[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!
http://www.actum-finanse.pl/oferta/pozyczka-zabezpieczona-przewlaszczeniem-nieruchomosci


Serwer radiowy zapewnia


Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Wyświetlam najnowsze 400 komentarzy
SkrzydlatyŻmij napisał(a): Z tą podatnością na hipnozę to Milton Hyland Erickson miał inne zdanie niż Sebastian P-ń, podobne jak autor książki: jeśli człowiek wie, że jest hipnotyzowany to może się przeciwstawić, jak nie wie o tym (omija się mechanizmy obronne) to dobry hipnotyzer zahipnotyzuje każdego. Erickson ponoć mówił do ludzi na sesji: nie hipnotyzuję cię, bo jesteś niepodatny, ciebie nie można zahipnotyzować, rozluźnij się pogadajmy na trzeźwo o tobie... i klienta wprowadzał w trans hipnotyczny. A wiedza (metody) fachowców w służbach może być jeszcze inna (dalej posunięta) niż Ericksona.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

sajfer napisał(a): @clearsky "Nasze ciała otrzymują życie ze środka nicości, istnienie tam gdzie nic nie ma jest sensem frazy. Forma jest pustką. Fakt, że wszystkie rzeczy są tworzone przez pustkę jest sensem frazy - Pustka jest formą. Nie powinno się myśleć, że są to dwie oddzielne rzeczy." Bushid
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): j/w :)
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Sebastian P-ń napisał(a): marcin@ Całkowicie się z tobą zgadzam. W Naszym kraju najbardziej podatni na sugestie i hipnozę są czytelnicy Gazety-W i widzowie TVN24 itp. Łykają wszystko co im na tacy podadzą, tak jakby nie potrafili samodzielnie myśleć. Ludzie z zamkniętym umysłem są najłatwiejszym celem służb specjalnych i nie tylko...
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

marcin napisał(a): Hej. Według mnie czym bardziej świadoma, mysląca osoba, tym bardziej odporna. Więc, wiedza jest lekarstwem na hipnoze. Czym bardziej otępiały jesteś, tym bardziej podatny na hipnoze.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

azes napisał(a): Ja, Ołówek Leonarda Reada wspomniany na początku audycji: https://www.youtube.com/watch?v=VoTZucEkFy0
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

clearsky napisał(a): sajfer --- Nasza natura nie jest niczyim tworem. Dokonywanie manipulacji na poziomie materii, biologii, DNA, to nie jest kreacja świadomości, czy ducha/duszy. To jest jedynie tworzenie pewnego naczynia dla owej świadomości. Zatem jeśli dawni genetycy bawili się w tworzenie organizmów, ciał, to robili to wyłącznie na poziomie czystej techniki- materii. Nie są w stanie kontrolować sfer subtelnych i posiadać jurysdykcję poza światem materii. Dlatego jedna sprawa to tworzenie organizmów, ale kto korzysta z tych organizmów,jakiego rodzaju świadomość, o jakiej klasie, to już inna sprawa.Świadomość dostosowuje się do naczynia, zatem kiedy wcielamy się na przykład na tej planecie, jesteśmy niejako zmuszeni korzystać z przymiotów tych ciał na każdym pozomie. Energetycznym, emocjonalnym, biologicznym ( np sprawność naszych mózgów ), na poziomie zmysłów ( np nie mamy tak wyostrzonego węchu, wzroku, czy nie posiadamy radarów, czy echosond jak niektóre zwierzęta) i generalnie musi zmagać się z pewnymi niedoskonałościami tych organizmów ( np choroby, czy też sama długość życia, lub podatność tkanek na uszkodzenia i dosyć mizerna regeneracja ). Dlatego czy nasza natura jest krwiożercza, czy mądra i współczująca to nie jest "zasługą" kosmitów. Na tym swiecie rodzą się różni ludzie, zarówno wysokiej klasy nauczyciele duchowi, ludzie o bystrych umysłach i dobrych sercach, ludzie pospolicie przyzwoici, ale także degeneraci, zwyrodnialcy,sadyści, czy istoty bardziej o zwierzęcej, czy nawet demonicznej świadomości, które często sprowadzają na ten świat chaos, cierpienie i krew. Ufoludki byli niczym krawiec,lub szewc. Tworzyli jedynie ubranie i buty, nie tworzyli świadomości. Jako istoty duchowe korzystamy jedynie z ich "produktów", ale Oni nie są naszymi stwórcami. Oczywiście świadomością, umysłem można manipulować, sterować, sprowadzać na manowce, wzbudzać pewne poglądy, opinie i emocje.Na poziomie spraw doczesnych i układów społecznych nazywamy to na przykład socjotechniką, czy inżynierią społeczną. Ale drogi duchowe również bywają kręte i nie są wolne od zwodzących istot. Do tego koncepcja iluzji typu matrix, chociaż takie pojmowanie świata jest obecne od tysięcy lat w duchowych naukach i wcale nie zaistniało wraz z popularnym filmem. Zatem nasza ludzka praca uznacza uwolnić się od tych niedoskonałości, słabości, iluzji i stać sie prawdziwie wolną istotą. W gruncie rzeczy jest celem naszego pojawienia się tutaj.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Ciekawy napisał(a): Z przyjemnością wysłuchałem polecanych przez p. Marka Żelkowskiego na jednej z debat felietonów p. Żwikiewicza, ale ta audycja to wyjątkowy smakołyk i od teraz obowiązkowa pozycja w moim terminażu radiosłuchacza. Ps. wszystko super, tylko za krótko.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

nik napisał(a): pod warunkiem za zaakceptuje to pan cieliebaś
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): najbardziej mnie rozwala wiara w to, że nasza krwiożercza natura to dzieło kogoś z zewnątrz...jak zwykle szukanie winnego gdy sami nim jesteśmy eh cały człowiek:) Po za tym debata jak zwykle na wysokim poziomie. Szkoda, że zabrakło chrisa, mam nadzieję, że na następnej debacie się już pojawi..
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): olej palmowy używa się w każdej fryturze przemysłowej ze względu na niską cenę i dobrą wydajność (punkt dymienia ok 200 stopni prawie jak smalec, ktoś kto robił trochę w Polskim gasto doskonale wie, że prawie nigdzie nie wymienia się takiego oleju codziennie a dopiero gdy frytura dymi i jest całkowicie przepalona) i to jest syf najgorszy a nie tam jakaś nutella, o wiele większy syf jest w rafinowanej margarynie, masmixach itp, którymi przeważnie smaruje się chleb bo jest tanio i nie twardnieje. Po za tym każdy tłuszcz zwierzęcy w tym smalec jest w każdym wypadku zdrowszy od roślinnego.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): http://www.paranormalium.pl/1873,sluchaj Polecam, audycja z Justyną Sochą - STOP NOP
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Gacek napisał(a): Super sie zapowiada. Dzieki Ivelios
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Yuby napisał(a): W audycji wyraźnie jest powiedziane że nie chce robić audycji o Keshe i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Podkreślilem aby używać mózgu. Audycje Cloud i Krawxa dalej są na chomiku i nigdy nie usuwałem. To jakieś pomówienia. Po prostu nie zawsze na bieżąco uaktualniam. Sprawy Kaoitan~Cloud~Krawiec to nie moje sprawy. Oficjalnie nie wiem o co im poszło i nie wnikam.oficjalnie Michał nadaje w RDT i nie prosił mnie abym go usunął. Dlatego kontent jest w folderze radia a nie już pod szyldem RNF. I jeszcze jedno: audycja jest relacja i próbą wymiany doświadczeń a nie pewną pewnością. Dzięki za komentarz yuby
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Świetna audycja! Polska - najwyższa liczba szczepionych dzieci w Europie, najwięcej szczepień i dodam: największa liczba inwalidów (16 % w Polsce, średnia w Europie 10%). Ponoć rządzi nami obecnie katolicka, narodowa, prorodzinna prawica, przez ich ustawy (przymus i ilość szczepień) za 60 lat większość Polaków będzie bezpłodnych (czym doprowadzą ten Naród do zagłady), pomijając resztę chorób. Wszystkiego najlepszego dla Justyny!
(komentarz do audycji XII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Może ten olej palmowy w Nutelli jest ratyfikowany i utwardzany, wówczas będzie szkodliwy, na etykiecie i w Wikipedii, pisze jedynie "olej palmowy". Lepiej nie jeść słodyczy w ogóle, ale nie sądzę, żeby Nuttella była gorsza od większości słodyczy na rynku, powiem, że wydaje mi się lepsza. W szkodliwość tłuszczów nasyconych nie wierzę, a szczególnie w ich rakotwórczość, wprost przeciwnie wierzę, że leczą wiele chorób i są zdrowe. Natomiast nie powinny być przetwarzane (np. utwardzane, ratyfikowane, przetapiane w wysokich temperaturach), gdy się utleniają to i rzeczywiście rakotwórcze są, choć te nienasycone, jeszcze bardziej, bo się silniej utleniają (lekcje chemii się kłaniają).
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Cieszę się, że mogłem przesłuchać tę audycję. Dziękuje Wam za to Panowie i przesyłam energię bezwarunkowej miłości która da Wam moc i otwartość w dalszych eksploracjach.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

Mehran Keshe napisał(a): Chciałeś także negatywnych opinii, proszę bardzo... Intro, wstęp (jak zwał, tak zwał) ciągnie się tak długo, że wywołuje to aż irytację. 10 minut czekania żeby usłyszeć głos prowadzącego audycję? Sny, które opowiadasz są może ciekawe, ale głównie dla samego śniącego, ciężko mi uwierzyć, że kogoś zainteresuje jakaś historia o tym, że facet spotkał psa i go kopnął. Mało interesująca historia bez morału, ciekawego scenariusza, zwrotów akcji, barwnych postaci... Co w tym ciekawego? Potem dłuuuuugie zachwyty nad Tomkiem, dziękowanie Ivelliosowi, znowu zachwyty nad Keshe, zapowiadanie czego to nie zrobisz w przyszłości. No ok, wszystko można zrozumieć, ale... tyle czasu? Sekciarski nieco klimat, przez to wspominanie o hejcie na Keshe. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chyba chcesz się od takich osób odcinać, likwidując z chomika nagrania Kloda, Nocne Radio? Bo tych ludzi nie ma w RNF i chcesz się Tomkowi przypucować? Później, mimo wielu zapowiedzi i planów i tak okazuje się, że zaraz po wystartowaniu jedziesz na długi urlop. Zaproszony gość zahukany i nie mający zbyt wiele do powiedzenia, raczej wysłuchiwał twojego monologu. Zbyt dużo przerw muzycznych. Pod koniec, jak sobie leżałem na fotelu, to musiałem wstawać i ściszać, bo jakieś kosmiczne wiertarki zapodałeś. Zaraz po tej przerwie muzycznej powiedziałeś dwa słowa i... znowu muzyka. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego. Na razie to wygląda trochę jak laurka dla Tomka z RNF i audycja dla ludzi tylko z tego hermetycznego grona, czyli upalonych fantastów, lubiących ględzić o wszystkim i o niczym.
(komentarz do audycji Czas Snu #002)

totik napisał(a): najsampierw wkuć do łba elemntarną wiedzę pózniej ją szlifować by nabrała wartości ale to dalekie do realizacji,lepiej naczytać sie błota z internetu by ogłaszać światu jaki jam to mędrzec.Dramat autorze tego czegoś.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Z mojej perspektywy w debacie za dużo odwołań do teorii innych (Sitchin, Deniken, ...) a za mało własnych odczuć i przemysleń. Panowie, jeżeli jest Was kilku i dodatkowo możecie wspomagać sie słuchaczami to proponuję analizę wykluczającą poszczególnych hipotez przez co dojdziecie do tych najbardziej prawdopodobnych. Chylę czoła przed erudycją i błyskotliwością umysłu Pana Edka. Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

sajfer napisał(a): a ja lubię audycje mapeta o ile się za bardzo nie spizga i nie zaczyna bredzić o aminokwasach i cudownościach maggravów nadal robi całkiem sensowne audycje i całkiem dobrze się go słucha
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Sebastian P-ń napisał(a): Nowa książka lektury paranormalne zapowiada się wyjątkowo ciekawa a nawet z dreszczykiem. Jeśli chodzi o zahipnotyzowanie ludzi jest jakiś procent populacji odporna na wszelką hipnozę, jest to około 10%, których nie można wszelkimi metodami wprowadzić żadną hipnozę, tak że nie wszystkich. Czekamy na kolejne odcinki lektur paranormalium z niecierpliwością i z podnieceniem.
(komentarz do audycji Odc. 214 Służby specjalne RP czy mafia)

Mehran Keshe napisał(a): Ciężko zgromadzić wokół siebie zespół, jak się wszystkich dookoła uważa za głupków i nikomu nie daje się dokończyć zdania. Fani Tomka! Nie przejmujcie się jednak, on się bardzo dobrze czuje w swoim własnym towarzystwie a o kręceniu druta może mówić latami! Nikt nie dzwoni? Jak to nikt! Jest przecież ten Tołdi co się chichocze po każdym zdaniu i zawsze przytakuje.
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

S napisał(a): Gdzieś we wszechświe jest istota lepsza od człowieka... Musi istnieć! Tylko czy, chce być nauczycielem? Trudno stwierdzić.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

mrolo napisał(a): pozbywałeś się ludzi i co banicja? Gdzie Velonek, Gdzie Krawiec, Gdzie Clode... chodzi o to żeby kapitan statku nic nie wiedział... błazen...
(komentarz do audycji 14 stycznia 2017)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie dziękuję za wspaniałą audycję, którą przesłuchałem dopiero dzisiaj. Ukłony dla Iweliosa za produkcję, wprowadzenie, zakończenie i tę pasującą jak ulał muzykę na końcu. Co do samej dyskusji to moją przemyślenia w trakcie jej słuchania prowadziły mnie do analogii do aspektów fraktalnych. Wątki rozmowy były ustalone zapewne przez Pana Marka ale prowadziły do zaskakujących odpowiedzi Pana Wiktora. Gdyby temat na początku mógł swobodnie być rozwijany to wnioski byłyby zapewne zaskakujące. Dlatego tez bardzo dobrze zrozumiałem Pana Wiktora, który pod koniec audycji skonstatował, ze chciał powiedzieć dużo więcej i szerzej. W trakcie słuchania Panów miałem bardzo ciekawe odczucia w kwestii natury rzeczywistości gdzie każdy z nas jest po części jej twórcą jak też odbiorcą tworzenia przez innych. Zaskakujące w tym, jak dzieła co po niektórych trafiają do szerszej publiczności. Tu pojawia sie pytanie czy też przypadkiem niektórzy oświeceni maja świadomość tego mechanizmu i wpływają na nasze wybory co do odbioru dzieł, które determinują taką a nie inną fraktalną ścieżkę naszej rzeczywistości. Pozdrawiam wszystkich w dalszych rozważaniach :)
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Szarak napisał(a): Tak, brakowało Chrisa, ale debata ciekawa. Zastanawia to, ze nauczyciele, w innych kulturach wynoszeni na piedestał (Azja) zostali u nas sprowadzenie do roli demonów (Henoch).
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

alepen napisał(a): Było by fajnie, jak by się spełniło.
(komentarz do artykułu Życie za 50 lat)

Ivellios napisał(a): Niestety nasza sól się mocno przeziębiła i dlatego Chris nie mógł wziąć udziału w audycji.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Krzysztof Rogala napisał(a): Wiadomo natomiast że nie istnieje coś takiego jak rozszerzanie wszechświata z powodu Wielkiego Wybuchu, galaktyki ciągle się "rodzą" a ich zarodnikami są kwazary. Wszechświat nie umiera poprzez rozszerzanie ale istnieje w nieprzerwanym cyklu przekształceń. Co udowodnił Halton Arp. Co daje nam pierwszą "odpowiedź" Nie mamy zielonego pojęcia o wieku wszechświata i jego rozmiarach. Jak to się mówi, wszystko po kolei ale najważniejsze że jest to dobry kierunek i jako jedyny logiczny wyjaśnia ufologię a konkretnie problem odległości i paliwa. Okazuje się że rzeczywiście odszukane wraki statków obcych były "puste" nie miały silników ani paliwa. Okazuje się że galaktyki tak jak i gwiazdy połączone są "autostradami" z plazmy niczym lampki na choince. Więc taki statek leci "w paliwie" jakby w przewodzie z plazmy. Pamiętacie mapę Betty i Barneya Hillów, obcy pokazali mapę gwiazd i połączenia szlaków. Pokazali model elektryczny. Kiedy grawitacja jest elektryczna to w kulistym statku wytwarza się przeciwny ładunek który zznoi działania grawitacyjne i tym samym siły bezwładności i wewnątrz takiego statku nie ma jakichkolwiek przeciążeń, może on się poruszać z gigantycznymi prędkościami wykonując dowolne ruchy np zakręt pod kątem 90 stopni i skakać jak piłka. Teoria Elektryczna. Dodatkowo prąd elektryczny podlega zasadzie kwantowosci, taki statek może rozwijać gigantyczne prędkości wielokrotnie przekraczając prędkość światła.Odchodzi też problem komunikacji. Jedna teoria stanowi rozwiązanie wszystkich ufologicznych bezsensownych dywagacji o tym skąd pochodzą Obcy...MOGĄ Z KAŻDEGO MIEJSCA. Wszystkie efekty uboczne jak jonizacja, świecenie, to efekty plazmy. W wielkim skrócie. Mało tego łatwo mogą znikać tzn to efekt działania kompresji magnetycznej i powoduje że statek znika, choć fizycznie jest ale przestaje odbijać światło co udowodnił inż. Nasa David Sereda. Także mniej artykułów o demonach do Egzorcysty a więcej nauki fizyki i teorii elektrycznej wszechświata a może czegoś się nauczycie.
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

nik napisał(a): tematy juz od kilku debat powielane tez olałem.
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Olej palmowy jest zdrowy (jest to tłuszcz nasycony, nie jest prawdą, że taki tłuszcz szkodzi, taki tłuszcz jest bardziej energetyczny i nie utlenia się tak mocno pod wpływem wysokiej temperatury). W Tajlandii np., ludzie niemal codziennie jedzą olej palmowy i są szczupli oraz zdrowsi niż Europejczycy. Nutella ma cukier w sobie, ale jest też robiona z prawdziwych orzechów laskowych, jest to słodycz z wyższej półki, jeśli już jeść jakieś słodycze to: nutellę, MM-sy, czekoladę deserową Wedla, chałwę.
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

guest napisał(a): Debata bez Chrisa jest jak zupa bez soli.
(komentarz do audycji 64. Debata Ufologiczna Online: Nauczyciele z kosmosu)

Foster napisał(a): Byli "Bogowie z kosmosu" teraz jest temat "nauczyciele z kosmosu". Nuda.
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

ura bura napisał(a): hm, mile zaskoczony jestem, pierwszy raz od bardzo dawna tutaj, niepamiętanie o co komon u Aldisa w Helikonii(debaty) zapomniane niniejszy zostało;p Tak trzymać, czekam na drugą część, pazury po łokcie poobgryzam.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

szyderca napisał(a): Jak na razie teoria Elektrycznego Wszechświata jest jedną z najlogiczniej tłumaczących model naszego wszechświata teorii ale ciągle nie znamy początku czyli impulsu,który by tłumaczył z czego powstała ta elektryczność bo obecne tłumaczenia do mnie nie przemawiają.Teoria bardzo logicznie tłumaczy nasz wszechświat i jego funkcjonowanie natomiast jak dla mnie nie potrafi opisać początku, tej pierwszej iskry
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

szyderca napisał(a): Właśnie odsłuchuję audycję z 13 i słucham że Nutella jest niezdrowa bo zawiera olej palmowy,może i tak ale czymże jest niewielka zawartość oleju palmowego w Nutelli w porównaniuz olejem na którym smaży się frytki.Przecież tzw. frytura czyli olej do smażenia frytek to olej palmowy, który ma wyższą temperaturę smażenia i nie pali się jak np rzepakowy dlatego stosowany jest w gastronomii i jeżeli już się czegoś czepiać to bardziej właśnie tego, a nie surowego, i to właśnie taki może uszkadzać komórki,nie czepiajmy się nutelli jednocześnie obżerając się frytkami,pozdrawiam
(komentarz do audycji 13 stycznia 2017)

Antares napisał(a): Audycja po prostu boska i nie chodzi mi o kontekst religijny czy paranormalny :-) Rzadko spotykana dziś kultura wypowiedzi i erudycja, jednocześnie lekkość i klarowność wypowiedzi. Da capo!
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

YUBY napisał(a): iDosery są w niektórych przypadkach lepsze od np: Hemi-sync, a zwłaszcza te na migrenę na przykład. No ale nie każdy lubi słuchać tylko pisku zmian częstotliwości dlatego wybiera hemi-sync z przyjemną muzczką i z lektorem. Testowałem obydwa kilka miesięcy i potwierdzam działanie.
(komentarz do audycji 12 stycznia 2017)

kić napisał(a): Szczerze, brawo :) Nie jest to audycja dla byle kogo, ale obaj panowie świetnie wypadli. W ogóle moglibyście dyskutować na każdy temat.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Setereb42 napisał(a): Genialna audycja z niecierpliwością czekam na następną.
(komentarz do audycji Bibliotekarium odc. 1)

Blom napisał(a): audycja nie działa :(
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Jesion32 napisał(a): Ja w sprawie tej zaleglej debaty 62 . A moje pytanie brzmi czy to nie tak naszej cywilizacji osiągnąć ten poziom zajęło 2000 tys lat . Sam ojciec pojo powiedział że na ziemi była już cywilizacja bardziej zaawansowana no choćby za to Wysztko odpowiedź była na dnie morza . Na księżycu i na zamarzientej krainie wiecznego lodu . No sam pomysł dla czego amerykanie tam mają Wojsko .
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

hr_pasztetov napisał(a): W ogóle kto powiedział, że istoty z innych planet, które mogą wyglądać zupełnie inaczej, muszą latać maszynami, które przypominają nasze samoloty. Pamiętam kilka relacji o spotkaniach z "obcymi-amebami", bez rąk czy oczu, które tez według świadków latały spodkami, choć nie wiadomo, jak miały je zrobić.
(komentarz do audycji 63. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 2)

tak z obserwacji napisał(a): Stały Sceptyk ma się za osobę mającą bardzo wiele do powiedzenia. Dlaczego jest Stałym Śmierdzielem w każdej audycji? Jak ma tyle do powiedzenia dlaczego nie założy własnego "pierdzę-neguję" radia? Przecież jest zdania, że ludzie chcą go słuchać. No pomyślmy. A tym czasem SS weź na luz, poszukaj kolegów a nam nie przeszkadzaj. Wiecznie się wykłucasz, pogadaj z kolegami ;) Zakłucasz audycje, to już tradycja. Odpiernicz się i broń swoje tezy we własnym gronie, tych po Twojemu inteligentych. Choć pewnie grono znajomych masz dość autoograniczone. Pewnie do jednej osoby.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

Krzysztof Rogala napisał(a): do kogo to było cwaniaku ? Głupszy niż kto ? Niż H. Alfvén ? albo Wallace Thornhill ? Odezwał się gimbus internetowy. Człowieku, ty nawet nie masz pojęcia co przeczytałeś. Mądrzejszy niż noblista, ezoteryczna ciemna plazma.
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

Antares napisał(a): Brzmi smakowicie, zarówno sam cykl jak i jej premierowy odcinek. Nie mogę się doczekać!
(komentarz do newsa Bibliotekarium w Radiu Paranormalium)

Mikael napisał(a): Glupszy czlowieku jestes niz ci sie wydaje
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

Jaknajlepiej napisał(a): Panowie, czekam z niecierpliwością na nagranie waszej rozmowy bo w piątek nie będę miał możliwości słuchać Was na żywo. Życzę udanego dialogu na bezkresnych obszarach rozważań.
(komentarz do newsa Bibliotekarium w Radiu Paranormalium)

totik napisał(a): a kiedy odbedzie sie zalegla audycja 62 ? ile czasu potrzeba by ja nadać na nowo ???
(komentarz do newsa 64. Debata Ufologiczna Online)

Krowi napisał(a): Niektórzy nie lubią Stałego Sceptyka, a aj wręcz przeciwnie, lubię jak jest jakaś przeciwwaga. Ciekawie się wtedy słucha radia. Chyba warto poznać też argumenty sceptyków, czy już mamy wprowadzać cenzure? Moim zdaniem wszyscy mają prawo zadzwonić, można by jedynie wprowadzić jakieś ramy czasu antenowego dzwoniącego, ale nie cenzure!...
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

chrobacja napisał(a): A może Stały Sceptyk został tak zadaniowany? Dzwoni przecież USA. Może z Langley? ;-)
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

san napisał(a): Przestałem słuchać po kolejnych sugestiach że niby automatyczne auto byłoby gorsze od kierowcy. Tylko ciekawe kto np. uruchamia poduszke powietrzną, kierowca czy automatyka. No ale prowadzący często mówi o logice. Równie dobrze można by robić radio internetowe za pomocą gołębia pocztowego zamiast komputera.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

Himera napisał(a): Nawet jeśli nie ma ludzkiego mózgu to ma uczucia.
(komentarz do artykułu Chimery - kontrowersyjne krzyżówki ludzi i zwierząt)

Antares napisał(a): Niestety muszę się przychylić do powyższych opinii. Przesłuchałem "na dwa" dwie pierwsze godziny i już dłużej nie dałem rady. Przyznam szczerze, nie wiem co jest dalej, ale zwyczajnie nie mam ani siły ani ochoty aby to zgłębiać.
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

S napisał(a): Masz rację Kapitanie. Obecną sytuację w zachodnim świecie można podsumować tak: https://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs Poza tym sprzęt firmy Ap...e przynosi pecha.
(komentarz do audycji 7 stycznia 2017)

order napisał(a): Nikt nawet pytań już nie daje bo każdy wie, że i tak tylko macie swoje... Słuchacz widać jak ważny:/
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

speedwayer napisał(a): Nareszcie ! Swietna audycja! Stare, dobre, ciekawe TCh powróciły! Cieszy mnie to niezmiernie :) Dziwi mnie jedynie dwóch słuchaczy - stały sceptyk, który sam nie wie o czym mówi i czego broni. Odniosłem wrażenie że od kilku słuchowisk dzwoni tylko po to aby spierać się z Michałem i sam mota się w swoich myślach. Drugi dzwoniący który mówił że sam malu jakieś małe dziewczynki - kolejny prowokator... Brak słów na takich... Swietnie rozklepał Claude kwestie pedofilii i mam nadzieję, że temat będzie powracał! Jest szokujący i wsrętny, ale pora by ludzie dowiedzieli się o co kaman w dzisiejszym świecie. Gdy mówię znajomym, rodzinie o pedofilii elit kręcą nosem z niedowierzania i nie chcą dopuścić tej wiedzy do siebie, nie chcą zaburzyć sobie postrzegania rzeczywistości. W końcu powiedzienie "im mniej wiesz tym lepiej" nie jest takie głupie... Po pizzagate chce się żygać, a jak dodamy do tego, że zamieszani mogą być w to sataniści i najwyżsi władzą ludzie, to fakt - zaczynam się bać! Pozdro i dzięki raz jeszcze! Wróciłeś na dobre tory Michał! PS zaopiekuj się tylko swoją stronką ;)
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

speedwayer napisał(a): Kolejny raz Stały Sceptyk psuje audycje, już mam gościa dość! Michał, wywal frajera z anteny, bo się go już słuchać nie da... Poza tym, audycja powrócła na właściwe tory i znów jest dobrze i ciekawie :) Cieszy mnie to!
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

nema napisał(a): Stały Sceptyk (+kilku innych dzwoniących) pieprzy straszne farmazony - miks głupoty z naiwnością lub zwykły sabotaż mający na celu zaniżanie poziomu audycji, zniechęcanie słuchaczy, zabieranie czasu antenowego ...
(komentarz do audycji 6 stycznia 2017)

GVT napisał(a): ura bura ---- Gwiazdowski i Centrum im. Adama Smitha to nie są autorytety ani wyrocznie co do ekonomii ani tym bardziej do oceniania programu 500+. Wszyscy "eksperci" tej organizacji kreują antyspołeczną politykę gospodarczą. Więc daleko im do bezstronności i obiektywności.
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ivellios napisał(a): No tak, miałem wstawić newsa o apkach... dzisiaj się poprawię. Na Windows Mobile i Windows Phone wrzucałem ostatnio aktualizacje aplikacji + dorzuciłem apkę "Odtwarzacz Radia Paranormalium", wszystkie apki zawierają aktualne strumienie, więc powinno grać i buczeć że aż miło.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

bienias napisał(a): A kiedy jakas apka na windows mobile,bo obecna troche szwankuje
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Domyślam się że wymagało to wysiłku i ekwilibrysty dlatego i tak podziwiam i jeszcze raz dziękuję. Zaś co do clou to chodziło o to że takie rozwiązanie umożliwiałoby wygodne (duże litery) i w dodatku "jednopalcowe" śledzenie wątków na smartfonie. Pozdrawiam serdecznie!
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): "Podwójne życie Weroniki" [1991] reżyseria: Krzysztof Kieślowski, scenariusz: Krzysztof Kieślowski Krzysztof Piesiewicz; Muzyka: Zbigniew Preisner; https://www.youtube.com/watch?v=3rlgi0u3x_Q
(komentarz do audycji XIV Debata (nie)kontrolowana: Pytania niezadane)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton. Człowieku, spójrz na film, jak to jest wycięte. Myślisz, że ludzie z epoki kamienia łupanego nie mieli nic innego do roboty tylko całą kulę ziemską zastawiać precyzyjnie wykonanymi megabudolami, taszczyć 2000 ton przez 800 km, obrabiać, topić metale w temperaturach nieosiągalnych w piecach węglowych itd.? Łatwo to im szło, bo mieli technologię. To nie są jakieś zapisy (zawsze można powiedzieć, że ktoś zmyślał) tylko nauki techniczne, które dowodzą, że bez technologii było to niemożliwe. Czy nauka to logika, czy wiara? Wiara, że kiedyś technologi być nie mogło, bo nie i już (taki dogmat)? Kończę te wpisy, kto zainteresowany, są źródła. Dzięki szczere za kulturalną dyskusję, to trzeba docenić, w tym podłym świecie internetu. Co prawda procesory wykonujemy obecnie z dokładnością do kilku cząstek krzemu (są kilkucentumetrowe), ale nie setki metrów bloków skalnych, jak w starożytności. Nie stawiamy obecnie budowli, które przetrwają 12 tysięcy lat i pozostaną w pionie (poziomica), mimo trzęsień ziemi.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

