zaawansowanej technologi niż obecna" To też kwestia semantyki, może chodziło o planete :D
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

arb1 napisał(a): Klod jako miłośnik nie białych ras musi jakoś zracjonalizować sobie to co się dzieje na świecie i wmawia sobie, że wszystko co złe to wina białego człowieka.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

S napisał(a): Całkiem naturalna i ciekawa audycja. Uważam, że jak na pierwszy sezon to jest ok. Natomiast, chłopy pańszczyźniane, które 100% krytykują to oni sami powinni być bardziej kreatywni, a nie tylko powtarzać to co ktoś już napisał lub powiedział. Proste?
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Wszystkich newsów w bazie: 13456, obecna strona 1, ilość stron 34

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2017 by Radio Paranormalium :: Powered by Marek Sęk "Ivellios"