AGA napisał(a): Witaj Mariuszu, Kilka lat temu poznalam pewna kobiete, ktora bardzo mi pomogla. Po jakims czasie okazalo sie, ze jest jasnowidzem i bioenergoterapeutka, ktora stosuje reiki poprzez masaz. Do dnia dzisiejszego trzymamy kontakt, mysle, ze byla moim przewodnikiem duchowym przez jakis czas. Niestety, od kilkunastu miesiecy nie nadajemy na tych samych falach. Czy uwazasz, ze moglam przejsc na wyzszy poziom energii, od tego na ktorym ona jest obecnie? Nie wiem dlaczego, ale przy kazdym spotkaniu wyplywaja tematy, na ktore mamy odmienne zdanie. Ona chyba nie potrafi zaakceptowac, ze ja mam wlasne zdanie, ze idde troche inna sciezka i ze jako uczennica poszukuje tez innych sposobow na moja energie. Sa to pytania na ktore poszukuje odpowiedzi od jakiegos czasu. W czerwcu mam przejsc inicjacje reiki przeprowadzona przez jej nauczycielke. Po prostu sama nie wiem, czy powinna to zrobic, skoro nasza energia jest na roznych poziomach. Bardzo prosze, w wolnej chwili, odpowiedz na moje pytania, bo sie pogubilam i mam tysiac mysli na sekunde:) Pozdrawiam i zycze dobrego 2017! Aga
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Ivellios napisał(a): Komentarze są widoczne, jeśli wejdziemy do archiwum przez zakładkę "WWW". Zakładka "Archiwum Audycji" w aplikacji działa jakby niezależnie, jej celem jest tylko i wyłącznie umożliwienie pobierania empetrójek. Trochę musiałem się nagimnastykować, żeby to w ogóle działało ;-) bo niestety aplikacje korzystające z WebView domyślnie mają zablokowaną możliwość zapisywania pobieranych plików.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Przepraszam za OT, ale chciałbym podziękować za nową wersję aplikacji Radia Paranormalium na Androida. Świetna wersja a stream Opus 192 kbps to wisienka na torcie :-) Wszystko ładnie działa. Właściwie z mojego punktu widzenia do ideału brak tylko jednej rzeczy - aby pod archiwum pojawiały się komentarze jak w wersji desktopowej.
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

noniewiem napisał(a): Nie znalazłem na tą chwilę obecnych, ale z tych wynika,że Niemcom PKB spada, a tam wzrasta. A 4te od 7mego różni się "o włos". Po zalewie "zaproszonych" raczej tylko spadnie, a tam ludzie nadal robią swoje. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84st w_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug _PKB_(parytet_si%C5%82y_n abywczej)Podrzuć kolego na czym opierasz swoją niewiarę. Bo widzę, że po prostu lubisz "nasrać" w każdym temacie. Tu o Twoim spadku PKB https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Brazy lii
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

noniewiem napisał(a): Czyli kiedy człowiek wynalazł koło? I od kiedy nastąpił przełom, wtedy? Wcześniej tylko natura tworzyła? A może skrzyknij się z kolegami sceptykami i zróbcie jakąś podróbkę, jeden 100T głaz wykujcie i mi pod domem postawcie, przecież to takie proste. Oni mogli, robili bo chcieli coś pokazać, też dacie radę.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

noniewiem napisał(a): No też chętnie jakieś przykłady zobaczę. Bo to komuną z Korei zapachniało. Wystarczy, że ten "stały oszołom" zarzucił, że tyle wiem co wiem i mnie tam nie było. Wrzuć zdjęcia z "bilderbergów" i napisz o jakie miasto chodzi z tym zamkniętym miastem. Inaczej wyjdzie, że puszczasz bąki ustami. Nie zawiedź mnie.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

pawel76 napisał(a): Nie bardzo rozumiem, jak można być człowiekiem z "otwartym rozumem", zajmować się spiskami, alternatywną historią i powiedzieć, że Ziemkiewicz jest sensownym dziennikarzem.
(komentarz do audycji X spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Antares napisał(a): Dziś to już cień samego siebie, porównywalny do tych czeskich. Jako ciekawostka - na samym początku był to niezły, lekki antywir. Sam go używałem w latach 2010-11. Później było niestety coraz gorzej. Dużo gorzej. Z darmowych jeszcze niezłe recenzje zbiera singapurski SecureAPlus (wymaga rejestracji), który jest chmurowy i działa z wieloma silnikami AV. Wymaga jednak mocniejszej maszyny (co prawda Claude kiedyś wspominał że ma procek trójrdzeniowy, a więc pewnie Athlon lub Phenom x3 - to udane procesory, zwłaszcza po podkręceniu, więc naprawdę nie jest źle, ale procesor to nie wszystko, istotne są też inne komponenty) a ten jest nieco bardziej łakomy na zasoby - zwłaszcza podczas skanowania. Generalnie jakby Claude napisał czy powiedział co ma na pokładzie to można by się zastanowić co zrobić aby chodziło to lepiej nie nadwyrężając kieszeni.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): To jest dobry film popularnonaukowy o kwestii starych budowli i domniemanej dawnej technologii budowy: https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): A co napiszesz o Microsoft Security Essentials?
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

totmes napisał(a): Żeby tylko znowu nie było wtopy....
(komentarz do newsa 63. Debata Ufologiczna Online)

ImYourNightMare napisał(a): Do Ja jestem to czym jestes demonem haha jak jestes niby nie smiertelna to udowdnij to pierdolisz glupoty jakies 3 po 3 zal mi ciebie :((
(komentarz do artykułu Czy demony naprawdę istnieją?)

sim napisał(a): Wersję o transporcie dla jednostki 731 kontrolowanej już przez USA obala to, że odkryto wcześniejsze wzmianki nt. historii Ourang Medan w brytyjskiej prasie (artykuły The Daily Mirror i The Yorkshire Evening Post z 1940 r.).
(komentarz do artykułu Statek Śmierci. Tajemnica Ourang Medan)

Ivellios napisał(a): Relacje będą wyemitowane w innym terminie. Może do tego czasu pojawią się jeszcze jakieś nowe.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

totik napisał(a): pisałem z newsa na głownej,wiec audycja nie bedzie powtorzona? coz za diabeł nie pozwoli na odtworzenie.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

ads napisał(a): Będzie możliwość jeszcze odsłuchania gdziekolwiek relacji obserwacji słuchaczy?
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Szkoda, ale pierwsze w tym roku koty za płoty. Do siego roku! Co do kłopotów technicznych to proponuję zrezygnować ze Skype przynajmniej jako "linii wewnętrznych", bo sypanie się tego komunikatora i to bez wskazywania niczego na Skype heartbeat to ostatnio "normalka". Jeśli mogę coś sugerować to wykorzystywany w Radio Paranormalium Google Hangouts lub południowokoreański KakaoTalk http://www.kakao.com/talk/en Ten ostatni nie jest co prawda po polsku (jest kilka języków do wyboru) ale tak prosty że każdy sobie z nim poradzi.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Ivellios napisał(a): Zajrzyj do newsów na głównej... za tydzień jest inny temat
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

totik napisał(a): mam nadzieje ze ta audycja odbedzie sie za tydzien gdyz zapowiadala sie bardzo ciekawie,czekam z niecierpliwosca,pzdr.Iveliosie jak i dla Piotra zretsza stalych prowadzacych rowniez.
(komentarz do newsa [AUDYCJA ODWOŁANA Z POWODU PROBLEMÓW TECHNICZNYCH] 63. Debata Ufologiczna Online)

Antares napisał(a): Mam nadzieję, że ten post nie zniknie jak ten długi post który zginął gdzieś w trzewiach padającego serwera dwa tygodnie temu. 1. zgodzę się niemal z całością wypowiedzi co do technicznej organizacji audycji którą wypowiedział przedostatni (chyba przedostatni) dzwoniący (w każdym razie ta dłuższa szczegółowa wypowiedź) 2. ja na przeziębienie stosuję dwie lampki koniaku lub armaniaku tuż przed snem. 3. co do zawirusowanego kompa to radzę przede wszystkim odinstalować Adobe Flasha (jeśli absolutnie nie trzeba go stosować - Flash jest dziurawy jak ser szwajcarski) i czeskie antywirusy (Avast i AVG, teraz będące jedną firmą, o ile AVG kiedyś był całkiem niezły to Avast zawsze był słabiutki) bo dają tylko ułudę bezpieczeństwa, co jest gorsze od braku antywirusa. Proponuję instalację 360 Total Security lub Pandy Protection (kiedyś znany jako Panda Free Antivirus). Co do tego pierwszego to należy włączyć oba silniki offline - Bitdefender i Avira, Panda działa tylko w chmurze i działa dobrze jeśli komputer jest podłączony do Netu. Przeczesujemy komputer i napędy programem AV. Instalujemy Malwarebytes Anti-Malware (polecam wersję 2.2, istnieje już nowsza wersja 3.0, ale ona wymaga jeszcze trochę pracy) i przeczesujemy nim komputer i wszelkie napędy. Instalujemy Malwarebytes Anti-Exploit który będzie nas immunizować przed dziurami 0-day i Unchecky, który będzie nas chronić przed różnymi dodatkami reklamowymi podczas instalacji programów. Na koniec do przeglądarki radzę doinstalować bloker reklam, który wbrew pozorom blokuje nie tylko reklamy (przy okazji należy sobie dopisać strony jak Radio Paranormalium do "białej listy"), ale również różne śmieci których w Necie jest mnóstwo. Polecam Adguard. I to już koniec. Programy są lekkie i darmowe (mają wersje darmowe, są też płatne ale szkoda pieniędzy - lepiej zasponsorować jakieś radio w Necie). Antywirus będzie sobie chodzić w tle, Malwarebytes Anti-Malware należy manualnie odpalać co tydzień-dwa.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

Miszkurka2000 napisał(a): Ja także 34 lata temu (miałem wtedy 6 lat) widziałem UFO takie samo jak opisywane przez jednego z debatujących. Klasyczny wygląd i światełka. Ja je widziałem, a mama już nie chociaż pokazywałem jej palcem na niebie gdzie ono jest, a nie było małe.
(komentarz do audycji 62. Debata Ufologiczna Online: Technologie UFO cz. 1)

clearsky napisał(a): Kolego kingpin - Nikt nie pretenduje do miana eksperta.To nie są kazania z ambony, o tym " jak należy żyć i dlaczego właśnie tak". Ufam, że masz własny osąd i nie ma potrzeby niczego Ci sugerować. Niemniej, porozmawiac sobie nie można ? ;-) Poza tym na jakiej podstawie określasz, że coś widoczne,lub niewidoczne ? Zawsze możesz to odnosić jedynie do własnego postrzegania, gdyż raczej nie masz mandatu do autoratywnych stwierdzeń typu " skoro ja nie widzę, to nikt nie widzi !". Pozdrawiam :-)
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Michał na Boga chorujesz! Znowu, po raz któryś, co roku! Suplementacja D3 jest ok., zainteresuj się jak działa w tym wypadku słońca i tłuszcze zwierzęce. Ja chorowałem, lata temu, i do lat nie choruję. Piałem wielokrotnie czemu, lekarz Ewa. Zgłęb temat i bądź zdrowy, i nie przemęczaj się.
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Drodzy adwersarze, dzięki za ciekawe posty. @san - odnośnie Chin nie pisałem o miliardach. Odnośnie Aksum w Etiopii: "Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!" Nie. Myślę, że wycieli piłami mechanicznymi; topili natomiast inne elementy w innych miejscach, są pozostałości stopionych skał, dopasowywali elementy skalne w piramidach i innych budowlach (nieznana nam "technologia plastelinowa"). "Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu" Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (jak powiedział pewien filozof), inni ludzie, inne czasy, inna technologia. Elementy tych budowli nie dlatego są do dziś gładkie i dopasowane, że czas i destrukcja to sprawiły. Obok są budowle starożytne budowane przez następne, późniejsze pokolenia i tam czas i destrukcja sprawiły większe nierówności i mniejsze dopasowanie elementów budowlanych. Nie wiem jak było, czy to kosmici, czy ludzie, ale jestem przekonany, że kiedyś istniała cywilizacja techniczna, posiadająca zaawansowaną technologię, są na to twarde dowody, w mojej opinii.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Mehran Keshe napisał(a): pytanie do Pana redaktora prowadzącego: Kiedy dokładnie w Chinach zamknieto miasto - Pekin i zabroniono handlu na kilka dni? Myślę, że byłoby o tym głośno w każdych mediach, pozamykane lotniska, koleje, autostrady itd. Owszem zdarza się iż z okazj świat lub wydarzeń miedzynarodowych zamykane są w Chinach np fabryki aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, były też akcje że zabraniano poruszania się aut z numerami parzystymi lub nieparzystymi jako końcówka rejestracji naprzemian, jeden dzień mogły się poruszać parzyste, a w drugi nieparzyste w przypadku świąt zdarza się iż zamykane są sklepy lub całe centra handlowe z podróbkami, czy niektóre bary ale pierwsze słyszę o zamknieciu całego miasta, sam w Chinach mieszkałem kilka lat i nigdy z taką sytuacją "zamkniecia miasta"się nie spotkałem, mało tego nigdy o takim czymś nie słyszałem
(komentarz do audycji 30 grudnia 2016)

bezimienny napisał(a): sex=tabu temat tabu jest zawsze chwytliwy a jeżeli chodzi o perwersje to uuuuuu Klodzie, głosisz, żeś jest libertarianin a chcesz kontroli bo ktoś ma grafiki nagich dzieciaczków? serio? Kiedyś miałem okazję obejrzeć film bodajże nie sąd cie skarze pedofilu czy jakoś tak jest na yt także odsyłam zainteresowanych. W filmie tym jednostki skrajnie zdeprawowane tj mordercy czuły się w obowiązku zakatrupić gwałciciela dzieci ba czuły, że ich czyn jest niewspółmierny do czynu takiego gwałciciela. ok możemy to rozłożyć tak -dobry -zły dalej możemy iść w charakter -praworządny dobry -praworządny zły -praworządny neutralny -chaotyczny dobry -chaotyczny zły -chaotyczny neutralny kim jesteś?
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

ura bura napisał(a): zachęcam do lektury blogu Pana Gwiazdowskiego z centrum im. Adama Smitha na temat 500+, trudno go posądzić chyba o populizm czy socjalizm. Innych bredni szkoda mi czasu komentować, ktoś gdzieś coś usłyszał, coś nie doczytał, ktoś mu coś powiedział, połowy nie zrozumiał, ale rżnie eksperta. Albo ilość audycji albo jakość, wybór należy do Ciebie Iwelios. "Poziom wzrus" jak to pisują czasem w "internetach".
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

kingpin napisał(a): Najlepiej być ekspertem od czegoś czego nie widać :) Nie rożnicie się niczym od klechów.
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Judgement1 napisał(a): Jeszcze w latach dwudziestych XX wieku Francuzi wykorzystywali do budowy dróg termity, które robiły to błyskawicznie. A same termity można uznać za urządzenia techniczne tyle, że zbudowane z materiałów biodegradowalnych po których nikt nigdy nie znajdzie pozostałości. Podobnie było w innych dziedzinach: gołębie zamiast listonoszy, foki zamiast nurków, dżdżownice zamiast nawozów, konie zamiast aut, psy zamiast ochroniarzy... Może kiedyś ludzie byli na tyle trzeźwi, żeby nie robić gór śmieci tylko po to, żeby uzyskać identyczny efekt pod każdym względem wykorzystując materiały występujące na wyciągnięcie ręki w naturze.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

YUBY napisał(a): Dla zainteresowanych audycja Video na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=xZWODQ58XtA&l ist=PL_kSJWab7KqE8BKa1PRT JuVaEypsaw-tZ
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

san napisał(a): Najpierw mówisz o chinach i miliardach, a potem na mój komentarz jedyne co o chinach zauważyłem to to: "Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają." Kolejne mity: "Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia)" Wiki: "Wyroby wykonane z przetopionego bazaltu mają twardość ok. 8,5 w skali Mohsa" Czyli sugerujesz że oni tą skałę całą najpierw przetopili!? Toż to z taką technologią nie wycinali by klocków tylko zbudowali budynek tak jak dziś na zasadzie betonu który zastyga jako jednolita konstrukcja a nie układanie klocków bazaltowych. Pomijam to że skąd wiadomo gdzie miał być umieszczony? Jakoś oznaczyli przy budowanie A do A, B do B? Czy coś? Czy ktoś tylko wymyślił na potrzeby książki a bo mu się tak spasowało to niech będzie że miał być tu, a tymczasem to mógłbyć kloc na bodowle obok do której zabrakło surowca lub inne czynniki i zwyczajnie nie dokończono. Znowu już mówiłem ta precyzja nie ma żadnych dowodów że pomiarów które mówią o precyzji dokonano w momencie budowy. Po tylu latach całość sama z siebie sie zlewa w całość. Tak samo diament po iluś latach z niczego robi sie diamentem bo wszystko się zlewa w całość i odpowiednio twardnieje. Nie ma to jak dorabiać mity które można bardzo prosto wytłumaczyć.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

yuby napisał(a): W audycji jest wyraźnie powiedziane jaka technologia została ,,użyta". Choć wspólnie można śnić i bez tego narzędzia. Kwestia treningu, yuby
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

user666 napisał(a): Hej. Ciekawa audycja. Może trochę technicznie. Proszę następnym razem ściszyć podkład i podgłośnić mikrofon.
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

Lex napisał(a): Czy wspomagaliście się jakimiś substancjami ?
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

YUBY napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=2MsiBaoPHcc
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): @Mehran Keshe ok. dziś są budowle ważące setki tysięcy ton, ale z betonu. Starożytne cywilizacje robiły je z bloków skalnych bardzo dużych, precyzyjnie, uważam, że maszynowo i technicznie obrobionych (w nieznanej nam technologii). Świadczy to o tym, że mieli z tym problemów i dlatego mogli swobodnie układać precyzyjne budowle z tak dużych i twardych obrobionych bloków skalnych. Takich budowli, mimo upływu tysiącleci, wojen, kataklizmów klimatycznych, jest bardzo dużo. Ilość świadczy także, że nie mieli z tym większych problemów. Nie mieli, bo mieli technologie. Skala i precyzja wykonania (np. roztapianie krawędzi i dopasowywanie bloków skalnych jak plastelinę) skłania do wniosku, że dziś nie bylibyśmy w stanie tego powtórzyć. Ale, zgoda, jest to dyskusyjne. Zapomniałem jeszcze o wielkich posągach wyciętych z jednego kawałka twardej skały, przetransportowanych, precyzyjnie obrobionych i do dziś nieziemsko pięknych. Posąg boga Ra (według innych faraona Ramzesa II) w Ramesseum w Egipcie: granit, waga 1000 ton, postument 750 ton. Jak go wycięto, przetransportowano i ustawiono na postumencie, bez techniki, technologii? Obelisk w Asuanie w Egipcie - 2000 ton. Tego nie transportowano, ale jakoś go wycięto. I inne. Poza budowlami są i inne potwierdzenia, dawnej technologii, jak starożytne mapy, opisy w tekstach, rysunki techniczne zachowane tu i ówdzie na kamieniach i w tradycjach starożytnych (symbole). Oczywiście wszystko to można interpretować jako religijne bajania i halucynogenne wizje. Ale już niklu, nie da się roztopić gorliwością religijną, ani tripem po grzybach, 1000 tonowego bloku też nie przeniesiesz w ten sposób.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Mehran Keshe napisał(a): Brazylia nie jest 4 gospodarką światata i szybko się nia nie stanie, pod żadnym względem ani PKB nominalnego ani parytetu sily nabywczej, ani PKB per capita, ani nawet pod względem wzrostu czy spadku PKB
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mehran Keshe napisał(a): ja po prostu nie wierze w te bzdury, że obecnie nie ma technologi aby zbudować te starozytne budowle, oczywiście w starozytnych czasach takie budowle to nie lada wyzwanie, ale nie obecnie "Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg?" obecnie nie przewozimy tak ciężkich bloków gdyż mamy nieco inne technologie budownictwa dzięki wykorzystaniu np betonu i stali cała konstrukcja moze być znacznie lzejsza a równie wytrzymała Sam beton i stal zuzyty do zbudowania Bjur Khalifa waży ponad 900 tysięcy ton a jest to obecnie jednolita struktura udzwig Liebherr LTM 11200 - wynosi 1200 ton, gdy wezmiemy 4 takie maszyny mamy udzwig ponad 4000 tysiace ton, myslę również że budowa maszyny o znacznie większym udzwigu nie stanowiłaby zadnego problemu (w obecnej chwili maszyny o tak wielkim udzwigu nie są raczej do niczego potrzebne) obecnie np włoski marmur rozsyłany jest statkami po całym świecie, więc chyba transport obecnie równiez nie stanowi problemu, największe kontenerowce przewożą ponad 12 tysięcy kontenerów jednocześnie wycinanie rówków 6 milimetrowych, grawerowanie czy inne cuda również chyba obecnie nie stanowią problemu, podpowiem że ścieżki w procesorach mają odległości 1/100tysięcznej milimetra, a w laboratoriach tworzy się struktury z pojedyńczych atomów obróbka najtrwalszych materiałów choćby takich jak diament w dzisiejszych czasach też nie stanowi najmniejszego problemu obecnie uzyskanie temperatury 1450 stopni też nie stanowi najmniejszego problemu, w reaktorach fuzyjnych dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego uzyskuje się temperatury rzędu 100 milionów stopnii zródło wikipeda
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Jaknajlepiej napisał(a): Dziękuje za tę relację. Mam podobną wizję tego jak wygląda natura rzeczywistości. Te bąble kreacji każdej świadomości, iluzje, fraktalna natura rzeczywistości, moc skupienia i intencji jako podstawowej formy nawigacji tamże. Proszę o informacje co to za muzyka w tle? Bardzo klimatyczny utwór do podrozowania :) pozdrawiam
(komentarz do audycji Czas Snu #001)

elton napisał(a): Jedyne co wywnioskowałeś z powyzszego tekstu to to, ze Boy byl pedalem?
(komentarz do artykułu Franek Kluski)

clearsky napisał(a): "Matrix to my sami " - można z grubsza tak to określić :-). Ponieważ na tym świecie używa się do komunikacji myśli, słów, pewnych ideii, koncepcji jesteśmy skazani na posługiwanie się tymi narzędziami. Jednak tak naprawdę musimy osiągnąć poziom " sprzed myślenia", gdzie znikają wszelkie idee. Dopiero w tym stanie dostrzeżemy rzeczy takimi jakimi są i rozpoznamy kim jesteśmy. Kiedy rodzimy się na tej planecie, nie przychodzimy z dokumentami wystawionymi na jakieś imię i nazwisko. Dane te są jedynie sztuczną formą identyfikacji nas w społeczeństwie. Nawet nie jesteśmy ludzkimi istotami, gdyż to równiez jest jedyne określenie powstałe z myślenia i tworzenia nazw. Słońce nie nazywa siebie Słońcem, ptak ptakiem, kot kotem, kamień kamieniem, a drzewo drzewem. To my nadaliśmy wszelkiej formie, zjawiskom i wszelkim istotom nazwy i określenia. To wszystko pierwotnie nie istnieje. Dodatkowo, kiedy próbujemy opisać siebie samych również posługujemy się masą tworów myślowych, które wcale nie wskazują na prawdę, lecz są jedynie iluzją na nasz temat. Nawet jeśli odrzucimy materialistyczne postrzeganie świata i zajmiemy się rozwojem duchowym , praktyką duchowym nadal obracamy się na gruncie pewnych koncepcji. Owe koncepcje pochodzą od innych ludzi wysokiej klasy ( wielcy nauczyciele ludzkości np Buddha, Jezus, Lao Tsy i inni...), innych istot o wysokiej świadomości, lub to my sami je tworzymy.Jednak tworzenie koncepcji, ideii to tylko zasilanie przestrzeni iluzjami, które pierwotnie nie istnieją, a są jedynie sztucznym zasobem matrixa. Dlatego tak ważne jest by uwolnić się od wszelkich obciążeń - zarówno świata spraw doczesnych, jak i iluzji świata duchowego. Występuje tutaj pewien paradox, że aby stać się prawdziwie wolną istotą na pewnych etapach musimy stosować narzędzia, które nas zniewalają. Samo stosowanie ich, jeśli robimy to świadomie nie jest takie groźne,lecz przywiązywanie się do nich może stwarzać istotne problemy. Wszelcy mistrzowie, którzy pojawili się na tej planecie stosowali słowa do nauczania i przekazywania odwiecznych prawd, kosmicznych prawideł. Jednak ostatecznie nie da się być mądrym mądrością innych, tak jak nie da się zaspokoic głodu czytając książkę kucharską. Czyjś pełny brzuch nie zaspokoi naszego osobistego głodu. Dlatego wszelkie nauki podlegają weryfikacji i ostatecznie muszą się stać elementem naszego osobistego doświadczenia.Ponieważ prawda o nas samych jest poza słowami i poza ideami, każda próba opisania tego będzie niedoskonała, a zasadniczo będzie kłamstwem o nas. Oczywiście bywa tak, że wielu ludziom wystarczą takie idee, a niektórzy nawet uzależniają się od kłamstw. Bo tak im wygodniej, bo czują się komfortowo i bezpiecznie, bo wcale niczego innego nie potrzebują...a co gorsza może im się wydawać, że wiele już wiedzą i wpadną w sidła dumy i pychy. Nasza prawdziwna natura jest jednak trascendentna i wymyka się wszelkich próbom intelektualnego opisu, intelektualnej spekulacji. Nawet najwięksi filozofowie i najwięksi mistrzowie nie są w stanie nam pomóc, zwłaszcza za pomoca słów. Dlatego nasza praca oznacza jedno - odrzucić wszelkie koncepcje i sięgnąć tak głęboko jak tylko się da. Wtedy staniemy się panami własnego życia - wolnymi istotami :-).To wszystko co napisałem powyżej nie ma nas uczynić bezmyślnymi, nieczułymi, pozbawionymi wrażliwości istotami. Wręcz odwrotnie - dopiero wtedy wszystko stanie się jasne, a zatem każde nasze działanie będzie bardzo jasne. W tym stanie nasza świadomość będzie nie tylko silna, uważna, skoncentrowana, zdolna do kreatywnej aktywności, pełna energii, mądrości i współczucia - ale dodatkowo owe atrybuty będzie w stanie wykorzystać dla pożytku tej planety i wszystkich zamieszkujących ją istot. Nasza substancja, substacja wszystkich wszechświatów i substancja niezliczonej ilości istot jest dokładnie taka sama. Mamy związki z całym kosmosem i ze wszystkimi sferami egzystencji - czy to na planie materii, czy w sferach subtelnych. Ufoludek, krasnoludek, anioł, czy demon, ptak, czy lew, dobry człowiek, zły człowiek - wszyscy jesteśmy połączeni nieskończoną ilością linków.Kosmos jest naszym domem, a wszelkie istoty są naszą rodziną. Świadomość tego zbuduje w nas wiarę w siebie i odwagę, a wszelkie przeszkody nie będa nam straszne. Tego wszystkiego nam życzę, nie tylko na Nowy Rok, który nie jest nowym rokiem, bo kto by tam przejmował się czasem w obliczu nieśmiertelności i nieskończoności :-). Kłaniam się nisko :-).
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Platforma w Baalbeku w Libanie: powierzchnia 47 hektarów, w północno-wschodnim narożniku ułożono bloki o wadze ponad 500 ton, w zachodniej ścianie bloki o wadze kilkudziesięciu ton na na nich warstwę bloków o wadze ok. 600 ton, i jeden ogromny narożnik , ścięty ukośnie o wadze ok. 1000 ton; dopiero na tych blokach na wysokości 8 metrów, ułożono w murze 3 bloki, o jednakowej wadze ponad 1000 ton. Wszystkie bloki są równo wycięte, dokładnie obrobione, wyrównane oraz precyzyjnie dopasowane krawędziami z dokładnością 0,2 0,5 mm. 2 km od platformy znajduje się kamieniołom z dwoma największymi obrobionymi blokami kamiennymi, jedne jeszcze nie odcięty od podłoża waży ponad 14000 ton, drugi cały wycięty i w kilku miejscach dopasowany z mechaniczną precyzją do miejsca gdzie miał być umieszczony, jest niemal tak samo ciężki. Przewozimy obecnie takie bloki kamienne, podnosimy dźwigami? A kiedyś, bez łożysk, bez dróg? Aksum w Etiopii: stojące stele z bazaltu (8 stopni twardości w skali Mosha, bez szans do obróbki ręcznej, na stelach są precyzyjne wzory i wycięcia): 21 m i 160 ton, 24 m i ponad 200 ton; stla przewrócona 33,5 m i 500 ton (również bazalt te same precyzyjne wycięcia); w promieniu 500 km nie ma kamieniołomu z bazaltem. Tiwanaku w Boliwii: bloki z andezytu od 100 do 150 ton, kamieniołom z andezytem znajduje się w odległości 60 km. Puma Punku w Boliwii: platforma z płyt andezytowych o wadze 500 ton. Bloki stojące andezytowe i diorytowe gładkie, maszynowo wycięte rowki na całej ich długości o szerokości 6 mm, z wywierconymi otworami co 28 mm, łączone klamrami o kształcie dwuteownika ze stopu miedzi, niklu, arsenu, krzemu i żelaza. Nikiel topi się w temperaturze 1450oC. Cuzco w Peru, Petra w Jordanii, piramidy w Egipcie: Wielka w Gizie, Druga i Trzecia w Gizie, w Abud Roasz, Łamana i Czerwona w Dahszur, w Mejdum Wielka w Gizie liczy 2,5 miliona sztuk bloków o wadze 2 2,5 ton każdy; bloki w niższych rzędach Drugiej Piramidy ważą ponad 200 ton, a Trzeciej ponad 300 ton. Świątynia Granitowa w Gizie bloki o wadze 100 i 200 ton, dopasowanie 0,2 0, 5 mm. Świątynia bogini Hathor w Denderze w Egipcie. W końcu Wielka Piramida w Xian w Chninach, z kamieniołomem 30 km od niej. Ponoć część chińskich piramid jest usypana z ziemi, budowali je cesarze na wzór tych starszych z bloków kamiennych (np. Shao Hao) i z cegieł. Badania nad piramidami w Chinach prowadzą Chińczycy i danych nie udostępniają. Indie Świątynia Brihadeśwara w Tańdźawur: 83-tonowa kopuła granitowa na wysokości 67 m. Kamieniołom odległy 80 kilometrów. Świątynie bazaltowe w Indiach: Adźanta i Elura: 34 świątynie wycięte w bazalcie- usunięto 2000000 ton skały bazaltowej i przeniesiono, nie widomo gdzie? Penie 2000000 niewolników kuło dłutami 1000 lat i to jak precyzyjnie, i bez łożysk. Świątynie boga Wisznu w Angkor Wat Kambodża, kamieniołom 40 km, dżungla, drogi rozmokłe, kompleks świątyń ogromny, precyzja wykonania również. Platforma w Jerozolimie (tam gdzie stała świątynie zbudowana przez Salomona) w jednej ze ścian jest blok ważący 628 ton, jest też kilka lżejszych po 600 ton. I wiele, wiele innych budowli. Kamienna infrastruktura zaawansowanej technicznej cywilizacji starożytnej: ponad miliard ton kamiennych budowli. Źródło: Janusz Bieszk, Cywilizacje kosmiczne na Ziemi, s. 79.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

gfdggh napisał(a): Tu akurat niema nikt nic dogadania oprócz tych 13 letnich osób. Jeśli mają potrzeby seksualne i odwagę to nikt ich nie upilnuje. Za moich czasów 6 klasa podst. Pamiętam że już wtedy zaczynano.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

san napisał(a): Skąd ten miliard wydobycia? Miliard wydobycia to kwestia semantyki. Np. wydobyto tysiące zapałek (to nic że z jednego drzewa). Dodatkowo może być to mylące bo może sugerować że ktoś wydobywał (zamiast wydobycia klocka kamienia z głazu na zasadzie obróbki tego głazu) jakiś kamień kopiąc skałę od spodu co byłoby absurdem. Zamiast miliadra wydobycie spada do kilku setek, bo reszta to dłutowanie, szlifowanie jako uzyskanie danego kamienia itp. można to nazwać wydobyciem, ale stawianie przy tym miliarda jest dość śmiałe. Tak samo śmiała teza o bezproblemowym transporcie. Skąd setki kilometrów? Duża część nie mogła być dłutowana obok (kilka, kilkanaście km.)? Chyba że zrobiono 400 piramid z jednej góry. Zachowały się informacje sprzed tysięcy lat o niby ówczesnej precyzji a nie zachowała się informacja jak to zrobiono, to ciekawe. W sumie nie jest ciekawe bo odpowiedź jest w tym samym zdaniu otóż materiał jest taki a nie inny że po tak długim czasie jest jak jest, i dorobiono do tego mit precyzji. Meh "proszę wymień choć jedna budowlę której nie można wybudować bez bardziej zaawansowanej technologi niż obecna" To też kwestia semantyki, może chodziło o planete :D
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

arb1 napisał(a): Klod jako miłośnik nie białych ras musi jakoś zracjonalizować sobie to co się dzieje na świecie i wmawia sobie, że wszystko co złe to wina białego człowieka.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

S napisał(a): Całkiem naturalna i ciekawa audycja. Uważam, że jak na pierwszy sezon to jest ok. Natomiast, chłopy pańszczyźniane, które 100% krytykują to oni sami powinni być bardziej kreatywni, a nie tylko powtarzać to co ktoś już napisał lub powiedział. Proste?
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Mehran Keshe napisał(a): w Chinach wiekszość piramid zostala usypana z ubitej ziemi proszę wymień choć jedna budowlę której nie można wybudować bez bardziej zaawansowanej technologi niż obecna podpowiem że obecnie najwyzszy budynek na świecie ma 828 metrów wysokości, a w trakcie budowy jest kolejny który przekroczy ponad kilometr wysokości
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

bilo napisał(a): Dla tych którzy wszędzie widzą fakeowe zamachy niech sobie obejrzy ten filmik z zamachu w Nicei http://www.wykop.pl/link/3273111/nicea-ata k-ciezarowki/ Te wszystkie zamachy na 100% są prawdziwe. Tego nie dało by się ukryć.
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Podobna jest sprawa z Jadwigą, gdyby w średniowiecznej Europie uważano, że z zamążpójściem w wieku 12 lat jest coś nie tak, to Panowie Krakowscy dopilnowaliby by wiek królewskiej panny młodej był inny. Jadwigę wydawano za mąż w atmosferze sporu politycznego międzynarodowego, Habsburgowie protestowali, bo była przyrzeczona Wilhelmowi księciu austriackiemu. Małżeństwo Jadwigi było sprawą polityczną pierwszej rangi, zmieniło historię regionu na wieki całe. Wszystko zrobiono zgodnie z ówczesnym prawem (świeckim i boskim) i obyczajem.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Ewangelia według Józefa Cieśli. Apokryf. Ale świadczy, że w starożytności gdy pisano ten tekst, wiek taki nie był dla nikogo szokujący, pewnie wokół tamtejszych czytelników było mnóstwo takich małżeństw.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Jaknajlepiej napisał(a): Mam podobne zdanie co do złożoności postrzegania tzw. matrixa. Bo w jaki sposób on sie objawia? Zacznijmy od tego, że jest on już tą iluzją jaką tworzymy sobie w obrębie naszego umysłu w odniesieniu do dowolnej kwestii. Tworzenie wyobrażeń w przeciwieństwie do konfrontacji z rzeczywistością. Ilekroć każdemu z nas zdarzyło się oceniać, fałszywie postrzegać, interpretować zamiast rozmawiać i dociekać prawdy. W życiu każdego człowieka pełno jest tej iluzji bo komunikacja kuleje, emocje dominują przez co tryumfuje ego. Do tego dochodzi kwestia wychowania w warunkach nieustannie narzucanych przez otoczenie poglądów, dogmatów i przekonań. Stawiane na piedestałach autorytety przekonują nas w co mamy wierzyć, komu mamy ufać i co robić. Propaganda sączy się z rożnych stron. Współcześnie tzw. Zdobycze Cywilizacyjne pełnią role przeszkadzajek i absorbują nasz umysł abyśmy nie mieli okazji wejrzeć wewnątrz siebie samych. Polityka, ekonomia, edukacja, nauka i każda dziedzina życia to cześć gigantycznego systemu, który opiera sie na hierarchii i kulcie pieniądza. Mamony, która to jest swoistym rakiem społeczeństwa. Przerażajace ale jakże prawdziwe, nieprawdaż :) Ale to tylko aspekty dotyczące naszej najbliższej sfery postrzegania czyli jak niektórzy to określają trzywymiarowej rzeczywistości - nierzeczywistości (bo opartej na iluzji). Ponad tym są kolejne, nieskończone poziomy możliwości manipulowania począwszy od idei obcych cywilizacji, zaświatów, życia po smierci, duszy, reinkarnacji, mechanizmów kreacji świadomości poprzez kolejne doświadczenia, koncepcji wieloswiatów, fizyki kwantowej, sztucznej inteligencji, dobra i zła, Boga, wielkiego programisty itd. Itp. Ostatecznie wcześniej czy pózniej każdy może dojść do wniosku co do relatywizmu sposobu postrzegania, nieustannej iluzji. To prowadzi mnie do wniosku, ze jesteśmy jak te rybki w akwarium, które nie dość, ze próbują zrozumieć co jest za szybą, to dodatków jeszcze co znajduje sie w pokoju za ścianą, kolejnym mieszkaniu, budynku po drugiej stronie ulicy, jak wyglada całe miasto, kraj, itd. I w ten sposób Dochodzimy do prostej konkluzji :) matrix to my sami szanowni Panowie i Panie. :)
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlatyŻmij napisał(a): Stały Słuchacz mówi, że nie odnaleźliśmy łożysk po dawnej cywilizacji technicznej (sprzed potopu). Ale są setki budowli, których nie można by postawić bez zaawansowanej technologii (bardziej zaawansowanej niż obecna). W samych Chinach jest ponad 400 piramid. Dawna cywilizacja techniczna wydobyła ponad miliard ton bloków kamiennych do tych budowli, bez trudu transportowała bloki kamienne o wadze setek ton na odległości kilkuset kilometrów, cięła je z laserową precyzją i dopasowywała jeden do drugiego jak plastelinę. A łożysk i innych elementów maszyn nie ma. Więc może jednak budowniczowie nie byli liczni, nie byli stąd i zabrali ze sobą maszyny do siebie? Trzeba wziąć pod uwagę kwestię kataklizmów (dwa potopy), atomowych wojen bogów oraz niszczącej siły czasu (12 000 lat temu i wcześniej).
(komentarz do audycji 23 grudnia 2016)

Lukasz napisał(a): Zielonego człowieka można znaleźć także na zwieńczeniu kolumny w romańskiej bazylice w Czerwińsku
(komentarz do artykułu Zielony Człowiek)

PanWFilcowejCzapie napisał(a): udało się tym Panom skrytykować praktycznie wszystko. Rozwój duchowy w 100%
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

zmyslowy napisał(a): Coz drogi panie gosciu jakos zawsze nie mialem do ciebie przekonania i ta audycja jeszcze mnie utwierdzila w slusznosci mojej obserwacji. Kolejna audycja z udzialem tej osoby i kolejne gledzenie o wszystkim i o niczym. A najbardziej rozbawily mnie dywagacje polityczne i ujadanie o smolensku. Smolensk to nic innego jak prywatna wycieczka za panstwowe pieniadze. A jesli juz mialby byc to zamach to byloby to na reke zachodowi a nie rosji. Przypominam ze to po smolensku zmienil sie prezes nbp, ktory mimo ze wczesniej skrzypek odrzucal podpisanie nowych kredytow argumentujac to ze nas na to nie stac i dlug bedzie zbyt duzy, kolejny podpisal je bardzo szybko. I kolejna sprawea, stwierdzenie ze kaczynski w gruzji mial racje rozkazujac pilotowi samolotu w gruzji. Otoz mija sie pan z prawda, na poklad. I moze sobie kaczynski byl prezydentem a gosiewski skarlowacialym poslem ale to pilot decyduje co robic. A marcinowi dachterze nie dziwie sie ze nie kwapi sie na dzialania wspolne, nie ta liga i nie ta wiedza. Pomysl tego przedsiewziecia od poczatku wydawal mi sie chybiony.
(komentarz do audycji X spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

wassa napisał(a): gadanie o piekle to bzdury nie ma czegoś takiego to są zwykle bajki .
(komentarz do artykułu Życie jest wieczne - tak głosi duchowy przekaz)

S napisał(a): Jasna sprawa, że pedofilia jest zła i wymaga bezwzględnego tępienia i napiętnowania, każdy normalny to wie. Nikt tu Ameryki nie odkrył. Nie zmienia to faktu, że prowadzący w dużej mierze swoje przemyślenia opiera na przeczuciach, a wiadomo, że przeczucia mogą być mylne. Poza tym słowo pisane ma tą wadę, że jest czasami błędnie rozumiane.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Grafii napisał(a): wyłączyłem jak mowa była o 500 plus,panowie chyba za dużo niemieckiej interii czytają mi te pieniądze bardzo się przydają na dzieci,na przybory szkolne ,ubrania itd.za to alkoholu nie kupuję ,dzięki panowie dla mnie jesteście już historią
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

chłop napisał(a): "Uderz w stól a nożyce się odezwą" Claude zadzwonił porządnie i odezwali się. Jednych sprowadza wewnetrzna potrzeba poszukiwania prawdy- i słuchają, a innych jaka wewnetrzna potrzeba sprowadza? Mam wrażenie, że następuje jakieś zapętlenie. Jedni dzwonią i bronią pewnego podejscia do pedofilii jednoczesnie nie deklarując jasno swego stanowiska, a pózniej ci sami są bronieni aktywnie w komentarzach. Przez kogo????? U mnie we wsi chopy godajo jakby który się przyznał że akceptuje aby jego córka 13 letnia miała stosunki seksualne (bez znaczenia z wlasnej woli czy nie) to mieli by takiego na oku.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

clearsky napisał(a): Matrix jest wielopoziomowy, przenikający różne przestrzenie. Wcale nie jest domeną jedynie spraw doczesnych, czy sfery gęstej materii i materialistycznego postrzegania świata i zjawisk. W sferach bardziej subtelnych pomieszanie jest również obecne, bo gdyby było inaczej wystaczałoby jedynie pozbyć sie ludzkiej formy, by wejść w stan oświecenia, czy nirvany. A jednak tak nie jest. Zatem iluzje i podążanie za nimi, jak i pożądania przypisane do naszej świadomości idą za nami niezależnie , czy żyjemy w formie cielesnej, czy poza nią. Jakość owej świadomości warunkuje jej przymioty, niezależnie od sfery naszego istnienia/naszej egzystencji. Dodatkowo tak zwana scena alternatywna jest tak zadżumiona różnego rodzajami syfu, że czacha dymi. Syfu intelektualnego, energetycznego, personalnego. Różnego rodzaje oszołomy, hosztaplerzy, manipulatorzy, którzy wprowadzają jedynie chaos i są w stanie pociągnąc za soba jednostki o pewnych cechach osobowościowo - charakterologicznych. Podanych na sugestie, pozbawione krytycyzmu, czy zwykłego zdrowego rozsądku. Dla mnie większkość ikon tej sceny alternatywnej to sprawni showmeni, jak wspominany Alex Jones - którego osobiście traktuję jako podejrzanego gościa od zatruwania ludziom głów. A jego stękania o rewolucji w USA i obozach FEMA to słyszę od dziesięciu lat - jak kolejne przepowiednie Jehowych o końcu świata. Naprawdę nie widzicie podobieństw między "panią z TV" a panami z jutuba, albo " super alternatywnych" środowisk ? Wystarczy mieć tak zwaną dobrą gadkę i wielu "alternatywnych" daje się sprowadzić na manowce, bo kiedy myślą, że są wolni od manipulacji medialnej, jednocześnie bardzo łatwo poddają się manipulacjom z innych źródeł. Żyjąc na tej planecie nie da się uciec od spraw doczesnych. Schować się przed elementami tego systemu, które umożliwiają egzystowanie na tym planie. Na przykład zasobów finansowych i metod, narzędzi do ich pozyskiwania. Nawet w samotnej jaskinii, w górach, w leśnej chacie trzeba coś jeść, jakoś się utrzymać - tak, czy siak wymaga do nakładów, wysiłku, pracy. Chyba, że zdecydujemy się zostać mnichem i wieść taki żywot - który poniekąd też jest składową systemu, ale jednocześnie daje sposobność na zdeterminowaną praktykę ku wolności. Zdecydowania większą, niż 100 procentowe zatracenie się w pogoni za pozycją społeczną, władzą, wpływami, zyskiem, itp itd.Jednak nawet na drodze " rozwoju duchowego" należy stąpać roztropnie, gdyż ta droga wcale nie jest wolna od pułapek i "duchowych iluzjii". Wolność, niezależność jest naszym naturalnym stanem. Co więcej nie się tej naturalnej drogi zatrzymać, można ją najwyżej blokować, lub ignorować - jednak na tle wieczności, ostatecznie wszystkie próby ograniczenia naszego pierwotnego stanu są skazane na niepowodzenie. Można te procesy ograniczać, ale wolności nie da się powstrzymać.Nikt i nic nie ma władzy nam tym i jurysdykcji nad nami.Żadna siła, żadni kosmici, żadne istoty nieleżnie jak bardzo zaawansowane. Musimy w końcu uwierzyć w siebie i uznać, że faktycznie wszystko jest w naszych rękach.To jednocześnie wymaga pewnej odwagi i siły, nawet wyrzeczenia, a większośc ludzi jednak woli unikać wszelkiego dyskomfortu. Dlatego ogłupieni, przesypiamy całe swoje życie - zamiast przebudzić się, otworzyć oczy i dojrzeć to, co ukrywamy przed sobą samym.Pozdrawiam :-)
(komentarz do audycji XI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Izuro napisał(a): Ziomki nie wiem co jest, ale jak padło coś o szarym płynie i uderzeniu, przeszedł mnie taki strach, że ja pierdole, zrozumiałem o czym mówi Tomek, bo próbowałem wyrwać się z tego świata, czułem, że coś jest nie tak, ale mi nie pozwolili i wylądowałem w psychiatryku. Nawet wyjebałem z 3 piętra, ale to niechcący, tak jakby mi kazali. Tomek odpisz jak to czytasz, chętnie nawiąże z Toba kontakt.
(komentarz do audycji 30 kwietnia 2016)

Spaceman napisał(a): Życzę zdrowych pogodnych Świąt dla wszystkich autorów radia oraz słuchaczy i nowych ciekawych pomysłów na audycje w Nowym Roku. Pozdrawiam serdecznie.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

MysteryRaven napisał(a): Lykanie (wilkołaki) nie są ani bestiami, ani zwolennikami diabła. Są to po prostu ludzie, niczym nie różniący się od reszty społeczeństwa, jedynie czasem (nie wymuszeni pełnią księżyca- jest to kolejny mit, tak jak to, że rzekomo może zabić je srebro) zmieniający się w ogromne wilki... Nie mają nic z współczesnego wyobrażenia człowieka-wilka chodzącego na dwóch nogach, lub tylko pokrytego futrem.
(komentarz do artykułu Wilkołaki)

Judgement1 napisał(a): Dokładnie to 12. W formie papierowej zostało to wydane przez wydawnictwo WAM http://lubimyczytac.pl/ksiazka/94721/apokryfy -nowego-testamentu-ewange lie-apokryficzne-cz-2-sw- jozef-i-sw-jan-chrzciciel -meka-i-zm Nie wiem czy jest w formie elektronicznej po polsku. Po angielsku pełny tekst jest tutaj: http://www.interfaith.org/christianity/apocryph a-joseph-the-carpenter/ (wiek Maryji jest podany w trzecim rozdziale/akapicie). Tak jak to zostało powiedziane w audycji pedofilia jest tylko pretekstem do inwigilacji i likwidacji niewygodnych osób, podobnie jak narzut na relatywnie tani węgiel pod pozorem ochrony środowiska przy jednoczesnym dopłacaniu do fotowoltaiki. Każdy przywilej, a takim niewątpliwie prawa dzieci do ich niekrzywdzenia, wymaga obligacji zapewnienia im tego przywileju, a więc kogoś kto będzie sprawdzał czy on jest wypełniany i ten ktoś za swoje niezamówione usługi pobierze zapłatę. Znane są przypadki, że tacy zawodowi pomagacze zabierali dzieci rodzinie w której nie było lodówki (jednorazowy koszt kilkuset złotych), w przypadku gdy miesięczna dopłata do nowej rodziny z wszystkimi dodatkami to rząd ponad 2 tys. Podam ci autentyczny przykład: kobieta 46-letnia mieszkająca około 300m ode mnie, która sama nie mogła mieć dzieci, obecnie wychowuje 2-3 letnią dziewczynkę z dopłatą 2600zł/mies. zabraną takiej właśnie rodzinie z miejscowości obok.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Spaceman napisał(a): prettyboy, co ma piernik do wiatraka? Coś ci się pomieszało. Nie jestem stałym sceptykiem.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

prettyboy napisał(a): Witam Kochani ! Moim zdaniem Stały Sceptyk chce zaistnieć w Teorii Chaosu jako ktoś na miarę albo na podobieństwo Stałego Słuchacza ,który też swojego czasu troszeczkę określmy to tak: "polemizował" z autorem tej audycji.Wydaje mi się,że chce przebić Stałego Słuchacza swoją gadatliwością i stąd ta natarczywość.Jednak jak długo ma tam swoje te jakieś argumenty i bajdurzenia- mi on w Teorii Chaosu nie przeszkadza. Dzięki za uwagę i wszystkich pozdrawiam !
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

totik napisał(a): ...cd.ok juz wiem o co chodzi:)
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

totik napisał(a): Dlaczego brak 62 audycji czekam ,czekam niestety nie mogłem byc obecny w niedziele a tu nic cichutko ni ma - Ivelios co jest grane?
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

archeus616 napisał(a): Pierdolenie o Chopinie. To zwykli ludzie, tylko o rzadko spotykanych oczach, ale większość odpierdala przy nich szopkę ze swoim idiotycznym zachowaniem i np. zwykłe zachowania odbierają, jako dziwne tylko dlatego, że zwykłe zachowania odnoszą się do czarnookiej osoby, a poza tym, jeśli chodzi o zeznania kobiet m.in. w takich przypadkach, jak i pana Napiera, to są one tam samo wiarygodne i rzeczowe, czyli nie są takimi w ogóle, bo za przesłanki podaje się wszystko to, co jest tylko subiektywne, a więc odczucia, emocje, przeczucia, domysły, itp, a powinno się skupiać na faktach i tym, co formalnie jest wyprowadzalne.
(komentarz do artykułu Inwazja czarnookich. Obcy? Demony? Czy może normalni ludzie?)

logos napisał(a): Światła na niebie niekoniecznie muszą być pojazdami. Najprawdopodobniej są to dziury w rzeczywistości/wymiarze/p rzestrzeni. UFO ma najczęściej kształt kuli i przez nie przemyka do naszego świata. Widoczne jest tylko w wyjątkowych sytuacjach...
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

mechanterian napisał(a): Bardzo potrzebna audycja ukazująca poziom ,,elit, które wybierają destrukcję i rozkład najczystszych dziecięcych umysłów, by żywić się wywołaym przez siebie strachem, bólem i traumą. Warto wspomneć postać pewnego litwina Drasiussa, który po bezskutecznych próbach uzyskania sprawiedliwości za t co spotkało jego córkę, ostatecznie sam wziął sprawy w swoje ręce i pokazał co oznacza bycie mężczyzną. PS. co do stałego sceptyka to mam typa serdecznie dość, do hasioka z nim albo innego kamerlika!
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

skibbs napisał(a): Stały Sceptyk jest,jak pieprz i sól do potrawy. Same w sobie nie smakują, ale dodane,o ile poprawiają jej smak . I tak samo jego obecność w audycji poprawia jej jakość. Tylko oczywiście musi być podawana z umiarem.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Jeszcze jedno, skąd Claude bierzesz tę informację, podawaną już kilka razy w audycjach, że Maryja matka Jezusa Chrystusa, miała 13 lat gdy zaszła w ciąże. Zapewnia Cię, że w Biblii nic na temat jej wieku nie znajdziesz, więc jestem ciekaw skąd ta wiedza?
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

SkrzdlatyŻmij napisał(a): Claude, dzięki za informacje o szczepionkach, ze swojej strony polecam nową książkę Jerzego Zięby Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie. Część 2. Stały Sceptyk, Czetnik, Jan, wnieśli do audycji temat uporządkowania pojęć, nie są to żadni obrońcy pedofilii, pytają się tylko o wiek, o to czy obrazy malarskie niepokojące Clauda są słusznym powodem do ścigania ludzi, o nadużycie zjawiska pedofilii do ograniczania swobód obywatelskich i aresztowania ludzi niewinnych. Nie podoba mi się, że Claude, nazwałaś Jana obrońcą pedofilii, przecież ten słuchacz jedynie dopowiedział powyższe kwestie do tematu. Pedofilia stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania. () Sposób definiowania dziecka jest kluczowym elementem w klinicznych definicjach pedofilii. Badacze problemu wskazują, że (ponieważ definicja kliniczna nie powinna opierać się na normach społecznych i prawnych, zmiennych kulturowo), przy odróżnianiu pedofilów od niepedofilów naturalną granicą dzieciństwa jest granica biologiczna, wyznaczona przez zmiany wyglądu związane z dojrzewaniem. Dziecko, z punktu widzenia biologii, to osoba w wieku przedpokwitaniowym taka, u której nie pojawiły się jeszcze oznaki dojrzewania. Preferowanym przez pedofila obiektem pożądania jest właśnie dziecko przed okresem dojrzewania. Czynnikiem decydującym jest brak wtórnych (drugorzędowych, a według innej klasyfikacji trzeciorzędowych) cech płciowych (przede wszystkim owłosienia łonowego), a nie konkretny wiek. Wikipedia Nie może zawrzeć ważnego małżeństwa mężczyzna przed ukończeniem 16 roku życia i kobieta przed ukończeniem 14 roku życia Kościół rzymskokatolicki: Codex Iuris Canonici kanon1083 paragraf 1. W średniowieczu wiek był niższy, określony w prawie kanoniczym tego samego kościoła: mężczyzna 14 lat, kobieta 12 lat. Święta Jadwiga król Polski, wyszła za mąż za Władysława Jagiełłę mając lat 12 i 1 dzień. Małżeństwo było skonsumowane i ważne, Jadwigę, papież Jan Paweł II ogłosił świętą, Jagiełłę uważamy powszechnie za czcigodnego władcę Rzeczpospolitej. Na koniec dodam, że też uważam, że omawiane w audycji gwałty, sadyzm, zmuszanie dzieci i dorosłych do nierządu istnieją i powinny być ścigane i karane z całą surowością. Denerwuje mnie jedynie nie zauważanie, że seks z nastolatkiem to nie pedofilia (choć może być oczywiście sprawą nieporządku albo prawnie zbronioną), oraz że wielu ludzie wrabia się w pedofilie (tak robią wściekłe żony wobec mężów z którymi się rozwodzą i na odwrót, tak się robi z niewygodnymi dla władzy ludźmi, temat się nagłaśnia, by odebrać społeczeństwu prawa obywatelskie, a w tle oczywiście są sprawy jak z filmu: Prosimy o ciszę, mordujemy dzieci!) Stały Sceptyku celne uwagi, ale więcej opanowania i kultury.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Bibi napisał(a): Bardzo mnie zaciekawił ten artykuł ponieważ robiąc zdjęcie dwa dni temu sfotografować postać za oknem mojej kuchni która pasuje do waszych opisów szkoda ze nie mogę wkleić fotki
(komentarz do artykułu Cieniści ludzie)

członek z zasadami napisał(a): Stały Sceptyk to bardzo duża zaleta tych audycji, uwielbiam to co wnosi do audycji i bardzo nie podoba mi się to że Cloude nie chce z nim rozmawiać. Stały sceptyk zmusza do myślenia a nie uleganiu paranoi. Oczywiście skoro SS słucha tej audycji to coś go tu sprowadziło, zapewne wewnętrzna potrzeba poszukiwania prawdy a że jest inteligentny to nie zadowala się jakimiś dziecinnymi tłumaczeniami wielu zjawisk. Tak trzymaj stały sceptyku
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Tomek napisał(a): Claude na prawdę gratuluję Ci że tego filozofa stałego sceptyka nie wywaliłeś z anteny. Ja bym wywalił. Jego pierwsze telefony jeszcze coś wnosiły do dyskusji, nawet się kiedyś mocno zirytowałem jak go rozłączyłeś ale teraz gość się kłuci tylko po to żeby stanąć w opozycji do "teoretyków spisku". Fajna audycja, wreszcie jakieś konkrety do posłuchania.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Spaceman napisał(a): Dopiszę tylko, że mój wpis był pewnego rodzaju metaforą i żartem. Jednak majtek z ciemnego radia potraktował to śmiertelnie poważnie. Pewnie nie będzie mógł spać przez parę nocy i będzie się mścił. Precz z szatanem!
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

kibin napisał(a): Claude powinien wypie...ć tego foliarza Stałego z anteny
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

miki napisał(a): Zwykli ludzie i pedofilia to tez plaga.Napotkalem na youtubie jakis filmik z tego ice bucket chalenge jakichś dzieciaków a pod filmem wylegarnia pedolfilskich komentarzy i jak wchodzilem w podobne filmy co sa po prawej to wszedzie to samo.Nie wiem gdzie sa rodzice tych dzieciakow ze nawet takie srajtki po 7,8 lat maja kanaly na youtube i biegaja na filmach w samych gatkach.Nawet nie które komentarze były pod prawdziwymi nazwiskami i zdjeciami ryjów i bez problemu moglem zwyrolów znaleźć na facebooku.
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

Spaceman napisał(a): Naprawdę słabe to było. "Audycja" przypominała pogawędkę chopów za sklepem z flasią pod pachą :p
(komentarz do audycji 17 grudnia 2016)

noniewiem napisał(a): Jeśli ma się kasę na taką technologię? No żeby latać bez dzwięku i zauważenia na radarach. To ma się i na stworzenie kilku rancz na calej planecie. I wyciąganie wlasnych próbek bez robienia zamieszania z cudzą krową. Jak to widzisz?
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Ven0m napisał(a): Ciekawa debata, 5 godzin zlecialo szybciutko. Smieszkowanie na koncu tez na plus :) usmialem sie panowie. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

eryk napisał(a): Nie przesłuchałem jeszcze całego ale chyba nic nie mówili o suplementach a bez tego chyba się nie da... A czy krzywda nie może sie stac ? A paraliż senny - nie przeżyłem ale podobno nic fajnego.
(komentarz do audycji 15 grudnia 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): I cały artykuł i teoria runie jak domek z kart kiedy wprowadzi się Teorię Elektryczną Wszechświata jako właściwy model. Bo ciemna materia nie istnieje to wymysł matematyków którzy nie mogąc zrozumieć jaka jest siła napędowa wszechświata więc wymyślili "wirtualną" ciemną materię bo wyeliminowali oddziaływania elektryczne stąd ubytek "masy" wszechświata ale to wirtualny ubytek. Odpowiedź jest prosta. Teorie astrofizyków nie mają odniesienia do rzeczywistości.... cytuje:"Odkrywanie skupisk ciemnej materii w wszechświecie odbywa się w oparciu o jej oddziaływanie grawitacyjne na otaczającą materię, ponieważ ciemna materia wydaje się być źródłem "dodatkowej grawitacji", której nie da się wyjaśnić w inny sposób." OCZYWIŚCIE ŻE SIĘ DA Ta siła to elektryczność bo grawitacja jest elektryczna. Jak powiedział Wallace Thorhill "Podążaliśmy za mirażem wiedzy który zaprowadził nas na pustynię ignorancji. Nasza historia Słońca jest mitem. Święty Graal energii fuzji nuklearnej "jak na Słońcu to fałszywy trop. Faktycznie cała nasza kosmologia Wielkiego Wybuchu (Big Bang), formowania galaktyk, formowania się Słońca i jego rodziny planet oraz historia Ziemi jest fikcją. Ignoruje ona najpotężniejszą elektryczną siłę organizującą na korzyść najsłabszej siły grawitacji. Większość z naszej wielkiej nauki jak kosztowne eksperymenty z fuzją i misje kosmiczne skierowano błędnie i na marnotrawstwo. Wszystkie nauki muszą zostać ponownie przebadane ze świeżej, interdyscyplinarnej perspektywy opartej na wzajemnie powiązany Elektryczny Wszechświat." I ostatnie słowo od Alfvéna który podczas swej mowy podziękowania za Nagrodę Nobla 11 Grudnia 1970 podjął bezprecedensowy krok przewidując nadchodzącą katastrofę astrofizyki na końcu jej długiego, ciemnego tunelu: Kończąc, wygląda na to, że astrofizyka jest zbyt ważna by pozostawić ją w rękach astrofizyków teoretycznych którzy otrzymali swą edukację z wyznaczonych podręczników. Kosztujące wiele miliardów dolarów dane kosmiczne z teleskopów astronomicznych powinny być badane przez naukowców którzy są zaznajomieni z laboratorium i fizyką magnetosferyczną, teorią obwodów, i oczywiście ze współczesną fizyką plazmy. Ponad 99 procent naszego Wszechświata składa się z plazmy, a proporcje pomiędzy siłami elektromagnetycznymi i siłami grawitacyjnymi są jak 10 do potęgi 39. - H. Alfvén, NASA Conference Publication 2469, 1986, p. 16. Czyli niema czegoś takiego jak mityczna ciemna materia, czy jak widzę powstał nowy idiotyczny wirtualny termin nie wiadomo co znaczący "ciemna plazma" JEST TYLKO JEDNA PLAZMA. Nie ma czegoś takiego jak ciemne włókna ciemnej plazmy,ten rysunek jest żenujący. Na jednej z nich widać wyraźnie włókna Birkelanda Artykuł stanowi połączenie ezoterycznego bełkotu z błędnym modelem. Diane Tessman to nawiedzona wróżka jakich pełno w NTV która czerpie "wiedzę" od jakiegoś gościa z astralu Tibus który jak sam powiedział "Tesla jest ze mną :)....nnaprawdę ? a może jest tam i Bruce Lee z Oriona ? Kolejny twórca mitów Jay Alfred, sam wymyśla Ciemną Plazmę której szuka...mistrzostwo świata i z tego co wiem nie jest żadnym naukowcem. Poczytałem jego artykuły, jego wyssana z palca Teoria Ciemnej Panspermii jest łagodnie mówiąc bekot. Szczególnie się uśmiałem kiedy interpretując strumienie plazmy i prądy Birleanda wypisuje jakieś bzdety o neuronach. Toksyczne połączenie ezoteryki, pseudonauki i technobajek. cytuje:"Międzynarodowy zespół astrofizyków użył w ubiegłym roku symulacji komputerowej, aby odtworzyć to, jak wszechświat rósł i rozwijał się. Powyższy obraz symulacji jest migawką obecnego wszechświata, widać na nim dużą gromadę galaktyk (jasnożółte) otoczonych przez tysiące gwiazd, galaktyk i ciemną materię (sieć)." gówno odkryli... No to ja Ci odpisuje słowami Wallacea Thornhilla " Gry komputerowe i media Dziś badacze posiadają komputery które pozwalają im symulować niemal wszystko co mogą sobie wyobrazić. Kombinacja mocy obliczeniowej i wyobraźni produkuje ostateczne gry komputerowe, wirtualny świat gdzie nieograniczona fantazja może kwitnąć. Możesz sprzedać wszystko jeśli właściwie to ubierzesz Możesz podać rezultat który jest kompletnym śmieciem ale po wyjęciu go z kontekstu, recenzenci nie mogą zauważyć różnicy, stwierdził jeden z astrofizyków. Ostre słowa? Nie jeśli się czytało liczne publikacje w których mówi się, że symulacje udowodniły teorię. Każde zaskakujące odkrycie w tworzonych ad hoc modelach komputerowych zbudowanych z pomysłów "wziętych z kapelusza" i oprogramowania które zmusza się do przybliżania tego co się wyobraża zostało odkryte. Atrakcyjne generowane komputerowo impresje artystyczne pomagają przy funduszach. Projekt laboratoriów badawczych obraca się wokół symulacji i wizualizacji technologii, Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) na przykład. Tak więc biblioteki naukowe są teraz wypełnione nadmiarem nie dającej się przeczytać i nieprzeczytanej literatury technicznej podczas gdy rozróżnienie pomiędzy samą naturą i wirtualnymi światami popularnych mediów staje się coraz bardziej zamazane. W tej zabójczej pętli wirtualny świat zajmuje publiczną uwagę i fundusze. A to wszystko w czasie gdy inspiracja która przyciąga młode umysły do prawdziwych odkryć stopniowo zanika." Pozdrawiam Przy okazji nie wyśmiewajcie innych że jesteście tacy niesamowicie wiarygodni bo też promujecie taki sam ezoteryczny bełkot jak NTV. Czego dowodem są takie artykuły.
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

to ty odeszles do innej napisał(a): Kto zrezygnowal z tej relacjii, ty wiec nie obwiniaj swojego blizniaka ze nie potrafila sobie z tym poradzic, zamiast milosci wybrales wygodne zycie u boku innej
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

lukas napisał(a): chodzi o podróże między gwiezdne i nasze ziemskie poczucie czasu. U nas liczony jest czas w latach ziemskich podział go wymyśliliśmy sobie sami, a w innych miejscach w kosmosie może on płynąć szybciej lub wolniej inne istoty mogą go nie liczyć w ten sam sposób co my. Było tak w jednej ze scen filmu "Interstellar" podczas lądowania na wodnej planecie. W tym samym czasie w jednym miejscu upłynęło kilka godzin w innym kilkadziesiąt lat. Jak to się ma do obcych kurzy wyruszyli by na przykład z takiej planety.
(komentarz do newsa 62. Debata Ufologiczna Online)

totmes napisał(a): Irgon,jeden z najlepszych, powrócił z ciemnych światów w filmie . Film nakręcony został w 2004 roku a pierwszy naukowy dowód że ciemna materia naprawdę istnieje został przeprowadzony w roku 2006...I znowu film przeplata się z rzeczywistością,i tak było już mnóstwo razy.Dlaczego tak się dzieje?Czy nasza rzeczywistość to faktycznie jest świat wirtualny?,hologram?Myślę że na tym świecie nie znajdziemy odpowiedzi,lecz w innej rzeczywistości wszystko stanie się jaśniejsze,choć na pewno nie całkiem jasne;)
(komentarz do artykułu Ciemna Ziemia: Źródło Obcych i Aniołów?)

yuby napisał(a): http://czassnu.com/radio/ramowka-1/#cont ent-content-inner Na dniach postaram się jakaś mini audycję zrobić bo obiecałem a ostatnio zaspalem /27 h spałem ;)/
(komentarz do audycji 8 grudnia 2016)

tomek napisał(a): Kiedy startuje ta nowa audycja o ktorej mowil jeden z rozmowców?
(komentarz do audycji 8 grudnia 2016)

tomek napisał(a): Witam Gdzie odbywaja sie te spotkania w jaroslawiu dokladnie?
(komentarz do audycji IX spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

kicor napisał(a): Niesamowite jest to, jak z biegiem czasu wszystkie hipotezy i przemyślenia z pierwszych odcinków Hiperprzestrzeni są przez Tomka uzupełniane aktualnymi wydarzeniami. Jak wszystko tu pasuje, jak klocek do klocka. Uważam, że jest to nieprzeciętny umysł i zasługuje na większą atencję otoczenia. Polecam wszystkim sięgnąć po stare audycje... Wszystkiego dobrego dla Kapitana! Peace&Love.
(komentarz do audycji 10 grudnia 2016)

marq napisał(a): W moim przypadku gdyby nie fatalny stan zdrowia to bym wyemigrował. Ale niemal nikt (może kosmici?) nie zgadnie .zgadną gdzie.... 1. Czechy; 2. Słowenia; 3. Białoruś. :) :) :) :) :) .....
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

marq napisał(a): Panowie Gospodarze: MS Ivellios, P.Cielebiaś oraz P, Ch, Miekina czy nie uważacie by do audycji o temacie /zagadnieniu tanim jak obecny /ww. należałoby zaprosić Pana Jarosława Bzomę? Moim zdaniem z jego paranormalnym doświadczeniem w połączeniu z medyczną profesją, wniosłyby bardzo dożo informacji, tez czy /i domniemań; (a może Jego zdaniem nawet kilka "Pewników").... Na-pewno jego przekonania oraz domniemania i teorie przedstawiane tylko w formie przecież szczątkowej w jego raczej felietonach niźli wpisach blogerskich na "Tarace", na-pewno przedstawiłby co-najmniej kilka arcy ciekawych koncepcji, tym bardziej ze już był kilkakrotnie Gościem na R. Paranormalium i jego wypowiedzi oraz relacje cieszyły się dużym jak nie wielkim zainteresowaniem słuchaczy R.P. w tym i Moim ! Co Panowie - każdy osobiście z osobna - sądzicie na tę propozycję? Jarek Bzoma na Tarace publikuje Tutaj http://www.taraka.pl/spis.php?aut=328&blogall=1 Szczerze Pozdrawiam oczekując na odp.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Staromodny napisał(a): Wnikliwie o śmieciowym DNA. Niech słuchacz który opowiadał banialuki,zrobi sobie przysługę i się doinformuje. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10009
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Staromodny napisał(a): Codo "śmieciowego DNA"http://natemat.pl/30109,przelom-w-genety ce-naukowcy-smieciowe-dna -odgrywa-wazna-role
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Aga napisał(a): Kilka lat temu doświadczyłam podobnego stanu podczas snu.Leżała na kanapie i w śnie widziałam jak wychodzę z ciała, najpierw dłonie którym się przeglądałam ze zdziwieniem a potem reszta ciała. Doznałem szoku bo stałam w ciemnym pokoju i patrzylam na własne ciało leżące obok na kanapie. Potem krążyłam po mieszkaniu czujac jednocześnie lek przed czym lub kimś kto był tam ze mną i mnie obserwował. Czułam ta obecność ale nie widziałam tego kogoś lub czegoś. Doswiadczylam tego tylko raz ale do dzis pamiętam wszystkie szczegóły.
(komentarz do artykułu 23 sposoby na OOBE)

Antares napisał(a): Pan Marek może nie opowiada najbarwniej (nie wiem czy to wrodzona cecha czy po prostu stres od mówienia w radio, przemęczenie, etc.), ale nie opowiada głupot więc wezmę go w obronę, choć i u mnie jego wypowiedzi wywołują pewien niedosyt. Wolałbym aby więcej mówił co na to mówi współczesna nauka (z naciskiem na współczesna - bo nauka też się zmienia i to dynamicznie. Wystarczy poczytać sobie co nauka mówiła powiedzmy przed wojną). Co do udziału słuchaczy to należy się przygotować na to że środowisko alternatywne to także osoby pokroju Jana Pająka czy zwolenników teorii na temat aminokwasów pozwalających na ulepienie gołymi rękoma kolumny z rtęci w Indiach. Po prostu w środowisku paranauk tak jest, zresztą poniekąd tak zwanych "nauk" też. Dla przykładu takie "gender studies" (a miałem okazję swego czasu uczęszczać na seminarium Mindy Roseman, jednej z najbardziej czołowych person tego ruchu (poniekąd też bardzo umiarkowanej w swoich poglądach, więc atakowanej przez koleżanki po fachu za zbyt mały radykalizm) to dla mnie "łysenkizm XXI wieku". I to w wyekstrahowanej formie. I aby było zabawniej ja właśnie cenię debaty ufologiczne za to że ktoś ma odwagę powiedzieć "wiem że nic nie wiem". Wolę to niż wciskanie banialuk, co w środowiskach alternatywnych zdarza się nader często. Byle pewnie i przekonująco gadać a to o rozpadzie ziemi na skutek ruchu precesyjnego (co ma się dokonać do końca roku), a to o rozbłyskach co nas mają unicestwić do połowy lutego.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

mokoł napisał(a): Akurat w tej audycji telefony były ciekawe, szczególnie te od stałych słuchaczy.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

clearsky napisał(a): Niestety mam podobne zdanie o udziale młodego pana astronoma w Debatach. Merytorycznie nic nie wnosi do audycji, ani w obszarze wiedzy akademickiej, ani w sferze alternatywnych spekulacji.Strasznie blado wypadł w Debacie o SETI, gdzie miałem wrażenie, że słucham członka gimnazjalnego kółka miłośników astronomii, a nia zawodowego ( praktykującego ? ) astronoma.Praktycznie nie wiem, jakie miałby zająć miejsce jako uczestnik Debat.Jako przedstawiciel nauki niestety nie wywiązuje się z takiej pozycji, a jako zwolennik innych nurtów to chyba niestety jest słabo rozeznany w "klimatach".
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

clearsky napisał(a): Rekord świata w przebywaniu w zamkniętym pomieszczeniu, bez dostępu do dzwięków i innych bodźców to 45 minut ? Według mnie to jakiś nonsens.Chyba, że ta próba była robiona na nadpobudliwych nastolatkach amerykańskich,którym odebrano telefon, konsolę, oraz odbiornik TV i kazano siedzieć w ciszy na krześle.Faktem jest, że obcenie zdecydowania większość ludzi jest uzależniona od hałasu i nieustannie otacza się dzwiękiem - czy trzeba, czy nie trzeba, ważne by w tle coś leciało, grało, hałasowało.Od rana, do wieczora.Natręctwo wypełnianina przestrzeni wokół siebie dzwiękami, bez których człowiek zaczyna się czuć niekomfortowo.Według mnie to stan jakieś dysharmonii, braku równowagi, wręcz choroby.Jeśli faktycznie rekord wynosi 45 minut to osobiście deklaruję, że w każdej chwili jestem w stanie wielokrotnie go pobić.Bez halucynacji, wpadania w panikę, bez niepokoju, czy skoków emocjonalnych.Można mnie zamknąć w takim odizolowanym pomieszczeniu na dowolny czas.Mogę siedzieć w całkowitym bezruchu przez półgodzinne,lub godzinne rundy w pozycji "medytacyjnej".Jeśli można wykorzystać jakiś mebel, lub można chodzić po pomieszczeniu - okres czasu nie ma znaczenia.Każdy kto ma doświadczenie w praktykowaniu jakiś technik pracy z ciałem/umysłem jest w stanie " przebywać w ciszy" znacznie dłuższe okresy, niż wspomniane 45 minut, które można uznać za banalną wartość ( to jest na przykład raptem jedna runda " siedzenia zen" w tradycjach buddyjskich).
(komentarz do audycji VIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

iso napisał(a): .......na tym polega audycja live jak wiesz i wady też jakie by nie były tworzą calosc.Zadzwon,lub zostan barwnym typem dla odmiany zamiast malkontentem.Masz konkretne zarzuty wiec zadzwon.Nie sluchaj w ogóle.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Judgement1 napisał(a): Tego tekstu niema w żadnej z jego książek.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

zbździsiu napisał(a): No ale co oni mają zrobić? Może mają całkowicie wyeliminować jakikolwiek udział słuchaczy w audycji? Nie odbierać telefonów, ignorować pytania z czata, zrobić Skype niewidoczny...? Okopać się i w czasie audycji nikogo nie wpuszczać, nie czytać pytań, komentarzy...? Bo sądząc po wpisach co po niektórych, tak najlepiej by wam odpowiadało. W ogóle czaty pozamykać, Skype usunąć, numer telefonu zlikwidować, no bo po co mają być, nie?
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Leśny Pukacz napisał(a): Niestety muszę się zgodzić z Szarakiem. Rzadko krytykuje kogoś wprost, ale Pan astronom Marek (nie ujmując jego osobie pod żadnym względem, będąc na jego miejscu pewnie też bym się tak spalił) nie wnosi nic ciekawego do debat. Tak samo jak te durne telefony krejzoli. Weźcie pod uwagę, że tych audycji mogą słuchać osoby nowe w temacie - często sam zachęcałem do pobrania mp3 znajomego, lub któregoś z członków rodziny. Ciężko jednak jest polecić audycję do której, dzwoni człowiek i mówi, że ma kontakt z kosmitami i ma na to dowód w postaci dzwonienia w uszach...no naprawdę, ciężko.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Kot Paternalistyczny napisał(a): Wytrzymałem 3,5h i się poddaję. Przynajmniej 80% audycji to bezużyteczne lanie wody i nerwowe szukanie jakiegokolwiek wniosku końcowego którym zazwyczaj jest po prostu powtórzenie tego co na początku albo błyskotliwe myśli typu "nikt nie wie" albo "po prostu tak działa natura".
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Szarak napisał(a): Czy pan astronom w ogóle miał coś do powiedzenia?? Opowiadał jakieś banały, komunały, że jest za, albo przeciw, albo za i przeciw jednocześnie, że jeden rabin powie tak, a drugi rabin powie nie i tak bez końca. Słuchając na żywo niestety nie da się przewinąć, więc była to ostatnia debata jakiej słuchałem online, od tej pory tylko nagrania. Nudne i bezbarwne typy oraz telefony od głupich słuchaczy są elementem psującym tę wartościową audycję. Pozdrawiam Niezawodne trio - Iveliosa, Cielebiasia i Miekinę - robicie dobrą robotę Panowie!
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

zifon napisał(a): Tak. To się nazywa książka. Takie z papieru, najczęściej prostokątne, grube. Pierwsze kartki są twardsze, to tzw. okładka. Książkę trzeba przeczytać, bo sama tego nie zrobi.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

iso napisał(a): I to sie chwali.Ciekawie było :)
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Antares napisał(a): Właśnie słucham audycji i jakbym słuchał na temat Mehrana Keshe i jego zwolenników...
(komentarz do audycji Sekty)

Kot Panternalistyczny napisał(a): Jaka wypasiona czołówka! :D
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

zarobiony eryk napisał(a): Przyłączam się :) Świetnie się słuchało.
(komentarz do audycji 10 grudnia 2016)

Judgement1 napisał(a): Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakiś materialny dowód, że Charles Fort rzeczywiście powiedział/napisał te słowa tak często powtarzane w różnych miejscach?
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

Ivellios napisał(a): Pod koniec postanowiliśmy spełnić prośby niektórych słuchaczy i się pokłóciliśmy, ponaobrażaliśmy, i Bóg wie co jeszcze ponawydurnialiśmy ;-)
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

iso napisał(a): Ponad 5h?Poszaleli czy co ;) Noto słucham.
(komentarz do audycji 61. Debata Ufologiczna Online: Czy jesteśmy czyjąś własnością?)

kicor napisał(a): Wielkie dzięki dla Iveliosa za wsparcie Tomka i możliwość odsłuchu!
(komentarz do audycji 10 grudnia 2016)

smokens napisał(a): Kawał dobrego materiału. Tak trzymać panowie oby więcej takich debat.Już za moment kolejny klocek do wielkiego archiwum. Pozdrawiam
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

charlie2tango napisał(a): Czy orientujecie się Państwo może, czy na ranchu Skinwalkera ludzie Bigelowa prowadzili jakiekolwiek prace ziemne?
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

hmm napisał(a): Tak, masz racje jesli bierzemy pod uwage tylko te srodki komunikacji o ktorych wspominasz.
(komentarz do artykułu Powrót buddyjskiego lamy)

ZAWSZE POD WIATR napisał(a): Witam! O trzech tygodni słyszę buczenie non stop. Nie mogę spać. Firma rok temu na zlecenie Urzędu Miasta postawiła na przeciw mojego domu w prostej linii ok. 15 m HYDROFORNIĘ zasilającą osiedle domów jednorodzinnych w wodę. Domy położone na wzgórzu. W ubiegłym roku, nie słyszałem tego. Ok. 3 miesiące temu usłyszałem pierwszy raz, obudziło mnie w nocy. Nie wiedziałem co się dzieje, dlaczego tak buczy. Moja interwencja w Zakładzie wodociągów nie wiele dała, bo fachowcy nic nie słyszeli.W godz. popołudniowych to zjawisko ustało. Był spokój ok. 2-3 miesiące - zaczęło się buczenie 16.11. i tak trwa cały czas, nie mogę spać, zatyczki do uszu nieco łagodzą, jest trochę ciszej.Są noce że śpię 2-3 godz. nieraz wcale. Nie wiem co zrobić, mam wrażenie, że zachorowałem - słyszałem na temat zjawiska MIZOFONI oraz o INFRADŹWIĘKACH, ale to co piszą o MIZOFONI, to tylko niektóre fakty pasują do mnie. Firma która postawiła hydrofornię drugą już noc na moją prośbę wyłącza w nocy pompy zasilające a ja dalej to słyszę. Dzisiaj po godz.22 jak już było cicho i pompy były wyłączone nasłuchiwałem na zewnątrz -przed domem. Słyszę to buczenie również, jak się oddaliłem od domu nawet o kilkadziesiąt metrów, to też słyszałem, ale nieco ciszej.Szedłem, jak mi się wydaje wzdłuż instalacji wodnej, która oczywiście jest w gruncie i mam wrażenie, że z niej wydobywa się to buczenie. Jak może mi ktoś doradzić, co z tym zrobić, nie wiem czy za niedługo nie wyląduję w "wariatkowie", nie mogę znieść tego cholernego, jednostajnego dźwięku. Teraz jak piszę, to słyszę to pieprzone buczenie, ani na chwilę nie da odpoczynku. Pozdrawiam wszystkich cierpiących i tych co mogą coś doradzić!!!
(komentarz do artykułu Taos Hum - uporczywe, bezustanne buczenie)

DR7 napisał(a): Bardzo zaciekawił mnie pewien wątek. Otórz mówicie panowie że pod jedną z krów znaleziono strzykawkę. Wygląda więc na to że (o ile strzykawka nie była pozaziemskiego pochodzenia) zabicie krowy i wyciągnięcie z niej organów zostało dokonane przez kogoś "z tej ziemi" czytaj ludzi. Pozostaje jedynie pytanie w jaki sposób te organy zostały z krowy wyciągniete? Tutaj przychodzi mi na myśl jedno magiczne słowo - technologia. Wszak wiadomo ze hitlerowcy juz na początku lat czterdziestych pracowali nad rożnymi dziwnymi technologiami o których do dziś nie mamy pojęcia i wiadomo tez ze ich prace byly kontynuowane po wojnie w stanach i nie wiadomo gdzie jeszcze i ze sa kontynuowane po dziś dzień. Tak więc bardzo możliwe że są na świecie technologie o których ciągle nie mamy pojecia a są one używane wlaśnie do "okaleczania" zwierząt. Pytanie następne; po co ktoś miałby to robić? Odpowiedź; do badań i prac które są nielegalne lub "ukryte". No bo jak inaczej pozyskać legalny materiał do nielegalnych badań prowadzonych przez kogoś kto nie chce sie ujawnić? Właśnie w taki sposób. Do tego wystarczy jeszcze stworzyć mit o ufo czyli zwalić wszystko na karb zjawisk niewyjaśnionych i włala! Anonimowość zapewniona.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

odbicie w lustrze napisał(a): Naucz sie kierowac sercem a nie rozumem. Wtedy otrzymasz odpowiedz. Klucz jest w Tobie.
(komentarz do artykułu Telepatia bliźniaczych dusz)

zmyslowy napisał(a): Male sprostowanie, Za wynalazce radia uwaza sie Guglielmo Marconiego, przy czym sad przyznal prawa patentowe do radia Tesli. Nie jest jego wynalazca Edison jak to gosc stwierdzil.
(komentarz do audycji Transkomunikacja. Wywiad z Markiem Szwedowskim o EVP)

kackoo napisał(a): mam w takim razie pytanie co jesli owe odczucia deja vu są tak silne ze jestem w stanie stwierdzic (pomimo braku takiej wiedzy wczesniej)ile razy juz mi się coś przytrafiło? dla przykładu rozmawiam z kolegą a nagle jak cepem przez kark deja vu i mysl w głowie "to juz się dzieje 3ci raz."
(komentarz do artykułu Sześć oznak sugerujących, że możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi)

Blom napisał(a): mi też się wydaje że nie daliście do końca dojść do słowa Kunradowi44 bo nieraz inni gadają większe pierdoły i im nie przerywacie. Ale ogólnie audycja 5/5.
(komentarz do audycji XXXIX Debata Ufologiczna Online: Tragedia na Przełęczy Diatłowa)

ona napisał(a): Zamieszczone zdjęcia z wnętrza zamku są dowodem na takie powiązania. Bardzo ciekawe. Zastanawiające jest jedynie, dlaczego Bóg na to pozwolił.
(komentarz do artykułu Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril)

Malwa napisał(a): Mam 23 lata i paraliż senny przydarzyl mi się już drugi raz . Boję się zasnąć ...
(komentarz do artykułu Paraliż senny jest zjawiskiem powszechnym)

Mary napisał(a): OOOO!!! Mam to wszystko od poczatku,kiedy siegam pamiecia!
(komentarz do artykułu Sześć oznak sugerujących, że możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi)

artemius napisał(a): Bardzo ciekawe zagadnienie. Mam wrażenie, że opiera się na hipotezach czyli inaczej mówiąc przypuszczeniach. No bo chyba teorii żadnych na ten temat nie opracowano. Z niecierpliwością czekam na debatę...
(komentarz do newsa 61. Debata Ufologiczna Online)

Ivellios napisał(a): Działa. Sprawdzałem przed chwilą.
(komentarz do artykułu Niezwykły wynalazek Wiktora Grebiennikowa)

karoń napisał(a): Mówiąc o innych wymiarach, nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, co mówisz. Istoty z wyższych wymiarów fizycznie byłyby niedostosowane do naszej planety, więc ta lansowana przez Chrisa wątróbka też by im się raczej nie przydała. Co innego z mieszkańcami innych rzeczywistości, które hipotetycznie są innymi liniami tego, co mamy tutaj. Ale hipotetycznie. Jak się chce dyskutować, to trzeba znać terminologię. A jak nie wiesz, o czym mówię, to wyobraź sobie istotę dwuwymiarową, płaską, porywającą wątróbkę. A potem jakoś zwizualizuj sobie 4 wymiar
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

King Henry Happy napisał(a): Niestety link z angielską wersją fragmentu książki nie działa.
(komentarz do artykułu Niezwykły wynalazek Wiktora Grebiennikowa)

słuchacz26 napisał(a): @karoń twoje za to emanują powagą i konkretami...
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

SkrzydlataŻmija napisał(a): A ja w żadnej wypowiedzi nie zobowiązywałem się do udowadniania. Natomiast Ty wciąż nie nauczyłeś się czytać ze zrozumieniem ani moich wypowiedzi ani żadnej innej. Wiesz lepiej bez czytania, co kto powiedział, co myśli i kim jest. A to Twoje: "wiem ale nie powiem", o Obcych, to po prostu żłobek mi się przypomniał. I jeszcze dodajesz, "bo mam Cię gdzieś" - bez komentarza.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

julaa napisał(a): Mi się śniło że jakaś kobieta zabiła mojego chłopaka. Tego samego dnia pokłócił się z mamą. Może to miało to oznaczać. I rzadko mam tak realistyczne sny jak tamten.
(komentarz do artykułu Sześć oznak sugerujących, że możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi)

Klub Paranormalium napisał(a): No nie wiem czy słynny ale jest .....
(komentarz do audycji VIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

bezimienny napisał(a): Mapet, if you know what I mean catch https://www.youtube.com/watch?v=E7rZGZLbsLs co do Kloda, widzisz trafiła kosa na kamień silną osobowość i ponadprzeciętną retorykę macie oboje a to wyklucza zdominowanie jednego przez drugiego pozostaje zimna wojna, tylko po co? peace&love jak zwykłeś się żegnać z tą szczyptą hipokryzji nabiera nowego znaczenia.. pozdrawiam i życzę powrotu do normalności i zakopania wojennych toporów :)
(komentarz do audycji 3 grudnia 2016)

karoń napisał(a): @słuchacz26: Takie dyskusje to jak rozmowa o Bogu, czy potrafi stworzyć coś potężniejsze od niego. Takie argumenty jak w rozmowie z Jechowcami
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Antares napisał(a): Audycja arcyciekawa, zwłaszcza wiedza fachowa pana Arkadiusza Kocika była czymś niespodziewanym i imponującym. Co do clou to cały czas mam mętlik w głowie, bo o ile przypadki okaleczeń bez wątpienia są realne (sąsiad znajomego, właściciel rancha w okolicy miejscowości Medina w Teksasie miał takie przypadki, jako ciekawostka - Medina słynie z sadów jabłkowych, nigdzie w Stanach nie robi się lepszych apple pie) to trudno mi znaleźć powód czy powody tych działań. Wzorzec działania jest całkiem dobrze znany, ale powód (czy powody bo być może - albo nawet i prawdopodobnie - jest kilka sił) już nie i cały czas poruszamy się w sferze domysłów. Z zupełnie innej beczki - słucham sobie różnych alternatywnych stacji radiowych, głównie talk radio i to nie tylko polskich. Problemy ze Skype to ostatnio chleb powszedni. Coś ewidentnie zaczyna się sypać w tym serwisie. Mizerne to pocieszenie, ale chciałem tylko dać znać, że nie tylko Radio Paranormalium doświadcza problemów z łącznością.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

karoń napisał(a): Problem w tym, że nawet jak podacie taki link, to nie ma pewności, że te zwierzęta zostały okaleczone jak w latach 70-tych, z cięciami chirurgicznymi i obecnością różnych środków we krwi. I to pokazuje, że można sobie to i owo zawsze dopowiedzieć.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

bezimienny napisał(a): @Krawcze przesłuchałem Twoją wspomnianą audycję i stety niestety muszę się z nią zgodzić. Tomek kiedyś był zajebistym radiowcem jak już zresztą wspominałem ale od tego całego Keshyzmu po prostu zduraczał i stracił wenę. Co do keshystów czy jak tam oni siebie nazywają to też nie popadajmy w skrajność jak poleca potrzeba nawołując do desantu :) bez przesady a niech sobie lepią i dłubią w tych swoich dziadostwach.. Mam nadzieję, że z biegiem czasu wszystko się poukłada i wróci na swoje tory (mam tu na myśli RNF) PS Ivelliosie zrób kiedyś porządek z tym systemem komentarzy bo trudno się tu połapać robisz zajebistą robotę i pełen szacun ale strona jest tak zapchana skryptami, że po prostu muszę to wycinać pozdro
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Antares napisał(a): No dobrze, ale dlaczego piszesz to pod moim komentarzem skoro nie jestem Stałym Sceptykiem?
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): @ Skrzydlata Żmija, dlaczego To ja Ci muszę coś udowadniać, Ty mi udowodnij. Wszak sam wysuwasz tezę, i masz rację to jest nudne, jak Wasze teorie.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

tartares napisał(a): Kolego, na szacunek trzeba sobie aktywnie pracować a nie liczyć na całowanie po piętach bo coś tam kiedyś. Mapeta też znałem w erze przed gansami i jego "twórczość" była już wtedy gówno, kolokwialnie mówiac, warta bo nie tylko jest ignoratem i narkomanem ale i odartym z charyzmy bucem czego na każdym kroku po dzis dzień dowodzi. Bardzo kultowe te jego programy moga być w waskim gronie debili z pośród których niechybnie rekrutuja się jego apologieci. Tu chyba ma miejsce jakiś szczególny syndrom sztokholmski ze sluchacze mapeta jak bita zona go bronia nawet w świetle miarżdżacych dowodów na to że jest powertripujacym karłem i kanalia który tylko potrafi innych niszczyć i ciagnać w dół gdy odmawiaja poddania sie jego zachciankom - wystarczy spojrzec jak dobrze krawiec i claude sie maja im dalej od rnf. Tak ze w kilku slowach sluchaczu bezimienny - polecam jak Claude z RNF wziac rozwod z wlasna nostalgia i przejrzec na oczy a wtedy plugawa persona tomka z rnf obnazy sie sama. Pozdrawiam, inny sluchacz który ma dojsc kesze z rnf i jego klaki - jak to mowi mapet: nie podoba sie, nie sluchaj men.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Marcin Banach napisał(a): Czytałem, że podobno te zwierzęta są jakoś znaczone przed okaleczeniem i te zaznaczenie widać w ultrafiolecie? Skoro ludzie potrafią łapać rekiny i po odcięciu płetw są one wyrzucane do morza to ta siła, która stoi za okaleczeniami robi dokładnie tak samo. Mam trzy hipotezy, po co to jest robione: I. Przyczyna kulinarna jako przysmak II. Przyczyna naukowa do badań nad czymś tam III. Przyczyna użytkowa do produkcji leków, kosmetyków W każdym razie wygląda to na zwykłą eksploatację przez siłę z lepszą technologią. Skoro robi to w taki prymitywny sposób znaczy, że nie jest wszechmocna.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Przemo napisał(a): To nie jest prawdą, to są brednie nawiedzone przez Kwietnia, które nie mają żadnego odwizerciedlenia. Prace były od 1942/43 r.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

speedwayer napisał(a): @Krzysztof Rogala - wróć do audycji! Chce Cię gdzieś posłuchać! Twoją wypowiedź o MILAB w TCh słuchałem z 50 razy i w wolnym czasie zgłębiam wiedzę MILABów. Chcę Cię usłyszeć znów, wracaj człowieku! Pozdrawiam :)
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Przemo napisał(a): To nie jest prawdą, to są brednie nawiedzone przez Kwietnia, które nie mają żadnego odwizerciedlenia. Prace były od 1942/43 r.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Ivellios napisał(a): @karoń: https://en.wikipedia.org/wiki/Cattle_mutilatio n
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

chrismiekina napisał(a): Cytat z Wikipedii (!!!) : "w okolicach miasta Londyn i w przyległych shire zarżnięcia owiec dokonano, w niektorych miejscach 100 w innych mniej, gdzie nic nie zabrono z owcy oprócz sadła i niektorych środkowych części, runo i cały szkielet po sobie zostawiając." Zapisek z dworu króla Jerzego I, 1606 r. Ogarnij sie trochę karoń. Może jeszcze raz posłuchaj.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Krzysztofie, napisałem, że mam brata geodetę bo to prawda, mierzyłem niwelatorami to też prawda, nie dopowiadaj ciągle tego czego nie myślę, nie mówię, bo to już nudne i męczące się robi. Brat wcale nie uważa, że żyjemy we wnętrzu Ziemi, więc przestań wkładać w moje usta coś czego nie mówiłem, nie myślałem, nie insynuowałem itd. Dzięki za tych parę konkretnych odpowiedzi, niestety przestaję wierzyć, że kiedykolwiek się doczekam od Ciebie udowodnienia, że żyjemy na zewnątrz Ziemi, a nawet co mnie już dziwi, wyjaśnienia co myślisz o Obcych (tak, z pewnością, jakbyś napisał, np. myślę, że byli tu przed nami, to by cię CIA zabiło:). Wolisz w kółko przypisywać wszystkim wypowiedzi, których nie mówili, złe intencje, złe czyny, brak kompetencji, a nic o mnie i pewnie o wielu innych nie wiesz, ale wciąż wymyślasz na mój i innych temat jakieś urojone historyjki. Tak więc bywaj, skończyłem, komentowanie twoich wypowiedzi i zadawanie Tobie pytań.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Słuchacz26 napisał(a): Ale biber....nie przypisuj naszej ludzkiej logiki istotom z innych wymiarów. I dlaczego twierdzisz,że muszą wkładać w podróż do nas jakąś niesamowitą energie? Największym problemem w zrozumieniu tego zjawiska jest hermetyczne myślenie ludzi. Dla nich wszystko musi mieć sens i logike, bo kiedy nagle jej brak, jest to przerażające...
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

karoń napisał(a): Podaj jeden stuprocentowo udokumentowany przypadek okaleczenia zwierząt sprzed setek lat w sposób taki, jak w latach 70-tych. Czekam.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Blom napisał(a): Co do wyłączania komputera pod wpływem myśli: mam kumpla na którego kiedyś mówiliśmy Wirus, ponieważ wiele razy zdarzało się że w jego obecności pojawiał się sławny niebieski ekran, niespotykanie często. Nie musiał nawet zasiadać do tego komputera. Później pech ustał.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Krawiec napisał(a): Fakt, niepotrzebnie dałem to jako odpowiedź, ale... pal to licho. I tak wiadomość szybko się rozejdzie. Moim zdaniem słuchacze mają prawo wiedzieć o takich sprawach a nie dostawać jakieś enigmatyczne ogólniki. Dodam jeszcze, że z RNF odszedłem też w podobnej atmosferze i też głównie przez Mapeta, któremu nic nie pasowało i ciągle miał problem z czymś. O tym nie mów, o tamtych nie wspominaj, co to za gówniana muzyka itd. W zasadzie to ten człowiek stopniowo pozbywał się wszystkich ludzi wokół radia i teraz został już prawie sam (jest jeszcze Edward). Niech zatem będzie sobie Kapitanem na pustym statku.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

zbździsiu napisał(a): zniechęcić? chyba tylko przewrażliwionych szukających na siłę jakiejś pierdoły do której można by się przyczepić a tamten słuchacz został potraktowany w sposób jak najbardziej adekwatny do poziomu swoich wypowiedzi
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Miszkurka2000 napisał(a): Uważam, że dla zachowania profesjonalizmu audycji powinno się unikać takiego zachowania prowadzącego bo może to zniechęcić nowych słuchaczy.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Sebastian p-ń napisał(a): @ Koroń, nie rozumiemy wiele rzeczy, myślimy po ziemsku jak np."gulasz z cynaderek" itp. okaleczenia zwierząt miały już miejsca przed wiekami i to są fakty udokumentowane, nie wyssane z palca. To nie jest robota żadnej tajnej organizacji ziemskiej lub jakiś służb militarnych. Nie mamy jeszcze takiej technologi żeby móc wykonać tak precyzyjnie usuwanie organów wewnętrznych zwierząt i to w takich warunkach co opisuje Chris. Ps. Kiedy miałem 16 lat widziałem to zjawisko z bliskiej odległości, około 20-30 metrów i nie byłem jedynym światkiem. Wiem jak bardzo na mnie wpłynęło zobaczenie tego czegoś i jaki miało wpływ na dalsze moje życie. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Antek napisał(a): Na ogólnym Krawiec napisz jak to było jak juz powiedziałeś. I tak BTW to brawo Tomek. Brak słów Jesteś... złym człowiekiem. Peace and Love.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

kalarus napisał(a): Arek Kocik brawo. Muszę powiedzieć, że jego opinie były bardzo pomocne w ocenie tego zjawiska.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Ivellios napisał(a): Na prośbę słuchaczy udostępniam wyciętą rozmowę o wielkim dupnym UFO i w ogóle o dupach z jednym z dzwoniących :D http://archiwum2.paranormalium.pl/4gru2016_dyskusja_o_du pach.mp3
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

jooker napisał(a): Trafione w punkt
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

biber_1990 napisał(a): Chris mówi ciekawie, ale momentami ponosi go amerykańska fantazja :) Wyobraźmy sobie cywilizację zdolną przekraczać barierę wymiaru fizycznego, która przylatuje na Ziemię i wkłada w to ogromną energię, żeby wyciąć krowie wymię albo oko i żeby tym handlować. To tak jakby po piach do zaprawy murarskiej jezdzić na Saharę z Polski. Rozumiem, że to tematy paranormalne i wogóle, ale trzymajmy się tego, co wiadome... A ludzie tak chcą wierzyć czasami w tajemnice, ze przymukają oko na fakty, jak np. te substancje uspokajające w ciałach krów.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

karoń napisał(a): @ Sebix, gratuluje wyobraźni, ale naprawdę wierzysz w to, że istoty z innego wymiaru przylatują na Ziemię robić gulasz z cynaderek? Dla mnie to tak żenujące i naciągane wyjaśnienie, że parsknąłem śmiechem, jak Chris zaczął o tym mówić.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Antek napisał(a): Wywaliłeś Klodzia za kesze, co? Peace and love kochany. Odstrzał za niewystarczający entuzjazm. Do tego jeszcze w Nocnym Radio jest, gdzie pojechali po Kesze... Uuu... Ajdonooooł
(komentarz do audycji 3 grudnia 2016)

wiesio napisał(a): dokładnie ! Tez mi się podobała.
(komentarz do audycji 3 grudnia 2016)

Sebastian p-ń napisał(a): To była jedna z najciekawszych debat ufologicznych, zaliczyłbym-ją do pięciu najlepszych do chwili obecnej, a w przyszłym tygodniu zapowiada się jeszcze ciekawsza. Całkowicie zgadzam się Chrisem Miękiną że mogą to być istoty z naszej planety tylko z innej gęstości wymiarowej gdzie my nie mamy dostępu. Wszystkie obserwacje i dziwne zachowanie się zjawiska na to wskazuje że jest tak, jest to bardzo logiczne i rozsądne wyjaśnienie tego zjawiska, a nie z innych odległych obszarów kosmosów jak to niektórzy twierdzą. Chris jest najciekawszym gościem debat, debata bez jego udziału byłaby nudna i nie ciekawa. Szkoda tylko że Piotrek co jakiś czas wchodził słowo Chrisowi i nie pozwolił dokończyć myśl.
(komentarz do audycji 60. Debata Ufologiczna Online: Okaleczenia ludzi i zwierząt)

Krawiec napisał(a): Spekulacji na temat zniknięcia Teorii Chaosu z RNF jest sporo. Znacie Clauda, on nie lubi się babrać w tego typu sprawach i rozwlekać. Woli przemilczeć i robić dalej swoje (szanuję). Z kolei Mapet komentując (w swój charakterystyczny bucowaty sposób) całą sprawę wprowadził jedynie zamieszanie. Efekt - ludzie nadal nie znają przyczyny zniknięcia Tch z RNF, zaczynają spekulować, a mi jest głupio, bo... to ja jestem tutaj główną "kością niezgody", czy raczej "triggerem", który sprowokował całe zajście. Krótko: Mapet odsłuchał sobie kawałek mojej audycji anty-keshe w Nocnym Radiu i się wściekł. Postawił Claudeowi ultimatum - albo RNF, albo NR. Claude widać nie z tych, co się dają rozstawiać po kontach, więc ostatecznie podziękował Tomkowi za współpracę. Też nie bardzo chciałem już tej sprawy poruszać publicznie, ale widać, że wiele osób zaczyna przypinać Claudeowi łatkę anty-keszysty, a to nie jest prawda. On pozostaje nadal neutralny i o czym wspominał - planuje razem z kolegą Marcinem testować tę technologię aby później podzielić się z Wami wynikami eksperymentu. Jak widać, mamy tutaj aż dwa przykłady na to, że Michał jest faktycznie niezależny, pewnie dlatego wielu ludzi mu ufa i czeka niecierpliwie na wyniki badań nad magravami, healthpenami i innymi plazmowymi wynalazkami. Ja też.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Mehran Keshe napisał(a): pod ponizszym linkiem znajduje się słynny materiał telewizji TVN o klubie Paranormalium http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/podkarpac ie-polskie-paranormalne-z aglebie,217200.html
(komentarz do audycji VIII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

mar10la napisał(a): laun=raw
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

speedwayer napisał(a): Rewelacyjny artykuł! Ivellios, jak zawsze pełen profesjonalizm w tłumaczeniu. Swoją drogą FATE Magazine jakoś przypomina mi Nieznany Świat :)
(komentarz do artykułu Może gdzieś tam istnieje życie. W poszukiwaniu ET w mitach i legendach)

Zenon napisał(a): Odcinek Star Treka o którym wspomina Claude to "Who Watches The Watchers", sezon trzeci, odcinek czwarty. Gorąco polecam, jeden z najlepszych.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

bezimienny napisał(a): stały sceptyku tak wracając do twojego telefonu i niezbyt miłej rozmowy z Tomkiem w poprzedniej audycji. Powiem tak, co jak co ale nie dorastasz Tomkowi nawet do pięt. Sam przestałem go już słuchać bo facet doszczętnie zduraczał i ostatnimi czasy mówiąc kolokwialnie pierdoli po prostu głupoty w swoich audycjach ale szacunek mu się należy bo kiedyś robił świetne audycje i bardzo dobre radio (ma facet pojęcie o muzyce i to bardzo dobrej muzyce) a audycje, które zrobił są już kultowe (posłuchaj sobie Dokładki). To tak w gwoli ścisłości chciałem dodać od siebie kilka zdań w obronie mapeta bo widzę każdy jedzie tu po nim a w szczególności są to osoby. które nie maja pojęcia o jego wcześniejszej twórczości i oceniają go z perspektywy ostatnich kilku/kilkunastu miesięcy.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

bezimienny napisał(a): Można rzec, że jest to koniec pewnej epoki (chodzi mi o Twoje rozstanie z RNF-em). Kurde pamiętam jak przypadkiem trafiłem na przezajebistą Dokładkę gdy Tomek był jeszcze płodnym radiowcem a chwilę potem na Teorię Chaosu. Potem dopiero po sznurku trafiłem na Radio Ivelliosa i świetne Debaty Ufologiczne. No cóż wszystko płynie a czas zapierdala.. Szkoda, że Tomek zduraczał do tego stopnia, że musieliście się rozstać ale jeżeli przyczyną był ten cały Keshyzm jak mniemam to może i lepiej, że zdecydowałeś się oddzielić od Tomka i RNF-u. Audycja była zawsze niezależna i lepiej niech tak pozostanie. PS. Widzę, że po ostatnich perturbacjach w końcu wracasz do formy Klodzie co niezmiernie mnie cieszy :) PPS. Z doktorem Jaśkowskim, świetny pomysł. Jeżeli udałoby Ci się go zaciągnąć na antenę i zrobić wspólną audycję byłoby świetnie. Trzymam kciuki i pozdrawiam.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

kicor napisał(a): W końcu Tomek powrócił na antenę. Jak zawsze świetna audycja. Pozdrowienia!
(komentarz do audycji 3 grudnia 2016)

przechodzimur napisał(a): Czyżby matrioszka ?
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

eryk napisał(a): Czyli myślisz że Tomek został podmieniony ? No ciekawe, ciekawe :)
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Antares napisał(a): Claude, RNF to też i twoje dziecko, więc zapewne decyzja nie była łatwa, jednak sądzę że była nad wyraz trafna. Nawet jeśli teraz masz wątpliwości, to z perspektywy czasu sam zobaczysz, że zrobiłeś dobrze.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Maro napisał(a): Reiki jest super)) nadcisnienie i chroniczne zapalanie gardla-pa pA)) Medycyna konwencjonalna-niestety taki wiek ma juz pan,musi pan z tym zyc,100 zl wizyta))) Wiec nie bac sie tylko ruszac po inincjacje))
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

Krzysztof Rogala napisał(a): cytat: "SkrzydlataŻmija napisał(a): @Krzysztof ale co uważasz konkretnie? Obce inteligentne istoty z innych planet, z innego wymiaru, czy z Ziemi (w sensie są tu tak długo jak my lub dłużej) i czemu jesteś taki pewien? Złapałeś takiego obcego i masz go pod kluczem, możesz mi pokazać?" Nie zadawaj pytań na które nie chcesz znać odpowiedzi. Sądzisz że powiem cokolwiek takiego publicznie bo myślisz że to jakiś dowcip? Ci którzy wiedzą nie mówią, Ci którzy powiedzieli są martwi, Ci którzy nic nie wiedza i mówią...żyją. Niczego Ci nie pokażę i nie powiem aby Ciebie przekonać bo mam to w gdzieś. Czego chcesz więcej masz Debaty i fachowców samych geniuszy idź do nich Prawdę Ci Powiedzą. Wszak Valee wie wszystko wiedzą także dziennikarze Onetu, i ufolodzy od pisania do Egzorcysty, nie podważaj ich autorytetu...wszak jak napisał Ivelios ja gówno wiem :)
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): Tak mam na myśli Szczytyńskiego oczywiście, przyjrzyj się jego wypowiedziom, wyzwiska od najgorszych, niepohamowana agresja, częste zmiany nastrojów. Zakładanie dziesiątek kont aby udowodnić swoje racje. Co do twojego brata to niech twój brat udowodni ci że żyjemy we wnętrzu Ziemi, podeśle mi wyniki swoich obliczeń a artykuł ukaże się w magazynie Geodeta, twój brat będzie sławny(albo jego przyjaciele) tak jak i Ty mogę to załatwić bo czas wypłynąć na szerokie wody. Oczywiście wyniki mają być opracowane niwelatorem kodowym. To tle z mojej strony. Wybieraj...gotów jestem przyznać Ci rację i przeprosić publicznie cały świat. Wyniki zostaną przeanalizowane przez fachowców z kilu dobrych firm. Impexgeo, asg-eupos, Leica, i kilka innych, nie zataimy wyników ale oczekuję podpisanie się przez was imieniem i nazwiskiem i nazwą firmy w Magazynie. Będziecie sławni, sadzę nawet że mój wydawca wyda Wam książkę, załatwię to. Zarobicie na tym krocie. Podejmiesz wyzwanie ? i kończymy temat raz na zawsze.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

mar10la napisał(a): Klauniec nie zabieraj głosu jak nie masz nic do powiedzenia.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): I nie wierzcie, że cholesterol w żywności szkodzi, albo tłuszcze nasycone. Nie szkodzą, poszukajcie informacji na ten temat, ważne jest nie przekraczanie dawki węglowodanów i parę innych rzeczy, ale nie chcę się rozpisywać. Zobaczcie dr. Ewę Witoszek-Bednarczyk, przy okazji Jerzego Ziębę, doktora Jaśkowskiego. Michał, może prócz doktora Jaśkowskiego - faktycznie teoretyka spisku - zaproś doktor Ewę Witoszek-Bednarczyk - stroni od spisków, ale mnie wyleczyła ze wszystkiego (a choroby miałem orzeczone niewyleczalne), więc kobieta ma po prostu wiedzę, taką prawdziwą wiedzę medyczną, której próżno szukać w przychodniach i u profesorów medycyny też. Zgłębiła alergologie, szlaki metaboliczne, ale o szczepieniach niezbyt chce gadać, moim zdaniem: jest praktykującym lekarzem z uprawnieniami. Ale co do piramidy żywieniowej, tłuszczy, to można liczyć na dość szokujące informacje. A to działa, nie jest jakąś tanią sensacją. Jeśli ty to widzisz, a ona się zgodzi, ale kobieta jest złota i kontaktowa, i bardzo otwarta. Pozdrawiam i wesołych choinkowo-opłatkowych Świąt Bożego Narodzenia, raz jeszcze!
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Krzysiek: "jest ten człowiek dla mnie chorym psychicznie schizofrenikiem co zresztą widać" a to o kim piszesz, by wygląda jak byś pisał o Clauda, ale może masz na myśli Szczytyńskiego? Tak jeszcze dodam. Niwelatory geodezyjne i pomiary nie są mi obce, ze względu na brata geodetę i wielu przyjaciół geodetów, ale o tych mapach co piszesz, to rzeczywiście mnie przerasta, bo nigdy nie tworzyłem map. Wiele emocji jest w twoich wypowiedziach, ale co mi tam, widać potrzebujesz spuścić powietrze, ale mnie interesują raczej konkrety.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Witamina D3 jest hormonem odpowiedzialnym na kilkaset procesów w organizmie. Jest dostępna do jedzenia w produktach zwierzęcych (najwięcej w węgorzu, oczywiście żółtka jaj, tłuste mięsa, podroby, krew, mleko, a lepiej masło), grzyby mają D2 (nieco gorsza, ale też dobra). Zwierzęta żyjące na słońcu i grzyby suszone na słońcu (kapeluszem do góry) - zwiększa się ilość witaminy D, wielokrotnie, w jajach, maśle, mięsie, w grzybach też D2. Człowiek po 10 - 15 minutach rozebrany, na słońcu, produkuje do 2000 IU witaminy D i wówczas nie mamy niedoborów, z żywności nie jesteśmy tyle w stanie dostarczyć, ale i tak warto ją jeść, każda ilość dobra (tłuste produkty zwierzęce, grzyby z tłuszczem). Co do raka skóry od słońca, po 10 - 15, nawet 30 minutach, słońca nie przedawkujesz, dłużej nie musisz się opalać, D przestaje się produkować po 15 minutach, ale do 15 minut produkuje się w mega ilościach (genialne mechanizmy samokontroli organizmu). Powyżej 38 równoleżnika, ludzie mają niedobory witaminy D, więc korzystnie jest żyć na południu Portugalii, Hiszpanii, Gracji, na Malcie (nie kryć się obsesyjnie przed słońcem), najlepiej nad morzem, oceanem, wówczas nie mamy niedoborów jodu i innych mikroelementów z morza, szczególnie jak jemy żywność z tych terenów. Ludzki gatunek wywodzi się znad ciepłych mórz.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Gratulację Michał, że zrezygnowałeś z Radia Na Fali! Zbliżają się Święta przesilenia zimowego, które bardzo lubię, wesołych Świąt!
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Judgement1 napisał(a): Koncepcja płaskiej ziemi mówi o całym układzie słonecznym https://www.youtube.com/watch?v=dNPGLYqo7-I . Zaletą tej kosmologii jest możliwość zobaczenia pewnej prawidłowości w kształcie orbit pozostałych planet, której nie da się inaczej zobaczyć. A od tej obserwacji już tylko krok do pewnego wniosku.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

slushden napisał(a): Uwaga słuchacze Radia Paranomalium! Osoba prowadząca audycję Hiperprzestrzeń NIE JEST Tomkiem vel Kapitanem vel Mapetem. Prawdziwy Tomasz jest obecnie przetrzymywany w terminalu na londyńskim lotnisku Heathrow. Został uwięzionym tam prawdopodobnie przez osoby związane z BigPharmą, dla których niegdyś pracował jako grafik. Sprawa nie ma nic wspólnego z Keshe. Lub raczej: OPERACJĄ KESHE, działaniem służb specjalnych, mającym na celu przekierowanie zainteresowania z innych technologii free energy. Wszystkie ostatnie działania podstawionej osoby, to jest fanatyczne zatracenie się w tej tematyce, sabotaż serwerów Radia Na Fali, a w końcu zrzucenie Teorii Chaosu z tego radia, są tylko potwierdzeniem tego wszystkiego.
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

Arek napisał(a): Szczerze mówiąc na powrót zaczynam lubić tą audycję keep up a good work
(komentarz do audycji 2 grudnia 2016)

#101016 napisał(a): Ostatnio śniła mi się śmierć. Nie wiem jak to opisać, ale jestem w 100 pewna, że to nie była wyobraźnia. To było zbyt realistyczne.
(komentarz do artykułu Sześć oznak sugerujących, że możesz być osobą obdarzoną zdolnościami parapsychicznymi)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Krzysztof ale co uważasz konkretnie? Obce inteligentne istoty z innych planet, z innego wymiaru, czy z Ziemi (w sensie są tu tak długo jak my lub dłużej) i czemu jesteś taki pewien? Złapałeś takiego obcego i masz go pod kluczem, możesz mi pokazać?
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): 2,5 cm na km w zależności od kilku czynników (np.temperatura powietrza, wiatr), nie regionu, wynosi zwiększanie się konta między wiązką światła a powierzchnią ziemi, nie jest to dowód na to że żyjemy na kuli. To jest już twoja interpretacja wyników tego badania. Całą resztę tych emocjonalnych pokrzykiwań pominę. Jak masz dowód, pomysł na taki dowód geodezyjny, chętnie poczytam i nie wykluczam, że mnie przekonasz. Bo chyba, to że ludzie głoszący niebocentryzm mają jakieś wady nie uważasz za dowód geodezyjny? To jak schizofrenik powie 2 + 2 = 4, to też mam w to wątpić :)
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

MaK napisał(a): Antarktyka część świata znajdująca się na półkuli południowej, która obejmuje Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy i położone na nim wyspy. Międzynarodowo uznawaną granicą Antarktyki jest równoleżnik 60°S. Wystarczy poczytać!!!
(komentarz do artykułu Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym)

Przemo napisał(a): Mam pytanie czemu nie poruszycie tego co nie jaki Michal Jekson wyprawiał na swojej farmie, może byście prubowali wyjaśnić czy to była pedofilia, czy próba wyłudzenia kasy?
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): @ czarna żmija jeżeli piszesz że praktycznie wychowałeś się na uniwerku który jak wynika z kontekstu współpracuje z agencjami kosmicznymi a niebocentryzm jest wg ciebie logiczny ? gdzie uczą takiej nierealnej logiki ? Przepraszam..."paradygmatu" Bo wg mnie nie żyjecie w środku Ziemi ale w "czarnej dupie". Kolejna teoria wymyślona przez życiowego nieudacznika któremu religia zryła beret u Świadków Jehowy a spopularyzowana przez tych samych durni co teraz wmawiają ludziom że mają żreć tlenki miedzi z jakiś cewek dzięki czemu doznają oświecenia. Taki sam absurd jak twierdzenie Szczytyńskiego że i człowieka który twierdzi, że Piramidy Egipskie wybudowało wojsko Napoleona a Maxa Spierca że Bruce Lee pochodzi z Andromedy czy coś. Ta sama mentalność kłamcy.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): Przebywałeś całe życie na uniwerku ? To może czas ruszyć w teren, parę godzin Ci je przedstawię w terenie niwelatorem kodowym robiąc niwelację na odległość paru km. Krzywizna wynosi zależnie od regionu kraju ok 2,5 cm na km. Niwelator kodowy nie posiada błędów odczytu typowych dla optycznych choć wynik i tak jest ten sam tylko znacznie dokładniejszy a odczyt cyfrowy. Każda większa budowa mostu czy walcowni np (nie w naszym kraju) uwzględnia krzywiznę i nazywa się to inżynieria. Pracuję w geodezji od 20 lat i robiłem wszelkie mapy na wszelkie sposoby. Weź kilka arkuszy map w układzie 1992(topograficzna lub ortofotomapa i przelicz je na dowolny metryczny, po czym wpasuj je wzajemnie narożnikami na siatkę w programie np Bentley albo innym, narożniki zawsze Ci się rozjadą bo ziemia jest kulą. Wezmę Ci dowolne zadanie obliczenia nawigacji po loksodromie i to działa w powietrzu i na morzu bo Ziemia jest kulą. Wezmę Ci analizę dowolnego raportu z odbiornika GPS i też to udowodnię. Krzywiznę widać na 18 km już to napisałem. Chcesz dowody nie interpretacje, napisze krótko..co ty chrzanisz ? Jak możesz zrozumieć dowody skoro ty nie znasz metodologi pomiaru i zwyczajnie matematyki ? To zwykłe pieprzenie takie samo jak Keszystów, wieczne odwracanie kota ogonem, ignorowanie faktów, tak postępują sekty. Dla mnie przedstawienie czego co jest oczywiste to strata czasu. Twój niebocentryzm (płaska, wklęsła jeden szajs promuje niejaki Szczytyński i Claude go promował i jest ten człowiek dla mnie chorym psychicznie schizofrenikiem co zresztą widać. Moje wypowiedzi Claude cenzurował i odpuściłem sobie jałowe dyskusje z dezinformatorami. Jak ktoś nie potrafi ani mierzyć ani liczyć to niech sobie daruje szukanie dowodów bo i tak nic nie zrozumie a można to zrobić samemu. Napisałeś "Na mój stan wiedzy, dowodów nie ma, jest to kwestia interpretacji badań w przyjętym oficjalnie paradygmacie" a na mój stan wiedzy są ich setki,a to zdanie to zwykły chory bełkot. Jak słyszę w tym pokręconym środowisko słowo PARADYGMAT ...rzygam po prostu już, tak samo jak mam odruch wymiotny na słowo Przebudzenie. Cała ta alternatywa paranormalno, ufologiczno, duchowa stała się cuchnącym samoregulującym bagnem, siedliskiem wszelkiej maści hochsztaplerów, religijnych pomyleńców, duchowych pasożytów, złodziei i pedofilów (tak dokładnie pedofilów) Bo nawet Nieznany Świat wypromuje książki pedofila. Niebocentryzm mi wisi, mam inną teorię i nazwę ją Idiocentryzm...bo ludzie zamiast zająć się sensownymi sprawami masowo stają się idiotami zdolnymi uwierzyć w każdą głupotę. Nie potrzeba żadnej kontroli umysłów bo nie ma co kontrolować. Kogo kontrolować ? Zamiast tracić czas zajmij się Teorią Elektryczną Wszechświata,bo wszechświat jest elektryczny. Flat Earth to operacja PsyOps opracowana w Travistock. Koniec tematu. Internet przestał być nośnikiem informacji a media alternatywne to jedno wielkie bagno i maszynka do kasy od którego trzymam się z daleka. Ja też nie jestem twoim wrogiem. Na sam koniec nasza nauka nie potrzebuje rewolucji ani chrzanienia o paradygmatach, na szczęście są inteligentni ludzie którzy rozumieją naukę i wiedzą co powinno się zrobić. http://davidicke.pl/index.php/artykuly/90-model-ele ktrycznego-wszechswiata/3 66-nauka-zmierza-do-punkt u-przesilenia.html
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

yuby napisał(a): Proponuję przed pójściem spać przywiązać się sznurem do łóżka albo lepiej kaloryfera i łańcuchem ;). A ktoś w trakcie lunatykowania staje na głowie? Hehe
(komentarz do audycji 1 grudnia 2016)

zmyslowy napisał(a): Pochodze z mongolii wiec mi wolno.
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Krzysiek uspokój się, czy Ty nie rozumiesz co do Ciebie piszę? Nie rozważam teorii płaskiej Ziemi (nie wierzę w płaską Ziemię!), tylko Ziemi wklęsłej, nie jestem żadnym twoim wrogiem, nie obrażam Cię; piszę jedynie, że niebocentryzm jest logiczny (tak, piszę z całą odpowiedzialnością: jest to teoria logiczna)i że na 30000 km (z YT - zdjęcia z balona) nie widać krzywizny (mogą być sfałszowane zdjęcia, ok.) ale na ok. 1000 km w samolocie ja krzywizny nie widziałem. Jakie masz dowody geodezyjne, że żyjemy na zewnątrz kuli? Dowody, nie interpretacje. Na mój stan wiedzy, dowodów nie ma, jest to kwestia interpretacji badań w przyjętym oficjalnie paradygmacie. To wszystko. Pozdrawiam Cię szczerze człowieku, wszystkiego dobrego!
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Krzysztof Rogala ciekawe, ciekawe, tylko, że nikt w Teorii Chaosu nie występował z wiarą w teorię, że Ziemia jest płaska. Słucham wszystkich audycji więc tak mi się przynajmniej wydaje. Pogląd, że żyjemy we wnętrzu Ziemi, zakłada, że Ziemia jest okrągła. Nie wiem, jak jest, ale wiem, że tez niebocentryzmu jest logiczna. Byłem niemal na 10000 km w grórze i krzywizny nie widać. A co do państw, ośrodków badawczych itd., wybacz, ja się od przedszkola wychowałem na uniwerku i wiem jak to wszystko funkcjonuje...
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

piter napisał(a): A to dobre. Nie odsłucham bo "gość" mi się nie podoba albo ewentualnie "nie zgadzam się z nim". Jakie to polskie, jakie to żenujące.. :)
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

majniak napisał(a): Wolę już słuchać naćpanych słuchaczy niż mądrości wykopowiczów i mireczków-ekspertów od wszystkiego pokroju Artemiusa z czata RP.
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

Kalina napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=sLgNm_ay4Sk&t =8s
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Kalina napisał(a): Powiedzmy krotko dzieki Julian Assange i wiki leaks wiemy wiele I konspiracyjnym zrodlom , ktore nie mialy podkladki tylko gadaczy jak Alex i Icke i Mk- Ultra ludzie projektu .Tego sie u nas w Polsce nie tlumaczylo . A ci co znali angielski to tak byli zainteresowani wlasnym korytem , ze mieli w nosie swiatowe prawdziwe rozgrywki . Zreszta wiem o tym bo zylam z obcojezycznym narodoem i zanm ich zainteresowania . wszyscy mieli to w nosie jak im przekazywala w 2006 roku jak wygladaja sprawy na ziemi . Ludzie sa winni , ze to tak daleko poszlo ,ludzie i ich wygodna postawa i marazm intelektualny i malostwkowe patrzenie na swiat a nie globalne widzenie rzeczywistosci . Generalnie polityka Polski to jest jedna z lap osmiornicy NATO . A wszyscy patrza i lataja z ta macka krytykujac nasz rzad automatycznie moga krytykowac swoja glupote i amerykanskie poddanie chociazby ogladajac amerykanski bulshi w muzyce i filmach . My nie mamy rzadu Wojtyla ,Walsea i Komorowski go sprzedal a potem to juz aumtomatycznie poszlo dalaje . Wedlug wiki leaks to mi sie wydaje nawet,ze Komorowski bral udzial w zwaleniu samolotu w smolensku i ma powiazania ze sluzbami specjalnymi CIA. Przy pomocy wielkich ogarow zydowsko-homocapensis gentycznie -syntetycznie w komponowane cos w DNA , ktorzy zawsze chca byc w kontrolujacym i nadozrujacym ciele na gorze , ktorzy tylko udaja , ze sie kluca , udawanie dla plebsu A tak naprawde to zyja w wyjatkowej iluminackiej przyjazni .To znaczy tam nie ma przyjazni tam jest wspolny interes. Anglia , USA ,ROsja, Niemcy . Pedofilstwo i Pizzagate nie zniknie juz nawet jak zamkna internet . Ludzie w Ameryce zgrywaja i puszczaja dalej . Jest coraz wiecej dokumentow na ten temat . I to juz sie nie da przykryc . Kanada wyjawnila cala siec pedofili i wlasnie to poszlo do Norwegi . I bedzie tak dalej lecialo jak domino . Matrix sie wali i musze to przekazac Watykanowi
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Zmyslowy napisał(a): Świetna audycja. Jak większość stworzonych przez portal. Tak trzymać.
(komentarz do audycji Zagubieni w przestrzeni)

smokens napisał(a): Chris się już trochę rozpędza i niepotrzebnie bulwersuje z drugiej strony. Lubiłem poczytać Atlantydę i jego występy z poprzednich sezonów.Trochę się chyba wczuł w rolę :) Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 54. Debata Ufologiczna Online: Atomowe wojny bogów)

Krzysztof Rogala napisał(a): No Panie @żmija skrzydlata, to co Pan napisał jest niesamowite. czyli zna Pan 58 języków i rozpracował Pan na poziomie matematyki, astrofizyki, informatyki, fizyki, inżynierii, astronomii, astrofizyki wszystkie te agencje :) WOW !!! I JESZCZE RAZ WIELKIE WOW!!! Chylę czoła: no i plus 100 agencji prasowych :) też zapewne w 100 językach:) Przy Panu Supermen to zwykły cieć.Kurcze i do tego wie Pan co siedzi w mojej głowie, czyli dochodzą do tego zdolności jasnowidzenia i telepatii, naprawdę niesamowite. Wszystko jest takie logiczne...i zapewne płaskie...jak wasze myślenie, osobiście mnie to nie przeszkadza, wszak koń ma cztery nogi a też się potknie, przepraszam słoń :) pewnie dlatego są trzęsienia Ziemi :) ale Pan jako megasupermen z takimi możliwościami z pewnością to ogarnie i każda agencja na świecie co Pana tak okłamywała perfidnie przez całe życie zatrudni Pana jako doradcę :) czego z całego serca panu życzę bo straszne jest życie w tym waszym Płaskim wiecznie okłamywanym świecie.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

magik napisał(a): Przecież nikt nie zmusza Cie do słuchania!
(komentarz do audycji 29 października 2016)

krawiec napisał(a): Masz rację z tym naiwnym romantyzmem :) A wystarczy pomyśleć na chłodno. Nie możliwe aby wszystkie obce rasy były przyjazne i pokojowe. Nasza planeta z pewnością jest wyjątkowym rarytasem dla tych złych. Taka różnorodność, piękno, tyle różnych stworzeń, bogactw naturalnych... Nawet jeśli są jacyś "kosmiczni strażnicy", to wiadomo że wszystkich nie upilnują, zresztą dlatego właśnie działanie w ukryciu jest bardziej efektywne. A my ludzie jacy jesteśmy? Czy jeśli moglibyśmy latać swobodnie po kosmosie, to czy wśród nas nie znalazło by się wielu takich, którzy by inwigilowali i szkodzili innym cywilizacjom? Wszystko to wydaje mi się proste i logiczne.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Krzysztof Rogala, przypisujesz ludziom, emocje, stany, poglądy, które są jedynie wytworem twojego umysłu, o czym z tobą gadać? Nie wierzę 58 agencjom kosmicznym, podobnie nie wierzę 100 Agencjom prasowym, wszystkie podają te same kłamliwe informacje. Nie ma w tym nic nielogicznego ani nawet dziwnego, tak się zarządza ludźmi.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Krzysztof Rogala napisał(a): Pozdro @krawiec. To co napisałeś odnośnie tego co napisałeś to jest wszystko jest prawda. Utrwalanie fałszywego wizerunku obcych to część operacji "Green Star" nazywa się to warunkowanie reaktywne (lub klasyczne). Jeden wizerunek jest promowany jako prawdziwy inny ośmieszany jako nieprawdziwy. Niemal całe środowisko ufologiczne to robi łącznie z mediami oficjalnymi i alternatywnymi. Ludzie uwielbiają paleoastronautykę...takie to romantyczne...kosmici kiedy byli, coś tam porobili i sobie polecieli i już ich nie ma :) czyli ludzie co o tym mówią są akceptowalni...ot Daniken najlepiej się sprzedaje i jest wszystko pięknie. Ufologia - kosmici przylatują, coś tam robią , badają wiecznie próbki zbierają, pościemniają, wylądują i odlatują i ich nie ma...polecieli. Czyli ludzie co o tym mówią są akceptowalni. Ot fajnie temat się sprzedaje, filmy SF, kongresy, sława, książki, tytuły, artykuły. Wszystko gra bo ICH TU NIE MA. W psychologi nazywa się to Obszar Komfortu i niemal wszyscy badacze ufo w tym obszarze grzecznie siedzą. Oczywiście Obcy musi mieć rączki i nóżki jak patyczki i wielką głowę i ledwo co chodzić z obawy aby się nie połamał i ogromna dynia mu nie odpadła, ewentualnie inny przyjazny blond humanoid. Nadal wszystko gra, nie ma problemu bo mamy strefę komfortu. Jednak ktokolwiek powie publicznie że ONI nigdy nie odlecieli, są tutaj cały czas, są między nami...infiltrują gatunek...mało tego kierują ludźmi...to taka osoba z automatu jest świrem i musi zostać wyśmiany, zhejtowany, ośmieszony, wyzwany. Bo ludzi uwarunkowuje się na niewyobrażalnym wręcz poziomie, a ta trzecia opcja jest automatycznym wynikiem z dwóch pierwszych opcji. Film np "Silent Killers PL - UFO ludzkie zaginięcia i okaleczenia" narusza tę strefę komfortu i to bardzo. Nikt nie zaakceptuje Obcego który potrafi w mgnieniu oka rozerwać człowieka na strzępy i jest przerażająco szybki jak mgnienie oka. To nie pasuje do wizerunków cienkiego jak patyczek szaraka ...a do tego wygląda jak...no właśnie...jak najgorszy koszmar. Brak strefy komfortu...ale przepraszam w 1995 kiedy wyśmiewano Davida Icka św.p. Karla Turner mówiła to samo i wielu innych po niej(w większości już martwych ludzi) Dlaczego Ci którzy docierają do pewnej granicy po naruszeniu strefy komfortu są martwi abo przystawia się im lufę do głowy ? No cóż powiecie że tacy dezinformatorzy jak Icke żyją czyli na pewno kłamią, nie moi drodzy...bo David Icke to tylko przedszkole informacyjne, poziom mniejszy niż zerówka który ledwo co zeskrobał coś co ludzi już a tym nędznym poziomie informacyjnie po prostu przerasta. Oglądacie np NTV i nawet nie wiecie że nie wszyscy których oglądacie mogą nie być tym za kogo się podają i są na to dowody. Np Timothy Gooda będąc zaproszony na Kongres UFO powiedział później że jeden z prelegentów nie był człowiekiem, mało tego nikt nie pamięta o czym mówił nikt nie potrafił mu zrobić zdjęcia...taka ciekawostka, jak poszukam linka do tej audycji z 2013 roku to go podam. I na sam koniec coś na temat tego jak bardzo daleko zaszła hybrydyzacja http://hybridchildrencomm unity.com/ miłej lektury :) albo miejcie ubaw po same pachy jak zwykle drodzy "ufolodzy"
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Mehran Keshe napisał(a): Bardzo źle słucha się twierdzeń typu: "Murzyni wymyślili rasizm", chciałbym przypomnieć, że jeszcze 70lat temu w USA, Murzyni nie mieli prawa wstepu do wielu miejsc, o niewolnictwie juz nie wspomnę
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Parappa napisał(a): Moze coś innego jest na rzeczy? Już wcześniej przewinęło się i jest faktyczne do wykazania że żadnej awarii nie było i nie ma tylko albo rozmyślnie zawiesił serwer albo nie uiścił opłaty. Czy przesada byłoby dopatrywać sie jakiegoś zależności miedzy tym że rnf pada zaraz po tym jak Tomek został zezłomowany, ośmieszony i sprowokowany do pokazania swojej prawdziwej twarzy w TCh?
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

krawiec napisał(a): Pozdro Krzysiek! Wgryzłem się w temat illuminati i im więcej czytam, tym więcej trafia do mnie rzeczy o których nieraz mówiłeś, a z których wcześniej się śmiałem, łącznie z tematem reptilian. Ludzie nie mają problemu z dopuszczeniem do siebie myśli o obcych cywilizacjach, ale już to, że któraś z nich mogłaby prowadzić z nami tu na ziemi wielowiekową "wojnę hybrydową" jest powodem do żartów i drwin. Dziwne nie?
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

kamila_janiak napisał(a): Jeden z lepszych odcinków muszę przyznać. Dyskusja bardzo na poziomie, także jeśli idzie o dynamikę. Dobrze, że tak dobieracie tematy, że raz jest typowo ufologicznie, raz spiskowo, innym razem naukowo, bo to bardzo ciekawe. No i przede wszystkim brawa za audycję, a nie klepanie bzdur.
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

xyz napisał(a): Według kalendarza prawosławnego data ur jest inna. Co wtedy?
(komentarz do artykułu Liczby)

Ivellios napisał(a): Gdybyś nie zauważył, szanowny panie kolego, to nie jest jakiś artykuł z głównej tylko wpis na blogu. WPIS NA BLOGU! W dziale "blogi" każdy może sobie założyć bloga i pisać na nim co tylko chce, byleby trzymać się tematyki poruszanej na łamach całego serwisu. Co za tym idzie, to nie radio publikuje te wszystkie wpisy, tylko UŻYTKOWNICY STRONY. I chyba nie muszę tłumaczyć, że administrator również jest użytkownikiem.
(komentarz do wpisu na blogu Komu przeszkadzają Debaty Ufologiczne Online?)

Krzysztof Rogala napisał(a): Uzupełnię tylko swoją wypowiedź dodatkowymi informacjami aby nie być gołosłownym. To jest ta książka https://en.wikipedia.org/wiki/Nudge_(book)a technika którą opisuje nazywa się "trącanie łokciem" czyli popychanie danej grupy na wybrane tory myślenia w celu ich neutralizacji. Zastosowano tzw. wsteczną inżynierię opierając się na reakcjach ludzi po 9/11. Zastosowano tzw "Konflikt Tezy" opartym na wniosku mówiącym że istnieje wewnętrzny intelektualny konflikt między religią a nauką oraz tym że związek między religią a nauką niechybnie prowadzi do publicznej wrogości. Stary odgrzewany numer. Stworzono grupę Truthersów o nazwie "Ferrari" albo "IFERS" która była inicjatorem akcji na YT i Facebooku, aktualnie istnieje tylko jako strona a jej "członkowie" zniknęli. Wszystko też wskazuje że pierwotny pomysł "Płaskiej Ziemi" pochodził ze stowarzyszenia "Czaszki i Piszczeli" czyli słynnej "Skull&&Bones" Cały ruch Flath Erath (oraz ruch Keshe) opiera się na rekrutowaniu tzw :)"useful imbeciles" czyli "użytecznych imbecyli". Unikajcie debatowania nad tym tematem który jest jak choroba zakaźna. To doskonale opłacana operacja PsyOps. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać personalnie, wszystkie określenia pochodzą z opisów tej książki i informacji o tym ruchu FlatEarth. Cała operacja PsyOps została zainicjowana poprzez internet w okolicy Chicago w październiku 2014 roku. oto dowody: wtedy to się zaczęło od ataku a film dokumentalny "The Principle" gdzie mieli wystąpić: Lawrence Krauss, Michio Kaku, George FR Ellis, Julian Barbour, Max Tegmark, John Hartnett, Bernard Carr, Ronald Hatch i inni. Nie chciano dopuścić do jego emisji i go zablokowano. Film "The Principle" określano jako Najbardziej niebezpiecznym kiedykolwiek nakręcono" :) zatrudniono do tego nawet "gwiazdki jak Tila Tekila.. http://beforeitsnews.com/alternative/2016/01/f lat-earth-is-a-psyop-to-a ttack-documentary-the-pri nciple-3272834.html http://beforeitsnews.com/space/2016/01/flat-ea rth-psyop-against-documen tary-the-principle-goes-i nto-overdrive-2495906.html Nie wierzycie ? https://www.youtube.com/channel/UCwyM0CLywu12 7gMw7aLC0TA http://www.theprinciplemovie.com/flat-earth-is-not-the -answer/ To tyle z mojej strony w tym temacie. Drążąc ten temat można dojść do bardzo ciekawych wniosków. Wynikiem operacji Flat Earth 9/11 jest inżynieria wsteczna po wydarzeniach 9/11. Przyjęcie wszystkich zasad jakimi kierowały się środowiska alternatywne i odwrócenie tego przeciwko nim w celu zniszczenia ich wszelkiej wiarygodności i ich neutralizacji. Kolejnym krokiem jest operacja Keshe która skończy się tragiczniej bo możliwymi zgonami w wyniku zatrucia a to dopiero początek. Pozdrawiam i kończę ten temat.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Ivellios napisał(a): Tomek nie nadaje audycji od momentu gdy w Radiu Na Fali nastąpiła awaria. Tydzień, dwa - cisza w eterze. W końcu napisałem do Tomka i zaproponowałem, aby przynajmniej do czasu usunięcia awarii nadawał z serwera Radia Paranormalium (jest możliwość założenia dodatkowego konta). W ciągu ostatnich kilku tygodni ponawiałem propozycję kilkukrotnie, pisząc i na emaila, i na Skype, i poprzez fanpejdż RNF na Facebooku. I co? Kaktus wielki i bąbelki. Zero odpowiedzi. Mimo że na czacie RNF jakoś dwa tygodnie temu obiecywał, że odpowie. Nic, zero, null. Z tego co mi wiadomo pisał też do niego YuBy, z podobną propozycją. I to samo, w odpowiedzi brak odpowiedzi, cisza jak makiem zasiał. Teraz niby już jakiś serwer działa, ale Tomek oczywiście ogłosił w sobotę urlop od mikrofonu, więc też audycji nie było. Nie ma co ukrywać, że Tomek postawił właściwie wszystkich w trudnej sytuacji. Zarówno słuchaczy, jak i prezenterów oraz osoby z nim współpracujące. Brak odpowiedzi na emaile, w ogóle brak jakiegoś kontaktu, nawet Claude_mOnet nie bardzo wie co się z RNF-em dzieje. Mieliśmy za to w ostatnim czasie mydlenie wszystkim oczu, że "radio wkrótce wróci i znów zabrzmi muzyka". No cóż, miejmy nadzieję, że w końcu zapowiedzi powrotu rzeczywiście zamienią się w powrót. W międzyczasie w środy swoją audycję nadawał w RNF Xiążę Edward, jednak sądząc po tym że musiał wklejać link do strumienia na fanpejdżu RNF oraz na czacie, najprawdopodobniej musiał postawić własny serwer, żeby w ogóle było go słychać.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

sebastian p-ń napisał(a): A co się stało z Hiperprzestrzenią? Czyżby Tomek obraził się na wszystkich słuchaczy i przestał nadawać? Ivellios - proszę o interwencje!
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Leśny Pukacz napisał(a): http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacj e/item/99689-wielka-katas trofa-planowana-jest-na-2 017-rok-oficjalny-program -zniszczenia-niemiec-i-pl any-o-trzeciej-wojnie-swi atowej Tutaj ;)
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Piotr Krasoń v2 napisał(a): Przed telefonami słuchaczy w życiu bym nie pomyślał, że wokół jest tyle freaków. Test na obecność narko przed dzwonieniem by się przydał...jeśli już muszą dzwonić ;)
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

elton napisał(a): Nie przystoi powaznemu radiu publikowac takich wpisow jak ten. Trzeba robic swoje.
(komentarz do wpisu na blogu Komu przeszkadzają Debaty Ufologiczne Online?)

miarka napisał(a): Ciekawie jak prawie zawsze.Wprost genialne show dla mnie bo temat ciekawy ,a dwa telefony od słuchaczy dodatkowo nadało wątek humorystyczny.Panowie wszyscy jednak jestescie za grzeczni(prócz Pana Cielebiasia) owszem Pan Piotr jest kulturalny ,ale jako jedyny potrafi odpowiedziec frekom nie piszcie wiecej.
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

Hagal napisał(a): Gdzie można przeczytać ten list?
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

zmyslowy napisał(a): No dokladnie, osobiscie sluchalem teorii przez kilka lat zawsze z niecierpliwoscia czekajac na kolejny piatek. Ostatnie miesiace to zjazd po rowni pochylej w kierunku totalnego dna. Najgorsze ze ten czlowiek zupelnie nie slucha podpowiedzi i wskazowek tych ktorzy sa najlepsza wykladnia jego aucycji czyli sluchaczy nazywajac wszystkie nawet te najbardziej konstruktywne sugestie bredniami, trolingiem itd bo przeciez on i jego czesto beznadziejni ostatnio goscia sa alfa i omego. Po kilku tygodnia wpisywania tam komentarzy i nie rzadko prostowania faktow podawanych przez niego w trakcie audycji co samo w sobie dowodzi kompletny brak przygotowania do programu zupelnei sobie odpuscilem a jak tylko gdziekolwiek uslysze jakies jego wynurzenia wylaczam kanal.
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Nick napisał(a): autor sam pisze, że zostało użyte urządzenie ssące, stąd brak wylewu krwi, poza tym musiał to być jakiś chirurg świr, uczył się może, i to chyba tyle, bo kosmitów nie ma, są tylko technologie, ale tutaj nie użyto ich raczej...
(komentarz do artykułu Śmiertelne okaleczenie przez obcą inteligencję. Przypadek z Guarapiranga)

Aśradi napisał(a): Słusznie uczynią, skoro Wami rządzą i są mądrzejsi, Kalif nie dyskutuje z rabem.
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

Krzysztof Rogala napisał(a): Kulistość Ziemi koleś widać na już 18 km. Po drugie nie istnieje tylko NASA ale jest 58 agencji kosmicznych z czego ESA liczy 20 państw z czego niemal wszystkie mają własne satelity i robią własne fotki i badania. Wiecie "napewno" że nie widać krzywizny na na 30 bo tam nie byliście, wiecie że nie ma krawędzi świata bo tam nie byliście, wiecie że ziemia jest płaska bo tam jesteście i nie byliście wyżej w atmosferze i na Antarktydzie. Nie wierzycie NASA i ponad 50 agencjom kosmicznym które stworzyły 5 systemów satelitarnych nie mniej wierzycie agencjom które nadzorują YouTube i Facebook które rozpowszechniają tę "objawioną wiedzę" z jednej strony psiocząc że to żydowska agencja dezinformacyjna ale tym razem mówi prawdę. Oczywiście żydowska biblia mówi prawdę. Czyli że żydowsko iluminackie organizacje raz mówią prawdę a raz nie mówią:) Dobrze rozumiem Waszą logikę płaszczaki? Oczywiście tak dalej rozumując Kopernik i Erastotenes był żydem ? Idąc dalej założyciel towarzystwa Flat Earth Society niejaki Samuel Birley Rowbotham który był masonem którego to koledzy masoni opracowali "Zetetic Astronomy" odkryli ten spisek Earstoteesa i głupich greków 1894 roku ("ale głupi Ci Grecy jak by powiedział Asterix")Choć ta NASA której nie wierzycie wysłała w kosmos i na Księżyc (zapewne płaski) jako swoich kosmonautów samych masonów bo Neil Armstrong, Allen Sheppard, William Pogue, Vance Brand i Anthony England WSZYSCY byli masonami. Oczywiście twierdzicie że NASA masońska nie wysłała nikogo na Księżyc a ich kumple kosmonauci masoni kłamią na temat kulistej Ziemi aby ukryć ten masoński spisek choć według wytycznych masonerii to oni stwierdzili że Ziemia jest płaska. Oczywiście wyznawcy Biblii mówią że to Masoński Spisek NASA choć tak naprawdę ich masońska Flat Erath Society i Biblia mówią niby to samo że Ziemia jest płaska.:) Nie sądzicie że w tym wszystkim jest odrobinka braku logiki ? Sam odpowiem...pewnie że NIE. Wiecie dlaczego ? też NIE ale Wam odpowiem...bo po 11 września masońskie Google, Youtube, Facebook sprofilowało profile środowisk alternatywnych Konspiracja Płaskiej Ziemi to projekt Psyops Tavistock Institute oraz CIA. Ten projekt miał wytworzyć Masowy Dysonans Poznawczy. Tą technikę opisał propagandzista Obamy Cass Sunstein w książce Nudge Czyli wymieszanie wszelkich możliwych teorii w toksycznym połączeniu dysonansu poznawczego, czyli manipulacja i oszustwo przez nonsens. Do tego potrzebne było zebranie niestabilnych psychicznie i emocjonalnie Truthsekerów i opłacenie ich i zainicjowanie ich akcji na YT i Facebooku. Resztę zrobiliście sami. Ot i cała dlaczego "żyjecie na Płaskiej Ziemi" :) Bo jesteście niestabilni psychicznie. :) ...potem poszło już łatwo z operacją KESHE. Dla wtajemniczonych i bardziej inteligentnych powiem tylko że to część operacji "Green Star" Bo zielone gwiazdy są ale nigdy ich nie zobaczycie.:) Pozdrowienia z Planety Ziemia...tej okrągłej. Nie zapomnijcie dokarmiać Wielkiego Żółwia i czterech słoni boi kiedy zdechną z głodu czeka Was Apokalipsa.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

simsimsim napisał(a): Gość zniechęcił do audycji, kiedyś było naprawdę co słuchać w Teorii, teraz tylko, zmęczony, brak czasu na przygotowanie i cenzura wypowiedzi dzwoniących...
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

marq napisał(a): Moim zdaniem, gorszą grupą niż jakakolwiek Obca Cywilizacja dla nas Ziemian jest nasze 01% populacji naszych tzw. Y/Elit nasze To przedstawiciele tych elit pierwsze padną na twarz, także w błocko tytułując Obcym kosmitą od Bogów Stwórców Niebiańskich Istot o ilr wyczuja iż Obca Cywilizacja jest eony lat przed nami w rozwoju a tylko taka nas odwiedzi, inaczej to My byśmy odwiedzali Obcych. I nim się spostrzeżemy zostaniemy sprzedam w ilości 7 mld. Osób i to nie z inicjatywy Obcych a naszych współbraci płci obojga, samozwańczych elit gdzyż tylko takie istnieją po Pierwszej WW. Dlatego w razie pojawienia się Obcych na Ziemi każdy przedstawiciel kasty rządzących musi w formie wolontariatu mieć /posiadać chodzących za każdym z nich bez wyjątku, krok w krok sześcioro osobników z nizin społecznych oraz ludzi prawego serca i takież Duszy 6-ść Osób po 2 os. na jednego z ww. wymienionych na każde z osiem godzin jednej doby. O ile ktoś Nas przecweli w kontakcie z Obcymi, to będą to nasi współbracia stojący nad nami w hierarchii społeczno-ekonomicznej Ten 1% mający owe 97% zasobów Świata.
(komentarz do audycji 59. Debata Ufologiczna Online: Jak rozmawiać z kosmitami? Czy jesteśmy gotowi na kontakt?)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Ronin Teoria niebocentryzmu jest logiczna, opiera się o inny paradygmat niż obowiązująca oficjalnie. Rozstrzygnąć o jej prawdziwości mogą jedynie eksperymenty typu ekspedycja na biegun. Chcę zwrócić uwagę, że wznosząc się w górę na 30 km nie widać krzywizny ziemi, a horyzont się podnosi optycznie wraz z obserwatorem, to daje do myślenia. Ja, Michał i nam podobni nie wierzymy autorytetom, zakładamy istnienie spisków, więc to co mówi NASA jest dla nas podejrzane i będzie podejrzane. Nie wszyscy uważają, że prawdą jest to co powtórzono 1000 razy w szkołach, telewizji i książkach. Nie mamy o czym rozmawiać, jak długo autorytet będzie ważniejszy dla Ciebie od logiki i eksperymentu. Doświadczenie życiowe nas uczy, że autorytetom nie można ufać, tak jest na każdym poziomie życia społecznego. A już zupełnie zabawne dla mnie jest, że przegadałem kwestię niebocentryzmu z geodetami i Ci wcale mnie nie wyśmiali, tylko orzekli, że zakładając inny paradygmat, inaczej się zinterpretuje wyniki badań geodezyjnych (np. zjawisko refrakcji geodezyjnej) i jeśli nie wierzy się NASA, to owszem, można zakwestionować teorię wypukłej ziemi; ale ignoranci w tych kwestiach są pewni, bo w telewizji im powiedzieli, żałosne...
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Zmienny Słuchacz napisał(a): Audycja audycją, ale ciągłe problemy techniczne to jakieś kompletne nieporozumienie. Praktycznie pierwsza godzina rozwalona tylko przez to, że jeden z serwerów nie działał.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Radek napisał(a): Niebocentryzm na początku wydaje się absurdem , ale jeśli ktoś poświeci trochę czasu (kilka godzin ) nad badaniem tego tematu to gwarantuje zmianę o 180 stopni , Tomku z hiperprzestrzeni i syntezy zgadzam się z Tobą w wielu sprawach ale w teorii niebocentryzmu to już zupełnie nie . A tak ciekawie można wytłumaczyć te twoje przeżycia , nauki (z doświadczenia wiem ze słuszne ) wciągając w to miebicentryzm .
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Uważny słuchacz napisał(a): W tym artykule, który czyta Michał jest mowa o tym, że coś tam może pomieścić czołgi T-14 Armata. T-14 to jet czołg rosyjski!! Czy dla autorki tego artykułu rosyjski czołg może być punktem odniesienia? Czy to jest tłumaczenie z rosyjskiego? Wydaje mi się że to jakaś ściema.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

King Henry Happy napisał(a): Czy możliwe jest, że " kosmici " to My z przyszłości? Pojawiają się aby ostrzec Nas przed swoimi błędami.
(komentarz do newsa 59. Debata Ufologiczna Online)

Errka napisał(a): A jak wejść w czyjeś ciało gdy już osiągniemy stan OOBE?
(komentarz do artykułu OOBE - podróże poza ciało)

zmyslowy napisał(a): Ja rozumiem ekipe audycji, bo jak niby sobie wyobrazacie dobieranie ludzi dzwoniacych? Czy ten kto podpina rozmowy ma czytac w myslach lub widziec przyszlosc jak ta rozmowa ma sie potoczyc? Zgadzam sie ze czesc dzwoniacych to delikatnie mowiac jakies dziwne przypadkie ale tak to juz bywa.
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

zmyslowy napisał(a): Dokladnie jak powiedzial przedmowca, ze wzgledu na goscia audycji nie slucham.
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

xxx napisał(a): Nie mogę słuchać jak ciągle wszyscy powtarzają tę plotkę o simsponach że niby zapowiedzieli wygraną trumpa, to jest plotka i ten odcinek ma ledwo rok. Naprawdę szkoda słuchać jak powtarzacie plotki bez weryfikacji.
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

Ronin napisał(a): Czas 03:35: "Wszytko powinniśmy czytać, słuchać, ale używać mózgu i logicznego myślenia" - powiedział Claude, który uważa, że teoria niebocentryzmu jest całkiem prawdopodobna i chciałby zorganizować ekspedycę na biegun, by sprawdzić czy nie ma tam dziury...
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

zimnyfront napisał(a): ta Ms KT wyglada jak czeszka (:
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

totik napisał(a): ze względu na gościa "specjalnego" audycji nie odsłucham.
(komentarz do audycji VII spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

marq napisał(a): Pierwsze prace w kompleksie Riese rozpoczęto - sa na to oryginalne dokumenty niemieckie - w 1937/1938 roku. Tempo:"22" rozpoczeło się natomiast wraz z przegranymi wielkimi bitwami na terytoium CCCP: Stalingrad, Kursk, Etc, a mieli jak słusznie zauważasz kilka mln, łacznie głodowo odżtwianych niewolników /więźniów.
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

Mehran Keshe napisał(a): według rankingu alexa: infowars dot com to 1279 najbardziej popularna witryna na świecie dla porównania "polskie" strony: google dot pl - 78 miejsce allegro 265 miejsce onet 353 miejsce wp 432 miejsce paranormalium.pl - 447183 miejsce na świecie i 7518 miejsce wśród najpopularniejszych witryn w Polsce
(komentarz do audycji 25 listopad 2016)

KWTD napisał(a): Naprawdę świetny artykuł.
(komentarz do artykułu Może gdzieś tam istnieje życie. W poszukiwaniu ET w mitach i legendach)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Reasumując, kapitalistyczna Rosja carska rozwijałaby się szybko gospodarczo i byłaby niezależna od banksterów, a komunizm spowolnił niezwykle rozwój ekonomiczny kraju; mimo że Gagarni poleciał w kosmos, ZSRR zbankrutował ekonomicznie i upadł.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

szyderca napisał(a): Bardzo ciekawe obiekty za granicą widział clearsky
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

Subaru napisał(a): Mech... może masz i rację. Kto wie?! Jezus jednak wolałby świata w którym jest więcej życia a mniej śmierci...
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Barcar09 napisał(a): Bardzo interesująca audycja. Cieszę sie, że są ludzie w Polsce, ktorzy tak duzo osiągneli w dziedzinie OOBE i LD. Bardzo fajnie poszerza to świadomość :)
(komentarz do audycji 17 listopada 2016)

Blom napisał(a): co do wariografu, ja byłem nim badany. Kiedyś próbowałem dostać się do straży granicznej, przed wariografem trzeba było przejść badania psychologiczne, pani powiedziała mi że będzie mi bardzo trudno przejść wariograf ponieważ jestem introwertykiem. Kilka miesięcy później pojechałem do Warszawy na wariograf i powiem tak: moje badanie trwało ponad dwie godziny, gdzie inni kończyli go w niecałą godzinę, wynik był negatywny choć nie kłamałem. Dla mnie to lipa. Z powszechnej wiedzy można wywnioskować że wariograf można oszukać jak jest się opanowanym itd. ale rzeczywistość jest taka że wariograf może ciebie oszukać - mówiąc prawdę wychodzisz na kłamcę.
(komentarz do audycji XLIX Debata Ufologiczna Online: Plejadanie i Nordycy - czyli skąd się biorą ludzie w UFO)

kalvatn napisał(a): Jak autor tychże sensacji napisał jak mówiono w audycji już 5 książek to chyba taki biedny nie jest. Te 1.5 miliona mógłby dać. A na poważnie - mówi się o zaginięciach dzieci - ale chyba same dzieci nie chadzają po parkach narodowych? A ilu strażników i osób zatrudnionych w parkach zaginęło? Dobry temat an business. Niesprawdzalny i można powiedzieć cokolwiek.
(komentarz do audycji III Debata (nie)kontrolowana: Tajemnicze zaginięcia w Ameryce. Badania Davida Paulidesa)

Subaru napisał(a): Ok. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

mechanterian napisał(a): Subaru, to faktycznie się nie zrozumieliśmy. Nie mam nic do przewodników duchowych. To właśnie dzięki temu, że w swoim życiu spotkałem kilka takich bardzo rozwiniętych osób, spowodowało, że sam chciałem wznieść się ponad poziom na którym byłem. Inspiracja jest kluczem do działania, jednakże bez własnego zaangażowania nic się nie uzyska. Dlatego trochę odstręcza mnie myślenie niektórych fanów Jezusa, że on coś za nich zrobił, odkupił winy itd. To nie jest możliwe z tego względu, że nikt nie może wykonać za mnie pracy która jest mi wyznaczona w tej obecnej egzystencji. Pozdr.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Ivellios napisał(a): Ale właśnie po to wprowadziliśmy otwieranie linii telefonicznej dopiero po 21:00, aby wyeliminować ryzyko rozwalenia całej audycji telefonami tak jak to się dzieje np. w "Teorii Chaosu". Pierwsze dwie godziny poświęcamy na omówienie tematu, i dopiero później, jak już go "przegryziemy", przechodzimy do odbierania telefonów. I będziemy je odbierać w dalszym ciągu, bez względu na to, czy komuś się to podoba, czy też nie. Jeśli się to komuś nie podoba, to albo niech w ogóle nie słucha, albo niech sobie przewinie, a w trakcie audycji na żywo w czasie telefonów, nie wiem, niech sobie pójdzie do kuchni zrobić kolację, zaparzyć herbatę, popatrzeć na zegar/kalendarz/zlewozmyw ak/kran/piec/cośtam, whatever...
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

zorka5 napisał(a): dokładnie tak, ostatnia godzina z telefonami zmarnowana właściwie, może pomijając pana od klubu paranormalnego, bo to ciekawa inicjatywa.
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

Subaru napisał(a): Źle mnie zrozumieliście. Ktoś taki, jak nazwijmy go np. Jezus/przewodnik/istota wyrozumiała i niezwykła/ratownik, która pomoże w wybraniu właściwej drogi dla dobra duszy, jest zaprogramowana głęboko w podświadomości każdego CZŁOWIEKA. No chyba że jesteś taki mądry i taki super, że sam dojdziesz do celu.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

smarttools napisał(a): Witam co sądzicie o projekcie Hessdalen
(komentarz do newsa 59. Debata Ufologiczna Online)

bohun napisał(a): http://www.telegraph.co.uk/news/2016/11/14/first- woman-to-fly-chinas-j-10- fighter-killed-in-crash/ rozbiła dwa samoloty i sama zgninęła Jedna jaskółka wiosny nie czyni i należy rozumieć czysto PRową naturę takich materiałów (kobiety na traktory - pamięta ktoś?). Poza tym chociaż jest długa lista historycznie ważnych kobiet pilotów i jakieś tam są w czynnej służbie faktem jest że latają, jak ta chinka za artykułu, w eskadrach pokazowych a nie combat missions - zwyczajnie nie spełniają wymogów fizycznych.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Anna napisał(a): Witam Witam was mam pytanie do kogoś z was , czy ktoś interesuje się ,,paranormal" pare dni temu oglądałam Google moje stare śmieci zdjęcia i trafiłam na film raczej nagranie z kwietnia z tego roku , gdy włączyłam go zlękłam się i uwierzcie mi moi przyjaciele ,zbladli na twarzy przerażeni , potym bardzo krótkim filmie mój znajomy 45 latek nie mógł spać w noc słyszał to w głowie mówił że nigdy nic takiego nie słyszał ... A chodzi oto że nagrywał w nocy jak śpię bo pare dni przed nagraniem filmu w noc drzwi otworzyły mi sie w sypialni o 1:35 . Wstałam z łóżka i podeszłam na korytarz i nikogo nie był tylko gdy obróciłam się za siebie zobaczyłam twarz odbitą na oknie i zrobiłam zdjęcie, ale jedna wada ze stylu od podwórka a ja byłam na pierwszym piętrze i nie ma opcji by ktoś to zrobił bo włamał by mi się na posesje a zresztą musiał by przynieś drabinę i właśnie przez to nagrałam jak śpię a miałam taką aplikacje że gdy był dziwię odrzucało w kawałkach ten odcinek no i to jeden z nich , co wcześniej pisał...A czemu teraz bo telefon mi rozbił się i byłam pewna ze straciłam film bo nigdy go nie odsłuchałam , dopiero w goglach zobaczyłam to ze uchowały się coś .., Jednak bardzo bym prosił kogoś kto , coś może doradzić mi , skoro jestem sama w domu i śpię i to jest nagrane a okna kwietniu zamknięte bo zima pora to skąd to jest , to zdjęcie twarzy szyby odbitej z tamtej strony ogrodu ? Prisze o pomoc
(komentarz do artykułu Duchy zwierząt)

mcGraff napisał(a): Pojedyncze przypadki niczego nie dowodzą przecież. Zarzut dotyczył dokładnie tego, że kobiety gorzej znoszą przeciążenia, tak samo jak biali gorzej grają w kosza.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Leśny Pukacz napisał(a): Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to na Waszym miejscu zastanowiłbym się nad sensem odbierania telefonów w każdej z debat. Rozwalają tylko audycję i właściwie nic ciekawego do niej nie wnoszą. Można zawsze zrobić jedną debatę w miesiącu czy na dwa miesiące, taką bardziej interaktywną i wtedy ludzie mogliby dzwonić do woli, nie rozwalając tematu. To tylko moje luźne przemyślenia dla prowadzących. ;) Tak jak za każdym razem powtarzam, robicie świetną robotę i co tydzień czekam na więcej i więcej!
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

Ivellios napisał(a): Niepotrzebny to jesteś Ty i Twój komentarz. Skoro twierdzisz, że to wszystko to oszustwa - to to UDOWODNIJ. Ale z tym jak widzę masz już wielki problem.
(komentarz do newsa 59. Debata Ufologiczna Online)

tarbern napisał(a): Według mnie kolejna niepotrzebna debata.Wszystkie te niby udekumentowane przypadki kontaktu z UFO -to oszustwa.....niestety
(komentarz do newsa 59. Debata Ufologiczna Online)

marq napisał(a): Ad vocem Teorii Ch. z 11/11/2016 i wypowiedzi "Stałego Sceptyka" dotyczącej kobiet latających na myśliwcach np. Mig29-tych (prędkość pow 2500km/h = 2,5M): https://www.youtube.com/watch?v=mGqHSf5PYx4 https://www.youtube.com/watch?v=drvut-5pALg
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Siedzący Wół Czyli też się nie zgadzasz ze Słuchaczem z Gdańska, jednak przyznajesz, że Biali wyniszczyli Indian.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

sztos 19 napisał(a): CLAUDE MONET prowadzi wspaniala audycje, a wszyscy krytykujacy poprostu zazdroszcza mu pomyslu, zapalu, checi stworzenia lepszego swiata itd. Nie przejmuj sie, prowadz dalej ta audycje. Masz duza liczbe fanów, i to sie naprawde liczy, Bo tu miarą sukcesu jest to, ilu masz wrogów. Glowa do góry, z kazdym rokiem przybywa ci sluchaczy i z tego powinienes sie cieszyc i byc dumny. W kazdym razie we mnie masz stalego sluchacza, takze pozdrawiam cie i zycze jeszcze wiekszych sukcesów, poniewaz robisz kawal dobrej roboty. Sluchacz z Warszawy.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Rezonans napisał(a): Jedna z lepszych ostatnio audycji Claude`a. Dobrego tempa narzucaja telefony coraz wiekszej ilosci sceptykow , badz ludzi z pogranicza alternatywa/nauka. Dzieki temu audycja zyskuje. STALEGO SCEPTYKA natomiast serdecznie prosze o kontakt.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Xod napisał(a): Czy możliwa jest przemiana człowieka bez ugryzienia? Od 2 dni nie chce mi się jeść, jedzenie i picie straciło smak. Miałem wysoką temperaturę i cały jestem blady. W głowie słyszałem słowa "Żeby żyć musisz umrzeć" co to oznacza??
(komentarz do artykułu Czy wampiry naprawdę istnieją? Próba kategoryzacji współczesnych wampirów)

mechanterian napisał(a): Jeśli chodzi o stosunek władz angielskich do Polski tuż przed wybuchem II WŚ to był on zapewne taki jak i po jej zakończeniu gdy odmówiono Polakom przelewającym za wyspaiarzy krew, udziału w londyńskiej defiladzie zwycięstwa. Dodatkowo Polska została obciążona kosztami paliwa, samolotów i całego sprzętu jaki użyczono naszym żołnierzonm do obrony tej niewdzięcznej wyspy. Jeśli zatem ktoś uważa angoli za naszych sojuszników to jestem pod wrażeniem jego naiwności oraz ignorancji.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Mehran Keshe napisał(a): "Skandalem jest to że teraz żerują na naszych zdobyczach i mają czelność mieć jakieś roszczenia." Na naszych, czyli kogo? Na Twoich, na ludzi rasy białych, czy na kogoś innego? Niektórzy dość łatwo przypisują sobie jakieś zdobycze czy wynalazki tylko dlatego, że mają taki sam kolor skóry co wynalazca czy zdobywca, a w rzeczywistości nie mają do danej rzeczy żadnych praw.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Siedzący Wół napisał(a): @SkrzydlataŻmija są tam gdzie ich miejsce - na śmietniku historii. Nie dziw się że jak nie potrafisz stworzyć wartościowej i silnej kultury zginie ona w kontakcie z kulturą pod każdym względem lepszą i bardziej rozwiniętą. Skandalem jest to że teraz żerują na naszych zdobyczach i mają czelność mieć jakieś roszczenia. Co do wirusów i chorób - tyle samo kolonizatorów zmarło od egzotycznych chorób trapiących indian ilu indian zginęło od tych załosnych kocyków z ospą - selekcja naturalna zadziałała po obu stronach. Moja recepta dla Ciebie - mniej lewackiej papki i bardziej kochać swoją rasę.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Arek napisał(a): Jak zwykle świetna audycja,tylko dzwoniący jakby nie tego Świata,cóż może następnym razem
(komentarz do audycji 58. Debata Ufologiczna Online: Polacy i słynne zagraniczne spotkania z UFO)

prettyboy napisał(a): Witam Kochani ponownie ! Malutka prośba do wszystkich komentujących tutaj na forum.Kochani czy nie moglibyście postarać się o jakąś minimalną dbałość w używaniu zasad gramatyki i ortografii języka polskiego gdy piszecie komentarz ? Nie to ,że się kogokolwiek czepiam ,ale czasami ciężko jest wprost zrozumieć co komentujący ma na myśli przez tę masę byków i różnego rodzaju pokręconej paplaniny- mimo iż wypowiedź sama w sobie sprawia wrażenie mogącej zainteresować. Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam! Dobranoc!
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Szacunek szacunkiem, ale nie mogę się zgodzić z twierdzeniem słuchacza z Gdańska, że biali ludzie nie zniszczyli, żadnej kultury ani cywilizacji ludzi innej rasy. Gdzie są Indianie Ameryki Północnej? Ilu ich zostało? Pewnie też istnieje jakaś szalona teoria, że jakiś pomorek, ot tak naturalnie, na nich przyszedł i wymarli?
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Leśny Pukacz napisał(a): Jeśli chodzi o słuchacza z Gdańska, nie byłbym taki ostry w ocenie jak Czetnik. Facet z tego co pamiętam, dzwonił do audycji kilka razy w ostatnich latach i jeśli się nie mylę to zawodowy kierowca i tak jak mówił prawie sześć dyszek na karku. To, że ktoś czegoś nie doczytał lub przeinaczył fakty w mało istotnej sprawie(czy Michałowi też się to nie zdarza czasem?) nie czyni z niego gościa nie wartego uwagi. Fakt, że ktoś nie ma wiedzy, że Kanada jest większa od Chin..no cóż. Kilka lat temu, w klasie średniej pamiętam sytuacje mojej znajomej z klasy, która na lekcji geografii przy mapie, nie potrafiła wskazać Polski na mapie świata. Ba, nie potrafiła wskazać Europy i to w wieku 19 lat! Dzisiaj jest magistrem czegoś tam i zapewne dalej tego nie potrafi zrobić. ;) Szanujmy się trochę, jest nas niewielu w tym środowisku, wytykajmy sobie nieścisłości ale w sposób kulturalny.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Co do Czetnika i jego opinii, jak to komunizm rozwiną zacofaną carską Rosję, której rzekomo sprzyjała międzynarodowa finansjera. Rosja carska XIX/XX wieku była największym państwem świata, najzasobniejszym we wszystkie dobra naturalne, z monarchą absolutnym (niezależnym od układów z międzynarodową finansjerą i nie usuwalnym przez żadne wybory demokratyczne) na szczycie tego mocarstwa, monarcha emitował własnego złotego rubla. Z czymś takim na początku XX w. w Europie, trzeba było coś zrobić. Rosja potencjalnie mogła stać się największą potęgą świata, niezależną od banksterów. Zrobiono rewolucję. Tyrania, jaka nastała po rewolucji nie ma żadnego porównania do rządu carów (skala!), polecam "Archipelag Gułag" Sołżenicyna do przeczytania, autor porównuje bardzo dokładnie jak funkcjonował carat, a jak władza rad, jakie prawa mieli obywatele obu państw.
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): @Subaru, w jakim błędzie?! 1) Grzech pierworodny z którym się wszyscy poczynamy - błędna, chora idea. 2) Jedzenie kiełbasy w piątek - grzech ciężki śmiertelny, idziesz do piekła na wieki - wymaga to jakiegoś komentarza? 3) Krzywdzi ktoś ludzi, jest złodziejem, krzywoprzysięscą, mordercą - to nich zaprzestanie tej działalności i naprawi, o ile może, zło które wyrządził, a nie biega do konfesjonału, aby się poczuć rozgrzeszony przez Zbawiciela! Czy w niechrześcijańskiej Japonii jest więcej złodziei niż w katolickiej Polsce? 4) Zbawiciel, ten co się narodził z dziewicy i zmartwychwstał - a gdzie dowody tych bajek?! Życie mamy opierać na bajkach? 5) A całe istnienie przez 2000 lat chrześcijaństwa, wzięło się nie z siły duchowej lub prawdy, ale z polityki, z ponadtysiącletniego zamordyzmu władzy państwowej i wojskowej, z wybijania ludziom zębów, jak zjedli mięso w piątek i palenia ich na stosie, jak głosili coś innego niż dogmaty, albo praktykowali jakieś dawne sposoby życia (np. zioła zbierali, żeby się z chorób leczyć); wyżynanie setek tysięcy pogan, bo nie chcą się ochrzcić, albo stać w niedzielę w kościele na mszy łacińskiej, z której nic nie rozumieli (poczytaj historię Prusów). Nie na darmo Józef Stalin nauki pobierał w seminarium duchownym nim stał się komunistą.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

pieczar napisał(a): Kiedyś widziałem film o panu Lechu Chacińskim i jego spotkaniu z dziwnymi postaciami. Czy kiedyś ktoś z panów poruszał ten temat? Może dziś.
(komentarz do newsa 58. Debata Ufologiczna Online)

Blom napisał(a): Pierwszy raz w historii teorii chaosu musiałem przewinąć audycję, po tym jak zadzwonił stały sceptyk nie dało się tego słuchać. Proszę nie dopuszczaj go do głosu bo psuje audycje swoimi pyskówkami.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Antares napisał(a): W pełni się zgodzę z Ivelliosem, sam mam dwoje znajomych, a właściwie dwie pary znajomych. W pierwszym przypadku są to starsze osoby, którym musiałem zainstalować program do obsługi radia internetowego, bo obsługa z poziomu strony www już jest ponad siły. Nie używają też Skype czy innych komunikatorów na pececie, jedynym komunikatorem na smartfonie który używają jest WhatsApp, nawiasem mówiąc który im zainstalowałem bo nie byliby też w stanie tego sami zrobić. Drugi przykład jest jest jeszcze ciekawszy - to znajomi którzy korzystają z łącza LTE. Tam gdzie mieszkają stacjonarnie nic nie oferuje Internetu, aby było "zabawniej" jest to 6 kilometrów od rogatek jednego z największych miast w Polsce. Stacjonarnym operatorom się nie opłaca ciągnąć łącza pod las. Problemem jest to że to LTE działa różnie, czasem świetnie a czasem wręcz tragicznie i o ile radio internetowe zazwyczaj da się zbuforować, to rozmowę via Skype już nie. Zostaje zwykły telefon komórkowy. Czasem jest tak źle, że znajomym "donoszę" audycje ściągnięte na pendrive.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Mechanterian napisał(a): Jestem bardzo spokojny i równowagi też mi nie brakuje. Wyraziłem swoje zdanie odnośnie roli jaka wyznacza człowiekowi KK i cała ta groteskowa mitologia. Sam jesteś w błędzie - takie jest moje zdanie.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Antares napisał(a): Audycję trapiły trudności techniczne, więc trudno mieć do kogoś pretensje że była na pół gwizdka. Co do clou to ja preferuję metodę analityczną po prostu rozbiór zagadnienia na części pierwsze i badanie prawda czy fałsz. Jeśli znacząca część jakiejś teorii jest fałszywa (fałszywa, a nie nieweryfikowalna) to dalej już się czymś takim nie zajmuję jako całością. Do tego dokładam margines błędu - z jednej strony może się on wziąć z efektu głuchego telefonu, a z drugiej biorę poprawkę powiedzmy sobie szczerze na interesowności wypowiadających niektóre twierdzenia, na których chcą się wypromować czy zarobić. Jak pani Madlen jakaśtam mówi że na własne oczy widziała jednoręką kobietę w metrze, której w miejsce brakującej ręki nagle pojawiła się gadzia pazurzasta łapa to kwestionuję całość wypowiedzi. Nie ma potrzeby doszukiwania się na siłę sensu w bełkocie. Świetnym przykładem był słuchacz z Gdańska niektóre elementy były prawdziwe (z tym orłem Haasta który nota bene nie odżywiał się raczej moa, a zazwyczaj nielotnymi kaczkami, etc.). Niestety znacząca część wypowiedzi była fałszywa (na przykład Aborygeni australijscy i Aborygeni tajwańscy których potomkowie skolonizowali wzmiankowane Hawaje i Nową Zelandię to dwie różne grupy!) co falsyfikuje całą wypowiedź. Podobnie jest zresztą z Hiperprzestrzenią tam też występowały żenujące kiksy typu płyty z Kinderhook, nie wspominając o sławetnych aminokwasach i ręcznie ulepionej w Indiach kolumnie z rtęci, na marginesie razem z plazmą żywcem wyciągniętej z materiałów znanej szerzej fundacji jak to trafnie ujął Krawiec Nikodema Dyzmy alterezo. Wypowiedź Stałego Słuchacza bardzo mi się podobała. A afera #pizzagate, to wcale nie afera mailowa Weinera - męża Humy Abedin (zresztą związanej z kapitałem saudyjskim), powierniczki Clinton. Zresztą ta afera tylko dzięki zamiataniu pod dywan nie wybuchła z taką intensywnością jak afera Rasputina w spódnicy doradzającej prezydent Park Gyue-hye. Chodzi tu o aferę która pojawiała się już nawet na obrzeżach mainstreamu, najwięcej w serwisie Reddit,a w Polsce choćby tu: http://pikio.pl/wazne-media-milcza-o-p izzagate-potezna-pedofils ka-afera-w-sztabie-clinto n/
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

totik napisał(a): thx.
(komentarz do audycji VI spotkanie Klubu Paranormalium w Jarosławiu)

gruzin napisał(a): Ten odcinek jest antytezą tego o czym autor mówi: dla w/w mówienie jest właśnie GADŻETEM (może częściowo źródłem utrzymania). Wskazówka: idź i nie zepsuj świata jest bezcenna :) Przecież umysł świadomy (racjonalny) jest przeszkodą - sedno słów autora. A podświadomy to niby jaki jest? Zaprogramowany! Jego mamy używać? Jeśli pojawiają się gdzieniegdzie wątki konstruktywne lub budujące to natychmiast są zawalone tonami paplaniny. Ktoś, coś, gdzieś - czeski film. Nie polecam
(komentarz do audycji 29 października 2016)

marq napisał(a): Kontrolą o najwyższym poziomie poufnosci jet - dikladnie tak jak twierdzi Krzysztof Rogala (redmulec) "Kontrola Umysłu". Tzn: Osoby majace ten "Certyfikat" podlegaja scislej oraz pełnej Kontroli Umysłu prze operatorów bedacymi Naszymi Zarządcami. Inaczej Możemy oraz musimy wykonac wszystko co Ci kierujacy Nami - mający w rekach kontrole nad naszym umyslem - s,a pewni, ze na 100% (do N potegi gdyby taka istniała) wykonamy wszystko zgodnie z nakazem / rozkazem i że rzadne odstepstwo nie wchodzi w mozliwośc. Dlatego tzw Weselblouerzy pracujący przy najtajniejszych projektach z natury rzeczy są Niewiarygodni. Zwyklego wieloletniego agenta późniejszego tzw. Wieselblouera nie nalezt traktować powaznie - dawać wiarygodność jego wywodom chocby w 20% WG "ZASADY "20/80" i de facto z taka osobanie ma sensu rozmawiac a tym bardziej rozwazać stopień wiarygodnosci jego "wypowiedzi" /ujawnień. A wiec co dopiero z Osobami których jedynym certyfikatem w :słóżbie" jest "kontrola umysłu". Tu mozemy miec mistyfikacje na mistyfikacji, której "koledzy" takiej Osoby, równiez podlegajacy kontroli umysłu nie są wstanie zwerysikować /ocenić czy podważyć.... [???] Dlatego poswiecanie czasu dla osób które przesły programy typu MK-Ultra, Magestic12, Manhatan, itp, etc jest niczym innym niż Strata Czasu. _ Tu nawet tzw, "logiki rozmyta" nic nam nie pomoze ani niczego nie ulatwi. Jedynym sprawdzianem jest stwierdzenie zdarzeń post factum... Własnie jak mówi Cloud - musielibysmy byc Osoba na poziomie Boga i "dzialac" w sferze wysokiej duchowosci o mega wysokieh=j częstotliwosci.... Ilu jest takich ludzi w danym momencie na cala Cywilizację...?? Nawet nie mamy pewnosci czy jezus Chrystus był :synem Bozym: i - o ile był - to jakie mial "Uprawnienia" Mozliwosci Duchowo-energetyczne. czy vył Synem bożym, Bogiem posrednim czt tylko PÓŁbobiem - to wszyscy Ci (miemal) o których panaastreologia oraz historia początków ludzkosci mówi Jako o Bogach - zauważmy ZAWSZE w l.m. Niekieby owych tzw Bogów mieliśmy 12stu a niekiedy bodajze nawet 144 .... {??? ??} Pozdrawiam, NaRa oraz DoZo ....
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

marq napisał(a): Były podstawy, dlatego Anglia bojąc się wybuchu buntu na Wyspach niejako poprzez dypolomację zbudowali zachodnią koalicję prozachodnią aby rewolucję która popierana przez słóźby Rosji Carsjiej niechybnie wybuchłaby w Anglii, potem w GB, następnie załej Irlandii potem we Francji I na półwysapie Iberyjskicm. Włoch sie nie liczyły ponieważ dzisiejsze Włochy to w circa 80% byłe Państwo Kościelne -Varykanum Ltd, które tak jak obecnie Niemcy też było spółką Ltd (z.o.o./ gmbh). Pierwsze podejscie sie nie udało [rok 1905], nastepne dopilnowanne poprzez www. koalcje i posłuzenie się Trockim, Leninem oraz Różą Luksemburg docelowo wtsadzili Rosje w powietrze co było ambicję Rockefelera, który obiecał to Carowi Mikołajowi oficjalnie ze zniszczy Cesarstwo Rosyjskie a Cara "pspbiście" zabije!! Owe osobiscie nalezy odczytywać pośrednio - posłuzy sie Osoba Która w jego imieniu zaprzysiężona zabije cara. Całe te zamachy na mikołaja to falsehistory. Natomiast USA, Gb, Czechy, Szwajcarua i Finlandia zarabiali na pomocy Obu stroną = I Bolszewikom z władzą Żydokomunistów i wojskom Carskim. Była yo obustronna pomoc i finansowa i rzeczowa = sprzet linie technologicznie, paliwa, broń, etc.... Cała to tzw "Pomoc" to nic innego jak kredyt na wysoki procent. Wszystko, kazdy mundur dany czy to Bolszewii czy to Caratowi był we wł. ksiegach zapisany. Rosja Carska miała byc = wg. Zachodu = taka dzisiejszą Ukrainą, eksploatowaną i okradana do Imentu z obu stron od str Bolszewi =Żydokomuny i od str tzw Kapitalizmu gdzie ponad 80% tez stanowiła Chazaria udajaca podszywajaca się pod żydowską. Dla wzmocnienie zamęty podzielono tzw Lomunistów na dwie Frakcje Bolszewię = zydokmune leninowska oraz Mieńszewię - zydokomunę Trockiego oraz R, Luksemburg. De facto Chazarię niemal jednoznaczną Żydokomunie ale nie tożsamą. Trzecia siła z Watykanem na czele "pomieszała szyki: w ww. planie / zamierzeniach i wykreowała oraz zasponsorowała Niemcy na "wodza" wybierajac "Hitlera" w 100% zależnego od kasy z Anglii, USA, szwajcarii i kilku innych Krai Europy..... Miało to za zadanie za wszelka cenę niedopuścic do współpracy Niemiec z Rosja czy to Carska czy w postaci CCCP co byłoby / stanowiłoby zaglade planów Wielkiej Bankierki sterowanej z London of City, Szwajcarii oraz USA = wymienione w kolejności znaczenia ... To tak w mega max skrucie... Pozdrawiam !!!
(komentarz do audycji 18 listopada 2016)

Subaru napisał(a): Mech... Jesteś w błędzie. Brakuje Ci równowagi. Uspokój się...
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Ivellios napisał(a): Pozwól że odpowiem: Nie każdy ze słuchających - nawet przez Internet - jest cytując klasyka "p***dolonym Billem Gatesem" :) który orientuje się, jak zadzwonić do audycji której właśnie słucha. Co więcej, audycji słuchają nie tylko "młodzi, wykształceni i z dużych ośrodków", wśród słuchaczy mamy też wiele osób starszych, które nie mają zielonego pojęcia jak uruchomić Skype czy nawet jak włączyć odsłuch. Tak, często dostajemy pytania od starszych słuchaczy, którzy np. odkryli ogłoszenie o audycji na grupie Nieznanego Świata na fejsie i pytają, jak włączyć to radio. I tak jak starszy człowiek nie musi wcale wiedzieć, że wystarczy kliknąć przycisk "Słuchaj", tak też wcale nie musi się orientować, gdzie na stronie znaleźć kontakty do radia, czy też jak włączyć Skype lub GG i co to w ogóle jest. Taki człowiek z oczywistych względów, chcąc zadzwonić do audycji, wybierze telefon, bo tak mu najłatwiej. Poza tym, jeszcze jeden potencjalnie szokujący dla niektórych fakt - tak, jest takie miejsce w Polsce gdzie audycje z Radia Paranormalium lecą na FM. Retransmituje nas jeden ze słuchaczy w Łobezie na Pomorzu. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem i za naszą wiedzą i zgodą. No i warto też wziąć pod uwagę, że wielu słuchaczy odkryło Debaty Ufologiczne Online dzięki naszemu kanałowi na youtube. Oni też wcale nie muszą znać strony radia (niektórzy wzbraniają się przed wejściem bo "a bo niebende wam trafika nabijał macie mi tu podać.!", ale to już przypadki szczególne, na zupełnie inny komentarz...), i wcale nie muszą się orientować, w którym miejscu na stronie jest podany numer telefonu czy nick na Skype. Nie mówię już o słuchaczach, którzy słuchają np. powtórki z autopilota czy zapisu w mp3 słyszą kontakty do radia i postanawiają podzielić się jakąś swoją relacją. Tak więc to podawanie kontaktów na początku każdej z debat (a od niedawna również i na zakończenie) jak najbardziej ma sens.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Michał napisał(a): Ivelios na początku każdej debaty recytuje sposoby kontaktu. To jest nielogiczne. Przecież Radio Paranormalium to radio INTERNETOWE i każda osoba, która słucha radia ma dostęp do internetu. Wystarczy powiedzieć: Na stronie paranormalium.pl w zakładce Kontakt są wymienione nr telefonu i inne sposoby kontaktu. Ivelios zachowuje się jakby program był emitowany w tradycyjnym radiu w którym ludzie słuchając audycji z odbiornika radiowego nie zawsze mają pod ręką przeglądarkę internetową. Mamy 21 wiek, radio internetowe i korzystajmy z jego możliwości.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Słuchacz napisał(a): Oczywiście ze wnosi. Pomijając styl w jakim to robi jest przedstawicielem "jedynej słusznej prawdy" lub jak kto woli obrońcą oficjalnych wersji wydarzeń, a skoro to co mówi nazwiemy bzdurą to prowadzący ten program powinien to gładko obalić lub przedstawić jakieś fakty. Kazdy ma swój rozum i każdy może sprawdzić które źródło jest bardziej wiarygodne. Nie chce być tu obrońca stałego sceptyka ale napewno jego telefony są ciekawsze niż jakieś rozmowy z qndradem Antychrystem lub słuchaczami którzy dzwonią tylko po to by być na antenie.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Mechanterian napisał(a): Ty już przegrałeś z człowieczeństwem, okazało się dla Ciebie zbyt wymagające i pozostał Ci jedynie poziom ekskrementów. Polecam głęboką autoanalizę, a potem adekwatną pokutę inaczej szambo zostanie Twym domem juz na zawsze. Howgh, rzekłem!
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Mechanterian napisał(a): To mi właśnie zawsze przeszkadzało w religii/religiach odjezusowych, że robia z człwoieka takiego małego, słabego, głupiego Jasia lub Karynkę (pozdrawiam płeć piękną:D). Wmawiajaą mu jakiś grzech pierworodny i wstyd za swą grzeszna naturę. Cóż jak dla mnie po latach to zwykła doktryna manipulacji, która już za naszego życia zaczęła trząść sie w posadach po tylu stuleciach dominacji. Zupełnie innym środowiskiem sa np. ludzie związani z NTV, na wysokim poziomie rozwoju, spokojni a jednocześnie mający ten ogień w sobie. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Mechanterian napisał(a): Zgadzam się z przedmówcą. Inywiduum ochrzczone jako Stały Sceptyk psuje według mnie audycję. Jego poglądy i argumenty pasowałyby do mainstreamu nie zaś do audycji kierowanej w stronę ludzi świadomych otaczającej ich rzeczywistości. Główny ściek ma wytłumaczenie na niemal wszystkie przekręty, afery i niewyjaśnione zjawiska. Problem tkwi w tym, że za gmatwaniem drogi do prawdy, jej zniekształcaniem i zaciemnianiem stoi bardzo silne i wpływowe lobby, które posiada większość zasobów tego świata. W ich interesie jest zachowanie status quo czyli dalsze pasożytowanie nielicznych na całej reszcie pozostałych. Stałego Sceptyka zachęcam do wysłania próbek swoich możliwości np. do fundacji Sorosa tam zapewne docenią jego wybitne zdolności w żonglowaniu faktem i mitem (oczywiscie o ile już nie jest przez nia lub podobną wspomanagny - co też jest prawdopodobne). PS humorystyczno-tragiczny. Na koniec jeszcze dodam, że znałem kiedyś parę ślązaków, mówiących z tym akcentem i to byli wspaniali ludzie, jednakże po iluś telefonach Stałego Sceptyka, zaczynam do tej gwary mieć zdecydowanie mniej przyjazny stosunek)
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

gość napisał(a): Zapewne ,,Egzorcyzmy eMily Rose, tak? Ona była niemką, a co do ducha Adolfa to nie możliwe!Dusza ludzka nie może opętać drugiego człowieka!
(komentarz do artykułu Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril)

Przechodzimur napisał(a): Uważasz, że stały sceptyk coś wnosi do audycji? Jedno co mu się udało, to zakochać w samym sobie.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Przechodzimur napisał(a): Mimo tego, że nie popieram Tomka z RNf i cała ideologia Keshe mnie smieszy, to uważam, iż stałego sceptyja należy walnąć wielką gazetą, ewentualnie kapciem, jak natretna muchę. Faceta podnieca to, że się nie zgadza nawet z samym sobą. Poprowadź chłopaku audycję i wtedy się mądrz. Gdyby była o sexie to mógłbyś ją zatytuowac Zrob to sam . A w twoim przypadku to chyba...1000 sposobów na zanegowanie wszystkiego. Jeśli to przeczytasz, to prośba taka, dzwoń konstruktywne, a nie tylko po to by dolowac prowadzącego.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

edek1974 napisał(a): A ja jeszcze raz proponuję temat, który uważam, że jest naprawdę bardzo ciekawy.Myślę o zbiorowych zaginięciach ludzi w niewytłumaczalnych okolicznościach.Temat nie dotyczy tylko tzw. "Trójkąta Bermudzkiego ale wielu innych części świata... Co się z tymi ludźmi stało ? Zróbcie debatę o tym w stałym składzie.
(komentarz do newsa 58. Debata Ufologiczna Online)

zmyslowy napisał(a): To dziwne ze ksiadz odpuscil temat, bo z doswiadczenia i obserwacji widze potworna hipokryzje kosciola. Wszystko co paranormalne ale zwiazane z kosciolem czy swietymi jest ok bo to od boga. Ale jesli cokolwiek takiego dotyczy osoby z poza grona koscielnego to juz od diabla. Smiech na sali.
(komentarz do audycji 13 października 2016)

yuby napisał(a): Cześć, bardzo dobra audycja. Z chęcią bym kiedyś wymienił się swoimi doświadczeniami z Rafałem. Wie co mówi. Tym razem nie było mi dane bo nie doszedł do mnie zamienny router. Mam nadzieję że kiedyś będzie nam dane. Gorąco pozdrawiam : yuby
(komentarz do audycji 17 listopada 2016)

Słuchacz napisał(a): Potraktowanie stałego sceptyka było mało eleganckie i po audycji pozostał niesmak . Proponuje przestać się klepać po delikatnie mówiąc plecach z wielkim alchemikiem no chyba że chcesz reprezentować ten sam poziom czego ci nie życzę a będąc już całkiem uszczypliwymi negujesz i wyśmiewasz oficjalne raporty a jednocześnie uznajesz kogoś za satanistę bo widzisz to po oczach .. trochę to przykre bo w ten sposób może nie świadomie działasz na niekorzyść tego nazwijmy to środowiska .
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Machine napisał(a): Mapet - zazywasz - przegrywasz. Odstaw ziolo, zrob sobie lewatywe z gansa i zrob detox od Keshego. TDGMD
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Daniel niby nie chrześcijanin, ale jakiś tam strach przed new age w nim ktoś zasiał. A cóż to jest, tak w ogóle, new age? Jakaś mętna popierdółka, ja nie wiem, nastał już ten nowy wiek, czy jeszcze nie, według autorów terminu (chyba już weszliśmy w gwiazdozbiór wodnika w latach 60-siątych)? Ze wszystkim co piszesz odnośnie chrześcijaństwa, Mechanterian, się zgadzam. Ale zwrócę uwagę na jedno, chrześcijaństwo (całe, nie tylko kościół rzymsko-katolicki, bo są jeszcze kościoły prawosławne, czyli wschodnie, ortodoksyjne oraz protestanckie, w swoich tysiącach odmian) wpaja ludziom poczucie winy! Rodzisz się z grzechem, cały czas grzeszysz i potrzebujesz zbawienia (Zbawicielem jest Jezus Chrystus, a w praktyce mniej mistycznej i teologicznej, to różnie, od sakramentów po wiarę i różne praktyki). To jest oś zła, na której zbudowana jest ta religia, to jest oś manipulacji. Naprawdę nie uważam, że urodziłem się w grzechu, nie uważam, że w swoim życiu wciąż grzeszę, może jedynie z niewiedzy, popełniam jakieś błędy. A jak ktoś krzywdzi kogoś i czyni zło, to niech przestanie i zacznie żyć dobrze i wtedy najlepiej zrobi, zamiast szukać rozgrzeszenia w religii. Idea ofiary, obecna w wielu religiach, obecna jest też w chrześcijaństwie. Otóż nie potrzeba, moim zdaniem, ofiary, to manipulacja, wszystko jest w porządku, nie potrzebujesz żadnej ofiary, ani ofiar. Idea ofiary, to po prostu manipulacja tych co chcą rządu dusz.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Agnessa_Angel napisał(a): A ja mam propozycję tematu, a nie pytania. Skoro był temat "Gwiezdnych Wojen" - nie tylko o "Gwiezdnych Wojnach" jako uniwersum - to może byście tak wzięli się za serial "Doktor Who" ? W większości, a wręcz prawie we wszystkich odcinkach pojawiają się obcy. Główny bohater podróżuje w czasie, więc pojawia się temat wizji przyszłości. Ponadto serial porusza dylematy moralne. Nie korzystam ze strony gallifrey.pl , ale tam bym radziła szukać rozmówców znających się na serialu - ja jestem tylko psychofanką. Może też wśród gości, do których macie kontakty znajdują się osoby, które oglądają ten mój ulubiony serial ?
(komentarz do newsa 58. Debata Ufologiczna Online)

Mechanterian napisał(a): Chciałbym się odnieść do wypowiedzi słuchacza Daniela vel adwokata. Ciekawa to postać, jeśli w jednej głowie znajduje miejsce niechęć do Ntv, którą określił mianem,, new age, oraz zaraz obok tej niechęci mieszka uznanie dla religii (mniemam że chodzi o Kk) za cywilizacyjne bogactwa jakimi nas owa religia obdarowała. Mam diametralnie odmienne zdanie niż rzeczowy słuchacz. Katolicyzm ogniem i mieczem wyrugował cywilizację, która istniała wcześniej na naszych terenach. Po czym skąpawszy się w morzu krwi uzurpuje sobie bycie autorytetem moralnym. Co więcej mając na ustach jak zawsze piękne hasełka jest li jedynie klubem dżentelmenów milujacych najbardziej dobra doczesne oraz władze nad stadem głupich baranów którzy biorą to na serio. To bardzo miło Daniela, że jak to określiłeś,, nie chcesz by Ntv mieszkała ludziom w głowach" - pozwól jednak że pozostanę jej widzem bo uważam środowisko ludzi jakie wokół niej powstało za tysiąckroć bardziej szczere i wartościowe niż gang watykanskich degeneratów i hedonistów. Jeszcze jedno, tak jak słowo antysemityzm jest używane do kneblowania ludziom ust odnośnie zbrodniczej polityki syjonistów (gdy np ortodoksyjni żydzi potępiają politykę Izraela) podobnie new age według mnie zostało ukute przez kręgi zarządców stada wiernych baranów po to by odebrać ludziom samodzielność w kontakcie ze źródłem wywołując w nich lęk przed prawdziwą i nie zmanipulowaną duchowoscią.Na koniec życzę wszystkim mniej dogmatów a więcej samodzielności w zgłębianiu tajemnicy istnienia.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

SkrzydlataŻmija napisał(a): Tomek, co sam ogłosił się "kapitanem" (po jakich morzach i oceanach pływał? ile okrętów osadził na mieliźnie, jak własne radio?), pośredniczył w sprzedaży zaperrów nunczako, ale usuwał w Radio na Fali wszelkie moje (i nie tylko moje, jak wiem od innych) sceptyczne komentarze na temat działania tego urządzenia, a zakupiłem je (przez jego pośrednictwo) i używałem go. I to otrzeźwiło mnie, jeśli chodzi o działalność tej postaci mediów alternatywnych, jeśli chodzi o jego uczciwość, prawdomówność, chęć tworzenia wolnych i uczciwych mediów itd. Obecnie te same zachowania można obserwować, jeśli chodzi o healtpeny, magravy: cenzura, niechęć do dyskusji, abberacyjne, absurdalne stwierdzenia, chamskie zakrzykiwanie każdego, kto by mógł popsuć marketing w tym zakresie, no i sprzedaż (pomaga na ból, wiadomo najlepszy efekt placebo jest w przypadku bólu). A to wszystko przy ciągłym krzyku na temat nieprawości elit i potępieniach chciwości i wykorzystywania bliźnich. Stały Sceptyk nie toczy eleganckiej dyskusji, część sceptycznych uwag jest trafiona (sekcja zwłok teoretyka spisku), część zupełnie nie (śledztwo w sprawie zamachu na prezydenta Kennedyego, Michał ma tu 100% racji), część to gówniarskie pyskówki. Ale tyle w ich starciu (Tomek - Sceptyk) dobrego, że trafił swój na swego, w sensie stylu rozmowy. Co do picia, jarania itp. - wszystko jest dobre, jeśli dobrze tego używać, tzn. należy używać nienałogowo.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

arb1 napisał(a): Jak to Michał nam puszcza od paru lat na początku swojej audycji "The truth is out there" i faktycznie tak jest. Po ostatnich słabych odcinkach wreszcie w tym można znaleźć prawdę ale nie dzięki autorowi audycji, a telefonowi od słuchacza. Prawdę na temat środowisk alternatywnych RNF i TCh. Cloude jak zwykle nie był przygotowany do audycji i został zagięty przez Stałego Sceptyka, który po raz kolejny dostarcza dobry kawałek informacji. Co w takim razie zrobił Cloude, który nie radził sobie ze słuchaczem? Dodał do konferencji pomoc z kółka wzajemnej adoracji mapeta oczywiście niby, żeby sprostował cenę biletu na coś tam alternatywnego. Oczywiście nie mógł zrobić tego tekstowo przez czat albo skype albo nawet rozłączyć gościa po sprostowaniu ceny. Chodziło więc o pomoc w zakrzyczeniu niewygodnego słuchacza. Niestety dla kapitana i jego kajtka Stały Sceptyk musiał słuchać Hiperprzesteni i postanowił "think for yourself and question authority". Co o dziwo nie spodobało się mapetowi, który zachował się dość żałośnie bo poruszył temat rodziców słuchacza. Niby SS go prowokował ale przecież Tomek jako zbawca cywilizacji, dostawca free energy, leków na wszystko healthpen oraz gansów powinien prezentować trochę wyższy poziom? Do tego po prostu szczyt hipokryzji ze strony Tomka, który cisnął fanów Coca Coli, że niby wspierają morderców, a sam używa iPhona. W fabrykach części do iPhona ile osób popełniło samobójstwo panie Tomku może się pochwalisz przed milionami słuchaczy? Do tego słynne "peace and love" Tomka, gdzie pokój i miłość mapecie jak jechałeś słuchacza? I na koniec pamiętacie jak Cloude mówił o logice tyle razy ostatnio? Co teraz robi Cloude, który został zaatakowany przez trollów internetowych? Płacze na antenie przez godzinę jacy to trolle są źli, a przecież o to własnie im chodzi o atencję. Cloude doskonale sobie musi z tego zdawać sprawę bo jak sam przyznał kiedyś się udzielał w kręgach trollerskich. No to gratuluje logicznego myślenia Michał. Na koniec do tych wszystkich, którzy piszą "nie podoba się to nie słuchaj". Nie podoba się mój komentarz? To nie komentuj.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Donatello napisał(a): Twoja "rada" jest równie wartościowa jak gdybyś jadąc z kimś windą puścił w niej okropnego bąka i zalecił nie wąchać jak sie nie podoba. Niestety mapet robi straszliwy smród na scenie alternatywnej i nie sposób się do tego nie odniesć, tym bardziej ze Claud się z nim zadaje na tyle że sam tym smrodem nasiąka na tyle że i od niego zaczyna być czuć. Niestety Michał wydaje się być w mapecie co najmniej po cichu zakochany i brainfarty jakie puszcza ile razy otworzy usta widocznie dla Clauda sa jak francuskie perfumy którymi chętnie psiknie i słuchaczy jak tylko nadstawią ucha. Jedynie mam nadzieję że audycje Paranormalium nie zarażą się tym smrodem bo była by to strata niepowetowana, w odróżnieniu od wszystkich audycji RNF i Clauda.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

danuta napisał(a): Hmm, ja bym raczej zastanowiła sie nad umiejetnosciami twoich swiatlych jasnowidzów ktorzy jednak popchneli cie do tych mistrzow REIKI . Jest taki żart :" puka facet do drzwi jasnowidza. Jasowidz pyta :kto tam ? Na to facet : ale mi jasnowidz co nie wie kto puka "
(komentarz do artykułu Jeśli chcesz przejść inicjację reiki, przeczytaj najpierw ten artykuł)

tomasz napisał(a): Czy Panowie mogli by cos opowiedziec o przypadku spotkania z ufo Sthephena MIchalaka z Kanady z 19,05,1967?
(komentarz do newsa 58. Debata Ufologiczna Online)

Vector napisał(a): Niestety, osoby regularnie najarane - nigdy nie będą wiarygodne. Po dłuższym czasie brania zamieniają się w zombi. Szkoda, bo często są to bardzo wrażliwe postacie.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Rafaello napisał(a): Generalnie stronie w dawanie się w jałowe dyskusje z osobami mające problemy emocjonalne ale dziś zrobię wyjątek ;) Otóż do tych którzy wylewają swoje smutki i żale ...Ludzie ! macie prawo NIE SŁUCHAĆ tej audycji !! i polecam z tego prawa skorzystać.Ja to robię dosyć regularnie ,na przykład nie słucham Tomka radia (nie zawsze) bo jego styl i klimat mi się nie podoba ,nie oglądam Mainstreamu i nie wdaję się w polemikę z osobami pokroju "Stały Sceptyk". Bardzo polecam korzystać z tego prawa a unikniecie wiele problemów związanych ze zdrowiem psychicznym :) Pozdrawiam Wszystkich
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

taght napisał(a): Mi się podobało, lubię słuchać gdy ktoś wytyka Tomkowi jego hipokryzje. Tomek jest tak alternatywny że wręcz szydzi alternatywnością innych, tylko jego droga jest dobra a do innych nic nie ma ale im współczuje, walczy z babilonem ale jedyne o czym mówi w audycji to pieniądze innych. Chce świata za darmo ale sam nikomu nic za darmo dać nie chce, można stworzyć świat bez pieniędzy ale to będzie oznaczało, że wtedy każdy będzie musiał pracować na wszystkich! na to Tomek już by się nie zgodził bo on jest tak nie zależny że on o 12 nie będzie wstawać bo mu się nie chce a poza tym woli siedzieć w domu i skręcać druty które według niego mają magiczne właściwości. Radio czyli nas olewa i kłamie, powiedziałby że mu się nie chce to by go ludzie zrozumieli. Ego Tomka urosło do takich rozmiarów, że nie widzi już nic poza czubkiem swojego nosa.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

albarash89 napisał(a): Zapach siarki = demon. Ludzie czemu Wy tego nie widzicie? Po wysłuchaniu kilku audycji już wiem, że UFO to nic innego jak działanie złego ducha.
(komentarz do audycji XXXIV Debata Ufologiczna Online: Ludzie w czerni)

Andrzej napisał(a): ja też nie mam odwagi ale na YT obejzałem dośc niezły film o jakieś Wysokijej skale a dam link nawet https://www.youtube.com/watch?v=TKH8AogNLAI
(komentarz do artykułu EVP - posłuchaj! Głosy duchów zarejestrowane na taśmie)

arystarchus napisał(a): @Staromodny - nie obraź się, ale gadasz jak idiota.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Antares napisał(a): A propos technologii Keshe - właśnie słucham audycji "Mehran Keshe - alternatywny Nikodem Dyzma?" w "Nocnym Radio", a właściwie kończę dosłuchiwać. Konwencja audycji jest dość specyficzna (zapewne nie każdemu będzie odpowiadać), ale nie będę ukrywać że co do ogólnego wydźwięku zgadzam się w pełni. Nareszcie ktoś walnął prosto z mostu. Dziękuję Krawcze!
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Bolo napisał(a): Podjąłeś dobrą decyzje. Clode zwariował i wszędzie widzi spisek, pedofilów, satanistów a pokemon go zostało po to stworzone żeby ciągle nas ktoś obserwował. On ma napierdolone od tych spisków i mu odjebało.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

zmyslowy napisał(a): Ostatnio podjalem decyzje ze nigdy wiecej tego truchla sluchal nie bede i czytajac te komentarze widze ze to byla madra decyzja. Panowie, szanujmy sie.. Widzac ze prowadzacy ma zupelnie w dupie kontrukrywne opinie i sugestie osob zainteresowanych nazywajac je belkotem dajcie mu kisic sie w jego wlasnym bagienku. Na paranormalium i w necie jest tak wiele audycji o wiele bardziej merytorycznych ze naprawde szkoda czasu na taki syf.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

albarash89 napisał(a): Widziałem kiedyś talerz o średnicy księżyca. Był mniej więcej na odległości latających samolotów pasażerskich. Być może z bliska był by tej samej wielkości.
(komentarz do artykułu 22 świadków obserwuje UFO większe od stadionu piłkarskiego. Obserwacja z 11 grudnia 1996 roku)

Kamila napisał(a): Pan Tomek Z Radia na Fali moim skromnym zdaniem to typowy przedstawiciel długotrwałego jarania trawy co bardzo dobrze skomentował Stały Sceptyk, który według mnie w całej konwersacji z Panem od gansów miał racje. Miałam bardzo dobre zdanie o prowadzącym Teorię ale po tej scesji ze Sceptykiem zmieniłam zdanie- jakikolwiek głos negujący jego teorie powoduje dziwne reakcje. Proszę o nie wpuszczanie na antene podczas Teorii Pana Tomka bo jego bełkotu słuchać się po prostu nie da i tyle. Pozdrawiam.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Staromodny napisał(a): Czysto ludzkich :D .I doszedłeś do tej konkluzji znając wyłącznie ludzi. To ma sens.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Rafaelios napisał(a): Izraelici sa pierworodnymi Boga? a co z wykopaliskami kosci ludzi bardziej prymitywnych (małpoludow dinozaurow itp.) Bóg nie jest msciwy? a kto pomscił Izraelitow (zakładajac ze tak było) Bóg został zmuszony? Jego mozna do czegos zmusic? Zauwazyliscie takie zjawisko ze jak ludzie czegos nie pojmuja to przypisuja to boskim mocom? Jezeli jakis lud jest w niewoli i nic nie moze to nie pozostaje nic innego jak wiara w Boga bo to daje jakas nadzieje ktora pomaga zyc dalej. Zastanowcie sie jeszcze nad tym kto opisywał te wszystkie wydarzenia zwiazane z plagami ;)
(komentarz do artykułu Plagi egipskie - czyżby zagadka wyjaśniona?)

Sebastian p-ń napisał(a): Oj! Tomek!? to nie było najwyższej marki. "sceptyk" również mógł wyprowadzić prowadzącego z równowagi, ale ma prawo dociekać i polemizować mając odmienne zdanie na poruszany temat.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

stachv napisał(a): Jak do tej pory lubiłem nawet Stałego Sceptyka za powiew świeżości tak w tym odcinku uważam że przesadził. Nie ważne czy miał rację. Zgadzam się z Claudem, zachowywał się chamsko, zaczął się rzucać od samego początku. I też trochę popieram ten argument, że skoro się nie podoba nie trzeba słuchać. Mi się osobiście nie podoba Hiperprzestrzeń, nie lubię Tomka i nie popieram żadnych używek, ani trawy ani alkoholu, więc po prostu go nie słucham i nie mam pojęcia co tam dalej głosi. Jest różnica między kulturalną dyskusją na odmienne poglady a chamskim rzucaniem się "bo moja racja jest najmojsza". Owszem też należę do tego grona krytyków, że "kiedyś Teoria była lepsza" ale przestałem ją odbierać jako poważną audycję o spiskach, a po prostu słucham sobie poglądów gościa z internetu, bo mi się podoba, lubię jego głos, lubię jego opinię i chyba jednak będę słuchał dalej Teorii niezależnie o czym prowadzący będzie nadawał.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Audiooooman napisał(a): Raczej mapet byl pod wplywem narkotykow jak zawsze
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Antares napisał(a): Nie wiem czy w świetle tego co napisał unas na temat stosunku Clauda do słuchaczy ogóle jest większy sens pisania, ale ponieważ obiecałem wczoraj Zenonowi że coś skrobnę to słowo się rzekło kobyłka u płota. Przed chwilą skończyłem słuchanie zapisu audycji i podzielę się odczuciami. Z osób które dzwoniły najbardziej podobał mi się Daniel zarówno sposób prowadzenia wywodu, jak i jego treść. Przyznam, że najbardziej spodobała mi się argumentacja dotycząca chrześcijan (to staniecie z boku szacunek za to!), a także w sensie szerszym umiejętność rozróżnienia pomiędzy kwantyfikatorem ogólnym i szczegółowym, z czym Claude ma kłopoty, a o czym ekipa RNF zdaje się nawet nie słyszała. Ogólnie audycja była mało odkrywcza, była też raczej mało ciekawa taka na bezrybiu i rak ryba. Częściowo wynika to z chaotycznej struktury. Pisano o tym już wcześniej i to nie raz, więc przypomnę, że audycja aż się prosi, aby miała taka strukturę: newsy z tygodnia, temat główny, później włączenie telefonu i telefony od słuchaczy, na końcu ogłoszenia parafialne. Drugą sprawą jest brak kogokolwiek ze Stanów który mógłby się wypowiedzieć na ten temat. A to wielki kraj, ludzi sporo, więc aż tak trudne to raczej nie było. Kiedyś był Kuba prowadzący Rozmowy w Nocy, parę innych osób też, ja kiedyś mieszkałem w Stanach i mógłbym zapytać czy ktoś pochodzenia polskiego zgodziłby się na wywiad (mogło być to trudne, bo to zazwyczaj osoby nietechniczne, ale mające sporo do powiedzenia). A rzeczy są dość ciekawe. Ile osób wie, co było najpoważniejszym zarzutem naukowych sfer politologicznych wobec Clinton jako byłej sekretarz stanu? Było nim polityczne i militarne bałkanizowanie całych obszarów, tak aby wytworzyła się tam słaba władza państwowa, a w tę próżnię mogły wejść amerykańskie korporacje oraz saudyjskie pieniądze które właśnie sponsorowały Clintonów. To właściwie nie teoria spiskowa to nieźle udokumentowany fakt. A owe koncerny już tam są, co prawda nie będzie to wysoka technologia jak na przykład fabryka (FAB) Intela w Kiryat Gat w Izraelu, ale już mniej zaawansowane technologie to proszę bardzo. A wbrew pozorom może być to przemysł całkiem zaawansowany przykładowo tacy Francuzi, a ściślej Areva, od lat wydobywa i oczyszcza w Afryce Północnej krwawy uran walcząc z Tuaregami. Tak, tak, ta sama Areva od niesławnej elektrowni Olkiluoto w Finlandii, której bliźniaczkę ten koncern planuje wybudować u nas. Większość czystej energii atomowej w Europie pochodzi właśnie z krwawego uranu. Zamiast tego Claude tłukł to samo co zwykle łącznie z tą nieszczęsną domniemaną taśmą ze sceną zabójstwa w Dallas a źródłem której istnienia były słowa standupera, a której istnienie jest tak tajne że tylko ów komik się o niej dowiedział... Claude kiedyś narzekał na brak interesujących tematów. Ja na podstawie audycji proponuję Poznaj Żyda 2.0 czyli co z oczu można wyczytać. A można sporo, w zeszłej audycji Claude wyczytał z oczu że Mike Pence to satanista, a kobieta z BBC (przepraszam, nie zapamiętałem personaliów) to okultystka. Myślę, że byłaby to ciekawa audycja i myślę, że maestria Clauda w tej dziedzinie byłaby wykorzystana. Dotychczas słyszeliśmy, że mrużenie jednego oka świadczy o tamtym czy siamtym, ale sprawa chyba jest bardziej skomplikowana skoro można rozpoznać takie niuanse. Chyba sprawa jest zatem tak skomplikowana jak pokrewna dziedzina wiedzy jaką jest rumpologia. I na koniec nieszczęsna rozmowa Stałego Sceptyka z mapetem (nie śledzę wszystkich mutacji pseudonimu Tomasza D., więc nazywam go tak jak sięgam pamięcią). Pomijam formę, ani z jednej ani z drugiej strony nie była ona elegancka i nie chcę się na niej skupiać. Dla mnie istotniejsza od formy była treść, a przyznam, że pomimo że było jej stosunkowo niewiele to była ona wbijająca w ziemię, bo dowodzi ona że pecunia non olet, a zapał mapeta godny Savonaroli jest tylko dla maluczkich. Nie było śladu po głębokich przemyśleniach prezentowanych w Hiperprzestrzeni (a którymi zafascynował się Marcin z Kildare, twierdząc że samo myślenie o magravie obniżyło mu zużycie prądu o jedną trzecią co wyraził w telefonie do TC na dwa tygodnie przez audycją-wywiadem. Jest to wprost recepcja koncepcji mapeta o tym że jak o czymś intensywnie myślimy to się to samo stanie było to intensywnie naświetlane przez mapeta trzy lata temu). W każdym razie koncepcje rozwijane w Hiperprzestrzeni, że budowanie fabryk zaburza magiczny balans matki Ziemi, korporacje to ZUO (no chyba że iPhony są robione przez elfy-anioły), a za rzeczy i usługi powinniśmy płacić kamieniami diabli wzięli. No cóż, wszelkie rewolucje moralne należy rozpoczynać od siebie a nie innych. I nie wiem dlaczego akurat wybrano iPhona (chyba że chodzi o lans na zasadzie młodych działaczy lewicowych którzy ronią łzy nad wyzyskiem nigdy przez nich niewidzianej klasy robotniczej nad filiżanką z sojowym latte) który niektórych kosztował niemało (do wyguglania samobójstwa Foxconn). Oczywiście, że telefonów nikt nie wytwarza chałupniczo w domu wiec pewnie każdy będzie wykonany przez jakąś korporację, ale są korporacje mniej lub bardziej drapieżne. W każdym razie skoro Claude wyraża opinie jakie ma to znaczenie (chodzi ogólnie czy tylko i wyłącznie o mapeta?) to nie należy mieć chyba oporów przed inwestowaniem w akcje koncernów farmaceutycznych. W końcu nie podoba się to nie jedzcie, przecież nikt nikogo do jedzenia nie zmusza.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Staromodny napisał(a): Ja właśnie nie wierzę, stąd potrafię kwestionować punkt widzenia Pana Celebiasia.Skoro tak bardzo nie podobał ci się mój komentarz, widać jesteś bliżej wiary.W końcu obraziłem twoje przekonania. Nie podałeś jednak argumentów. Więc to wszystko do ego mogę sie odnieść.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

kalarus napisał(a): @Staromodny: Piszesz, że kosmici moga zachowywać się dziwnie, bo są zupełnie odmienni, po czym piszesz, że mogą tu wpadać jako turyści albo z ciekawości (czyli pobudek czysto ludzkich), więc wyraziłeś dwa sprzeczne poglądy, a nadal uznajesz, że masz rację :D Przypominam, że Obcy mogli wyewoluować w zupełnie innych warunkach i nie muszą czuć chęci z uprawiania turystyki
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

marq napisał(a): Rewolucję francuską też wywolali Masoni. I już myśleli, że pzejęli wladzę - nawet gremialnie wyszli w swych "fartuszkach" na ulicę, a tu powstał i wziął rzady w swe rece Dyrektoriat. Masoni -ponoć tacy herosi i nieugieci cztm prędzej zdjeli swe fartuszeta i schowali je do szuflad, szaf i kufrów by "czekały" na lepsze czasy, przebrawszy sie powtórnie tym samym za wyższej klasy Lud Paryżą - Rzemieslników, Antykwariuszy, Ksiegarzy, Złotników, Zegarmistrzów, etc, itp, itd... Teraz liczą - wraz z Masonerią - ze fartuszki ubiorą na miedzynarodowe doroczne swieto NWO ..... Zobaczymy czt obecnie również "dadzą" Falstart...??
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

unas napisał(a): Słuchacze, ja nie wiem czy jest w ogóle sens pisać komentarze - w chwili kiedy to piszę nasz ulubiony gospodarz wylewa na nas gorzkie żale na czacie nocnego radia a zapytany o to czy komentarze w ogóle czyta odpowiada: "tak, ale w wiekszości jest bełkot, więc po łebkach". Myślę że to z nawiązką pokazuje w jakim poszanowaniu ma słuchaczy i ich opinie, co wcale nie dziwi bo co raz lepiej widać, szczególnie po tej audycji i tej z Marcinem z Kildare, że audycję robi nie dla słuchaczy tylko dla siebie i swoich keszystowskich koleżków a słuchacze stali się nie tylko zbędni - stali się wręcz przeszkodą na drodze jedynej słusznej racji której apostołem jest św. Tomek z RNF.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

speedwayer napisał(a): Brawo brawo brawo !!! Cloud od jakiegoś roku przesał interesować się tym co mówi, tworzy i ukazuje słuchaczom. A rozgrzebany temat - pedofilia elit? może go Cloud by wrezcie dokonczył? Albo setki tematów które miał opisać od paru lat i cisza...
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

Antares napisał(a): Stety czy niestety, ale Stały Sceptyk to nie ja. Pisałem już kiedyś, że o ile kiedyś słuchałem Teorii Chaosu "na żywo" to wraz z obniżaniem lotów Teorii Chaosu poczułem się być zwolnionym od ślęczenia po nocy. Tak więc -naturellement - nie mogłem to być ja. Nie będę też ukrywać, że o ile kiedyś słuchałem tych audycji z zainteresowaniem to teraz one mnie bawią a czasem bulwersują i to w mocno pejoratywnym znaczeniu tego słowa. O jednym i drugim - w kontekście zeszłotygodniowej audycji - się jeszcze wypowiem, zapewne jutro. Teraz nie dam rady, po prostu obowiązki wzywają, a muszę dosłuchać jeszcze około dwóch godzin z tej audycji.
(komentarz do audycji 11 listopada 2016)

embroliak napisał(a): Najgłupszy komentarz, jaki czytałem pod Debatami... Jak boga kocham. Ludzie wolą wierzyć w swoje iluzje, niż zadawać pytania do zjawiska, które badamy i którego nie znamy. To normalne, że Homo sapiens będzie badać, pytać kwestionować. Jak nazwać Homo, który uwierzy, bo tak łatwiej, i przełknie wszystko byle wierzyć? Homo religiosus? Albo idioticus.
(komentarz do audycji 57. Debata Ufologiczna Online: Dawne UFO. Przypadki od czasów najdawniejszych do końca XIX wieku)

Wszystkich newsów w bazie: 13168, obecna strona 1, ilość stron 33

SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
NEWSLETTER
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WSPOMÓŻ NAS
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2017 by Radio Paranormalium :: Powered by Marek Sęk "Ivellios"